Arama

Çocuğumu hırpalamaya başladım, kendimi nasıl engelleyebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Ağustos 2014 Gösterim: 29.561 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb benim oğlum 3 yaşında ve çok sinirli onu anlıyorum hiç arkadışı yok ve bende bi çocuk gibi oynuyamıyorum. En çok yemek yemediği zaman kızıyorum hatta dövüyorum çünki bir iki yıl sabırla bi öğünü 2 saatte falan yediriyordum ama artık sabrım kalmadı çıldıracam sürekli dövmeye başladım bunları sadace içimi dökmek için yazıyorum ALLAH bana ve benim gibi çocukları olanlara yardım etsin bize bi yol göstersin. BENİM GİBİ SORUNU OLAN ARKADAŞLARA ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM KENDİMİZİ ONLARIN YERİNE KOYALIM BELKİ O ZAMAN ONLARA NASIL DAVRANACAĞIMIZI ANLARIZ. Ve birazda hatayı kendimizde arayalım belki biz çocuklarımıza yanlış davranıyoruz.
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Bir psikoloğa gitmenizi öneririm, ileride bu dövmelerinizin çocuğun hayatını ne kadar olumsuz etkileyeceğini düşündünüz mü?
Bence biraz aç kalsın, yemeyi o istesin, sık sık parka götürün ve en kısa zamanda da bir yuvaya verin. Kısa saatlerle de olsa sizden ayrı kalsın, siz de kendinizle yalnız kalarak sakinleşip geldiğinde sevginizi doyasıya verin ona.
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
5 Mayıs 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bir psikoloğa gitmenizi öneririm, ileride bu dövmelerinizin çocuğun hayatını ne kadar olumsuz etkileyeceğini düşündünüz mü?
Bence biraz aç kalsın, yemeyi o istesin, sık sık parka götürün ve en kısa zamanda da bir yuvaya verin. Kısa saatlerle de olsa sizden ayrı kalsın, siz de kendinizle yalnız kalarak sakinleşip geldiğinde sevginizi doyasıya verin ona.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 9 Nisan 2019 14:30
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
14 Aralık 2010       Mesaj #3
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Kendinizle barışık olmayı başarmadan oğlunuzla aranızı düzeltmeniz çok zor. Önce kendinizi bu şiddete eğilimli ve tahammülsüz durumdan kurtarmanız, ardından oğlunuza yönelmeniz gerekir. Ki zaten kendinizdeki değişimle beraber yeni durumunuz oğlunuza da yansıyacaktır. Bunun için mutlaka profesyonel bir yardım almanız yararınıza olacaktır. Zira bu durumdan tek başınıza kurtulmanız oldukça güç görünmekte.
Siz ve oğlunuz için her şeyin yoluna girmesini diliyorum.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ağustos 2013       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

mrb benim oğlum 3 yaşında ve çok sinirli onu anlıyorum hiç arkadışı yok ve bende bi çocuk gibi oynuyamıyorum. En çok yemek yemediği zaman kızıyorum hatta dövüyorum çünki bir iki yıl sabırla bi öğünü 2 saatte falan yediriyordum ama artık sabrım kalmadı çıldıracam sürekli dövmeye başladım bunları sadace içimi dökmek için yazıyorum ALLAH bana ve benim gibi çocukları olanlara yardım etsin bize bi yol göstersin. BENİM GİBİ SORUNU OLAN ARKADAŞLARA ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM KENDİMİZİ ONLARIN YERİNE KOYALIM BELKİ O ZAMAN ONLARA NASIL DAVRANACAĞIMIZI ANLARIZ. Ve birazda hatayı kendimizde arayalım belki biz çocuklarımıza yanlış davranıyoruz.

Bırakın yemeğini yemesin.hiçbir çocuk açlıktan ölmemiştir.yeter ki siz çocuğunuza vurmayın.onun sadece sizin sevginize ihtiyacı var. Msn Happy
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
5 Ağustos 2013       Mesaj #5
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
Çocuk dövmek kötü bir alışkanlık. Şöyle düşünün zamanında sizde o yollardan geçtiniz... Ne hissederdiniz?

Müslüman insan kendi çocuğuna zulmetmez doğruyu gösterir...
Elin gavuru bile çocuğu düştüğünde hata yaptığında gülerek karşılar bizim millet çocuk düştümü bitanede ben vurayıma bakar...
Yanlış. Eğer çocuk aklını başına almış dediklerinizi anlar bir yaşa gelmişse bence siz iyi eğitemiyorsunuz. Tatlı dil yeter.

Çocuğum var diye çocuk sahibi olmayın. Onu nekadar iyi yetiştirebilirsiniz onu düşünün.
Derin - avatarı
Derin
Ziyaretçi
15 Ağustos 2014       Mesaj #6
Derin - avatarı
Ziyaretçi
Benim ikiz kızlarım var. Tüp bebek falan değiller. Nida ve Aslı Msn Happy Maşallah diyelim çok iyi anlaşırlar birbirleriyle Msn Happy Babalarını çok severler.Babaya karşı bir duygu var yani Msn Happy 3 yaşındalar. Kızlarım kendi odalarını kendileri ayarlarlar benim odalarına girmeme izin vermezler mesela Msn Happy
Babayı alırlar odalarına orda çığlıklarla güzelcene öperler mıncıklarlar sonra babayı dışarı atarlar masalarına oturup resim çizerler. Kızlarım yaramaz ve bilmişler ama bugüne kadar 1 fiske vurmadım onlara. Ev işlerinde yardım ederler bana.Ev işi dediğim işte toz alabiliyorlar odalarını dizayn edebiliyorlar.Hamileliğim çok güzel geçti çok sakin geçti eşim sağolsun kayınvalidem benim bitanem zaten o çok yardımcı oldu bana. Yani çocuklarınıza vurmayın ben yaramazlıklarına hep 'Minik kuşlarım bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?' derim onlar da bi süre sonra yapmamaya başlarlar.Ağladıklarında yada yaramazlık yaptıklarında yapboz veririm zeka küpü veririm çok işe yarıyor yapboz yaparken şarkı söylüyorlar Msn Grin