Arama

Kaç kırık not ile sınıfta kalınır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Haziran 2018 Gösterim: 121.165 Cevap: 11
danger4254 - avatarı
danger4254
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #1
danger4254 - avatarı
Ziyaretçi
Kaç kırık not ile sınıfta kalınır?
EN İYİ CEVABI bs335 verdi
LİSE İÇİN
Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasın Dair Yönetmeliğe göre:

Sponsorlu Bağlantılar

-9´uncu sınıfta 3 dersten başarısız olanlar, 10 ve 11´inci sınıflarda 2 dersten başarısız olan öğrenciler bir üst sınıfa sorumlu olarak geçebilecek. Alt sınıflarla birlikte başarısız ders sayısı toplamı 5´ten fazla olan öğrenciler sınıfta kalacak.

-9´uncu sınıfta 3, 10´uncu sınıfta 2 zayıfı olan öğrenci, toplam 5 zayıf ile bir üst sınıfa sorumlu geçebilecek. Sorumluluk, o dersin sorumluluk sınavında başarılı olunması halinde kalkacak.

- Mezunlar 3 kez yapılacak sorumluluk sınavına girebilecek.

AYRICA:
- 4 DERSTEN ORTALAMA YÜKSELTME SINAVINA GİRİLEBİLECEK -
-4 dersten ortalama yükseltme sınavına girilecek.
-Sorumluluk sınavı sayısı 3 tür.
-Mezun olamayıp sınav hakkı bulunan son sınıf öğrencilerine de daha fazla sınav hakkı tanındı. Mezunlar bir kez sorumluluk sınavına girerken, bundan sonra 3 kez yapılacak sorumluluk sınavına girebilecek.
-Hazırlık sınıfı için “Yeterlik Sınavı” maddesi getirildi. Söz konusu sınav, hazırlık sınıfı bulunan okullarda öğrencilerin birinci yabancı dil ve Türkçe dersinde yeterliklerinin belirlenmesi amacıyla yapılacak.

- ALAN DEĞİŞİKLİĞİ SORUMLULUK SINAVINDAN SONRA YAPILABİLECEK -
-Ders kesiminden itibaren Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavlarının bitimini izleyen 10 iş günü içinde yapılabilecek.
-Alan değişikliği öğrenim süresince bir defa yapılabilecek.
-Zümre Öğretmenler Kurulu da Birinci ve ikinci dönem başı ile ders kesiminden sonra olmak üzere bir öğretim yılında üç kez toplanacak.
-Öğrenciler aldıkları sağlık raporunu daha önce 5 iş günü içerisinde bildirecek.
Son düzenleyen Safi; 30 Mart 2018 19:21
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #2
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Belli bir ortalama var ve bu ortalamanın altında olduğunuz zaman sınıfta kalırsınız veya bütünlemeye kalırsınız.Kaç 1 demek yanlış olur çünkü sınıf geçme not ortalamasını baz alıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 30 Mart 2018 19:30
bs335 - avatarı
bs335
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #3
bs335 - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
LİSE İÇİN
Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasın Dair Yönetmeliğe göre:

-9´uncu sınıfta 3 dersten başarısız olanlar, 10 ve 11´inci sınıflarda 2 dersten başarısız olan öğrenciler bir üst sınıfa sorumlu olarak geçebilecek. Alt sınıflarla birlikte başarısız ders sayısı toplamı 5´ten fazla olan öğrenciler sınıfta kalacak.

-9´uncu sınıfta 3, 10´uncu sınıfta 2 zayıfı olan öğrenci, toplam 5 zayıf ile bir üst sınıfa sorumlu geçebilecek. Sorumluluk, o dersin sorumluluk sınavında başarılı olunması halinde kalkacak.

- Mezunlar 3 kez yapılacak sorumluluk sınavına girebilecek.

AYRICA:
- 4 DERSTEN ORTALAMA YÜKSELTME SINAVINA GİRİLEBİLECEK -
-4 dersten ortalama yükseltme sınavına girilecek.
-Sorumluluk sınavı sayısı 3 tür.
-Mezun olamayıp sınav hakkı bulunan son sınıf öğrencilerine de daha fazla sınav hakkı tanındı. Mezunlar bir kez sorumluluk sınavına girerken, bundan sonra 3 kez yapılacak sorumluluk sınavına girebilecek.
-Hazırlık sınıfı için “Yeterlik Sınavı” maddesi getirildi. Söz konusu sınav, hazırlık sınıfı bulunan okullarda öğrencilerin birinci yabancı dil ve Türkçe dersinde yeterliklerinin belirlenmesi amacıyla yapılacak.

