Arama

Hristiyan ilahileri dinlemek günah mıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Şubat 2018 Gösterim: 14.338 Cevap: 15
rocklobital - avatarı
rocklobital
Ziyaretçi
7 Ağustos 2009       Mesaj #1
rocklobital - avatarı
Ziyaretçi
Hristiyan ilahileri dinlemek günah mıdır?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
bencede çok güzel bir ilahi hem sen hristiyan olmadığın sürece dinlememizin hiçbir sıkıntıya yol açacağını düşünmüyorum😊😝🤗
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 16 Şubat 2018 22:01
hasene - avatarı
hasene
Ziyaretçi
3 Mart 2010       Mesaj #2
hasene - avatarı
Ziyaretçi
İmam-ı Gazali hazretleri buyuruyor ki:
Bir kimse İslamiyet'e uymaz, Allahü teâlânın düşmanı olan nefsine uyarsa, kalbi bozulur. Çalgı dinlemek ve her günahı işlemek nefsi kuvvetlendirir. Salim, temiz kalb müzikten zevk alamaz. Müzik nefsi kuvvetlendirip, harekete getirip zararlı olur. (Kimya-i saadet)
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben hristiyanım ve kotu bişi gormuyorum cunku hac işareti kutsal bir ruh tasır unutmayın ister ilahi ister işaret olsun siz serbestsiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Tabii ki de değil en hüzel ilahiler hrıstiyan ilahiler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Aralık 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Neden günah olsun ki ? Ben severek dinliyorum .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Aralık 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
biz müslümanız ve müslüman alemiyiz ... biz hristiyanların ilahisini dinlemek istiyoruz ancak onlar istemiyor... kendi dinlerini kabul ediyorlar... biz de hristiyan ilahisi dinlememeliyiz ve kendi dinimizi kabul edmeliyiz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mayıs 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende hıristiyanım ve bu durumdan çok memnunum kimsenin diğerinin dinine laf atmasına gerek yok.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ağustos 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende hristiyanım ve bunun islam alemince hoşnut karşılanmayacağını biliyorum çünkü onların bakış açısı dar ve yobaz bilmemne gibi şeyler söyleyebilirler.
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
1 Ağustos 2011       Mesaj #9
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bende hristiyanım ve bunun islam alemince hoşnut karşılanmayacağını biliyorum çünkü onların bakış açısı dar ve yobaz bilmemne gibi şeyler söyleyebilirler.

Arkadaşım bence sen yanlış düşünüyorsun ben kendim müslümanım ama benim hıristiyan olan arkadaşlarım var ve onlarla gayet iyi anlaşıyoruz tabiki herkesin inancı kendine bu kul ile Allah arasında olan bir konu bence kimse kimseyi küçümseyemez benim yahudilerle çalışma hayatım oldu ve çok memnundum hak yemez ve yedirmezler ayrıca bize karşı gayet saygılı ve bizde onlara karşı saygılı idik önemli olan sevgi saygı ve insanlık görevi bence din konusunda ise isteyen istediğine inanabilir herkes birbirine saygı duymalı ve küçük görmemeli sonuç olarak bizi yaratan bir tek YARADAN var buna ALLAHTIR.
İlahi dinleme konusunda ise kim hangi ilahiyi seviyorsa tabiki dinleyebilir hiç kimse bu konuda yargıda bulunamaz bence

İSLAMIN İSE EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ HOŞGÖRÜ SEVGİ VE SAYGIDIR.
Buna uymayanlar ise işlerine geldiği gibi davranan islamın gereğini yerine getirmeyen göstermelik kişilikten başka bir olay değildir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hiç kimseyi dini müslüman değil die küçük göremeyiz rabbimde öyle buyurmuş zorlama yok saygısızlık etmeyin demiş yeterki insan olalım buda yeter her din için gecerli müslümanlık içinde