Arama

Doğal ve beşeri unsurların ortak özellikleri nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Kasım 2018 Gösterim: 13.076 Cevap: 6
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Doğal ve beşeri unsurların ortak özellikleri nedir?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Beşeri unsur, doğal unsurun tam tersi anlama sahiptir. Doğal unsurları rüzgar, yağmur gibi doğal faktörler yaparken, beşeri unsur insanlar tarafından yapılan, üretim, dağıtım ve tüketim üzerinde etkili olan, doğal olmayan unsurlara beşeri unsur denilmektedir. Beşeri unsurlar doğal fakörler ile sıkı bir ilişki içindedir. Ayrıca Beşeri unsurların doğaya zarar verenleride bulunmaktadır.ÖrnekleYollar, köprüler, barajlar, göletler, elektrik direkleri vb. yani insan eliyle yapılmış herşey beşeri unsurlar kavramına girmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Doğal unsur; Halihazırda doğada kendiliğinden bulunan unsurlara verilen addır. Bu doğal unsurlar insanların hayatlarını devam ettirebilmesi için dünyanın yaratılışında dünya'ya Allah'ın verdiği özellikler olarak bilinmektedir. Çevresindeki doğal unsurlara göre insanlarda yaşamak için doğal unsurlara göre önlem alırlar. Örneğin; İnsan barınacakları yerlerin malzemelerini doğal unsurlara dayanabilecek şekilde yapmaktadır

BAKINIZ
Beşeri unsur nedir?
Doğal unsur nedir?

Doğal unsurların canlı hayatına etkileri nelerdir?
Doğal ve beşeri unsurlara örnek verir misiniz?
Son düzenleyen Safi; 7 Kasım 2018 19:26
LeqoLas - avatarı
LeqoLas
Ziyaretçi
16 Mart 2010       Mesaj #2
LeqoLas - avatarı
Ziyaretçi
Dogal Unsur:İnsan eli değmeden oluşan yapıtlar.
Beşeri Unsur:İnsanlar tarafından yapılan yapıtlar.
Sponsorlu Bağlantılar
Örnek:Doğal Şelale ve El ile Yapılan şelaleler
Son düzenleyen Safi; 8 Kasım 2018 01:43
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Beşeri unsur, doğal unsurun tam tersi anlama sahiptir. Doğal unsurları rüzgar, yağmur gibi doğal faktörler yaparken, beşeri unsur insanlar tarafından yapılan, üretim, dağıtım ve tüketim üzerinde etkili olan, doğal olmayan unsurlara beşeri unsur denilmektedir. Beşeri unsurlar doğal fakörler ile sıkı bir ilişki içindedir. Ayrıca Beşeri unsurların doğaya zarar verenleride bulunmaktadır.ÖrnekleYollar, köprüler, barajlar, göletler, elektrik direkleri vb. yani insan eliyle yapılmış herşey beşeri unsurlar kavramına girmektedir.

Doğal unsur; Halihazırda doğada kendiliğinden bulunan unsurlara verilen addır. Bu doğal unsurlar insanların hayatlarını devam ettirebilmesi için dünyanın yaratılışında dünya'ya Allah'ın verdiği özellikler olarak bilinmektedir. Çevresindeki doğal unsurlara göre insanlarda yaşamak için doğal unsurlara göre önlem alırlar. Örneğin; İnsan barınacakları yerlerin malzemelerini doğal unsurlara dayanabilecek şekilde yapmaktadır

BAKINIZ
Beşeri unsur nedir?
Doğal unsur nedir?

Doğal unsurların canlı hayatına etkileri nelerdir?
Doğal ve beşeri unsurlara örnek verir misiniz?
Son düzenleyen Safi; 8 Kasım 2018 01:42
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Aralık 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beşeri coğrafya:
İnsanların yerleşik bulunduğu yöre ile ilgisini ve o yörenin veya yerin türlü olaylarını inceleyen coğrafya kolu, insan coğrafyası.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Aralık 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beşeri unsurlar nerde o kadar şey mi az çok az hiç güzel dil.ban biri beşeri unsurları anlatsız
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beşeri unsur insanın kendisi yaptığı şeydir..... örnek anıt kabir
doğal unsur kendiliğinden oluşun şeyler....... örnek peri bacaları
naberkankalar - avatarı
naberkankalar
Ziyaretçi
9 Ekim 2012       Mesaj #7
naberkankalar - avatarı
Ziyaretçi
Beşeri unsurlar,insanlar tarafından yapılmış unsurlardır.örneğin;evler,televizyon,masa,gözlük vb.
doğal unsur doğada kendiliğinden bulunan unsurlardır örneğin toprak deniz dağ hayvanlar bitkiler hava yağmur akarsuv.b
Beşeri unsurlar insanlar tarafından yapılan ev,araba,yamek,şehirler,köyler vb…
doğal unsurlar ise sıcaklık,hava,yağmur,kar rüzgar,toprak,kayaçlar,bitkiler hayvanlar,nem,dağ,akarsu,
mağara,dağlar vbMsn Grin