Arama

Deviasyon ameliyatı sonrası süreç hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 3

Güncelleme: 7 Şubat 2018 Gösterim: 71.141 Cevap: 47
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2012       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar bende buru ameliatı oldum 24,12,2012 tarihinde zorlu bir ameliyattı local anestezi oldum.çatur çutur seslr duydum ama acı hissetmedim sadece meliyat sonuna doğru tamponlr konurken ac hissettim ameliyattancıktım mütiş bir sancm vardı saonra grı kesiciler falan gecti ama taponların çıkarıömas müthiş bir acı verdi...ssk da oldum suan evdeyim ameliyat olalı 3 gün oldu tekrar kontrole gidece san sadece sızı var brnumda bakalım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2013       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar 1hafta önce oldum bu amiliyatı 4parça kemik cıkardılar ne agrım oldu ne sızım cok basit bi amiliyat tamponlar silikon cıkarırken hc bısy anlamıosunuz bile aklı olan hiç beklemesin hemen olsun.2gün tampon kalıo nefes alamıosunuz ama alısıosunuz agrınız sızınız olmadgı ıçin cok rahat dayanııyor.iyiki olmusum suan cokk ama cokk rahat nefes alıyorum.ve son olarak özelde olun
Sponsorlu Bağlantılar
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2013       Mesaj #23
misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,

Ben 25.04.13 tarihinde lokal ameliyat oldum doktorla konuşa konuşa gayet güzel bir yarım saatti. Ağrı ve sızı zerre kadar olmadı sadece ilk gece felaket bi baş ağrısı oldu. sabahında plastik tamponları çıkarttılar pamuk deptiler 30.04.13 te gel dediler. lakin taburcu olup arabaya bindiğimde arkası arkasına iki kez hapşurdum ve burnumdan çeşme misali kan gelmeye başladı. tekrar bi koşu doktora gittim pansuman odasında işaret parmağı uzunluğunda iki plastik tamponu canlı canlı gözlerimin önünde deptiler o acıyla gözlerimden yaş geldi.pamuk felan iki saat bekle dediler tekrar yatttım. lakin 1 saat geçmedi kan yine gelmeye başladı hadi bu sefer soktukları tamponu tekrar çıkarttılar. tabi bunlar ben oturduğum yerde iken oluyor. dediler dikiş atacaz yat sedyeye hadiii adamlar canlı canlı diktilermi tekrar bi pamuk dediler bekle bi iki saat daha derken 5 dk geçti yine kan gelio kafayı yeme noktasına geldim. keza doktorlarda şaşırıyor. baktılar bu sefer atılan son dikişin dibinden geliyormuş kan. orayı da yaktılar en son bi iki çubukla.. tekrar yatağa geçtim iki saat bekledim bişi yok. gidebilirsin dediler. ertesi gün kontrole geldim pretisyen baktı rahat edemedi bi doktoru arayıp bilgi vereyim dedi c.tesi olduğu için doktor yok tabii.. demiş yarım saate gelirim beklesin. neyse geldi baktı emin olamadı şırıngayla bişi çekti burnumdan gelmeyince sevindi artık ne ise bilemedim. tamam dedi gidebilirsin bi sıkıntı gözükmüyormuş.bugün 01.05.13 ben hala nefes alamıyorum hafif akıntılar oluyor ama onlar normal zaten. sabırsızlıkla ağzımdan nefes almayı bırakıp burnuma kavuşmayı bekliyorum. benim bu yaşadıklarım istisna bi durum doktorlarda şaşırdılar zaten. iki hapşurma beni bu hellere soktu. onun haricinde korkulacak hiçbirşey yok gayet basit bir operasyon. siz siz olun hapşurmayın derim. geçmiş olsun...
emrah yılmaz - avatarı
emrah yılmaz
Ziyaretçi
23 Mayıs 2013       Mesaj #24
emrah yılmaz - avatarı
Ziyaretçi
merhaba; ben burun kıkırdak eğriliği (nazal septum deviasyonu) ameliyatını , devlet hastanesinde 20 mayıs 2013 te oldum. tabi ameliyat genel anestezi olduğu için hiçbirşey hatırlamıyorum sonrasında ise fazla ağrı falan hissetmedim zaten ameliyattan çıkar çıkmaz kalçadan ağrı kesici yapıyorlar, toplamda 12 saat hastanede kaldım sonra eve...
burun içine silikon tampon dışına ise gazlı bezden bi bariyer yaptı doktor, burundan asla nefes alamadım, ara ara kanlı akıntı oldu, Allaha şükür hemen hemen hiç ağrım olmadı, sürekli ağızdan nefes almak çok zor, boğazdaki kuruluk birşey yiyip içememe zor tabi (3 kilo verdim 2 günde buda bonus) ama ağrı çekmekten iyidir dedi...
tampon ve bariyer 22 mayısta öğlen vakti çıkardı doktor. inanın hiç ağrı olmadı sadece içerideki tampon burun deliğinizden büyük geri düşmesin diye herhalde, tam burun deliğinizden çıkarken hafif acı oluyor ama öyle aman aman bir ağrı değil yani...
şu an burnumdan nefes alıyorum burna el sürmek yasak, kuru kan falan dokununca sancıyor tabi 5 gün sonra onlardan da tamamen kurtulcam inşallah. vede ameliyat acil değilse kışa erteleyin, sıcak havalarda kanama daha fazla olurmuş zaten doktor eve yollarken serin ortamda bulun diye tembih ediyor...
yani arkadaşlar bu ağrı sancı olayı biraz hastanın bünyesiyle, biraz doktorum maharetiyle alakalı, malum biz türklerin de canı tatlıdır, gripte bile yatağa düşen milletiz sonuçta...

