Arama

Açık lise sınavı için gerekli olanlar nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Ağustos 2018 Gösterim: 16.304 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Açık lise sınavı için gerekli olanlar nelerdir?
EN İYİ CEVABI SüPeRsiN verdi
Sınav Şekli ve Tarihi
Açık Öğretim Liseleri sınavları dönem sonlarında, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığının belirlediği okullarda, merkezi sistem sınavıyla çoktan seçmeli test yöntemiyle yapılmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar

Sınavlarda;
a. Her dersten 20 soru sorulmaktadır,
b. Her soru 4 seçeneklidir,
c. Her doğru cevabın değeri 5 puandır,
d. Sınavda başarılı olabilmeniz için 20 sorudan en az 9’ una doğru cevap vererek 45 puan almanız gerekmektedir.

Sınava Giriş Belgelerinin Alınması
a. Sınava Giriş Belgeniz www.aol.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.
Bu adresten alacağınız bilgisayar çıktısı ile sınava girilecektir.
b. Sınav Giriş Belgesini dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.

Sınav Günü Yanınıza Almanız Gerekenler
a. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı.
b. Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi.
c. Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı).
d. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir Kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.
e. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.
f. Size verilen cevap kâğıdının adınıza düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

Sınavların Değerlendirilmesi

Sınavlar bilgisayar ortamında değerlendirilir. Cevap kâğıtlarını okumak için düzenlenmiş optik okuyucular hatasız kodlanan cevapları değerlendirdiği için kodlama yaparken dikkatli olunuz.
Sınavlar yapıldıktan sonra, cevap kâğıtları Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığında optik okuyucularla okunmakta ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda "Kopya Analiz Tekniği" kullanılmaktadır. Bu nedenle sınavınızın iptal edilmesi sonucu mağdur duruma düşmemeniz için sınav cevap kâğıdınızı kimseye göstermeyiniz. Kopya çekmeyiniz.

Sınav Sonuçlarının Duyurulması
Sınav sonuçları internet kanalıyla www.aol.meb.gov.tr ve www.maol.meb.gov.tr adresinden öğrencilere duyurulacaktır.

Son düzenleyen Safi; 16 Ağustos 2018 02:20
SüPeRsiN - avatarı
SüPeRsiN
Ziyaretçi
1 Şubat 2010       Mesaj #2
SüPeRsiN - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sınav Şekli ve Tarihi
Açık Öğretim Liseleri sınavları dönem sonlarında, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığının belirlediği okullarda, merkezi sistem sınavıyla çoktan seçmeli test yöntemiyle yapılmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar

Sınavlarda;
a. Her dersten 20 soru sorulmaktadır,
b. Her soru 4 seçeneklidir,
c. Her doğru cevabın değeri 5 puandır,
d. Sınavda başarılı olabilmeniz için 20 sorudan en az 9’ una doğru cevap vererek 45 puan almanız gerekmektedir.

Sınava Giriş Belgelerinin Alınması
a. Sınava Giriş Belgeniz www.aol.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.
Bu adresten alacağınız bilgisayar çıktısı ile sınava girilecektir.
b. Sınav Giriş Belgesini dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.

Sınav Günü Yanınıza Almanız Gerekenler
a. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı.
d. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir Kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.
e. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.
f. Size verilen cevap kâğıdının adınıza düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

Sınavların Değerlendirilmesi

Sınavlar bilgisayar ortamında değerlendirilir. Cevap kâğıtlarını okumak için düzenlenmiş optik okuyucular hatasız kodlanan cevapları değerlendirdiği için kodlama yaparken dikkatli olunuz.
Sınavlar yapıldıktan sonra, cevap kâğıtları Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığında optik okuyucularla okunmakta ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda "Kopya Analiz Tekniği" kullanılmaktadır. Bu nedenle sınavınızın iptal edilmesi sonucu mağdur duruma düşmemeniz için sınav cevap kâğıdınızı kimseye göstermeyiniz. Kopya çekmeyiniz.

Sınav Sonuçlarının Duyurulması
Sınav sonuçları internet kanalıyla www.aol.meb.gov.tr ve www.maol.meb.gov.tr adresinden öğrencilere duyurulacaktır.

Son düzenleyen Safi; 16 Ağustos 2018 16:27
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
açık düz liseye yeni kayıt oldum hangi dersleri seçebilirim ve hangi dersler daha basit
açık düz lisede hangi dersler daha basit ve kolay
Son düzenleyen Safi; 16 Ağustos 2018 16:27
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Açık düz lise yeni kayıt isen ilk olarak ortak dersleri seçmelisin .
Bunlar ;
Dil ve Anlatım
Tür edebiyat
Din kültürü ve Ahlak Bilgisi
Tarih
Coğrafya
Metematik
Geometri
Fizik
Kimya
Biyoloji
Sağlık
Yabancı Dil

Birde Seçmeli olarak Girişimcilik dersi seçmende fayda var.
*** Ders seçme tarihi diye birşey yoktur aol ve maol sayfasından takip etmek gerekir.
*** Yeni şifrenizi en yakın Halk eğitim merkezlerine başvurarak öğrenebilirsiniz.
*** Sınav günleri aol ve maol sayfalarına girip İş Takvimi ne bakarak öğrenebilirsiniz.
Son düzenleyen Safi; 16 Ağustos 2018 16:28
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

aol meb gov tr girmiyor ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

valla aynı sorunu yaşıyorum.DNS ayarlarım farklı benim degiştirip deneyecegim.olmassa yine msg atarım.olursa topukk Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı.