Cevap Yaz Yazdır
Gösterim: 3.796|Cevap: 7|Güncelleme: 24 Mayıs 2013

Bir süredir uyuşturucu kullanıyorum, nasıl bırakabilirim?

29 Ağustos 2009 20:15   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
KISA SÜREDİR EROİN KULLANIYORUM NASIL BIRAKABİLİRİM
Sponsorlu Bağlantılar
Blue Blood
18 Eylül 2009 14:51   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

KISA SÜREDİR EROİN KULLANIYORUM NASIL BIRAKABİLİRİM

ASIL KURTULUNUR? -Çocuğunuzun Uyuşturucu Madde Kullandığını Nasıl Anlarsınız?
Uyuşturucuların kullanılması davranış değişikliklerinde ve bünyedeki emarelerde kendini gösterebilir. Bununla beraber bu işaretler kesin delil sayılmazlar. Uyuşturucunun kullanılmasında kesin delil olan bünye emaresi enjeksiyonda (bilhassa eroinde) görülür. Daha çok kol ve bacak damarları boyunca olmak üzere, bağımlının bütün vücudunda iğne izleri vardır. Bunlar sivrisineğin soktuğu yerlere benzer ve muhtemelen iltihaplıdır. Tabi iğne ile tedavi gören hastaların vücudunda da iğne izlerinin bulunduğu unutulmamalıdır.

Kullanılan uyuşturucunun cinsine ve kullanma şekline göre değişen aletler, zehir in alınışı ve çeşidi hakkında fikir verir. Vücuttaki emarelerin çokluğu bağımlılık ihtimalinin işareti ise de, uyuşturucu kullanılmasının kesin delilleri olarak kabul edilmemelidir, fakat uyanık olunmalı, olaylar dikkatle izlenmeli ve değerlendirilmelidir. Bunlar mesela, el titremesi, ter boşanması, uykusuzluk, huzursuzluk, sükunet ile sinirlilik hallerinin birbirini takip etmesi gibi işaretlerdir. Davranış değişiklikleri de uyuşturucu bağımlılığın işareti sayılır.

Gençlerde rastlanan ve göze çarpan bu ve benzeri haller, ergenlikle ilgili çok normal sebeplerde olabilir. Örneğin ergenlikte:

Okul başarılarındaki inişler ve yükselişler, Aile münasebetlerinden ayrı kalma, uzaklaşma, Ruh halinde değişiklikler, İlgi alanlarının sık sık değişmesi söz konusu olabilmektedir.

Bunlar tehlike işaretleridir :
 • Daha önce bizlerle olmaktan zevk alan, programlar yapan kızımız veya oğlumuz, bizden uzak durmaya başlamışsa, ilgi ve istekleri sıklıkla değişiyorsa, maymun iştahlı olmuşsa, daha önce eğitim konusunda verdiği kararı değiştirmişse, kararsızlıklar yaşıyorsa...
 • Ruhsal yönden içine kapandığını, aşırı sinirli olduğunu, alınganlaştığını, sonra tekrar normale döndüğünü fark ediyorsak.
 • Başarı oranı tamamen ve her derste düşmüş ise, arkadaşlarını çok sık değiştiriyorsa, eski arkadaşlarına sırt çeviriyor ve çevreyle ilişkilerden kaçıyor, işini yada okulunu bırakmak istiyorsa.
 • Hiçbir şeye ilgi duymuyor ve herkesten uzak kalıyorsa, geleceğe dönük hiçbir adım atmıyorsa.
 • Ani ve çabuk duygu değişimleri varsa, yemek yeme düzeninde bozukluk oluyorsa.
 • Yalan söylüyor ve evden ufak tefek şeyler kayboluyorsa.
 • Elbisesinde, yatağında ufak yanıklar ve yırtıklar oluşmuşsa, farklı yerlere gittiğine dair ipuçları varsa.
 • Tuvalette uzun süre kalıp, oradan rahatlamış olarak çıkıyorsa.
 • Odasında, üstünde pudraya benzer şeyler varsa bunlar bize bir problemin olduğunu düşündürmelidir. Ama bütün bunları, tek başına anne yada baba olarak halletmeye kalkışmamak, mutlaka bir uzmandan yardım almak gerekir.
-Aileye Düşen Görevler

Uyuşturuculardan korunmada en büyük vazife aileye düşmektedir. Aile toplumun temel çekirdeğidir. En başta anne ve baba, çocuklara örnek olmalıdır. Çocuklar, her türlü sıkıntılarını ve problemlerini öncelikle anne ve babalarına açabilmelidirler. Problemlerin ilk defa aile büyüklerince değerlendirilmeleri şarttır.
Bu konuda gençlerimizin dikkat edecekleri noktalara gelince;

 • Gerek sevgiyi ve mutluluğu muhakkak ki kendi yuvalarında aramalıdırlar.
 • Kötü arkadaş guruplarından uzak durmaları gerekir. Böyle kişiler davranışlarından, hareket ve sözlerinden anlaşılır.
 • Boş zamanları en iyi şekilde (okumak, kültürel ve diğer faydalı faaliyetlerde bulunmak gibi meşguliyetlerle) değerlendirmelidirler.
 • Yine gençlik dönemi ; halk arasında söylendiği şekliyle "delikanlılık" devresidir. Bu yaşlarda kişilik icabı, gelecek için her an problem oluşturabilecek hareketlere girilebilir, kararlarda isteksizlik olabilir. Gençler bu hususu daima göz önünde tutmalı büyüklerin uyarılarını dikkate almalıdırlar.
Son olarak gençlerimizi uyuşturucunun içine çeken alt kültürden bahsetmek istiyorum. İçki uyuşturucu, kumar, şans oyunları, sapıklıklar, fuhuş evden kaçma gibi faaliyetlerin tümünü besleyen, ortaya çıkaran ortama "Uyuşturucu Kültürü" adını veriyoruz. Zararlı alışkanlıkların temelinde bu vardır ve bunu önlemek uyuşturucu kültürüyle mücadeleye bağlıdır.

Bu kültürün filizlendiği birahane, pub, diskotek, kahvehane, kumarhane, meyhane ve benzeri yerlerden uzak durmalıdır.


Bira ve "alkolsüz" denilen bira, alkolizm ve uyuşturucu batağının başlangıç basamağıdır.


Yine milli manevi değerlerimiz, yüzyıllardan beri nesilden nesile intikal eden geleneklerimiz uyuşturucu kültürünün panzehiridir. Bu değerlere sarılmak zorundayız.

-Medya'ya düşen görevler
En güçlü ve yaygın eğitim kurumu olduğu halde bu çizgide hiç bir görev üstlenmeyen, hatta büyük bölümü ile, bilhassa temeldeki konu olan ve her türlü zararlı alışkanlıklara ve bunların salgın haline gelmesinde en büyük etken kabul edilen uyuşturucu kültürü çizgisinde büyük bir sorumsuzluk sergileyen medya, mutlaka disipline edilmeli. Bu güçlü kurum bütün birimleri ile yararlı bir çizgiye getirilmelidir ve medyanın bu sorumluluklarını ve hayati önem taşıyan görevlerini kabullenip yerine getirmedikçe diğer hiçbir tedbirin ülkeyi ve toplumu selamet kıyısına götüremeyeceği kesinlikle bilinmelidir. Bu ülke, bu toplum ve bu devlet hepimizindir. Bir yerde hırs ve kazançlara sınır tanımak zorundayız.
Misafir
18 Şubat 2010 13:23   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
merhaba ööncelikle yardımcı oldugunuz için teşekürler kardeşim eroin bagımlısı folyoyla kullanıyor nasıl bıraktıra biliriz ne tavsiy edersiniz ssk olmadıgı için doktorada götüremiyoruz çok çaresizim ne olur yardı edin teşekürler
Alıntı

eroinden nasil kurtulunur

Misafir
17 Nisan 2010 15:10   |   Mesaj #4   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Ben 8 9 aydır eroin kulanıorum ama 4 - 5 gün oldu bırakalı arkadaşlar tavsiem maddeyi bulamıcanız bi şehire gidin ve sürekli kafanızı daıtın 3 4 gün dayandınızmı tmm saten gün gün kıriz azalıyor ama bunun tek kurtuluş yolu maddeyi bulamammk ve tüm iletşim ve haberleşme araçlarından uzak durmanız gerek..ben artık rahatım hayatın tadına vardım yaşadımı fark ettim bi an önce kurtulun bu pislikten
Misafir
15 Şubat 2012 20:26   |   Mesaj #5   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
26 yaşında halkla ilişkiler departmanında yöneticilik yapan bi genç kızım.5 senedir folyo yoluyla eroin kullanıyorum ama bağımlı değilim. Toplasanız 30 kere içmişimdir öyle bazen ayda 2 kez içtiğim bazen de 3 ay içmediğim oluyo ve 5 senedir hiç hastalık kriz yaşamadım. Bırakmıyorum zaten nadır keyif için içiyorum. En güzeli bu sanırım üstüne düşmeden arada kafasını yaşıyorum hemde 1-2 tık alıyorum yetiyo paketi kokuyorum bı yere duruyo 1-2 ay. yani eğer sevıyorsanız uyuşturucuyu sadece KEYİF için kullanın bende düşerdim ama tuttum kendimi. ALLAH yardımcınız olsun. sevcan dilooo
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir
15 Şubat 2012 21:34   |   Mesaj #6   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
ben hayatım boyunca hiç uyuşturucu almadım ama sana tavsiyem sakız çiğnemek-meyve yemek olabilir şahsen doktor filanda değilim ama sigarada işe yarıyorsa bundada neden yaramasın kii ?? diye düşündüm dene belki işe yarar
Misafir
16 Şubat 2012 14:33   |   Mesaj #7   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Bu ne yaa EROİN içmeyin arkadasım. her maddeyi kullandım en son uzun surelı taş içince özel bi klinikte tedavi gördüm. 1 kere eroini denedim. Cevizlibağda sigara alırken itelediler. 3 gün içtim bulantı kusma baygınlık 1 hafta boyunca. nefret ettim daha ağzıma surmedım. ne zevk alıyosunuz anlamadım.
Misafir
24 Mayıs 2013 15:53   |   Mesaj #8   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Arkadaşlar 2 yıl esrar kullandım 2 yıldırda bonzai içiyorum hemen hemen her gün. Şimdi babam şüphelendi ve amatem e götürcek 20 gün oldu içmiyorum 2-3 güne götütrürler heralde ama mutlaka temiz çıkması lazım abim uyuşturucudan öldü. Şimdi ben uyuşturucuyu bıraksam bile kullandığım için babam benle hayatta konuşmaz belkide kalp krizi geçirir ne yapmam lazım yaşım 18 20 gün zor dayandım ama tahlilden sonra yine içicem inşallah temiz çıkar
Sponsorlu Bağlantılar
acebook yorumları
paneli aç