ŞİFA BEKLEYEN HERKESE RABBİM ACİL ŞİFA VERSİN İNŞALLAH, HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK GERİSİ HİKAYE ;D
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Haziran 2013       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selamlarMsn Happy 2 saat sonra deviasyon ameliyatına giricem ve ben son olarak size bazı şeyler söylemek istiyorum. geçen yıl bir mesaj paylaşmıştım 2. sayfada yer alıyor. hollandadan gelen misafirimiz op. dr. bahadır baykal'a hem deviasyon hem de rinoplasti ameliyatı oldu ve çok memnun, tavsiye ederim diye. yaklaşık 1 ay önce konuştuğumuzda burnunun tutmadığını ve ameliyat olmak için tekrar Türkiyeye geleceğini söylediği an bahadır beyden uzaklaştım ve özel optimed hastanesi kbb doktoru op. kamil yüceer'e gittim. gerek sıcakkanlılığı, gerek verdiği güven, gerekse de hakkında duyduğum olumlu eleştiriler ameliyatımın onun yapmasına yetti. 1 saat sonra hastaneye gidip yatış yapıcam ve sonra ki 1 saatte de ameliyata giricem. tek korkum ameliyat sonrası ağrılar ve tamponların rahatsız ediciliği. şütfen bana şans dileyin hem ameliyat için hem de sonrasında ağrısız bir süreç geçirmem için. bu arada doktorum ameliyatın sabah olduğu için akşam saatlerinde taburcu olabileceğimi söyledi ama ben 1 gece hastanede misafir olmak istiyorum. bakalım, neler görücez. herkese şimdiden acil şifalar diliyorum Msn Happy
Misafir naz - avatarı
Misafir naz
Ziyaretçi
26 Temmuz 2013       Mesaj #26
Misafir naz - avatarı
Ziyaretçi
bende 30.07.2013 yani iki gün sonra deviasyon ve et ameliyatı olucam burnumdan .çok rahattım ama şimdi bazı yorumları okuyunca cidden korkmaya başladım .özel bir hastahane de olacağım dr.de oldukça tecrübeli ..ameliyat sonrası tekrar yazarım fakat anladığım kadarıyla bu biraz bünyeyle ,dr ile de ilgili bir şey.bakalım korktum iyiden iyiye Msn Sadgeçmiş olsun herkese
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ağustos 2013       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 4 gün önce bu ameliyatı oldum. Anestezi iğnesini vurduktan 2.5-3 saat sonra kendime geldim. Hiç acı hissetmedim. Ancak burun deliklerimin her birinde 4-5 slikon tampon vardı (çıkarılırken öğrendim) ve burun deliklerimi kapatacak şekilde sargı bezi yapıştırılmıştı. Sadece ağızdan nefes alabiliyordum bu da dudak kurumasına ve uyurken her 2 saate bir uyanmama neden oluyordu. Ayrıca sargı bezine burun deliğimden kanlar akıyordu bunun için sürekli peçete ile sargı bezindeki kanları emdirmek zorunda kalıyordum. Sürekli olarak kendi kendine göz yaşları akıyordu ve gözlerimin altlarının şişmesine neden oluyordu. Yiyecekleri küçük parçalar halinde içecekleri de pipetle içmek zorunda kalınıyor çünkü ağzımı 1 cm açabiliyordum. 2 gün hastanede kaldıktan sonra tamponları çıkarma vakti geldi. Ben 1-2 tane bez vardır diye düşünerek pansuman odasına doğru gitmiştim ki ilk bezi çıkardıktan sonra sanki burnundan bir organımı çekiyorlarmış hissine kapıldım. Ama rahat olup gözleri kapatmak gerekliymiş. Yaklaşık 8 bezi çıkardıktan sonra bir metal kompresör benzeri aletle burun içindeki kanları temizlediler. Bu sırada biraz diplere soktukları için yine aynı tepkiyi verdim. Nihayet bittiğinde rahat nefes aldığımı fark ettim ancak sadece bir kaç dakika sürdü. Sonra yeniden yarım nefes almaya başladım. Dün taburcu olmuştum ancak halen düzgün nefes alamıyorum. 1 hafta gibi bir süre gerekliymiş sanırım. Ameliyattan sonra iltihaplara dikkat etmek gerekli. Ben peçeteyle burnumun içindeki kurumuş kanları ve su benzeri sıvıları temizlemeye çalışıyorum ancak bunu ucundan yapmak gerekli. Dışarıdan hafif şişlik dışında hiçbir ameliyat izi yok. Burnuma dokunmadığım sürece ağrı da olmuyor. Dokunduğumdaki ağrı fazla bir şey değil zaten. Umarım ameliyat olacaklara ve olmayı düşünenlere yardımcı olabilmişimdir.
Omar (misafir) - avatarı
Omar (misafir)
Ziyaretçi
2 Ağustos 2013       Mesaj #28
Omar (misafir) - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar dün yani 1 ağustosta ameliyat gerçekleşti. Öğlen gibi operasyon tamamlandı, akşama doğru taburcu oldum eve geldim. Bu gece ince sızıntılar dışında oldukça rahattım; silikon tamponlar var burnumda ve gece boyunca nefes almama izin verdiler. Sabaha kadar rahattı ancak sabah nemle birlikte afedersiniz tüm burnum sümükle doldu, burundan çok az nefes almaktayım. Beklediğimden çok kolay bir ameliyat oldu, anesteziden asla korkmayın işi kolaylaştıran anestezi zaten. Sadece bildiğiniz ya da uzmanlığına güvendiğiniz bir hastaneyi tercih edin. Okuduklarınızdan etkilenmeden kararınızı verin ve nefes almanın tadına varmak için adım atın. Ben daha tamponlar alınmadan ne kadar rahatladığımı hissediyorum, yarın tamponlar alınacak ve gelişmeleri yazıyor olacağım. Baş ağrısı yok, acı yok, sızı yok. Yalnızca sürekli mendille gezmek burnunuzu tahriş ediyor. Bir de hapşırmak biraz can yakıyor ve istemsizce çok hapşuruyorum. Burundaki en ufak akıntı tamponları tetikliyor ve ha..ha..haa..hapşuuu..! Umarım daha güzel ve oksijenli günler beni bekliyor. Görüşmek üzre.
Omar
Omar (misafir) - avatarı
Omar (misafir)
Ziyaretçi
4 Ağustos 2013       Mesaj #29
Omar (misafir) - avatarı
Ziyaretçi
2. gece burnumdaki tamponlar yüzünden huzursuz bir gece geçirdim ve az da olsa baş ağrısı yaptı; pek uyuyamadım. Neyse ki hemen sabahında giderek tamponları aldırdık. Dünden bu yana gayet iyiyim, deniz suyu denilen bir sprey yazdılar günde 3 defa kullanılıyor; yaralardan, tahriş olan bölgelerden kaynaklanan kuruma ve kabuklanmayı önlüyor, çözünmeye yardımcı diyebilirim. Tamponlar koca koca silikonlarmış, beklediğimden çok büyüktüler ve görünüşe göre az bile rahatsız etmişler. Ameliyatın üstünden tam 3 gün geçti ve nefes almaya başladım. Söz ettiğim kuruluklar ve kabuklanmalar 1 hafta kadar daha rahatsız edebilir sonra normale dönecek dediler. Yaşadıklarım ve gözlemlerim bunlar, paylaşmak istedim, umarım faydalı olur. Herkese acil şifalar dilerim.
Omar
incikk - avatarı
incikk
Ziyaretçi
12 Ağustos 2013       Mesaj #30
incikk - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba,

31 temmuz 2013 tarihinde yani 11 gün önce deviasyon ameliyatı oldum. size vereceğim bilgiler sadece benim yaşadıklarımı doğrular, siz belki de bambaşka bir deneyim yaşarsınız onu hiç bilemeyiz. bu yüzden ameliyattan korkmak yerine sadece olası kötü senaryo ihtimalini de bilin ki sonra bir de evdeki hesap çarşıya uymuyor olmasın...

ameliyata resmen maniküre gider gibi rahat gittim, hatta daha önce genel anestezi hiç yaşamadığım için lokal anestezi pazarlığı bile yaptım. ancak doktorum ısrarla genel anestezi önerdi.

genel anestezi yapıldığı için ameliyat sürecine dair hiç bir fikrim yok. sonrasına gelirsek:

genel anestezi çok pis bir şey, beni en çok o sarstı. ilk geceyi hastanede feci bir bulantı ile yarı baygın geçirdim. sonunda sağlam kustum ve midemdeki kan mı kusturdu, anestezi mi hiç fikrim yok.

ameliyattan sonraki ilk 3-4 gün hiçbirşey yapamadım. ağrı sızı yoktu, sadece tamponlar ve burnun doluluğu nedeniyle grip gibi hissediyorsunuz. hep yattım. kanama ara ara oldu, ama zaten o kadarını bekliyordum.

5. gün tamponlar alınacaktı. daha önce ameliyat olan arkadaşlarım "nasssıı kolay alınacak hiç dert etme", "sonrasında bir nefes çek, muhteşeemm" diye reklamlarla yolladılar silikon tamponları çıkartmaya. Yok abi, hayatımda canım bu kadar yanmadı, öyle ki doktorun elini ittim bağırarak.

hadi dedim sonrasında düzelir, yok 12. gün oldu hala burnum tıkalı. ben zaten hep böyle yaşıyordum, hiçbirşey değişmedi. başında "mutlaka ameliyat ol nefes almayı gör" diyen arkadaşlarım nedense şimdi yok, şu sıralar enteresan bir şekilde karşıma "benim de bir arkadaşım haziran ayında oldu, hala burnu tıkalı" (neeee! 2 ay olmuş hala açılmamış mı) ya da "burnundaki ödem 1-2 haftaya iner ama şiş falan varsa dışarıdan belli olan onların inmesi 1 yıla yakın sürebiliyo, zaten 6 ay falan sonra esas etkisini hissediyomuşsun ameliyatın" diyen insanlar çıkıyor.

ciddiyim, ben burnum bugün yarın açılır da gürül gürül nefes alırım derken 6 ay falan gibi hayatta bile olup olmayacağımı bilmediğim bir tarihe gidiyoruz. (ağızdan nefes alıp vermek deli yordu beni son 10 günde. grip gibi derken onu kastediyorum, acayip kalitesi yaşıyor ve uyuyorsun)

bakın ben bunları kimseyi olumsuz etkilemek için yazmadım. ameliyatı nefes alabilmek için oldum ve bunun bir bedeli var. biliyorum. siz de bilin. benim doktorum beni çok kolay bir ameliyat olduğuna öyle bir inandırdı ki ben duvara fena tosladım. evet bazıları ertesi gün ayağa kalkmış, ama bünyeden bünyeye fark var. o da mümkün, benim yaşadığım kadar zor geçmesi de mümkün. kendinizi kötüye hazırlayarak gidin, ertesi gün kalkarsanız da "vay be benim ameliyat kolay geçmiş, sağlammışım da bak hemen ayaklandım" diye sevinirsiniz. bi ödül olur işte size...

olacak tüm arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun derim...