Arama

Fiat Albea 1.2 16V motor 100 km ne kadar yakıt tüketiyor?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Aralık 2017 Gösterim: 33.317 Cevap: 8
sarisya - avatarı
sarisya
Ziyaretçi
7 Mayıs 2009       Mesaj #1
sarisya - avatarı
Ziyaretçi
Fiat Albea 1.2 16V motor 100 km ne kadar yakıt tüketiyor?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Genel olarak sorunsuz ve net geçişler sunan şanzıman, canlı motorun kullanım keyfini arttırıyor. Araç sahipleri için en önemli kıstaslardan biri olan yakıt tüketimi konusunda Albea 1.2 16V sahibini üzmüyor. Şehirler arası yollarda 90 km/s hız aşılmadığı ve gaz pedalı doğru kullanıldığı sürece 100 km'de 6.0 litre civarında değerler ölçtük. Küçük hacmin getirdiği dezavantajlardan biri olan yüksek hızlardaki tüketim Albea'da da yaşanıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 18 Aralık 2017 00:26
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mayıs 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Genel olarak sorunsuz ve net geçişler sunan şanzıman, canlı motorun kullanım keyfini arttırıyor. Araç sahipleri için en önemli kıstaslardan biri olan yakıt tüketimi konusunda Albea 1.2 16V sahibini üzmüyor. Şehirler arası yollarda 90 km/s hız aşılmadığı ve gaz pedalı doğru kullanıldığı sürece 100 km'de 6.0 litre civarında değerler ölçtük. Küçük hacmin getirdiği dezavantajlardan biri olan yüksek hızlardaki tüketim Albea'da da yaşanıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mayıs 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fiat albea 1.2 16v EL ne kadar yakıt tüketir
Benimde aynı arabam 1.2 16v EL şehirlerarası 5 şehir içi 6 litre harcıyor benzini hep shell den alıyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Temmuz 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya 1.2 16v aracla sehır ıcı 100 km de 6 lıtre nasıl gıdıyorsun sen olamaz ımkansız. aynı arac bende var 100km de 9lıtreden assagıya ınmıyor sehır ıcınde hatta 10
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ağustos 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlarım ben yeni 2004 Albea 1.2 16V EL aldım zavoli sıralı sistem var üzerinde şehiriçinde depoyu fulladım 30 Lt. Tam 290 Km yol yaptım ve klima açık ve hızlı kullandım. Gayet mükemmel bir araç.Almak isteyenlere tavsiye ederim. Bugün zaten 2001 model doğanlar bile 12.000 Tl oyüzden fazla düşünmeye gerek yok Albeanın ölüsü yeter.
Collio - avatarı
Collio
Ziyaretçi
26 Ağustos 2011       Mesaj #6
Collio - avatarı
Ziyaretçi
Ama bazen değişebilyior.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar... 24.03.2005 de aldığımız yeni kAsa sahra beji albeamızde 2008 yılı sonlarına doğru tavan ve bagaj kapağında boya dökülmeleri oluştu. 2009 temmuz ayında istanbul bakırköydeki haliç oto ya başvurduk ve 06.07.2009 da aracı servise alıp aracı komple boyadılar. Araç annemin yani bayan arabası olduğundan annem pek ilgilenemedi ve servisin komple boya talebini kabul etti. Aracı servise bıraktığımızda yani 4.5 yaşındayken araç 14206 kilometrede idi. Böyle bi aracın böyle bir sorun vermesi çok saçmaydı. Neyse araç 19.07.2009 da servisten çıktı ve neredeyse sorunsuz şekilde çıktı. Aracın komple boyanmasından dolayı fiyatı düşmesi hariç. 2012 yılı itibariyle aracın tekrar boyaları dökülmekte tavanda ön kaputta tamponlarda ve marşpiyellerde benzin deposunda... Özellikle ince işçilik olan heryerde! 2012 Ocak ayında tekrar aynı servise başvurduk araca baktılar resimlerini çektiler sadece benzin deposunu boyiyabiliceklerini söylediler. Açıklamalar ise tavana cisim gelmiş boya kalkmış.Ön kaputa kimyasal gelmiş boya çatlamış.Marjpiyaller ise oto yıkamalarda tazikli sudan olusmus denmekte.Bir hafta sonra fiat servisinden aradıklarında ise aynı şey söylenmekte. Aracın ön tampon dada boya dokulmesı olusmaktaydı fakat önden araç darbe aldı ve tamponu biz boyattığımızdan bunu kabul etmiştik. Diğer yerleri kabul etmemiştik ama yinede cevap alamıyoruz.Araç şuanda 34500 km de.7 yaşındaki araç 34500 km de ve bu hallerde.3. kez başvurdugumda ise ön tampon arka tampon ve kucuk yerleri rütujla yaparız demekteler.

benden ucret alınmadan boyandı fakat aracın ne tamponları ne kapılaraı sokulerek boyanmıs tamponu kastırarak baktıgımızda ek yerı durmakta camların plastıklerını actıgımızda şeritler durmakta heleki 2 kapıyı ayıran plastikler dökülmekte. marjpiyeller dokulmekte tavan dokulmekte. bazı kısılerden 500 bazı kısılerden 1000 lıra talep edılmekte ve artık bende sınır oldugumdan bu sorunu yaşıyan kişilerle birlik olup bursaya fabrıkaya gıtme kararı verdım. he başarılı olurum yada olmam ama bunu yapmak istiyorum. ben hatalıyım heryerde aynı aractan goruyorum herkesmı hatalı? ınternetten boyle yayılarak topluca bursa amacım var bana yardımcı olunmasını ıstıyorum... edirneye geldım servıse ısım dustu kaporta bolumune gırdıgımde yıne aynı aractan gordm ve komple boyaya gelmıs bı baktımkı tamponlar sokulmus camlar sokulmus kapılar sokulmus heryer sokulkerek boyanmıs ve benım aracımın hatalı boyandıgının resımlerı ve edırnedekı aracın duzgun boyandıgının fotoları mevcut servıste resımlerı cektım yanı amacım tekrar belırtım sahra beji renkteki araç sahipleriyle birlik olup bursaya gitmek!
Son düzenleyen Safi; 18 Aralık 2017 00:26
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Geçenlerde Edremit-Bursa+Bursa-Edremit+Şehiriçi toplam 740km Yaptım benzinle 210TL yaktı... Hızlı ve yoğun trafikte gayet makul bence... Lpg taktırıp fuzûli masrafa gerek duymuyorum...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir mehmet - avatarı
Misafir mehmet
Ziyaretçi
27 Temmuz 2013       Mesaj #9
Misafir mehmet - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Geçenlerde Edremit-Bursa+Bursa-Edremit+Şehiriçi toplam 740km Yaptım benzinle 210TL yaktı... Hızlı ve yoğun trafikte gayet makul bence... Lpg taktırıp fuzûli masrafa gerek duymuyorum...

slm arkadaslar bendede 2005 1.2 16 valf albea var bu sene çanakkaleye gittim gezi amaçlı 580 km yaptım 150 ytl yaktım bence yakıt olarak onnumara bir araç