Arama

Virüs nedir, virüs çeşitleri nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Ağustos 2017 Gösterim: 54.832 Cevap: 1
nihal77 - avatarı
nihal77
Ziyaretçi
17 Şubat 2009       Mesaj #1
nihal77 - avatarı
Ziyaretçi
Benim aradığım virüs, bilgisayara giren virüs değil, ben virüs ve çeşitlerini arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
EN İYİ CEVABI Baturalp verdi

VİRÜS NEDİR?

Alıntıdaki Ek 65179

Bakteri süzgeçlerinden geçen, bakteri vasatlarında üremeyen, biyolojik karakteri kesin olarak bilinmeyen, soğuk algınlığından öldürücü hastalıklara kadar birçok arazın amili olan mikro organiz ma; bulaşıcı hastalıklara yol açan mikrop. Bunlar 10 ila 400 nm (nanometre) büyüklüğündedir.
Sponsorlu Bağlantılar

VİRÜSLERİN ÇEŞİTLERİ:

1- Hayvan Virüsleri: İnsanlarda ve hayvanlarda hastalık yapan virüslerdir. Yapılarında DNA ve RNA bulunur.
2- Bitki Virüsleri: Bitkilerde yaşayan ve bitki hastalıklarına sebep olan virüslerdir. Yapılarında yalnız RNA bulunur.
3- Bakteri Virüsleri: Bakteriler girip bakteri içerisinde bakterinin metabolizmasını kendi hesabına kullanıp çoğalan ve bakteriyi parçalayan virüslerdir. Yapılarında DNA bulunur.

DEVAMI >>>> Virüs Nedir? Virüsler Hakkında

Son düzenleyen perlina; 21 Ağustos 2017 20:52
Baturalp - avatarı
Baturalp
Ziyaretçi
21 Ağustos 2017       Mesaj #2
Baturalp - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

VİRÜS NEDİR?

Alıntıdaki Ek 65179

Bakteri süzgeçlerinden geçen, bakteri vasatlarında üremeyen, biyolojik karakteri kesin olarak bilinmeyen, soğuk algınlığından öldürücü hastalıklara kadar birçok arazın amili olan mikro organiz ma; bulaşıcı hastalıklara yol açan mikrop. Bunlar 10 ila 400 nm (nanometre) büyüklüğündedir.
Sponsorlu Bağlantılar

VİRÜSLERİN ÇEŞİTLERİ:

1- Hayvan Virüsleri: İnsanlarda ve hayvanlarda hastalık yapan virüslerdir. Yapılarında DNA ve RNA bulunur.
2- Bitki Virüsleri: Bitkilerde yaşayan ve bitki hastalıklarına sebep olan virüslerdir. Yapılarında yalnız RNA bulunur.
3- Bakteri Virüsleri: Bakteriler girip bakteri içerisinde bakterinin metabolizmasını kendi hesabına kullanıp çoğalan ve bakteriyi parçalayan virüslerdir. Yapılarında DNA bulunur.

DEVAMI >>>> Virüs Nedir? Virüsler Hakkında

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.