Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Ağustos 2017  Gösterim: 47.492  Cevap: 34

İnsanlarla iletişim kurarken yüzün kızarması nasıl önlenebilir?

Misafir
8 Mart 2012 23:13       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
herkeze selam yüz kızarması olanlar bana ulaşsın. bendede vardı bu illet ameliyatla kurtuldum. email adresim sevda_yorgunu_001@hotmail.com
Sponsorlu Bağlantılar

_COLT_
8 Mart 2012 23:45       Mesaj #12
_COLT_ - avatarı
Ziyaretçi
Tamamen ozguven ile ilgili bi konu bu. Kendinize guvenirseniz bu sorunun ortadan kalkacagini umuyorum...
1_Yağmur_Bulutu
9 Mart 2012 01:21       Mesaj #13
1_Yağmur_Bulutu - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Bu İllet bendede Vardı Ve Ameliyat Oldum Ve Kurtuldum Msn Happy
Misafir
17 Mart 2012 20:08       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
klipsli ets diyolar ondanmı biraz bilgi verir misin
Medine gulu
18 Mart 2012 01:08       Mesaj #15
Medine gulu - avatarı
Ziyaretçi
Herseyi ameliyata baglamayin ya,bende utangacim icimde okadar cok soyleyemedigim sey kaldiki,ama yinede sukrediyorum,bence tek care korkuyu yenmek icin korkunun ustune gitmek yani kalabalik ortamlara girmek konusmak kizardikca kizarmakMsn Happy zor bi durum tum hayatimizi etkiliyor,dogal bir cozum bulan yazsin lutfen saygilar
Misafir
3 Nisan 2012 22:09       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben de aynı problemden ötürü sorun yaşayan insanlardan biriydim. ama bu olayon zaman içerisinde üstesinden geldim. örneğin arkadaş ortamında konuşurken veya bire bir biriyle sohbet ederken yanlış bi şey söylediğimde yüzüm kızarır ateş basar düşüncelerim birden karışırdı. hele bi de "kıpkırmızı oldun" sözü söylendi mi saçmalamaya başlardım Msn Happy çünkü başkalarının ne dediğini o kadar takan bi insandım ki kafama. en basitinden nüfus cüzdanımdaki fotoğrafım çok kötüydü ve etrafımdakilere bunu olabildiğince göstermemeye çalışıyodum. bi kız arkadaş görmüştü bi gün "bu neee" diyip gülmüştü o kadar utanmıştım ki yine kıpkırmızı olmuştum. bu gibi bi kaç olay üst üste gelince bu sorunun üstesinden gelmem gerektiğini anladım ve çalışmalara başladım. öncelikle diyafram nefesi almayı öğrendim. çok zor bi olay değil. nefesini daha iyi kontrol etmeni ve konuşurken cümlelerinin yarıda kesilmesini engelliyo ve konuşmana bi kendine güven havası katıyo. bunu internetten araştırıp bulabilirsiniz. basit bi yapılış ve antrenman tekniği var. daha sonra hergün kendime güçlü olduğumu, gün geçtikçe insanları daha iyi anladığımı ve diğer insanları her geçen gün daha kolay çözümleyebildiğimi kendime söyleyip durdum. bi kaç kişisel gelişim kitabı okudum tabi bunlarla ilgili. daha sonra yaptıklarım meyvelerini vermeye başladı. her yüzüm kızaracağını anladığımda, yanlış söylediğim şeyle ilgili kendime herkesle beraber ben de güldüm ve olabildiğince rahat davrandım. bi gün yine bi bankaya gitmiştik 3-4 arkadaş. nüfus cüzdanımı çıkarmam gerekti bi ara. neyse sonra arkasını çevirip koydum masaya cüzdanı. nufus cüzdanına bakarak bi formu doldurmam gerekiyodu. önünde yazanlara bakıp geri ters çevirip masaya koyuyodum. bi süre sonra bi kaç arkadaş bakmaya çalıştı filan ben de rahat bi şekilde " çok komik resim olmaz" filan dedim gülerek. tabi ısrar ettiler gösterdim resmi güldüler filan. eskiden olsa yüzüm kızarır napcağımı bilezdim. ama şimdi ben de güldüm onlarla beraber. hatta bankacı kıza da gösterdim o da güldü Msn Happy cidden artık çok rhatım ve mutluyum siz de kendinize inanırsanız bunun üstesinden gelirsiniz. cidden inanırsanız çok basit Msn Grin
Misafir
23 Nisan 2012 22:41       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evet ya bu durum bende de oluyo nasıl geçer bu sorun ya.insan kendini rahat anlatamıyo ortama girince bi sıcak basıyo kızarıyo falan kötüü oluyosn.karşı cinsle sırf bu yüzden konuşmaya çekiniyosun ve sürekli utangaç ve çekingen olarak tanınıyosun oysaki insanın kendine olan özgüvenini bu şey yıkıyo.umarım geçer bu sorun....
Misafir
22 Haziran 2012 10:35       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yav bizim sınıftada bir kız vardı.ßana tatlı çocuk die aralarında konuşuordu domatese dönüodum.daha önce hiç böyle olmazdı.her tatlı dien kişinin karşısında kızarıyorum
Misafir
11 Ekim 2012 17:22       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende de oluyor en ufak şeyde kızarıyorum sıkıntıya griyorum ve yalnız kalmak istiyoruum çook düşünüyorum herşeyii içime atıyorumm sokağa bile çıkamıyorım lütfen bir yol gösterin hastaneye bile gidemiyorum utancımdan 17 yaşında erkeğim
Misafir
14 Kasım 2012 23:20       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
toplum içinde kitap okurken biri toplum içinde rencide ettiği zaman çok kızarıyorum ve kıpkırmızı oldu yine diyorlar ve buna çok sinir oluyorum

Hızlı Cevap

Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç