Arama

Bıldırcın yumurtasını nasıl tüketmeliyiz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Ağustos 2018 Gösterim: 97.955 Cevap: 6
halter aşığı - avatarı
halter aşığı
Ziyaretçi
10 Ocak 2009       Mesaj #1
halter aşığı - avatarı
Ziyaretçi
Bıldırcın yumurtasını nasıl tüketmeliyiz?
EN İYİ CEVABI kompetankedi verdi
Sağlık konusunda verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir.

Sponsorlu Bağlantılar
Uzmanlara göre, bebeklerde en az 1-2 yaşına kadar bıldırcın yumurtası sakıncalıdır. Bunun iki sebebi var. birincisi böbrekleri yorar. Bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemleri yetişkinler gibi çalışmamaktadır.
Diğer nedenide şu; yumurtadan daha fazla yoğun ve allerjen etkiside normal yumurtanın yaklaşık iki katıdır. Ve bebeğinizin savunma mekanizması henüz yeterince gelişmemiştir..
Bebeğinize yedireceğiniz herşeyi doktorunuza danışmanızı öneririm. Allerjik bünyeye sahip görünmese bile kontrollü beslenmesi için uzman denetimi gerekir.

Sağlıklı günler dilerim

BAKINIZ
Bıldırcın Yumurtası ve Sağlık için Faydaları
Son düzenleyen Safi; 3 Ağustos 2018 01:06
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
10 Ocak 2009       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sağlık konusunda verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir.

Sponsorlu Bağlantılar
Uzmanlara göre, bebeklerde en az 1-2 yaşına kadar bıldırcın yumurtası sakıncalıdır. Bunun iki sebebi var. birincisi böbrekleri yorar. Bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemleri yetişkinler gibi çalışmamaktadır.
Diğer nedenide şu; yumurtadan daha fazla yoğun ve allerjen etkiside normal yumurtanın yaklaşık iki katıdır. Ve bebeğinizin savunma mekanizması henüz yeterince gelişmemiştir..
Bebeğinize yedireceğiniz herşeyi doktorunuza danışmanızı öneririm. Allerjik bünyeye sahip görünmese bile kontrollü beslenmesi için uzman denetimi gerekir.

Sağlıklı günler dilerim

BAKINIZ
Bıldırcın Yumurtası ve Sağlık için Faydaları
Son düzenleyen Safi; 3 Ağustos 2018 01:21
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
11 Aralık 2009       Mesaj #3
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

slm ben filiz oğlum 1.sınıfa gidiyor.kızımda 4.sınıfa gidiyor.oğluma bıldırcın yumurtasını bal+bıldırcın yumurtası+süt ile karışıştırıp içiriyorum .ama kızım iğreniyor.kızımın içmesi için ne yapmalıyım?

Aslında en faydalısı süte karıştırıptaiçirmek ama kızartıp yedirmeyi de deneyebilirsiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba,
bıldırcın yumurtası yada herhangi bir yumurta çiğ tüketilmez çünkü sindirilmesi çok çok zorlaşır,bıldırcın yumurtası diğer yumurtalarda olduğu gibi katı gıdaya geçmiş bebekler ve tüm yetişkinlerde kullanılabilir,diğer yumurtalardaki protein değerinin çok çok üstünde olduğu ve yüksek B vitamini içerdiği için bulunmaz bir nimettir ancak alerji yapma ihtimali vardır...bebekler,çocuklar ve vücut geliştirme sporu yapanlar gece yatmadan hemen önce haşlanmış olarak 1-3 adet tüketebilirler ancak çok önemli ve gizlenen bir gerçek vardır; yatmadan en az 4 saat önce süt ve süt ürünlerini tüketmemiş olmanız gerekiyor,süt ve benzeri ürünler uykuya dakdıktan yaklaşık 2 saat sonra salgılanan büyüme hormonunu baskılar...çiğ tükettiğinizde kolesterol seviyenizi arttırır,içindeki b vitamini ve proteini %55 oranında zaltır,hazmı zorlaşır..en doğru pişirme şekli normal suda haşlamaya başlayıp su kaynadıktan en fazla 3 dk sonra hemen soğutmanızdır..sağlıklı günler diliyorum Dr. O C
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm bildircin yumurtasi tarifi: bir portakalin suyu,1 bildircin yumurtasi,1 yemek kasigi pirinc unu, 1 cay bardagi sut, kasik ucuyla tereyagi, butun malzemeler iyice karistirilir.sonra pisirilir muhallabi kivamina gelince ocaktan alinir sekeri azsa biraz bal katilir.cok katiysa biraz sut katilir.bebegim cok severek yiyo.bende internetten buldum,o zaman tesekkur edememistim tarifi icat edenden allah razi olsun,her sabah yediriyorum bebegime
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar kesinlikle faydalı bal süt muz ve 2 bıldırcın yumurtasını antremandan sonra içerseniz kas kütlesinde değişimiaçıkça greceksiniz.Karışımı blender aracılığıyla karıştırısanız normal tatlı bir içecek gibi oluyor.Ben zayıftım 70 kilodan 82 kiloya çıktığım gibi kas dokusu arttı kollarım antermanla beraber kısa sürede 33 den 37 ye çıkıtı.Spora ara verdim şimdi tekrar kullanmaya başladım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Aralık 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2yaş altı bebeklerde lütfen bıldırcın yumurtası kulanmayınız. çok besleyici özelliği olduğundan böbreklere yüklenme yaptığını zararlı olduğunu farklı sitelere girerekte çok rahat öğrenebilirsiniz. her kış korkmayın ve geceleri yatmadan bal süt ve yumurtayı çiğ olarak tüketin çocuklardada. sabah aç karna hasta iken tüketin. ama hastalanmamak için geceleri için lütfen. pişmiş tüketilmesinin istemesinin tek sebebi bıldırcın yumurtasının akında çok önemli bir vitamin var bu vitamin ancak ve ancak pişştiğinde elde ediliyor vücudumuz tarafından. başka hiçbir sebebi yok. 4.5 yaşında kızım var 2yaşından itibaren her kış veriyorum 3 yada 4 ay geceleri süt yumurta bünye alıştığı için bal koymuyorum Msn Happy