- ALAN DEĞİŞİKLİĞİ SORUMLULUK SINAVINDAN SONRA YAPILABİLECEK -
-Ders kesiminden itibaren Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavlarının bitimini izleyen 10 iş günü içinde yapılabilecek.
-Alan değişikliği öğrenim süresince bir defa yapılabilecek.
-Zümre Öğretmenler Kurulu da Birinci ve ikinci dönem başı ile ders kesiminden sonra olmak üzere bir öğretim yılında üç kez toplanacak.
-Öğrenciler aldıkları sağlık raporunu daha önce 5 iş günü içerisinde bildirecek.
Son düzenleyen Safi; 30 Mart 2018 19:30
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
14 Haziran 2010       Mesaj #4
kyle - avatarı
VIP katekolamin
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar bn 6. sınıfa gidiyorum 2 tane 1m war sınıftamı kalıorum

Diğer notlarınız yüksekse sınıfta kalmazsınız. Yönetmelikte geçen bir madde'de şöyle diyor: "İlköğretim okullarında kalma esas alınmaz." Ortalamayı tutturduysanız sınıfta kalmazsınız.

Alıntı

lise bir ögrencisiyim 6dersten kaldım off.sınftamı kaldım yani..

Eğer diğer dersleriniz yüksek ise ortalamayı tutturabildiyseniz, sınıfta kalma gibi bir durum söz konusu olmaz. Eğer ortalamayı tutturamazsanız, zayıf derslerinizden ortalama yükseltme sınavına girebilirsiniz. Fakat en fazla 5 dersiniz zayıf ise ortalama yükseltme sınavına girebilirsiniz. Eğer 6 tane zayıfınız varsa durumunuz vahim. İlgili ders öğretmenlerinizden biriyle görüşüp bir dersinizi sözlülerle kurtarırsanız, geçme şansınız artar.

Alıntı

dil ve anlatım 1 ise ayrı yeten 6 tane 1 in varsa geçebilirmisin

Dil ve Anlatım dersinizin zayıf olması bir yana. 6 tane zayıf ile bir üst sınıfa geçemezsiniz.

Alıntı
misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ya ben lise 3 e gidiyorum ama not ortalamam yüksek en azından fena değil 2 tane 2 m var 1 tanede 1 m var kimyadan yılsonu ortalaması olarak bütünlemye kalır mıyım?

Bütünleme adı verilen sınavlar eskide kaldı. Eğer ortalamanız tutuyorsa bir üst sınıfa geçebilirsiniz. Kimya dersinden zayıfınızın olması birşey ifade etmez.

Alıntı

ben 7gidiyorum 3tane 1var kalırmıyım yaaaaaaaaaaa lütfen cevap yazın

Alıntı

arkadaşlar bn 6.sınıfa gdiyorum sınawlara kalma korkum war kaç zayıfla sınawlara kalınıo

Vasat öğrenciler değilseniz:
İlk öğretim okullarında kalma esas alınmaz. Öğretmenleriniz sözlülerinize yüksek vererek notlarınızı yükselteceklerdir.

Alıntı

hiç korkma ben 8. Sınıfta bozuldum kalma yok benim tüm derslerim zayıftı 68 gün devamsizlikla geçtim

Alıntı

arkadaşlar ben 6.sınıf öğrencisiyim tüm notlarım iyi ama türkçem zayıf teşekür almam için türkçemin 55. olması lazım ama beninki 52.50 sınıftamı kalıyorum

Kalmassın Msn Happy ama teşekkür alamadan geçersin. En düşük 54.50 olması gerekiyor teşekkür alabilmen için.

Alıntı
fekeli01 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar 6.sınıfa gidiyorum 2 tane birim var sınıfı geçebilirmiyim lütfen cevap yazın numaram 05357711304 mümkünse mesaj yada buraya yazın hadi

Sınıfta kalmazsın.

Alıntı

benim 4 tane 1 var sınıftaa kalınır mı? cvp bekliyorum

Kacıncı sınıftasın ki ? Lisedeysen bütünlemeye kalırsın

Alıntı

matematik dersim 1 sadece 8. sınıfım sınıfta kalırmıyım

Kalmazsın
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 30 Mart 2018 19:32
My one regret in life is that I am not someone else.
pesimist - avatarı
pesimist
Ziyaretçi
8 Haziran 2011       Mesaj #5
pesimist - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben 10 yasındayım 26 gun dewam sızlıgım var sınıfta kalırmıyım ?

Raporsuz 26gün mü? Raporlu 25 gün raporsuz 20 gün devamsızlık hakkın var.

