Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var|Gösterim: 91.933|Cevap: 64|Güncelleme: 31 Ocak 2016

Sibirya kurdu bakımı nasıl yapılır, nasıl beslemek gerekir?

8 Haziran 2010 10:39   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
arkadaşlar ben sibirya kurdunu daha yeni aldım ona nasıl bakacağımı tam olarak bilmiyorum kendisi 10 aylık bana bi yardım eder misiniz ona ne yedireceğimi ve nasıl ilgileneceğimi bilmiorum nolur bilen iri varsa bana anlatabilir mi?
EN İYİ CEVABI Breath verdi
Sibirya Kurdu Bakımı

Özgürce koşup oynamayı çok seven bir ırk olduklarından dolayı apartman yaşamı için çok uygun köpekler değildirler. Hava sıcak olmadıkça çok iyi koşu arkadaşıdırlar. Tüylerinin uzun olmamasından dolayı düzenli aralıkla fırçalamak gerekmektedir. Fırçalarken acıtmamaya dikkat ediniz, sinirlenebilirler. Oldukça fazla egzersiz gereksinimleri vardır. Tek başlarına olmayı hiç sevmezler, tek başlarına kaldıklarında etraftaki nesneleri kemirmeye başlayabilirler.
Sponsorlu Bağlantılar

Breath
12 Haziran 2010 02:03   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sibirya Kurdu Bakımı

Özgürce koşup oynamayı çok seven bir ırk olduklarından dolayı apartman yaşamı için çok uygun köpekler değildirler. Hava sıcak olmadıkça çok iyi koşu arkadaşıdırlar. Tüylerinin uzun olmamasından dolayı düzenli aralıkla fırçalamak gerekmektedir. Fırçalarken acıtmamaya dikkat ediniz, sinirlenebilirler. Oldukça fazla egzersiz gereksinimleri vardır. Tek başlarına olmayı hiç sevmezler, tek başlarına kaldıklarında etraftaki nesneleri kemirmeye başlayabilirler.

Misafir
3 Temmuz 2010 16:55   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
bak süt içer tavuk kemiği yer çok oyun ister ve evcildir hızlı koşar hemde koşmayı çok sever yemek verirken ekmek süt ve kemik yer benimki tavuk kemiği yer ama hep tavuk kemiği verilir ona kulube yapılmalıdır. Eğer yanında insan ya da başka köpek yoksa sıkılır ve bişeyler kemirmeye başlar bunun için hep yanında durup onu gezdirmeyeçıkarmalısın ve çok spor yapmak zorundadır.
Misafir
16 Ocak 2011 16:19   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
mrb arkadaşlar benimde sibirya kurdum var henüz 9 aylık ben aldığımda 3 aylıktı çok zayıf ve çelimsizdi şimdi ise görmeniz lazım neredeyse yaşını doldurmuş köpeklerden farkı yok çok iyi beslediğimi düşünüyorum...sabah kahvaltısı peynir,yumurta yediriyorum yumurtayı çiğ yedirmek tüylerinin dökülmesini önlüyor.öğlen haşlanmış tavuk akşam ise koyun kemiği yediriyorum doğrusu benim köpeğim herşeyi yiyor...prinç pilavını çok seviyor şaka gibi ama gerçek...bakımı oldukça zor tek kalmaktan nefret edio durmuo sürekli havlıyor ona olan sevgimden bişi yapamıyorum...emin olunki çok sadık bi köpek
Misafir
28 Ocak 2011 08:44   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
yeni alacak arkadaşlar için :
ilk zamanlar süt ile besle ardından süte biraz ekmek içni koyarak ver .5 aylıkken yavaş yavaş yemek ver sana tavsiyem makarna ile sulu bir yemek olur.alışıncada artık bir avuç hazır mama da katarak ver ama mama ile yemeği karıştır çünkü mamayı görünce hep mama ister
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir
4 Mart 2011 23:07   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
arkadaslar benım 4 aylık sibirya kurdum var ona kuçukken et verıyordum ve kulaklarını dıkmıyordu sonradan kalıtelı bır kuru mama kullandım 1 2 haftaya kadar kulaklarını dıktı tavsiyem bebek iken ev yemekleri ve et vermiyin birde sabahları kaynanmış yumurtayı kabuklu bir şekilde verin
Misafir
14 Mart 2011 10:28   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
arkadaşlar geçenlerde birtane 10 aylık iki tana sibirya kurdu aldım bu kurtlar çok korkak yanına yaklaşıyorsun korkuyor sanki sokka köpekleri gimi uyuz bunları bu korkaklıgından gidere bilmem için ne yapmam lazım arkadaşlar biraz bilgi
Misafir
25 Nisan 2011 23:37   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
Yazılanları okudum şok oldum, sibirya kurduna nasıl yumurta verirsiniz. Onlarla bizim vücut yapımız farklıdır, karaciğerlerimiz farklı çalışır onlar yumurtayı hazmedemez yapmayın yazık köpeğe ben iki tanesine bakıyorum imkanın varsa mamayla besle, yok olmuyorsa en azından vitaminlerini eksik etme hem tüyleri sağlıklı olur ve parlar. Ayrıca aşılarını kendi sağlığın için kist; onun sağlığı için kuduz,lyme ve iç/dış parazit aşılarını düzenli yaptır. Baharda geldi kesinlikle kene için ilaç kullan Msn Happy
Misafir
13 Mayıs 2011 12:01   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
Ben Memur olduğum için Gün boyu evde bulunmadığım için almak istediğim Sibirya kurdunu İki tane olarak aldım ben Yokken Sıkılmasınlar Diye Biri 2 Diğeri 4 Aylık Şimdilik Pek Anlaşamıyorlar Ama Bana Alıştılar Bile İshal Vardı Geldiğinde İğne Tedavisi Yaptım Şükür İyiler Besleme Konusunda Sakın Sütü Sulandırmadan Vermeyin Çook Zararlı İshal Olmamalarına Dikkat Edin Özellikle Doğumdan İtibaren İlk 6 Ay Çook Riskli Eğer O Süreçte Hayatta Kalırlarsa Sonrasından Korkmayın ve Karanlık Odaya Kapatma Meselesine Kesinlikle Katılmıyorum... Siz Kendinize İyice Alıştırdıktan Sonra Bir Tanıdığınız Sizinle Kavga Etsin Bakın Bakalım Ona Karşı Tepkisi Nasıl Olucak? Fakat Bu Kişi Tanımadığı Biri Olmalı...
Misafir
2 Kasım 2011 20:40   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
slm arkadaslar benim köpeqim ekmek süt yoqurt acıkcası ewden cıkan yiyecekler yiyince midesini bozuyo ve ishal oluyo sadece tavuk eti yediriyorum bunu için tavuk yiyince midesi bozulmuyo normal bir şekilde dıskısını yapıyor bunun nedeni ne olablir bana yardım edermisiniz su an 6 aylık tesekkürler
Sponsorlu Bağlantılar
Cevap Yaz
acebook yorumları
paneli aç