Arama

Deviasyon ameliyatı sonrası süreç hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 5

Güncelleme: 7 Şubat 2018 Gösterim: 71.139 Cevap: 47
mrymtlg - avatarı
mrymtlg
Ziyaretçi
8 Eylül 2015       Mesaj #41
mrymtlg - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Merhaba arkadaşlar bende deviasyon ameliyatı oldum çok büyük korkularla ve ağlayarak gittim fakat ameliyat snrası yüzümde kesinlikle şişlik morluk ağrı sızı hiçbişey olmadı. Kemik kıkırdak eğriliği şiş etler hepsi düzeltildi genel anestezi ile oldum.ameliyattan 3 saat sonra yiyip içmeye başladım snrada taburcu oldum gayet iyiydim okadar korku ve endişeye rağmen 2 gün tamponlarla durdum ilk gece uyku sıkıntısı olabilir ama ikinci gece daha rahat uyudumbe 2 gün snra tamponlar alındı ondada saniyelik korku yaşadım asla acımadı derin bi nefes aldım çok güzeldi biraz tansiyon düşüklüğü yaşadım sadece.şuan bir hafta oldu temizletmek için gittik hastaneye bir hafta boyunca burun temizlemek yasak olduğu için hhaff tıkanmalar yaşadm ama ona rağmen rahat nefes aldm tabi doktorun verdiği burun spreyini düzenli kullandm ve dinlendim hep 3 gün snra tekrar kontrol var ve ben şuan çok iyi hissediyorum doktorum istediğini ye iç gez dolaş dedi ama ben yinede dışarı çıkmadm dinlendim .bu ameliyat ta en önemlisi doktor seçimi ben ankara bayındır hastanesinde oldum .ameliyat öncesi internetteki yorumlardan korkup olmama kararı almştm ama iyikide ameliyat olmuşum ağrı sızı yyaşamadm ve 2 gün snra tamponlar aalındğnda ameliyat olduğum belli bile değildi. Eğer ameliyat olacaksanız sakın korkmayın sadece doktorunuzu araştrın ve sağlığınız için yaptırın bunu
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2015       Mesaj #42
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hem deviasyon hem estetikmoldum.tampon varken tabii tıkanıklık oluyor.benim tamponlar alınırkende dikişler alınırkende Can'ım acımadı.ama tamponlarımın. Alınmasına yakın 1 hafta sonrası idi yaklaşık olarak.hem normal silikon tampon hemde yaprak tampon konulmuştu burnuma.alındıktan sonrasında diş etlerim dişlerimin kemikleri sızladı.tek Ağrı'm diş köklerimde oldu.agrı kesiciyi dayadım.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2016       Mesaj #43
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İki gün önce deviasyon ameliyatı oldum hem kemik eğriliği hem de et nedeniyle hiç nefes alamıyordum burnumdan dün akşama doğru tamponlar çıktı çok kanama olmadı sadece sol burun deliğimden azıcık kan geldi ama şuan burnumda hala tampon var gibi hiç nefes alamıyorum doktor birikmiş kan pıhtılaştığından falan olduğunu söyledi krem ve spreyl verdi hala açık değil burnum göz altlarım ve burnum da da şiş var bu nefes alamamam normal mi ne kadar sürer
Nil - avatarı
Nil
Ziyaretçi
10 Şubat 2016       Mesaj #44
Nil - avatarı
Ziyaretçi
Buraya yazmak istedim çünkü ameliyat olmaktan çok korkuyordum ve çok erteledim.Son iki yılı hasta geçirdim.Nefes aldığınızı zannediyorsunuz ama almıyorsunuz.Benim en büyük sıkıntım alerji diye biliyordum.45 yılımı doktorların ilgisizliği yüzünden sürünerek geçirdim.Önceleri kaşınan bir burun,boğaz. Ağrısı ,geniz akıntısı,günlerce süren soğuk algınlığı vardı.Geçen yıl yeni boyanan sınıfın kokusu beni acile götürdü.Durum vahim şekilde kötüye gitti.Uykudan tıkanarak uyanıyor ,kalbim sıkışıyor,başım tarif edilemiyecek şekilde ağrıyordu.İlkkez bir doktor film istedi ve ameliyat dedi.Oralı olmadım,sürünmeme debelenmeler eşlik edince iyi bir doktor arayışına girdim.Doçent Bayram veyseller'i internetten tesadüfen buldum.Çok az konuşan eli hafif bir doktor.Emar istedi sonuç;septum deviasyon,etlerde büyüme,sinüs boşluğunda bir kist,bir adet tümör bulundu.Beynimden vuruldum.Bayram bey sinüs kist ve tümörümün zararsız olduğunu ama septum deviasyon ve konka küçültme ameliyatı olmam gerektiğini söyledi.25 ocak 2016 da hastaneye yattım.En son 10 .00 da su içtim.öğlen 13 .00 te ameliyat giysilei giydim.Damar yolu açıldı,kan tahlilleri yapıldı.Görevli hemşire gelip bir sürü sorular sordu.Saat 5.00te sedyeyle odadan alınıp ameliyathaneye götürüldüm.5-6 kişi beni bekliyordu.Kalp atışlarım hızlandı.Görevliler sakinleşmem için beni konuşturuyorlardı.Doktorum geldi ve yüzümde bir uyuşma ile uykuya daldım.Görevliler adımı söylüyorlardı.Elim yanağımdaki gözyaşlarını sildi..gözlerimi açamıyor ama herşeyi net duyuyor ve cevap veriyordum.Odama çıkarıldım.Konuşmakta zorlanıyordum.Ağrı ,acı yoktu ama üstüme ağırlık çökmüş konuşnak istemiyor gözümü açamıyordum.3 saat birşey yiyip içmeyecektim.Sonra tanesiz biraz çorba ve tanesiz hoşaf içtim.Tuhaftır ne acıkmış ne de susamıştım.Sonra doktorum gelip baktı ve akşam 23.30 da gelip kontrol edeceğini söyledi.Narkoz tuhaf hissettiriyor,acı ağrı yok.Eşim kavanozda getirilen iki uzun kemik parçasını gösterdi inanamadım.Bir fenalık hissi dışında iyiydim ve sanki ameliyat edilmemiş ,beni işletiyorlar gibi hissediyordum.Hala da Bayram beyin yediği tavuk kemiklerini verip beni postaladığını düşünüyorum😀Neyse dediği saatte doktorum geldi ve gidebilirsin dedi😳Aaa halbuki kalırım sanmıştım.Başım döndüğü için eşimin kıluna girerek eve döndüm.Burnumda silikon tamponlar,dudağımın üstünde gazlı bezle sıkıntılı günler geçirdim.Silikonlar tıkandı,okyanus suyu sıkarak açılmasını bekledim.Burnunumdan sızıntı şeklinde kan geliyordu.Başı öne eğmek yasak kanama artıyor.Tuhaf hala ağrı yok.İki yastıkla yattım.Herşey normal ama tıkanan burun fena😣Sonra sonra tıkanma durdu,silikon 8. Gün çok kolay çıktı.Sıktığım bir şişe okyanus suyu iile yaramış.Ooo bir ferahlık özgürlük😜Fakaaaat baş dönüyor.akşama burnum yine tıkandı, iki gün sonra doktorum kontrole çağırdı.Herşey yolundaydı.En temiz burun iltifatı aldım😄.Sonra gelsin baş ağrıları ,tıkanıklık.Okyanus suyu ike temizliğe devam.Burnum dan çıkamayan garip bir yaratık lavaboya düştü.Sülük gibi ,pişmemiş et kıvamında birşey.Salgılar kuruyup sertleşmiş ve sanırım sinüs boşluğunun şeklini almış.Bugün ameliyat olalı 18 gün oldu ve hala bir baş ağrısı,tıkanıklık var.Doktorum bir ay sürer diyor.Sonuç olarak sıkıntı yaşıyorsanız hemen ameliyat olun.Ama ameliyattan çıktım harika nefes alıyorum muhabbetlerine çok pirim vermeyin.Her bünye farklı.Ben ameliyata dair hiç acı çekmedim.Hala o kemiklerin bana ait olduğunu sanmıyorum😃😃😃Ama en nihayetinde ameliyat, doktorunuzu iyi seçin. Herkese rahat uykular,derin derin nefesler diliyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mart 2016       Mesaj #45
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
14 03 2016 da septum deviasyon ameliyatı oldum buyük bir stresle ameliyata girdim 2 saat sonra ameliyattan çıktım narkozdan uyanma ani çok korkunç başımda yüzümde dislerimde müthiş bir ağrıyla uyandim ve ağızdan nefes almak zaten korkunç neyse odama götürdüler 1 gece hastanede yattım tabikide uyuyamadim agridan sizidan ilk 8 saat kalkmak yemek içmek yasakti o gün hiç uyuyamadim ertesi gün eve geldim yine uyku yok yemek yemek bir işkence resmen 3. Gün tamponlardan kurtulcam diye hastaneye koşa koşa gittim ama çok aciyo yok böyle bir aci tansiyonum dustu acidan bende kanama olmadı ilk nefes alıyorsunuz ama sonra burun içi ödem den dolayı ve sumkurmek yasak olduğu için burun yine tikaniyo 25 Mart a kadar burnuma hiç dokunmadim sonra doktora kontrole gittim temizledi burnumu öylesi nefes aldım okyanus suyuna başladım sumkurmeye başladın şimdi daha ıyim ama 2 3 güne iyileşme gibi bi olay yok yani 15 gün oldu yeni kendime geliyorum burun ameliyatı hiç de hafife alincak bir ameliyat değil
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Nisan 2017       Mesaj #46
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selamlar bende daha yeni oldum bu ameliyati 19.04.2017 de 21. De tamponlarim cikti yurtdisinda olmama ragmen eski nesil tampon kullanmis doktor slikon degilmis yani kimse hic acimadi demesin beynimide beraber soktuler sanki baya bi kanama oldu azimin ustunden sicak sicak akti da akti 5 dakika nefes alabildim sonra hemen tikandi heveslendim oh be diye ama oyle degilmis malesef tamponlar ciktiktan sonra 5-10 dakikaniz var keyfini cikarmak icin sonrasi husran agizdan nefese devam bugun 4 gun oldu ve ben hala uyuyamiyorum gercekten olduk kurtulduk ama cok sikintili bir surec doktorada soyledim umarim deger diye. Bu arada ust dislerimde hala agri var sanki baski yapilmis gibi, bir kac gun sonra plakalar cikacak bakalim o nasil canimi yakacak onu dusunuyorum kara kara doktor agrimaz dedi yine ama guvenmiyorum artik sonucta bunlari yaziyorum kimse yaptirmasin diye degil bilinsin diye tabi kisiden kisiye fark olur ama amleiyattan once cogu sey saklaniyor detaylar anlatilmiyor bu ameliyati olacaklara simdiden sabirlar dilerim selamlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2017       Mesaj #47
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ilk önce geçmiş olsun. geçende doktora gittim kemik eğriliği var ameliyat olacaksın dedi. bir kaç kez daha demişti öncekilerde umursamıyordum geceleri uyuyamaz olunca karar veridim ameliyat olucam aslında okula gitmemek için ameliyat oldum. her neyse perşembe günü sabah vardım hastaneye oda verdiler yattım ameliyat kıyafeti fin giydim ameliyata götürdüler sonra narkoz verdi anestezi doktoru bende neler yapıyorlar diye bakarken uyumusum. kendime geldiğimde odada yatıyorum. her neyse ilk gün kanama fln oldu iyiydi ama. sonraki gün akşama kadar iyi güzel geçti. ondan sonraki günler geçmiyor zaman ilerlemiyor bir an önce tamponları aldırsaydım da kurtulsaydım bir daha her türlü keyfi ameliyata karsıyım. tekrardan hepinize geçmiş olsun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2018       Mesaj #48
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Deviasyon ameliyatı sonrası yatma şekli sıkıntı yaratır mi? Tamponların çıkarıldığı günden itibaren yan şekilde yatıyorum. Sırt üstü yatmaya çalışıyorum ama uyku sırasında farkında olmadan yan yatıyorum. Burnum yastığa değdiği oluyor. Biraz hassasiyet oluyor ama. Bir de burnuma telefon düştü elimdeyken. Sadece sizladi başka hiçbir sıkıntı yok. Korkuyorum açıkçası.