Alıntı
yoşi adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar benim hiç birim ama bu yazıcağım notlarla acaba sınıfta kalırmıyım üç tane 2 im var iki tane 3 üm var üç tane 4 üm var iki tanede 5 im var Msn Tongue arkadaşlar sizden acil cvplar beklim lütfenn eğer bunu okuyup bir cvp yazdıysanız size teşşekkürederim çok saolun

Kalmazsın zayıfın yokki.
pesimist - avatarı
pesimist
Ziyaretçi
8 Haziran 2011       Mesaj #6
pesimist - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
6.sınıf adlı kullanıcıdan alıntı

6.sınıflar kaç 1 ile kalır

İlköğretimde genelde bırakmıyor öğretmenler.

Alıntı

adim kadir 7 ye gidiyom 4 tane 1 var kalirmiyim

Kalmazsın

Alıntı

ben 6. sınıfa gidiyorum dört tane ikim var sınıfta kalır mıyım lütden cevap yazın

İlkokulda kalmazsınız Msn Happy Bir dahaki sene daha çok çalış Msn Happy

Alıntı

adim kadir 7 ye gidiyom 4 tane 1 var kalirmiyim

Yeni anayasaya göre kalmazsın Msn Happy

Alıntı

arkadaşlar ben 7 sınıf a gidiyorum ben sınıf ta kalırmıyım bizim okulun da sınırı 4 müş benim 2 tane 1 var

Hangi dersler 2 onu da belirt de hesaplayayım Msn Happy

Alıntı

6.sınıfta 2 birle sınıf geçilirmi

Geçilir.. Kalmazsın Msn Happy

Alıntı

benim 3 tane var we 9 sınıftayım kalır mıyım arkadalar matematk geometri we fzk bir sözel derslerm de çok iiiiiiiiiiiiii

Sınıfı geçersin ama dersleri vermek zorundasın.. Çok çalışırsan geçersin.. Bu yaz yanlmıyorsam Temmuz da gelirsin okula derslerinin 3 ünüde verrsin ve seneye borçsuz olarak geçersin Msn Happy

Alıntı

ya benım 4 tane birim var sınıftamı kalırım yoqsa sınavlaramı kalıcam

Lisedeysen sınavlara kalıcaksın Msn Happy

Alıntı

Ben 6.sınıftayım Matematik:1 Sosyal B.:1 Beden:5 Din:4 Fen:3 Resim:5 Müzik:5 Teknoloji Tasarm:5 Türkçe:4 İngilizce:4
Arkadaşlar kalırmıyım lütfen cevap yazın ama garanti bir cevap olsun...

İlkokulda yeni anayasaya göre bırakmıyorlar.. Ama bu okuldan okula göre değişir.İnş kalmazsın Msn Happy

Bir dahaki seneye daha çok çalış Msn Happy

Alıntı

Peki ben ortalama yükseltme sınavınamı giricem?

Okulda sana karnen verilirken rehber öğretmenine sorduğunda beklediğin cevabı alırsın .. Merak etme.. Telaşlanma bu kadar..Msn Happy

Alıntı

3 tane 1 im var ama ortalamam 2.57 sınıfı geçermiyim ve sorunluluk sınavına girermiyim ... zayıf derslerim matematik..sağlık...geometri...

Evet ortalamyla sınıfı geçiyorsun Msn Happy Ama derslerini de bu yaz yada 1. dönemin yaz tatilinde vericeksin Msn Happy

Alıntı

9.sınıfa gidiyorum 1 tane zayıfım var teşekkür alabilir miyim?

Zayıf 2 mi 1 mi.. Ve birde hangi ders olduğunu söylersen yardımcı olabilirm Msn Happy

Alıntı

9.sınıfa gidiyorum 1 tane zayıfım var teşekkür alabilir miyim?

Ortalaman çok yüksek olsa bile zayıfın varsa belge alamazsın.

Alıntı

benim 2 tane 2 var sınıfta kalırmıyım 7. sınıf öğrencisiyim.

Kalmazsınız ..)

Alıntı

3 birle kalınırmı 7. sınıf ta

Kalmazsınız daha çok çalışın..)
Son düzenleyen Safi; 30 Mart 2018 19:33
Gece Prensesi - avatarı
Gece Prensesi
Ziyaretçi
14 Haziran 2011       Mesaj #7
Gece Prensesi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben 8. sınıf öğrencisiyim 2 1 ile sınıfta kalırmıyım?(Fen ve Teknoloji,İngilizce)

1. dönemde mi 1 di.. Bnm bildiğim kadarı ile ilkokulda sınıfta kalma yok Msn Happy

Alıntı
çaça adlı kullanıcıdan alıntı

ben lise 1 de bir öğrenciyim anadoluda okuyorum geçme 3.00
birinci dönemin notları 2.dönemin kalma şeyini etkiliyomu
lütfen yardımcı olun
saygılar
Msn Sad

Evet etkiliyor ..

