Arama

Biberin acısı elden nasıl giderilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Nisan 2018 Gösterim: 273.321 Cevap: 18
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Haziran 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar alışverişe çıktığımda eve biraz biber almıştım eşimde benden habersiz biber alıp gelmiş ne yapalım bozulmasınlar diye kızartma yapalım dedik 9 yaşındaki kızımla ben biberlerin çekirdeklerini çıkartırken kızım doğramaya başladı tam yemeğe oturacağız kızımla birlikte ellerimizde bir yanma başladı öyle bir yanmaki o ayıklayıp kızarttığımız biberleri yiyoruz ellerimizin yanmasından ağzımızın yanmasını hissetmiyoruz düşünün öyle bir acı masadan kalktığımızda ilk yaptığımız şey evde küçük çocuklarım olduğundan yanık saati vakti belli olmaz diye hep buz dolabında her daim bulundurduğum SİLVERDİN yanık kremine müracaat ettik .Faydasını gördük tavsiye ederim özellikle yanıklarda çok işe yarar acı biber doğradığınızdada acınızı hafifletiyor tecrübeyle sabit , unutulmaması gereken tek şart kesinlikle kremli elleinizle bişeyler yiyip içmeyin birde zehirlenmeyin Acil şifalar dilerim acısız hayatlar
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Temmuz 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şu damates fikrini syleyen arkadaştan ALLAH razı olsun...cidden işe yarıyor...ACI bir tebrübe ile sabittirMsn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ağustos 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
elma sirkesi kesinlikle geçiriyor arkadaşlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ağrı kesici şurup ile diş macununu karıştırın ve yanan yerlere20-25 dk uygulayın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ekim 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Domates kullanmayın fena kaşıntı yapar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
zeytin yağını kim önerdise çok sağolsun valla çok iyi her derde deva
35GS - avatarı
35GS
Ziyaretçi
19 Haziran 2013       Mesaj #17
35GS - avatarı
Ziyaretçi
ACI BİBERİ İÇİNİ ÇIPLAK ELLE TEMİZLEYEREK DOĞRADIKTAN YARIM SAAT SONRA ELLERİM ATEŞ GİBİ YANMAYA BAŞLADI. NETTE ÇARESİNİ ARAŞTIRDIM. MİLLETİN YAZDIĞI TÜM YOLLARI DENEDİM. HİÇBİRİ FAYDA ETMEDİ. SİRKEDE BEKLETTİM, DİŞ MACUNU SÜRDÜM, YOĞURT SÜRDÜM, ÇAMAŞIR SUYU İLE OVDUM, TUZLU LİMONLU SUDA BEKLETTİM, KOLONYAYLA YIKADIM VS VS. HİÇBİRİ Bİ İŞE YARAMADI.
SONRA DURUP SAKİN KAFAYLA DÜŞÜNDÜM VE DEDİM Kİ; BU BİBER ACISI TENİMDEN İÇERİ SIZDI VE ELLERİM O YÜZDEN YANIYOR. O HALDE BUNU ELLERİMDEN ATMANIN TEK YOLU TERLEMEK OLUR DİYE DÜŞÜNDÜM, HAVA ALMAYACAK ŞEKİLDE NAYLON POŞETLE ELLERİMİ SARIP 2,5 SAAT TERLETTİM. BU ESNADA ELİMİN ZAMAN ZAMAN DAHA DA ATEŞLENDİĞİ OLDU. ANCAK ÇEKTİĞİM ACININ %90 I SON BULDU. BAKIN KESİNLİKLE BU ACIYI BİR ANDA TAMAMEN YOK EDEMEZSİNİZ AMA BU DEDİĞİM YOLLA SÖYLEDİĞİM GİBİ RAHATSIZ ETMEYECEK DERECEYE İNER ACINIZ.
SON BİR TAVSİYE; BU YTERLETME OLAYINDAN SONRA İSE, ACINIZ TAMAMEN BİTENE DEK, KESİNLİKLE ELİNİZİN HARARETİNİ ARTTIRACak HERHANGİ BİR ŞEY YAPMAYIN. MESELA SICAK SUYA TEMAS ETTİRMEK VEYA BİRİNE MASAJ YAPIP ELİNİZİN ISINMASINA SEBEP OLMAK VEYA ELİNİZİN ÜSTÜNE UZUN SÜRE VÜCUT AĞIRLIĞINIZ VB. ŞEKİLDE YÜKLENMEDE BULUNMAMANIZDIR...

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Haziran 2013       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Nar ekşisi geçirir.garanti veriyorum
Denizden - avatarı
Denizden
Ziyaretçi
20 Temmuz 2013       Mesaj #19
Denizden - avatarı
Ziyaretçi
Yogurtun icine bal koydum ellerini icinde 10 dak beklettim ise yaramadi
Zeytinyaginin icinde beklettim ise yaramadi
Degisik yanik kremleri kullandim (silverdin, v.b…) ise yaramadi

Sadece suya soktugumda acim kesiliyordu. 9 saat aci cektim. Amerikada yasiyorum, eczaneye gittim sordum. Tibbi bir yanik olmadigi icin bir sey oneremiyoruz dediler. Sonunda internetten arastirmalarimin sonucunda sifayi buldum.
1 sise Soda nin icerisine 2 adet limon siktim. Ellerini icine soktum 20-25 dakika beklettim ve iyice normal suyla yikadigimda hic acim kalmamisti. Mucizevi birsey oldu. Hatta arastirmamda ilk 20-25 dakikadan sonra iyice bol suyla yikayin ve tekrar limonlu soda icerisinde 20-25 dakika bekletin diyordu. Ama benim 2. kez yapmama gerek kalmadi. Umarim sizede sifa olur. Simdiden gecmis olsun.