Arama

Okulumu sevmiyorum sıkıntı yaşıyorum ne yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Aralık 2018 Gösterim: 12.345 Cevap: 7
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Okulumdan çok sıkılıyorum ve sevmiyorum ne yapabilirim?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Aslında okulu sevmemenin bir kaç nedeni var bende bir uzmandan öğrendim
1.Evde fazla elektronik oyun yada normal oyun oynuyorsan hep onlara alışkanlığın olur bunu anlamassın ve o yüzden okula gitmek istemessin.
Sponsorlu Bağlantılar
2.Eğer okul değiştirdiysen bu normal eski arkadaşlarını özlemişsindir ve orası sana daha kolay gelebilir ama her yerde aynı ders verildiğini herkes bilir.
3.Bide okulu arkadaşlarınla anlaşamadığın yada öğretmenle anlaşamadığın için değiştirdiysen pişmanlık duygusu yaşarsın.
Çözüm yollları
1.Eğer şimdiki sisteme göre 8 derslik bir okula gidiyorsan okulunu değiştir ve sabahçı öğlenci şeklindeki okullara git bu senin mutlu olmanı sağlar ve daha kolay geldiğini hissedip içinden nasıl olsa çabuk geçecek hemen okula giderim gelirim.
2.Aslında kimse ara veremez ama bilgisayar oyunu oynuyorsan yada ps 3 gibi konsollar onlara biraz ara vermeye çalış.
3.Biraz kendini geleceğe sürüklemiş gibi olarak düşün.Yani sen eğer şimdi okula gitmek istemessen fazla bir şey öğrenemessin ve para kazanamassın,ailenin sana baktığı değeri onlara veremezsin,zaten kimse eminim ailesini üzmek istemez.
Benim çözüm yollarım bu kadar
Son düzenleyen perlina; 13 Şubat 2017 11:09
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hangi okula gidiyorsunuz?Eğer canınızı sıkan ve kimseye söyleyemediniz okulla ilgili sorun varsa benim önerim ailenize bunu aksettirmeniz.Sonuçta öğrenirlerse siz daha da yardımları dokunacaktır.Eğer bu okul ile ilgili özel bir durumsa okul yöneticilerine anlatabilirsiniz.Sorun hala çözülmüyorsa okul değişikliği yapabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 13 Şubat 2017 11:08
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Kasım 2013       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Aslında okulu sevmemenin bir kaç nedeni var bende bir uzmandan öğrendim
1.Evde fazla elektronik oyun yada normal oyun oynuyorsan hep onlara alışkanlığın olur bunu anlamassın ve o yüzden okula gitmek istemessin.
2.Eğer okul değiştirdiysen bu normal eski arkadaşlarını özlemişsindir ve orası sana daha kolay gelebilir ama her yerde aynı ders verildiğini herkes bilir.
3.Bide okulu arkadaşlarınla anlaşamadığın yada öğretmenle anlaşamadığın için değiştirdiysen pişmanlık duygusu yaşarsın.
Çözüm yollları
1.Eğer şimdiki sisteme göre 8 derslik bir okula gidiyorsan okulunu değiştir ve sabahçı öğlenci şeklindeki okullara git bu senin mutlu olmanı sağlar ve daha kolay geldiğini hissedip içinden nasıl olsa çabuk geçecek hemen okula giderim gelirim.
2.Aslında kimse ara veremez ama bilgisayar oyunu oynuyorsan yada ps 3 gibi konsollar onlara biraz ara vermeye çalış.
3.Biraz kendini geleceğe sürüklemiş gibi olarak düşün.Yani sen eğer şimdi okula gitmek istemessen fazla bir şey öğrenemessin ve para kazanamassın,ailenin sana baktığı değeri onlara veremezsin,zaten kimse eminim ailesini üzmek istemez.
Benim çözüm yollarım bu kadar
zalım - avatarı
zalım
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016       Mesaj #4
zalım - avatarı
Kayıtlı Üye
Nakil yaptırabilirsiniz gerekçeniz varsa
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2016       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşım, okulunu sevmemenin nedeni olabilir. 1. si arkadaşlarından dolayı olabilir. Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. 2.si ise eski okuluna karşı olan bağlılığından olabilir.
çareler şunlar: arkadaşlarından direkt olarak kurtul. Ben öyle yaptım. Ama öbürü için çare yok. Üzgünüm.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Şubat 2017       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeş aynı sorun bendede var , yapacak bişey yok , sana tavsiyem telin varsa teneffüs lerde müzik dinle , boş derslerde vb zamanlarda tek takıl , onları sevmiyosan onlarla takılma dahada uyuz veya sinir olacaksın , boşver onları , derse odaklan yeter ( biraz fazla büyük tavsiyesi gibi oldu dlsbdjd )
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2017       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aynen yaaa sen derslerine odaklan okulunu sevmemeyi boşver...😎😎😎
Ya da ailene söyle nakil yapın...😏😏😏
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2018       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bence eğer karma bir lisedeysen
Kız arkadaş yaparsan okulu sevebilirsin
Bende küçükken öyleydim liseye geçtiğim zaman kız arkadaşım oldu ve okulu sevmeye başladım ve okulumu okudum üniversiteyi kazandım ve şimdi ayağımı üst üste atıp rahatıma bakıyorum çünkü ben artık bir doktorum bak kardeşim okul okumazsan ailene bakamazsın Allahü teala nasip ederse yarın öbürgün evleneceksiniz ve Allahü teala nasip ederse çocuk sahibi olacaksınız eğer okumazsanız ailenize hanımınıza çocuğunuza en önemlisi sizi büyütüp bu yaşa kadar bakıp kahrınızı çeken anne ve babanıza nasıl bakacaksınız bunu düşünün ve okuyun kardeşlerim