Arama

Çocuk gelişimi bölümünde okumak için meslek lisesi okumak zorunlu mudur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Ağustos 2018 Gösterim: 67.880 Cevap: 8
bayan_gizemli - avatarı
bayan_gizemli
Ziyaretçi
11 Mayıs 2009       Mesaj #1
bayan_gizemli - avatarı
Ziyaretçi
Çocuk gelişimi bölümünde okumak için meslek lisesi okumak zorunlu mudur?

EN İYİ CEVABI fadedliver verdi
Bildiğim kadarıyla Öyle bir şart yok.Dil Bölümü öğrencileri Çocuk Gelişim Bölümünü tercih edebiliyor.Ancak sistem her geçen gün değşiyor,bu da değişmiş olabilir.En iyisi size yakın bir dersanenin Rehberlik bölümüne başvurmanız.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 16 Ağustos 2018 02:09
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
13 Mayıs 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bildiğim kadarıyla Öyle bir şart yok.Dil Bölümü öğrencileri Çocuk Gelişim Bölümünü tercih edebiliyor.Ancak sistem her geçen gün değşiyor,bu da değişmiş olabilir.En iyisi size yakın bir dersanenin Rehberlik bölümüne başvurmanız.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

arkadaşlar ben 24 yş.ve evliyim liseyi dışardan çocuk gelişimini okumak istiyorum iş bulabilirmiyim acaba yardmcı olun lütfen

devlet lise mezunlarını artık atamıyor en az üniversite 2 yıl şartı arıyor ama özelde çalışabilirsin
önce staj sonra staj kalktıktan sonra yuva kreş anaokullarına başvurabilirsiniz ##

slm ben acık öğretimden cocuk gelisim bölümüne yazıldım ama napıcamı bilmiyorum nasıl calışıyosun ne şartlarda sınavlara hazırlanıyosun kimisi diyoki yüz yüze yeitim var doğrumu doğruysa kacgün biln varsa yardım edsin lütfennnnn
Son düzenleyen Misafir; 25 Eylül 2009 17:27 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
beyaz# - avatarı
beyaz#
Ziyaretçi
27 Eylül 2009       Mesaj #4
beyaz# - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

arkadaşlar 2yılık muhasebeyi bitirdım.açık öğretimden çoçuk gelişimini okumak istiyorm.ticaret lisesi mezunuyun tekrar çoçuk gelişimi liseyi okumakmı lazım.ünivrt sınavına girsem dirsek okuyamazmıyım

hayır tekrar lise okumak gibi bir durum söz konusu değil

üniversite sınavına girip kazandığınız takdide okuyabilirsiniz

yalnız şunu belirteyim açıköğretimin kontenjansız bölümlerine yerleşmek için barajı geçmek yeterli ama çocuk gelişimi bölümü kontenjanlı bir bölüm ve BARAJI GEÇMEK YETERLİ DEĞİL iyi bir puan yapmak gerekiyor...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
klavuzda boş kontenjanlara bakın 245 ve altı puanlı yerlerde boş yer varsa olabilir (şahsen sanmıyorum)

boş kontenjanların puanı 245i'n üzerindeyse tercih yapılmıyor zaten

ek yerleştirme başvuru şartlarında puanınızın,boş yerdeki son kişinin puanından aşağıda olmaması lazım geçen yıl ve önceki yıllarda böyledi bu yıl değişti mi bilmiyorum klavuzu inceleyin derim ##
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
245 olan puan ea-1 puanınız mı ?
henüz klavuz açıklanmadığı için boş yerleri bulamadım boş kalan bölümler ve kaç kişi olduğu yazıyor fakat hangi üniversitede ve kaç puanla aldığı yazmıyor tüm bunlar klavuzda yer alacaktır.

klavuz açıklandığında inceler karar verirsiniz bence en sona açıköğretimi de yazın hiçbiri olmazsa açıköğretim okursunuz.

ayrıca gelecek yıl hazırlanmayı düşünüyorsanız ve daha iyi bir puan yapacağınıza inanıyorsanız bu yıl istemediğiniz bir 2 yıllık bölüm yazmayın, bu yıl açıköğretimin kontenjansız bölümleri dışında herhangi bir yere yerleştirilirseniz seneye okuldan gelen puan yarıya düşecek bunu da düşünün derim.

ama seneye hazırlanmayı düşünmüyorsanız ya da bu yıl mutlaka olsun diyorsanız klavuzu inceler tercih yaparsınız olmaması ihtimalini düşünerek açıköğretim yazmanızı öneririm

siz bilirsiniz tabi.. kolay gelsin ##
beyaz..gül - avatarı
beyaz..gül
Ziyaretçi
4 Ekim 2009       Mesaj #7
beyaz..gül - avatarı
Ziyaretçi
yardımcı olabilirsem ne mutlu

lisans bölümleri 2 puanlarıyla tercih ediliyor (mesleklerin devamı olanlar hariç)
klavuzdan puanı olmayan ve puanının altında olan yani tercihte bulunabileceğin bütün bölümleri yaz bir kağıda sonra onlardan en çok istediklerini belirle ve öyle tercih yap derim

çocuk gelişiminde öss puanıyla yerleşen olmamış hepsine başvurabilirsin ama önce varsa eğer lisansları yaz derim

söz-1 puanına göre 2 yıllıklara baktım biraz mesela afyon kocatepe üni de 3 meslek yüksek okulunda büro yönetimi ve sekreterlik bölümü var 2 tanesinin ikinci öğretimi de var ve hepsinin puanı senin puanının altında tercih edebilirsin kontenjan da var buraları olabilir sanki
balıkesirde geleneksel el sanatları bölümü, yerel yönetimler iö,büro hizm. ve yönetici asistanlığı bölümleri var
konya üni de halkla ilişkiler ve tanıtım bölümünün 2.öğretim puanı 241 ve 12 kişilik boş yer var
konyada yerel yönetimler bölümü var hem örgün hem ikinci öğretimi var bir de başka yüksek okulunda var toplam 29 kişilik yer var yerel yönetimleri bitirirsen dikey geçişle kamu yönetimi okuyabilirsin...

klavuzda il il ünileri yazmış istediğin illere bakarsın kamu yönetimi dediğin için konya yerel yönetimleri yazabilirsin bak sonrasında dgs ile 4 yıllık kamu yönetimine tamamlayabilirsin

kolay gelsin..sonrasında sonucunu yazarsan memnun olurum Msn Happy
beyaz..gül - avatarı
beyaz..gül
Ziyaretçi
5 Ekim 2009       Mesaj #8
beyaz..gül - avatarı
Ziyaretçi
80 kişi alacaksa ve 80 kişi almışsa orası dolmuştur ve ek tercih klavuzunda yer almaz zaten yanlış baktın herhalde şimdi tekrar baktım
konya selçuk üni ""kadınhanı faik içil meslek yüksekokulunda"" yerel yönetimlerde 8 kişilik boş yer var ve en son 240 puanlı kişiyi almış ve ""karapınar aydoğanlar meslek yüksekokulunda""" 10 kişilik boş yer var ve en son 234 puanlı kişiyi almış.

söz-2 puanına göre şöyle bir baktım ama puanının altı bir yer göremedim yeni açılan bölümlerin puanı olmadığı için onları tercih edebilirsin ama 8 tercih var sanırım hepsine bu yeni açılan 4 yıllık yerleri yazma derim

2 yıllık bölümlere bak tekrar çocuk gelişiminin hepsini tercih edebilyordun kontanjanı fazla olan yerleri ya da istediğin şehirlerde olanları yazabilirsin konya yerel yönetimlerde toplam 18 kişilik boş yer var oraları yazabilirsin

4 yıllık yazmak isiyorsan yaz ama 2-3 taneden fazla yazma bence. 2 yıllıklarda şansın daha yüksek 2 yıllık bölümlere tekrar bak derim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lisanstan yazabilceğin yeni açılan bölümler ve o yeni açılan bölümler de genelde çok yüksek puanla kapatan yerler o yüzden zor ama istiyorsan bir iki tane yazabilirsin işletme demişsin bildiğim kadarıyla o ea puanıyla alıyor ama 2 yıllık işletmelerde ea puanı 200 civarı olan arkadaşım yerleşmişti 2 yıl önce şimdi oranın puanları nasıl bilmiyorum ama klavuzdan bakmışsındır zaten bugün düşünüp listeni yaparsın şehir dışı olayının birçok zorlukları var bunları da gözden geçir derim
kolay gelsin (: