Arama

Deviasyon ameliyatı sonrası süreç hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 2

Güncelleme: 7 Şubat 2018 Gösterim: 71.140 Cevap: 47
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba, ben de ocak 2012.de deviasyon ameliyatı oldum. ameliyatımı ssk hastanesinde oldum. doktorumdan ve sonucundan memnunum. şuan için hiçbir sorun yok maşallah Msn Happy önceki şikayetlerimi gözönüne alırsam eğer. sık sık başağrısı, nefes almada sorun zaten olmazsa olmaz bu şikayet herkeste vardır, sürekli burun damlası kullanırdım, 2 3 ayda 1 grip olurdum, yemek esnasında sonrasında kalp çarpıntısı olurdu yemek esnasında ağız kapalı burunda haliyle tıkalı olduğundan çarpıntı sorunu olmazsa olmaz, birde sadace sola dönük yatabilir vaziyetteydim şuan sağ sol sırt üstü uyumak mümkün nefes almada problemim yok çok şükür. ameliyatımı oldum ve ertesi gün eve gönderildim. ameliyat sonrası ilaçlar kullandım ki sakın aksatmayın ilaçlarınızı içini sürekli nemli tutmalısınız ilaçlarla, kurumaması gerek, içerisi geriliyor çünkü hemen ve 2 kez, 1'er ay ara ile dr. tarafından kontrollerim yapıldıktan sonra artık doktorum gelmene gerek yok dedi. 6 aya kadar tamamen düzelme olayı gerçekleşir diye dr.tarafından bana söylendi ki bunu netteki araştırmalarımda da okumuştum zaten. ara ara dikişlerde düşmeler oluyor haliyle içerdeki ameliyatlı bölgeler düzeldikçe içerdeki yabancı madde dışarı atılıyor. tamponlarım çıkartılırkende kesinlikle hiçbir parça bile acı duymadım inanın doğru söylüyorum, bu konuda korkmayın derim size. tamponlarım çıkacağı zaman ben de dr.a söyledim insanlar acıyor diyolar biraz çekiniyorum dedim o da korkmana gerek yok dedi yavaşça çekti ve sonuç dediğim gibi ağrı sızı olmadı..benim tamponlarım bildiğiniz ameliyat eldivenlerinin parmaklarını keserek yapılmıştı içini doldurmuşlardı. çıkartılırken bu yüzden hiçbir acı duymadım gerçekten arkadaşlar. korkanlar çekinenler aklında soru işareti olanlar için yazmak paylaşmak istedim ki çekinmeyin. bu arada ben lokal değil genel narkoz aldım, aynı oda da kaldığım insanlardan lokal olanlar vardı ki pişman olmuşlardı, niye derseniz? çünkü; yapılan her türlü işlemi hissetmese bile duyuyorlarmış etlerin kesilme seslerini kemiklerin alınmasını falan. ben bunu bilerek rahat edemeyeceğimi düşünerek genel narkozlu istedim. ben anlattım, en son karar sizlerin, ama birşey daha söyleyeyim, bu işte her ameliyatta olduğu gibi hastane ve doktor faktörü çok çok önemli, araştırıp iyi bir doktora gidin derim mutlaka, tek bir doktor ile kalmayın, bir iki dr.a daha gidin gerçekten bu opersayona ihtiyacınız var mı diye ve operasyon ile ilgili kesin bir bilgi alın. sevgiler, ameliyat olmuş ve olacaklara şimdiden geçmişler olsun, hoşçakalın. Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mayıs 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Deviasyon ve burun eti alınmasıydı benim yaşadığım.Amaliyatdan bir hafta önce ağrı kesici veya başka hap kullanmak yasak.Sigara içiyorsanız ve triyaki durumdaysanız içme demk saçma tabi.Amaliyatdan bir gün önce bırakın yeter.Ben bu amaliyatı cumartesi günü oldum.Yani amaliyatdan üç,dört gün geçti.Amaliyat olmadan önce ki tek korkum.Genl anestezi olurken uyuduğumu zannedip dr ların kesip biçmeye başlamasıydı.12 den sonra bişey yemedim ve dokuz buçuk gibi amaliyat masasındaydım.Bir saatden az sürdü.Bikaç kişi geldi ve göğsüme kalp ritmimi dinlmek için cihaz taktılar.Burnuma oksijen tüpü gibi bişey takltılar sonrasnı da hatırlamıyorum zaten.Uyandığımda herşey bitmşti.Burnumdan nefes alamadım,sızladı biraz okadar.Tarifi imkansız bir acı değildi yani.Odaya aldılar.Karnım amaliyata girmeden önce çok açtı ama amaliyatdan sonra açlık yada susuzluk hissetmedim.Burnumdan nefes alamam alışık olmadığım için huzursuz etti.Narkoz fazla işlemedi bana.Yarım saat olmadan lavobaya yada ufak gezintilere başlamıştım.Burnuma buz koyduğumda rahatlıyordum.İçindeki pompalar yüzü geriyor ve gülmekte konuşmakta hafif zorlanyorsun.Bir iki saat sonra su yada yemek yemek serbest.Öyle şunu yeme bunu yeme kuralıda yok.Dondurma dahi yedim.Dondurma serinletiyor.İğne yaptılar ağrı duymıyım diye.Saat 4 te çıkışı yaptım.Eve geldim.Buz koymayı hiç bırakmıyoruz tabi.Gece çok canım sıkıldı.Uykusuzluk bir yandan nefes alamamak öteki taraftan.Bu arada bende şişme veya nmorarma gibi durumlar olmadı.Hatta amaliyat olduğum fazla belli bile değildi.Burunda hafif bir şişlik diyelim.Yutkunurken içindeki silikon rahatsız ediyo.Onada tek çare buz tutmak burna.Çünkü gevşetiyor.Yatarken sağa yada sola yatmak da yoruyor.Biraz yastığı dik tutup sırt üstü yatmak en iyisi bence.Uyuyamıyorsun GERÇİ.Ondan dolayı izlemek istediğiniz filimleri vs herşeyi bu zamana ayırın.Yatakta bir oyana bir buyana yatmak çaresiz.Pazar günü oldu.Tabi biraz daha iyiydim.AMA aynı proplem burnunun içinde yabancı bir madde var ve nefes alamamak.Bide benim damarlarım hassas olduğundan devamlı kanadı.O gecede uyuyamadım.Ertesi gün pazaertesi oda öyle böyle geçti işte.Tek sıkıntı sabretmek.Tamponlar salı öçıkıcak dediler ve benim sabrımın tükenmesi cumartesi gecesi başlamıştı.Pazartesi gecesi.Sadece ağzımdan nefes alarak uyumaya öçalıştım.AMa damağım okadar kurudu ki uyanmak kaçınılmazdı.Dişte sızlama ve dudak damak bölgelerinde değişik duygular bunu söyememe gerek yok heralde ama sölemiş oldum.Salı öğleden sonra tamponlarıçıkarmaaya gittim..Dr,Allah razı olsun.Eli çabuk ve rahat bir insan.Tamponları çıkarırken canım yanmadı desem aptallık olur.Tabi ki yandı.AMa beş dakika sürmedi.Dayanılmaz bir acı değil bana göre.Çektiğim sıkıntılardan sonra tampon çıksında pskolojisi ağır bastı.Tamponları çıkardıktan sonra sızlama bir iki dk sürüyo.Baş dönmesi ve şaşkınlıkta yok değil.Ama öyle bir duygu ki anlatamam..RAhatlama ferahlama.Bütün acılar tampon çıkarana kadar sürüyo.Çıkarıldıktan sonraher nekadr burun az da olsa tıkalıysa da ben şuan bunu hissetmiyorum ama gayet rahat nefes alabiliyorum.Deniz suyuyla arada bir yıkıyorum.Normal hayatıma kaldığım yerden devam ediyorum.Haftaya perşembe randevum var.Kontrole gidicem.Amaliyatdan korkanlar için söylüyorum.Çok rahatsız etmiyorsa olmayın bu amaliyatı.Beni çok rahatsız etmiyodu.