Örnek vereyim ;İngilizce 1.Dönem 3 dü 2. dönemde 1 oldu.. 3+1=4:2=2

Bu şekilde hesaplanıyor.

Alıntı

arkadaşlar ben 6 gidiyorm türkce 1 fen 1 ve sosyal 1 kalırmıyım sınıfta?

İlkokulda kalınmıyor..

Alıntı

Ne olur yardım edin benim birinci dönem coğrafya=1, Matematik =1 , Geo=1 ,Fizik=1, Kimya=1 arkadaşlar coğrafya,kimya,geo 2.dönem 2 yaptım sadece matematik ortalama 40'tan yine 1 geldi ne olur yardımcı olun kalırmıyım ?

Kalmazsınız ama matematikten sorumlu olarak geçersiniz.. Ki inanıyormki çalışarak bunu da verirsiniz ortada sorun da kalmaz..

Sınıfı geçiyorsunuz Msn Happy

Alıntı

arkadaşlar ben 5. sınıfım iki tane ikim var sınıfta kalırmıyım

Kalmzasınız Msn Happy

Alıntı

kardeş anadolu öğrencisiyim 9 .sınıfım ve 3 tane birin var ortalama 63 geçiyormuyum

Sorumlu geçiyorsun..)

Alıntı

1 tane birim var ve iki tane 0 var geçebilirmiyim

Kalırsın .. Öğretmenlerine kalmış.

Alıntı

arkadaşlar 5 tane 1 im var sınıfta mı kalıyorum

evet kalrsın

Alıntı
büşraaaaaa adlı kullanıcıdan alıntı

4 tane 1 im var sınıfta kalırmıyımm lütfen cvp bekliorumm

tabiki sınıkta kalırsın

Alıntı

dil ve anlatım 1 ise ayrı yeten 6 tane 1 in varsa geçebilirmisin

sııfına gore değişebil mesela 3.sınıftaysan dıyelım geçersin ama 7.sınıf ve yukarı olduu için geçilemez

Alıntı

malesef canm kalırsın Msn Sad

Alıntı

kalırmıyım

Alıntı

kalırsınız en az 3 zayıfla geçilir

Alıntı

aynen sınıfta kalırsın

Alıntı
kyle adlı kullanıcıdan alıntı

Diğer notlarınız yüksekse sınıfta kalmazsınız. Yönetmelikte geçen bir madde'de şöyle diyor: "İlköğretim okullarında kalma esas alınmaz." Ortalamayı tutturduysanız sınıfta kalmazsınız.

Fakat yeni yönetmenliğe göre 5. sınıflarda türkçe 55in diğer dersler 45in altındaysa sınıfta kalırsınız tabi öğretmenler kurulu toplanıp puanlarınızı bazılarını yükseltir böylece teşekkür hatta takdire çok yaklaşmış olabilirsiniz 6. 7. ve 8. leri bilmiyom galiba onlarda öyle

Alıntı

kalmazsın eğer devamsızlığın yoksa ve bütün yazılılara girdiğsen kalmazsın kaç tane düşüğün olsa bile korkma geçersin
Son düzenleyen Safi; 30 Mart 2018 19:34
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
16 Eylül 2011       Mesaj #8
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

bir ögrencim var. anadolu öğretmen lisesinde 12ye gececek. 10uncu sınıftan 1 11inci ınıftan 2 dersten kalmıs. sınıf gecebilir mi?

Geçmiş dönemlerdeki zayıf notları düzeltmesi gerekiyor.Artık zayıf olan derslerden sorumlu geçmek yok.Bütünlemede zayıf notları düzeltemediği takdirde sınıf tekrarı gerekiyor.

Alıntı

ArakadaşLar 6.ncı sınıfta kaç tane 1 olunca kalınıyor

Türkçe dersi "1" değilse sınıfta kalma olasılığınız düşük bir ihtimaldir.
Son düzenleyen Safi; 30 Mart 2018 19:35
Sen sadece aynasin...
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
4 Haziran 2013       Mesaj #9
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
anıl adlı kullanıcıdan alıntı

7. sınıfı okuyorum notlarım düşük kalma varmı bu sene 7. sınıflara

Bakanlık sadece okula kayıt olup devam etmeyen öğrencilerin sınıfta bırakılacağını bildirdi. Okula devam edip de zayıfı olan öğrenciler ya da 1-2 ay devamsızlığı olan öğrenciler sınıfta kalmayacak.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
5 Haziran 2013       Mesaj #10
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı

Arkadaşlar Derslerim Hep 2-3 6. Sınıfa Gidiyorum Sadece Türkçem 1 Sınıfta Kalırmıyım Lütfen Yardımcı Olun

Hayır, sınıfta kalmazsınız.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