Arama

Kitap okumanın yararları nelerdir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Nisan 2017 Gösterim: 392.521 Cevap: 37
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kitap okumak insanın ufkunu genişleten en önemli zihin jimnastiğidir.Kitap okumak beyin hücreleri yani nöronlar arasındaki bağlantıları artırır.Bu bağlantılar artınca daha çok çağrışım yapılabiliyor.Kitap okuyunca beyniniz açılır ve düşünme hızınız gelişir.Aynı zamanda kitap okumak bizi gereken insan oldurur.Kitap okuyunca stresin azalır ve farklı dünyalara geçiş yaparsın, bu da stres,sıkıntı,üzüntü gibi şeylerden bizi uzak tutar.Kitap okumak bir sanattır.Okuduğunuz kitabın kalitesi de çok önemlidir.Her kaleme alınan kitap okunmaz bu yüzden iyi yazarların iyi kitaplarını almak gerekir.Hergün çok az da olsa bir miktar kitap okunmalı diye düşünüyorum...

Sponsorlu Bağlantılar
Düşünen ve doğru yerde uygulayan bireyler olmak için kitap okumak şarttır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dünya fani
gidersin ani
Sponsorlu Bağlantılar
kitap okuda
boş gitme bari xD
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence kitap bizi hayal dolu dünyalara götürüyor. bilgi hazinemizi genişletiyor.okumamızı doğru biçimde ,tane tane ve anlaşılır biçimde okumamıza yardımcı oluyor.bence kitap okurken hep aynı hata yapılır kitap uyumak için değil uyanmak için okunur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Okuma olayı bir uzun yolculuktur; beşikle başlar, mezarla biter. Okulla beraber biten okumalar yarıda kalmıştır. Okuma iğneyle kuyu kazmaktır; kararlılık ister, sabır ister. Okuma bir arayıştır, hakikati, doğruyu, güzeli arayış. Her arayış içinde bulma heyecanını barındırır. Bulursunuz, ikinci, üçüncü... Arayışlar başlar. Umut ve heyecan, okumanın ayrılmaz iki vasfıdır. Okuma insanlığın, umut ve heyecan da canlılığın şartıdır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Temmuz 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kitap okumanın faydaları nelerdir mi.?
şimdi sıralayacağım güzel arkadaşlar.
ben 1974 yılında türkiyenin herhangi bir yerinde; bir köyde hayata başladım.
bu köy orman ürünleri yani odunculuk ve büyükbaş hayvancılık ile uğraşan bir köydü.
tabiki bende hem odunculuk hemde büyükbaş hayvancılık yaptım.
ormanda odun kesen adam - kırlarda inek, koyun otlatan bir çoban düşünün.
ilk okul mezunuyum ve 2010 yılında evlendim.
eşim avukat ve hayatımın bundan sonraki kısmını isviçrede yaşayıp devam ettireceğim.
aradaki tüm bağlantıları kurmayı sizlerin hayal gücüne bırakıyorum.
sevgiler - saygılar sunarım.
Mehmet Güçlütürk.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Eylül 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kitapların hayal gücümüzün gelişmesine ne gibi etkileri vardır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bayadan beri kitaba fena sardım her an her dakika kitap okuyorm çok sevdim ve kitap okumaya başladıgım günden beri hayatımda olumlu faydalar aldım arkadaşlarımda görmediklerim iyi kötü huyları gördüm ve kötülerinden uzaklaştım konuşmamada olgunluk oldugunu herkezden yavaş yavaş duymaya başlıyorum bence çok güzel herkez kitap okusun diorum yani kimse kitap okumaktan ölmemiş deneyelim deyilmi arkdaşlar (KİTAP ÇOK HIZLI Bİ ŞEKİLDE ZAMAN GEÇİRİYO ) bir deneyin görün Msn Wink ŞUAN okudugum kitap

SUÇ VE CEZA------((( gerçekten çok güzel))))
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben Lise 4 e gidiyorum. Bu zamana kadar hiç kitap okumadım. Bir kez başladım okumaya yarıda bıraktım. Bana hangi kitabı önerirsiniz?
Chelsea_Eny - avatarı
Chelsea_Eny
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #19
Chelsea_Eny - avatarı
Ziyaretçi
Kitap okumanın yararları saymakla bitmez.En basitinden şunları örnek verebiliriz.
*Bilgi dağarcığını geliştirir.
*Yazı yazarken imla kurallarına uygun olarak yazmanı sağlar.
*İnsanı cahillikten kurtarır.
*Genel kültür bilgin artar.
*Hayal gücümüzü geliştirir.
*İş ve okul hayatında öğrendiklerimizi pekiştirmemizi sağlar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
YA DAHA KİTAP OKUMANIN YARARLARI HAkkında sadece yetişkinlerin yazabileceği bir şey aramıyorum ki