Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var|Gösterim: 45.885|Cevap: 36|Güncelleme: 2 Ağustos 2015

Kilo alamıyorum, ne önerirsiniz?

9 Ocak 2009 13:07   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
BEN YEMEK YİYEMİYORUM VE KİLO ALAMIYORUM.ÇOK YESEMDE ALAMIYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN ÇOK ZAYIFIM
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Alıntı

neden kilo alamıyorum


ben yemek yiyemiyorum ve kilo alamıyorum çok yesemde alamıyorum 24 yaşındayım ve45 kilo psikolojim bozoluyo lütfen yardım edinn
Sponsorlu Bağlantılar
MaRCeLLCaT
9 Ocak 2009 13:26   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Zayıflık (kilo alamama)
Şişmanlık özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde önemli bir problemdir ve hemen tüm yazılı ve görsel maedya araçları zaman zaman insanların zayıflamasına yarsımcı olacağını iddia ettikleri yöntemlerden ve diyetlerden bahsederler.

Ancak ne yazık ki toplumun az bir kısmını ilgilendiren zayıflık problemi konusunda yeterli çaba harcanmamaktadır. Bununla birlikte zayıf insanların sağlıklı bir şekilde kilo almaları sanıldığı kadar kolay bir olay da değildir.

Bol miktarda kızartma, hamurişi, tatlı gibi bol kalorili şeyleri günboyu yiyerek sağlıklı bir şekilde kilo alamazsınız, tüm temel besin maddelerinden yeterli ve dengeli düzeyde almanız gerekir.

Sebze ve meyvelerden her gün 5 porsiyon yememiz gerekir. Bunlar doğal olmalıdır, yani dondurulmuş veya konserve olmamalıdır. Sebze ve meyvelerde bulunan antioksidanlar sizi hayat boyu bir çok rahatsızlıktan ve kanserden koruyacaktır.

Süt ve süt ürünleri, özellikle kalsiyum, protein ve vitamin açısından son derece zengin besinlerdir; bunun yanı sıra süt içerek aldığınız kalori miktarını en kolay şekilde arttırabilirsiniz. Eğer sütü sevmiyorum diyorsanız içerisine bir kaşık meyve püresi, meyveli yoğurt gibi şeyler katın. Eğer bol miktarda süt içmeye karar verdi iseniz, az yağlı sütü tercih edin aksi taktirde vücuttaki yağ dengeniz bozulabilir. Süt ürünlerinde de özellikle az yağlı peyniri bol miktarda tüketebilirsiniz.

Kanınızla ilgili her hangi bir problem yaşamamak için her gün iki porsiyon et (kırmızı, balık, tavuk) tüketin. Et demir içeriği açısından en zengin besindir. Ancak iki porsiyondan daha fazla et tüketmeyin. Et yerine yumurta, kuru baklagiller yiyebilirsiniz. Ancak salam, sosis, sucuk, hamburger gibi yağlı ve bol kalorili yiyecekleri en az düzeyde tüketin.

Ara öğünleriniz olsun, bu kilo almanıza yardımcı olur. Ancak yine bu öğünlerde bol kalorili, yağlı ve şekerli yiyecekleri az yüketin.

Belki de en önemlileri; öğün atlamayın, iştahlı ve göz zevkinize hitap edecek şekilde yiyeceklerinizi hazırlayın, yerken zevk almaya çalışın ve DÜZENLİ OLARAK EGZERSİZ YAPIN.

TEMEL KONULARA DEĞİNDİKTEN SONR AKİLO ALMANIZA YARDIM EDECEK İPUÇLARI

1) yiyeceklerinizi seçerken bol kalorili olmalarına dikkat edin.

2) Günde 4-6 öğün yemek yiyin (hepsi de bol kalorili)

3) Bol karbonhidrat ve protein alın. Ancak unutmayın kalorinizin çoğunluğunu daima karbonhidratlar oluşturmalıdır, proteinler değil.

4) Su için. Şişmanlara sorun, su içsek yarıyor diyeceklerdir, gerçekten de su esinlerin kullanılabilmesi için teml bir besin maddesidir ve kilo kazanmak istiyorsanız bol miktarda içmelisiniz.

5) Geceleri yatmadan 2-3 saat önce yemek yiyin. Böylece kaloriniz az harcanacaktır.

6) Yo-Yo diyeti uygulayın. Bu en iyi kilo alma yöntemlerinden birisidir. 4 gün boyunca yüksek kalorili bir diyet yapın, sonra 3 gün süresince daha çok kalori içeren yiyecekler yiyin. Bu durum zayıflamak isteyen şişmanların başına sık sık gelen bir durumdur. Zayıflamak için diyet uygularlarken, birden kendilerini kaybedip daha çok yemeye başlarlar, ancak siz bunu bilinçli yapacaksınız.

7) Biraz daha fazla sodyum alın. Bu vücudunuzun suyu tutmasını sağlayacaktır. Bu durum da zamanla kas mikarınızın artmasına neden olacaktır.

8) Kırmızı et diğer etlere göre daha fazla kilo almanıza neden olur. Ancak bunu sürekli olarak tüketmeyin, arada başka protein kaynakları da tüketin.

9) Protein ve aminoasit içeren içecekler için, bunlar eczanelerden bulunulabilir. Ayrıca bu amaçla sütün içerisine blendırda parçalnmış hurma koyarak iebilirsiniz.

10) Yiyin ve istirahat edin.
tHeBruTaLiTyOfHeLL
9 Ocak 2009 13:27   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Misafir
14 Eylül 2009 14:06   |   Mesaj #4   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

neden kilo alamıyorum


ben yemek yiyemiyorum ve kilo alamıyorum çok yesemde alamıyorum 24 yaşındayım ve45 kilo psikolojim bozoluyo lütfen yardım edinn
Misafir
6 Eylül 2010 15:37   |   Mesaj #5   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
ya ben çok yemek yiyorum meyve tüketiyorum kilo almak için elimden geleni yapıyorum ama kilo alamıyorum yardımcı olun lütfen...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir
28 Ekim 2010 22:02   |   Mesaj #6   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
a ben çok yemek yiyorum meyve tüketiyorum kilo almak için elimden geleni yapıyorum ama kilo alamıyorum yardımcı olun lütfen...
Misafir
8 Aralık 2010 14:19   |   Mesaj #7   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
ben çok yemekte yiyorum ama hala zayıfım lüten yardım edin
Misafir
10 Aralık 2010 15:11   |   Mesaj #8   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
arkadaşlarım çok yediğimi söylüyolar ama kilo alamıyorum
Misafir
23 Aralık 2010 15:39   |   Mesaj #9   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Arkadaşlar piyasada kilo alma formülü diye satılan saçma sapan ilaçları bırakın. Hap içmekle bişey elde edemezsiniz. Çok yiyorum kilo alamıyorum diyen arkadaşların metabolizması hızlı çalışmakta bu aslında iyi bişey fakat kilo sorununu doğuruyor. Gün boyunca ne kadar yediğiniz değil ne yediğiniz önemli. Kalorisi yüksek ürünleri tercih etmelisiniz. Önerim Optimum Nutrition Serious Mass adlı ürün. Tamamen kilo almaya yönelik bir besin takviyesi. 450ml suyla karıştırıldığında 1259 kalori 450ml sütle 1600 kalori civarında oluyor. Sabah kahvalrı sonrası ve akşam yatmadan kullandığınızda ve bunu düzenli yaptığınızda kilo almaya başlayacaksınız. Ürünü googleda aratarak içeriğine bakabilirsiniz kısaca protein karbonhidrat ve multivitamin komplexi . Kime önerdiysem elimi öpmeye geldi. Bol kalorili günler.
Misafir
7 Ocak 2011 14:36   |   Mesaj #10   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
ya bende kilo alamıyorum allah rızası için yardım edin ne yaptıysam ne ettiysem alamadım yaş 23 boy 179 kilo 57 çok zayıfım interntete hep reklam yapıyorlar ilaç reklamı alsam bir faydası olurmu çünkü son çarem bu bütün yolları denedim yok yok yok alamadım Gaınmax diye bir ilaç yazıyor googleye yazın çıkar bunu alacam ayda önereceniz bir ilaç varmı lütefn yardım edin
Sponsorlu Bağlantılar
Cevap Yaz
acebook yorumları
paneli aç