Arama

Sigarayı bıraktıktan sonraki hissettiğim değişikliklerin sebebi ne olabilir?

Güncelleme: 12 Mayıs 2018 Gösterim: 99.398 Cevap: 20
firarikolik - avatarı
firarikolik
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #1
firarikolik - avatarı
Ziyaretçi
Sigarayı bıraktıktan sonraki hissettiğim değişikliklerin sebebi ne olabilir?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 12 Mayıs 2018 15:31
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
14 Mart 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
sigarayı bırakmanızın üzerinden tam bir yıl olmamış. sigarayı bıraktıktan sonra öksürük balgam ve nefes darlığı beklenir. bu akciğerin kendini temizleme çalışmasıdır ve olağandır.. ama oda en fazla birkaç ay sonra olur.is kokusu ya kül kokusu gibi bir tanımlama duymadım önerim bir göğüs uzmanına gidip akciğer grafisi çektirmeniz.
sağlıklı günler dilerim
Sponsorlu Bağlantılar

BAKINIZ Sigarayı Bıraktıktan Sonra Vücudumuzdaki Değişiklikler
Son düzenleyen Safi; 12 Mayıs 2018 15:35
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sigarayı bıraktım 20 yıldır 3 paket içiyordum yaşım 46 oldu ve ilk günler kendimi yeniden doğmuş gibi hissettim ama 3 aydan sonra kendimi yaşlı ve bitkin hissediyorum keyifsizim ve çok asabiyim yaşama olumsuz bakıyorum yorgun hissediyorum çok kilo aldım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mora terapi diye bir tedavi yöntemıne basladım. tek seans aldım su an yaklasık 22 saat oldu kendıme ınamamıyorum. hayat baska bır tatlı geldı bana hersey hemde hersey. Cevremde guzellıgını fark edemedıgım o kadar guzel seyler varmıs kı. Yedıgım yemekten tat alıyorum. daha 22 saat herkese tavsıyemdır ınsallah bu psıkolojık alıskanlıgı yenecegım. baslamak karar vermek gercekten bsarmanın yarısı. şu an bunları hıssedıyorsam ılerde neler olur tahmın edersınız. No SMOKING
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben sigarayı bırakalı 3 sene oldu bazen canım çekiyor ama içmiyorum kendimi okADAR sağlıklı hissediyorum ki çok mutluyum bırakma zorluğu çekenlere şunu söyleyyeyim yok azaltçam yok bırakıcam değil bianda bırakmalılar daha başarılı olurlar ve sonra bi taneden bişey olmaz demesinler tekrar başlarlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
20 yıl ictim gecen yıl champix ile bıraktım.6 ay kadar icmedim sonra hafta sonları biranın yanında derken baktım paket cebe girmis bile.bayagıdır bırakıcam bırakıcam diyodum ilac dolabında nicdur diye yarım paket bi ilac buldum.pazartesi onla birlikte sigaratı bıraktım 3 gün oluyor.ama ilacla bi alakası yok.sadece ilac kullanıyorum edasındayım.bi arkadasın dedigi gibi köfte baharatı gibi bisey iste.ama pisikolojık iste bi destek olsun istiyor insan.hastalık gibi bisey.
Son düzenleyen The Eniqmatic; 23 Ekim 2011 20:57 Sebep: Argo kelimeler kaldırıldı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
23 gün içmedim taki ilaç bitene kadar sonra sigara isteği tekrar başladı 1 paket aldım içinden 7 tane içtim akşam eve geldiğimde mide bulantısı baş dönmesi yatağa zor attım kendimi sonrasında kendi kendime dedim artık bu sevdadan vazgeç yaramıyor sana ve şuan 28. gün bitti ALLAHIMA şükür olsun.

Not: Champix ile bıraktım. Gerçekten çok işe yarıyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende doktora gittim bırakmak için champix çok övülüyordu doktor tahliller sonrası ilaç yazdı ama ilaç champix değil zyban dı. o ilaç stoklarda tükendi dedi.Bende champix e şartlandığım için memnun olmadım, belki bahane arıyordum bırakmamak için. Neyse 1 hafta kadar kullandım sonra bıraktım ilacı hiçbir etkisini hissetmedim.Sigara içmeye devam ettim.Aradan birkaç ay geçti ve ben sigarayı bırakıyorum dedim bir gece ve 10 gündür içmiyorum.17 yıldır 1 paket sigara içiyordum.Dua ediyorum inş. tekrar başlamam. Ama şu bir gerçekki bu merete alışan birisi 20 yıl boyunca içmese ve 2 dal içse sonra tekrar hiç bırakmamış gibi içmeye başlayabilir.Şimdi canım çok istiyor mesela, kendimi motive edecek birşeyler ararken bu siteye rastladım.Ayrıca bıraktıktan 10dk sonra şu olacak,1 gün sonra bu olacak vs, ben 10 günde hiçbir değişiklik hissetmedim acaba benim sistem anlamadımı bırakdığımı daha Msn Happy Sigarasız yaşam şu an için zor geliyor ama iyi olcak, Ben en çok kokusundan, cildime, dişlerime verdiği zarardan dolayı bırakıyorum içerdeki durumu bilmiyorum.Sonuç olarak ilaçların katkısı olabilir ancak önemli olan kararlı olmak, bırakın sigarayı bunu başarabilen birisi olmak bile insana keyif veriyor, kendine olan saygısı artıyor insanın, Yeter içtiğimiz, başarabiliriz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaklasık olarak 5 gun oldu sıgarayı bırakalı,daha oncelerıde 8-9 ay kadar bıraktıgım donemler olmustu,ama bu sefer gercekten kararlıyım ve sıgaranın ''S''sini duymayı bıle ıstemıyorum.herhangı bır ılac yada destekleyıcı urun kullanmadım,bırakıcam dedım kararımı verdım ,o gunu bıraktım.yanımdakı sıgarayıda arkadasıma verdım Msn Happybence bu ırade ısıdır,ısteyın arzu edın nefsınızle savasın kazanacaksınız.İnanın eve geldıgımde esımın ve kızımın sıgara kokuyosun demesınden utanmaktan yuzum kalmamıstı,madem bu kadar ıgrenc bır sey neden hala ıcmek ıcın caba sarfedeyım,hem bana hem cebıme zararı var,hepinize saglıklı gunler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben o zikimmi 12 yil ictim, gunde 1 ila 1 bucuk paket iciyordum, gozlerimin alti kararmisti artik, 29 yasindaydim ve yuruken nefesim kesilmeye baslamisti, cabuk yoruluyordum ve halsiz hissediyordum, abartmiyorum hiking yaparken 70 yasinda bir koreli cift benden daha zindeydi ve enerjikti. O gun bu boyle gitmez dedim sigarayi azaltiyim filan hic dusunmedim, o beni birakmadan ben onu birakiyim dedim ve elimdeki son sigarayi kirip attim su an icmeyeli 4 yil oldu, o kadar rahatim ki arkadaslar analatamam, tekrar dogmus gibi oluyorsunuz ve biraktiginiz gunu unutmayin cunku o sizin ikinci dogumgununuz benimkisi 20.01.2008 Msn Happy Bu tarihi kafada tutma olayi sizi motive edecektir ve sigarayi birakirken en cok zorlanacagiiniz ani dusunun benimkisi yemeklerden sonra ve alkol alirkendi bu zamanlari kendinize dusman olarak gorun, bunlarla yuzlesmeyi kafaniza koyun ve savasmaya baslayin ama zafer icin girin savasa zavalli olarak degil Msn Wink Ben bu zor zamanlari yendim ve su an oyle bir derdim yok. Hayat guzel arkadaslar boyle aptalca bir duman icin hayatinizi kisaltmayin, sevdiklerinizi sizden daha erken mahrum birakmayin. Kendi icinizde bile kendinize sayginiz artiyor, vay be nekadar azimliymisim yada iradem ne kadar da kuvvetliymis filan gibi...Msn Wink Gec degil hemen birakin, ben su 11 seneyi atlatabilirsem sigara icmeyenlerle ayni katagoride olabilecegim (15 yil) zaman cabuk geciyor, o gun de gelecek ve benim yasli fakat saglikli bir vucudum olacak. Ahan da buraya yaziyorum Msn Happy))))