Şuan iyiki olmuşum diyorum ama bir kaç gün önce gerek varmıydı diye düşünmedim değil.Ama pişman değilim.Rahatsız ediyorsa mutlaka olun.En fazlaa 3,4 gün ceremesi var. Narkozdan korkmayın.Her şekilde uyuyorsunuz.Ve zman size değil dr lara işliyor.Size uyumanzla uyanmanız bir gibi gelEcek.Ben nadirde olsa sigara kullanıyorum.BBugün tamponlar çıktı.İki tane içtim brşey olmadı çok şükür.Uyandığınz da çok acı çekmekten korkmayın.Öyle abartılcak bir durum yok.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 23 şubat 2012 de septum deviasyon ve konka hipertrofisi ameliyatı oldum genel anesteziyle aldılar ameliyata sonra 45 dakika sürmüş ameliyatım 1 gün sonrada taburcu oldum 2 gün sonrada tamponları alldırdım hani tamponlarda son teknoloji silikon ya çekerken acımayacak falan hikaye bir çekiyor gözünden yaşlar geliyor tansiyonun düşüyor velhasıl daha sonrasında iki günde bir pansumana gidiyorsun oda başka bir tansiyon düşmesi zaten acıtıyor abi sokuyor tıbbi makas falan burnuna ...ne diyeyim iki ay oldu amliyat olalı hala burnumun direği sızlıyor üst dudağım uyuşuk geçer inşallah en kısa zamanda....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam ben de bu ameliati 23.05 -2012 gunu belcikada leuven universitesinde oldum , ameliyata gunduz 14.30 girdip saat 17.00 gozlerimi actim ameliyat sonrasi agrim yoktu gozumde hic sislik de olmadi morarmada olmadi normal burnumun icindeki tamponlarin agrisindan rahatsizligindan rahat birseyler yiyip icemiyorsun surekli kan geliyor ama bu cok normal birseymis surekli duzenli agri kesicilerimi citim 2. gun tamponlari ameliyat eden doktorum cikardi canim biraz acidi ama sanki disinizi cektirirsiniz ya disin etten ayrilmasi gibi bir his fakat beni su anda en cok korkutan bugun ameliyatimin 3. gunu ve 4 gun sonra burnumun icindeki metal destekleyici olan materyali cikartacaklar bu beni acayip dusunduruyor cunku su anda burnumun icine deniz suyu ile temizliyorum , krem suruyorum ve spreylerimi kullaniyorum parmagim ile burnuun icindeki demirleri hissediyorum fakat dokunurken bile beynim zonkluyor nasil cikicak o demirler bilmiyorum , ayrica cok oneli bir sey daha kulakta ve basinizda ve gozlerinizde yogun bir basinc oluyor bunun icin bana 1 hafta boyunca kortizon haplari verdiler icinde ciddi rahatlatiyor doktorunuza sorun o basinc ve sisligin digtmesi icin mutlaka o kortizon haplarini icmenizi tavsiye ederim su anda 3. gun bunumda kanama yok ama gunde 3 kere surekli deniz suyu ile temizliyorum , krem surup sprey kullaniyorum hizli iyilesmesi icin elimden geleni yapiyorum butun hasta kardeslerime gecmis olsun dileklerimi iletiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Haziran 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim ablam diyebilceğim bir yakınım deviasyon ameliyatı oldu. kendisi hollandadan geldi bu ameliyat için kbb uzmanı bahadır baykal yaptı bu ameliyatı. ve inanın bir sünnet kadar kadar kolay geçti ameliyatı. hem deviasyon hem de estetik ameliyatı aynı anda yapıldı. ameliyat olduğu gece hastanede kaldı ve ikinci gün eve geldi. burnu sargılı ve alçılıydı. 5 gün sonra alçısı çıktı, 6. gün tamponları ve diğer hafta da sargıları açıldı. evet akıntısı vardı ama bu ona hiç bir sorun teşkil etmedi. şu anda çok rahat nefes alıyor ayrıca muhteşem bir buruna sahip hem şekil hem de fonksiyonel olarak muhteşem bir burun oldu. o ameliyat olmadan önce ben çok korkuyordum bu ameliyattan ama ablam ameliyat olduktan sonra rahatladım ve 1 ay sonra da ben ameliyat olucam. bahadır beye sonsuz bir güvenim var. eğer ameliyat olmadıysanız ve güvenilir bir doktor arıyorsanız bahadır beyi aklınızda tutun derim. ben dahil herkese acil şifalar diliyorum Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Haziran 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben ÖLÜMDEN döndüm.ameliyat oldum çok sorunsuz geçti.fakat doktorum uyarmadığın'dan ameliyat sonrası doğru bildiğim yanlışlar yaptım.ameliyat sonrası 1 hafta boyunca kiraz yedim sıcakta kaldım sigara içtim fakat doktorum bana ameliyat sonrası eve yürüyerek gidip normal hayatını yaşayabilirsin dedi.3cü haftada gece uyurken burnumda kan gelmeye başladı.tam 4 gün hastanede yattım yine ameliyat oldum sonunda tekrar tampon takıldı.su an eveyim ama çektiğim sıkıntıları bir ben birde Allah bilir.artık kan kaybından öleceğimi sandım.lavaboya çıkamayacak kadar gücüm kalmadı.sigara içmem açık yaranın kapanmamasını sıcakta kalmam damarların genişlemesini kiraz yemem kanımı sulandırdı ve sümkürmek burnumu tahriş etti.velhasıl yazın ameliyat olmayın.silikon tamponlar çıkarılırken hiç acı vermiyor.benim doktorum 10 yıllık operatör ve benim gibi bir hastanın hiç denk gelmediğini söyledi.içimde hala kanarmı diye acaba var.kesinlikle genel anestezi olun.tampon hiç koydurmayın bırakın ameliyat sonrası pis kan aksın amerikada hiç tampon koymazlar.herkese geçmiş olsun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende 2 gün önce deviasyon ameliyatı oldum. Arkadaşlar doktora gittiğimde doktor bana ameliyat olmam gerektiğini söyledi. ( Burnumda kemik mi et mi olduğunu söylemedi bile ) Neyse ameliyatta local anestezi oldum ve narkoz almadım uyanıktım.Burnunuzdan iğne vuruyorlar ve o iğnenin içindeki madde genizinize kadar gidiyor bundan bahsetmemim sebebi benim damağımda bir gariplik olmuştu sanırım bundan dolayı. Öyle korkulacak bir yanı yok ama kişiden kişiye değişir. Ameliyat sırasında en kötü nokta diye sorarsanız kemikleri çıkartırken çekiç gibi bir şeyle vurmak zorunda kalıyorlar.( Bunları siz görmüyorsunuz sadece hissediyorsunuz o an biraz acıtıyor ama gözlerinizi kapatın ve sakin olun hiç bir şey olmuyor) Ameliyatım 10-15 dk sürmüştür. Tamponlarım takıldı tek sorun tamponların dışındaki boşluklardan kan akmasıydı o kadar. ! gece hastanede kaldım yemek yedim tek yasakları sigara. Ertesi gün sabah 11 gibi tamponlarımı çıkardılar. Çıkardıkları sırada hafif bir acı oluyor o da kayıp gittiğinden dolayı büyütülecek bir şey yok. Bana doktorun tek dediği şey sümkürmemin kesinlikle yasak olduğu ve bayram dolayısıyla 4 gün günü kontole gelmem gerektiğiydi. Şuan evdeyim hiç uyumadım neredeyse 1 gün geçti ağrı sizı hiç bir şey yok gelenler ameliyat olduğumun farkında bile değil şaşırdı herkes. Tek sorun kemiğin alındığı yerden sağ tarafta hala daha nefes alamıyorum umarım bu normaldir ve kısa süre içinde geçer. Akıntıya gelecek olursak grip olduğunuzda burnunuzun aktığı gibi düşünün bu daha çok katlanılası bir şey sadece kanlı geliyor ama sonradan yavaş yavaş geçiyor. Olacak arkadaşların korkmalarına gerek yok ben canlı canlı yaşadım her şeyi Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Herkese merhaba. Burnumda et büyümesi ve kemikte konkavlık sebebiyle dün deviasyon ameliyatı oldum. Genel anestezi yaptılar. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürdü. Ameliyat sonrası burnumda hiçbir ağrı, sızı hissetmedim. Tek rahatsızlık veren şey burna takılan slikon. Slikonun içerisinde hava borusu olmasına rağmen bir süre sonra kanın orayı doldurması ve pıhtılaşmasıyla burundan nefes alamaz hale geliyorsunuz. Bu da tabiki uyumanızı ve yemek yemenizi güçleştiriyor. Yarın tamponları çıkartacaklar. Haftaya son durumumu tekrar yazar, sizleri bilgilendiririm arkadaslarMsn Happy Kısaca ameliyat sırasında ve sonrasında, ilk 2 gün için kesinlikle ağrısız ve sızısız diyebilirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Aralık 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
26 ocakta deviasyon ameliyatı olucam burnum sağa doğru eğik ve sol burun deliğim tıkalı özelde olucam ama korkuyorum morluk şişlik kalır mı diye bi de doktor fotomu çekti bilgisayarda şekil verdi yani estetik de olucam benim sadece şekil,şişlik,morluk kaygılarım var bana bilgi verir misiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Aralık 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
21 Aralıkta İzmir Ekol KBB hastanesinde Septum Deviasyon operasyonu geçirdim. Ameliyatın sonuçları, etkileri kişiden kişiye değişebilir ancak kesinlikle o kadar abartılacak, korkulacak bir ameliyat değil. Sonuçta siz de sürekli farenjit v.s. bir enfeksiyon haliyle geziyorsanız yaptırmanızı tavsiye ederim. (Etkilerini henüz gözlemleyemedim ancak denemeye değerdi Msn Happy.

Ameliyat sonrası ağrı sizi pek rahatsız edici boyutta değil zaten standart ağrı kesiciler ile rahatlıkla bastırılabiliyor (Ben majezik kullandım). En büyük sorun diğer arkadaşların da dediği gibi tamponlar nedeniyle burnunuzun tıkalı (Aslında bir nebze nefes alabiliyorsunuz ama yetersiz geldiği için ağızdan nefes almak zorunda kalıyorsunuz) olması. Boğazınız kuruyor ve uyumakta zorlanıyorsunuz. Ama 2-3 gün dayanılamayacak bir şey kesinlikle değil. Bol bol ıhlamur, pastil, adaçayı v.s. tüketerek çözmeye çalıştım Msn Happy. İlk 24 saat kanama biraz fazla oluyor ancak 2. günden itibaren oldukça seyrekleşiyor. Hatta ben 48 saatin sonunda artık ön tarafa konulan sargı bezini takmamaya başladım.

Tamponlarınız silikon ise alınması oldukça kolay ve kısa süreli bir işlem. Çok az batma oluyor o kadar.

Şuan rahat nefes alabiliyorum ancak ödem nedeniyle sanırım ameliyatın tam etkisini hissetmek 3-4 haftayı bulabiliyormuş. Bu sürede doktorun verdiği okyanus suyu spreyini kullanmak gerekiyor. Bununla iyileşme sürecini hızlandırmak ve ödemi azaltmak hedefleniyor. Ayrıca tavsiyem ılık içme suyunu genzinize doğru çekerek temizleme yapmanız. İçerideki kan pıhtısı kalıntılarını çok güzel temizliyor.

Genel anlmanda bu şekilde Msn Happy