Arama

Hostes olmak için ne yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Ağustos 2018 Gösterim: 30.465 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hostes olmak için ne yapmalıyım?
EN İYİ CEVABI ParL_999 verdi
Kabin memuru alımlarını şirketler kendi standartlarına göre belirlerler.Kendi resmi sitesinde alım ilanını sürekli takip ediniz..Ancak önemli olan mülakatlar.Bu yıl ki uygulama toplamda 4 mülakattan oluşuyor.
1.Boy-kilo uyumu
Sponsorlu Bağlantılar
2.Danışmanlık şirketleri
3.Şirketin kurul ve dil mülakatı
4.Psikolog

Ve bunları geçen biri Sağlık raporunda sorun yaşamaz ise 2 ay süren bir eğitime tabi tutuluyor.Ancak eleme işlemi burdada devam ettiğini unutmamak gerekir.

(Her uçak alımında hostes alım sayısı artar.)
Ön Koşullar
• T.C. uyruklu olmak.
• En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
• İyi derecede İngilizce bilmek.
• THY A.O.’nın öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
• 01.01.1980 ile 31.12.1989 tarihleri arası doğumlu olmak.
• Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)

NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar
• 160-180 cm.arası boya sahip olmak.
• Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
• Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
• Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
• Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
• Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.

DEVAMI Hostes (Yer Hostesi, Uçuş Hostesi)
Son düzenleyen Safi; 13 Ağustos 2018 02:31
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
31 Ocak 2010       Mesaj #2
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben hostes olmak istiyorum 1 67 cm boyundayım,54 kiloyum,iyi derecede ingilizce biliyorum.fransızca öğretmenliğinden de mezunum iyi derecede de fransızca biliyorum... yardımcı olursanız sevinirim.

verdiğim linkteki videoları izleyiniz>Hostes olmak için nasıl bir sınava girilir?> Kimler hostes olamaz?
Sponsorlu Bağlantılar
ParL_999 - avatarı
ParL_999
Ziyaretçi
27 Kasım 2010       Mesaj #3
ParL_999 - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kabin memuru alımlarını şirketler kendi standartlarına göre belirlerler.Kendi resmi sitesinde alım ilanını sürekli takip ediniz..Ancak önemli olan mülakatlar.Bu yıl ki uygulama toplamda 4 mülakattan oluşuyor.
1.Boy-kilo uyumu
2.Danışmanlık şirketleri
3.Şirketin kurul ve dil mülakatı
4.Psikolog

Ve bunları geçen biri Sağlık raporunda sorun yaşamaz ise 2 ay süren bir eğitime tabi tutuluyor.Ancak eleme işlemi burdada devam ettiğini unutmamak gerekir.

(Her uçak alımında hostes alım sayısı artar.)
Ön Koşullar
• T.C. uyruklu olmak.
• En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
• İyi derecede İngilizce bilmek.
• THY A.O.’nın öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
• 01.01.1980 ile 31.12.1989 tarihleri arası doğumlu olmak.
• Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)

NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar
• 160-180 cm.arası boya sahip olmak.
• Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
• Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
• Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
• Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
• Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.

DEVAMI Hostes (Yer Hostesi, Uçuş Hostesi)
Son düzenleyen Safi; 13 Ağustos 2018 02:45
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2015       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hostes olmak için belli tarihlerde sınav oluyo mesela ben hostesim ve 2 yıl önce sınava girdim. en az 5 dil bilmek gerekiyo bumlar:ingilizce,fransızca,japonca,arapça,italyanca tabii en başlıcası ingilizce sınavda en çok ingilizceden soru geldi iyi çalışın.