Arama

Nasıl zengin olabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Ekim 2018 Gösterim: 9.536 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Temmuz 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Nasıl zengin olabilirim?
EN İYİ CEVABI The Unique verdi
Eminim herkez kimisinin milyonlarca dolar kazandığı internette nasıl zengin olunacağını araştırmıssınızdır. Tabiki bunun kesinlikle belli bir cevabı yok ve olamaz. Olsa dahi zengin olmak istiyen hiç bir akıllı bunu internette yayınlamaz, hatta babasıyla bile paylaşmaz.
40 yaşına gelene kadar öğrendiğime göre zengin olmanın 4 yolu var.
Sponsorlu Bağlantılar
1. Anadan doğma zengin olmak: Yani birazcık, azcık, ailenizin zengin olması ve para sorunsuz yaşlanmak. Tabi bu zenginliğin kıymetini bilip dikkat etmek lazım, çok kolay bütün paraları bitirebilirsiniz.
2. Anadan doğma zengin bir erkek veya kızla evlenin, Türkçesi (İçgüvey gitmek): Evlendiğiniz kişiyi gerçekten seviyorsanız tabiki neden olmasın. Ama eğer sevmiyorsanız sakın yapmayın çekilecek bir cefa değildir.
3. Anadan doğma hırsızsanız Eğer akıllı bir hırsızsanız yakalanmanız zordur. İlla araba çalma, ev veya banka soymayla hırsız olunmaz, politikacıda olabilirsiniz mesela hırsızlığın bir sınırı yoktur. Eğer yakalanırsanız hapse girersiniz ve hayatınız bir insanın en istemiyeceği gibi geçer gider.
4. Milli Piyango'dan ikramiye çıkması: Milyonda bir bile olsa, neden olmasin sizin de başınıza talih kuşu konabilir. Tabiki zenginliğinde bir seviyesi var. Mılli Piyango'dan kazandığınız para hem ucak, hem yat, hede yalı almanıza yetmiyecektir. Yinede büyük ikramiye size çılkmıştır ve çoğu kişiye göre zenginsiniz.
5. Anadan doğma bir hobiniz veya herhagi bir şeye sevdanız varsa: Evet yanliş duymadınız hobiniz. Nasıl mı? Hobiniz sizin bos zamanlarinizda yani hiç sıkılmadan yaptığınız bişeydir. Genelde vaktin nasıl geçtiğini anlamadan en iyisini yapmanız kolaylaşır. İnsan herzaman sevdiği işte başarılı olur ve zengin olma yolları açılabilir. Sevmediğiniz işte para kazanmak için vaktinizi harcamayın. Sevdiğiniz işi yapın.

Amerika'nın en zengin adamlarından biri olan New Yorklu emlak kralı Donald Trump, 'Nasıl Zengin Olunur?' adlı bir kitap yazarak zenginliğin ipuçlarını verdi.

1- Giyim-kuşam: İlk önceleri ucuz elbiseler aldığım için kendimle övünürdüm. '100 dolara bir elbise almak varken neden binlerce dolar vereyim, kim farkedecek?' diye düşünürdüm. Yıllar bana bunun yanlış olduğunu öğretti. Şimdi çok kaliteli ayakkabılar alıyorum ve bunlar neredeyse hiç eskimiyor. Ucuz ayakkabılar ise kısa sürede eski yüzlü oluyor.

Aynı şey elbiseler için de geçerli. Şurasını unutmayın ki, nasıl giyindiğimiz, biz tek kelime söylemeden karşımızdakine kim olduğumuzu anlatan en önemli faktördür. Ancak bunu yaparken çevreye uyum sağlamayı da unutmayın. Çarpıcı bir giyim tarzı Beverly Hills'de dikkat çekebilir ama Wall Street'te (borsa çevreleri) hor görülebilir.

2- Karşınızdakini sınamak istiyorsanız tahrik edici bir söz söyleyin ya da davranışta bulunun.
Ben bazen bir toplantıda çok şaşırtıcı bir yorum yaparak masa etrafındakilerin tepkilerini ölçerim.Yorumuma verdikleri tepkiler, benim hoşuma mı gitmeye çalıştıklarını, yoksa görüşlerini açıklama cesaretine sahip olup olmadıklarını ortaya koyar.

3- Kendinizin mali danışmanı olun: Bazıları mali işlerini yürütmekiçin danışmanlar tutar. Ben bu danışmanların kişilerin felaketine sebep olduklarını çok görmüşümdür. Wall Street Journal, Forbes, Business Week, Fortune gibi güvenilir kaynakları bir süre izledikten sonra kendi kendinizin mali müşaviri olun ve kendi değer yargılarınıza güvenin.

4- Kimseye güvenmeyin: Biri size zarar vermek istiyorsa onunla çatışmaya girmekten kaçınmayın. İncil'de dendiği gibi göze göz, dişe diş isteyin. Kimseye güvenmeyin. Unutmayın ki en yakın arkadaşınız bile karınızı ya da paranızı elinizden almak isteyebilir.

5- Saçımı tarama tarzım sık sık eleştiri konusu olmuştur. Ancak ben hiçbir zaman saçımın en güçlü yanım olduğunu söylemedim. Sadece şu kadarını söyleyebilirim: 'Saçım yüzde 100 benim, peruk takmıyorum.'

6- Mümkün olduğunca el sıkışmaktan kaçının: Mikropların el sıkışmayoluyla geçtikleri tıbben kabul edilmiş bir gerçektir.

7- İçgüdünüze güvenin: Girişimci olmak için kendinize güvenmeniz şarttır. Mükemmel akademik öğrenim görmüş olabilirsiniz, ancak içgüdünüz sizi doğru yönlendirmiyorsa zirveye çıkmakta ve orada kalmakta çok zorlanabilirsiniz. Ancak içgüdünüz size bazı kişi ya da işlerden uzak durmanızı söyleyebilir.

8- İyimser olun, ancak her zaman en kötü senaryoya hazırlıklı bulunun.
Ortaya çıkabilecek sorunları tahmin etme yeteneğim bana çok şey kazandırdı. Bu hayatta da, borsa da böyledir. İniş çıkışların olması kaçınılmazdır. Önemli olan bunlara karşı hazırlıklı bulunmaktır.

9- Ayrıntılara her zaman önem verin.

10- Evlenmeden önce müstakbel eşinizle mutlaka bir sözleşme yapın.Ben öyle yaptım. Yapmasaydım. İvana'nın (eski eşi) açtığı boşanma davası sonunda her şeyimi kaybedebilirdim. İvana'nın avukatlarını mahkemeye götürmek için otobüs tutmak zorunda kaldık. Unutmayın ki sağduyu her zaman haklıdır.
Son düzenleyen Safi; 15 Ekim 2018 03:09
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2010       Mesaj #2
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Eminim herkez kimisinin milyonlarca dolar kazandığı internette nasıl zengin olunacağını araştırmıssınızdır. Tabiki bunun kesinlikle belli bir cevabı yok ve olamaz. Olsa dahi zengin olmak istiyen hiç bir akıllı bunu internette yayınlamaz, hatta babasıyla bile paylaşmaz.
40 yaşına gelene kadar öğrendiğime göre zengin olmanın 4 yolu var.
Sponsorlu Bağlantılar
1. Anadan doğma zengin olmak: Yani birazcık, azcık, ailenizin zengin olması ve para sorunsuz yaşlanmak. Tabi bu zenginliğin kıymetini bilip dikkat etmek lazım, çok kolay bütün paraları bitirebilirsiniz.
2. Anadan doğma zengin bir erkek veya kızla evlenin, Türkçesi (İçgüvey gitmek): Evlendiğiniz kişiyi gerçekten seviyorsanız tabiki neden olmasın. Ama eğer sevmiyorsanız sakın yapmayın çekilecek bir cefa değildir.
3. Anadan doğma hırsızsanız Eğer akıllı bir hırsızsanız yakalanmanız zordur. İlla araba çalma, ev veya banka soymayla hırsız olunmaz, politikacıda olabilirsiniz mesela hırsızlığın bir sınırı yoktur. Eğer yakalanırsanız hapse girersiniz ve hayatınız bir insanın en istemiyeceği gibi geçer gider.
4. Milli Piyango'dan ikramiye çıkması: Milyonda bir bile olsa, neden olmasin sizin de başınıza talih kuşu konabilir. Tabiki zenginliğinde bir seviyesi var. Mılli Piyango'dan kazandığınız para hem ucak, hem yat, hede yalı almanıza yetmiyecektir. Yinede büyük ikramiye size çılkmıştır ve çoğu kişiye göre zenginsiniz.
5. Anadan doğma bir hobiniz veya herhagi bir şeye sevdanız varsa: Evet yanliş duymadınız hobiniz. Nasıl mı? Hobiniz sizin bos zamanlarinizda yani hiç sıkılmadan yaptığınız bişeydir. Genelde vaktin nasıl geçtiğini anlamadan en iyisini yapmanız kolaylaşır. İnsan herzaman sevdiği işte başarılı olur ve zengin olma yolları açılabilir. Sevmediğiniz işte para kazanmak için vaktinizi harcamayın. Sevdiğiniz işi yapın.

Amerika'nın en zengin adamlarından biri olan New Yorklu emlak kralı Donald Trump, 'Nasıl Zengin Olunur?' adlı bir kitap yazarak zenginliğin ipuçlarını verdi.

1- Giyim-kuşam: İlk önceleri ucuz elbiseler aldığım için kendimle övünürdüm. '100 dolara bir elbise almak varken neden binlerce dolar vereyim, kim farkedecek?' diye düşünürdüm. Yıllar bana bunun yanlış olduğunu öğretti. Şimdi çok kaliteli ayakkabılar alıyorum ve bunlar neredeyse hiç eskimiyor. Ucuz ayakkabılar ise kısa sürede eski yüzlü oluyor.

Aynı şey elbiseler için de geçerli. Şurasını unutmayın ki, nasıl giyindiğimiz, biz tek kelime söylemeden karşımızdakine kim olduğumuzu anlatan en önemli faktördür. Ancak bunu yaparken çevreye uyum sağlamayı da unutmayın. Çarpıcı bir giyim tarzı Beverly Hills'de dikkat çekebilir ama Wall Street'te (borsa çevreleri) hor görülebilir.

2- Karşınızdakini sınamak istiyorsanız tahrik edici bir söz söyleyin ya da davranışta bulunun.
Ben bazen bir toplantıda çok şaşırtıcı bir yorum yaparak masa etrafındakilerin tepkilerini ölçerim.Yorumuma verdikleri tepkiler, benim hoşuma mı gitmeye çalıştıklarını, yoksa görüşlerini açıklama cesaretine sahip olup olmadıklarını ortaya koyar.

3- Kendinizin mali danışmanı olun: Bazıları mali işlerini yürütmekiçin danışmanlar tutar. Ben bu danışmanların kişilerin felaketine sebep olduklarını çok görmüşümdür. Wall Street Journal, Forbes, Business Week, Fortune gibi güvenilir kaynakları bir süre izledikten sonra kendi kendinizin mali müşaviri olun ve kendi değer yargılarınıza güvenin.

4- Kimseye güvenmeyin: Biri size zarar vermek istiyorsa onunla çatışmaya girmekten kaçınmayın. İncil'de dendiği gibi göze göz, dişe diş isteyin. Kimseye güvenmeyin. Unutmayın ki en yakın arkadaşınız bile karınızı ya da paranızı elinizden almak isteyebilir.

5- Saçımı tarama tarzım sık sık eleştiri konusu olmuştur. Ancak ben hiçbir zaman saçımın en güçlü yanım olduğunu söylemedim. Sadece şu kadarını söyleyebilirim: 'Saçım yüzde 100 benim, peruk takmıyorum.'

6- Mümkün olduğunca el sıkışmaktan kaçının: Mikropların el sıkışmayoluyla geçtikleri tıbben kabul edilmiş bir gerçektir.

7- İçgüdünüze güvenin: Girişimci olmak için kendinize güvenmeniz şarttır. Mükemmel akademik öğrenim görmüş olabilirsiniz, ancak içgüdünüz sizi doğru yönlendirmiyorsa zirveye çıkmakta ve orada kalmakta çok zorlanabilirsiniz. Ancak içgüdünüz size bazı kişi ya da işlerden uzak durmanızı söyleyebilir.

8- İyimser olun, ancak her zaman en kötü senaryoya hazırlıklı bulunun.
Ortaya çıkabilecek sorunları tahmin etme yeteneğim bana çok şey kazandırdı. Bu hayatta da, borsa da böyledir. İniş çıkışların olması kaçınılmazdır. Önemli olan bunlara karşı hazırlıklı bulunmaktır.

9- Ayrıntılara her zaman önem verin.

10- Evlenmeden önce müstakbel eşinizle mutlaka bir sözleşme yapın.Ben öyle yaptım. Yapmasaydım. İvana'nın (eski eşi) açtığı boşanma davası sonunda her şeyimi kaybedebilirdim. İvana'nın avukatlarını mahkemeye götürmek için otobüs tutmak zorunda kaldık. Unutmayın ki sağduyu her zaman haklıdır.
Son düzenleyen Safi; 15 Ekim 2018 03:10
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2010       Mesaj #3
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
İster tam, ister yarı zamanlı olsun, herhangi bir iş kurarken çok miktarda sermayeye (paraya) sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu biliriz. Ama bahse girerim, hepimiz sıfır sermayeyle yola çıkıp servet sahibi olan insanlar olduğunu da bilir ya da en azından duyarız. Nasıl olur, diye sorabilirsiniz.
Girişiminizi başarılı kılacak, sermayeden daha değerli unsurlar olduğuna inanıyorum.

İşte size bir liste
1) Zaman
Zaman, sermayeden daha değerlidir. Çöpe atılmamak ve boşa harcanmamak üzere bir kenara ayırdığınız zaman. Kâr edebilmek umuduyla kurulacak ve pazara değer katacak bir işletmeye yatırılmak üzere ayırdığınız zaman. Artık, zaman denen bir sermayeye sahibiz.
Zaman ne kadar değerli? Uygun bir biçimde yatırılan zaman servet değerindedir. Boşa harcanan zaman yıkım olabilir. Yatırılan zaman mucizeler yaratabilir; öyleyse zamanınızı yatırın.
2) Çaresizlik
Yeni kuracağı işte en büyük ilk yatırımı çaresizlik olan bir arkadaşım vardı. “Çocuklarım aç; bu işi başarmalıyım. Aksi takdirde ne yaparım?” diyordu. Böylece, inandığı bir ürünü satmak üzere kurduğu işe 1 dolar yatırdı. 1 dolarla birkaç el ilanı edinip perakende satış yapacak, kazandığı parayla da ürünü toptan alıp müşteriye teslim edebilecekti.
Bir başka arkadaşım, liseyi bitirir bitirmez Chicago’ya gitti. İlk işi, gece bekçiliğiydi. Biri ona neden gece bekçiliğine razı olduğunu sorduğunda, yetersiz beslenme, diye yanıt verdi. Aç olduğunuzda, bulabildiğiniz her tür işte çalışırsınız. Çalışmak için bir yere gidersiniz; gece bekçiliği gibi; neresi olduğu fark etmez. Yıllar sonra arkadaşım, Horatio Alger ödülünü aldı. Zengin ve güçlüydü; yaşam şekliyle örnek gösterebileceğim bir insandı. Ama ilk işi gece bekçiliği idi. Çaresizlik, güçlü bir dürtü olabilir. Yapmalıyım, dediğinizde.
3) Kararlılık
Kararlılık, yapacağım, der. Arkadaşım, önce “Müşteri bulmalıyım,” dedi. Çaresizlik. Sonra, “İlk gün bitmeden birini bulacağım,” dedi. Hiç şüphesiz, birini buldu. “Bir kez işe yaradıysa, bir daha işe yarar,” dedi. Fakat sonra, bir sonraki kişi “Hayır,” dedi. Şimdi neye yatırım yapmalısınız?
4) Cesaret
Cesaret, sermayeden daha değerlidir. Yalnızca 1 dolarınız ve çok cesaretiniz varsa, önünüzde harika bir geleceğin olduğunu söyleyebilirim. Koşullara rağmen cesaret. İnsanlar, ne olursa olsun, en inanılmaz işlere imza atabilirler. Hiç böyle öyküler duymadık mı? İç savaşların cehenneme çevirdiği ülkelerde her şeyini kaybettikten sonra yeniden yaşama dönmeyi başaranların inanılmaz hikayeleri. Onlar insan. İnsanları küçümseyemezsiniz. Bir şey yüzünden değil, her şeye rağmen cesaret. 3-4 satışla işleri yoluna koyduktan sonra sırada şunlar var.
5) Hırs
“Harika! 3 adet satabiliyorsam, 33 adet de satabilirim. 33 adet satabiliyorsam, 103 adet de satabilirim.” Müthiş. Geleceğe yönelik hayallerinizle şaşkına dönersiniz.
6) İnanç
Artık, iyi bir ürününüz olduğuna inanmaya başlarsınız. Bu, muhtemelen iyi bir şirket. Ve kendinize inanmaya başlarsınız. Arkadaşım, iki çocuklu, işsiz ve bekar bir anne. “Bunu mutlaka başaracağım!” diyor. Kendine olan güveni artıyor. Bunlar, eşi benzeri olmayan yatırımlar. Para, buna dokunamaz. Ya 1 milyon dolarınız olmasına rağmen hiçbir inancınız olmasaydı ne olacaktı? Fakir olurdunuz. Zengin olamazdınız. Şimdi, sırada arkadaşımın neden bugün bir milyoner olduğunu açıklayan neden var.
7) Yaratıcılık
Beyninizi çalıştırmak. Muhtemelen bugüne kadar, beyin gücünüzün yaklaşık 10′da 1′ini çalıştırıyordunuz. Peki, kalan 10′da 9′luk bölümü de kullansaydınız ne olurdu? Neler olabileceğine inanamazsınız. İnsanlar, yapılacak en ilginç işlerle karşımıza çıkarlar. Yaratıcılık. Yaratıcılığın değeri nedir? Bir servet. Paradan daha değerlidir. Tek ihtiyacınız olan, 1 dolar ve çok fazla yaratıcılık. İşin yürümesini sağlayacak bir yol bulmak.
8) Kalp ve Ruh
Kalbin ve ruhun yerini ne tutabilir? Para değil. Para, kalbi ve ruhu satın alamaz. Kalp ve ruh, 1 milyon dolardan daha değerlidir. Kalp ve ruh olmaksızın 1 milyon dolar; bu yaşamak değildir. Hiçbir etkiniz yoktur. Ama kalp ve ruh, insanları harekete geçiren, görünmez bir büyü gibidir; insanları satın almaya, karar vermeye, eylemde bulunmaya ve tepki göstermeye iter.
9) Kişilik
Tek yapmanız gereken, kişiliğinize çekidüzen vermek ve onu güçlendirmek. Sağlam bir kişiliğiniz var. Onu yalnızca, her gün etkili olabileceği bir seviyeye getirmelisiniz. İster çocuk, ister işadamı, ister zengin, isterse yoksul olsun, kiminle konuşursanız konuşun, kişiliğiniz etkisini göstermelidir. Her yerde evindeymiş gibi davranabilen eşsiz bir kişilik. Akıl hocam şöyle derdi: “İster derme çatma bir kulübede bira içiyor; ister bir arkadaşınla boks maçı seyrediyor; isterse senatörün malikanesinde konuk ediliyor ol, her zaman rahat davranmayı öğrenmelisin.” Zengin ya da yoksul olmaları fark etmeksizin, herkesle kolay iletişim kurabilmelisiniz. Kimin zengin, kimin yoksul olduğu sizin için önemli değildir. Kim olursa olsun, biriyle benzersiz bir ilişki kurma fırsatı yakalamışsınızdır. Rahat bir kişiliğiniz olmalı. Her koşulda özünü koruyan bir kişilik.
10) Karizma ve İncelikli Düşünce
Bir miktar tevazuyla birlikte karizma. Bir şey söyleme ve insanların sizi hâlâ sevmelerini sağlama yeteneği. Mükemmel!
Listenin tamamı, paradan daha değerlidir. 1 dolar ve size az önce ilettiğim liste ile, dünyayı avcunuza alabilirsiniz. Hangi bölümünü ya da yaşamınızda hangi gelişmenin olmasını isterseniz, o sizindir. Size işin sırrını verdim. Sermaye. Paradan daha değerli olan ve hem geleceğinizi, hem de servetinizi garantiye alabilecek sermaye. Unutmayın; kaynaklarınız yok değil.
Yazar: Jim ROHN

Çinli bir araştırma şirketinin beş yıllık bir süre içerisinde ABD, Hindistan, Çin ve çeşitli Avrupa ülkelerindeki zengin kişilerle görüşerek hazırladığı bir araştırma sonucunda milyarderleri diğer insanlardan ayıran üç temel özellik olduğunu ortaya çıktı.
Forbes dergisinde yayımlanan bir köşe yazısında, araştırmaya katılanların çoğunlukla şans ve zamanlamanın milyarder olmak için önemli faktörler olduğu belirttiğine dikkat çekilirken, kaybetmekten korkmayan, yaratıcı ve doğru kişilerle evlenenlerin milyarder sıfatını diğerlerine göre daha kolay aldığı belirtildi.
KAYBETMEKTEN KORKMUYORLAR
China Market Research Group adlı şirketin gerçekleştirdiği araştırmaya göre zenginliğin ilk sırrı, kaybetmekten korkmamak. Şirket görüştükleri kişilerin genelde garanti ve kolay yolda devam etmekle, risk alıp durumlarını değiştirme seçeneği arasında kaldıklarında, riskli olanı tercih ettiklerini belirtiyor.
Milyarderler tercihlerinde yanılsalar bile, hatalarından ders alıp yollarına devam ettiklerini ifade ediyor. Bu insanlar kötü deneyimlerin geleceğe yönelik iyimserliklerini etkilemesine de izin vermiyor.

Araştırmada görüşülen eski bir internet şirketi yöneticisi, teknoloji hisseleri balonu patlamadan önce ismini vermek istemediği şirketinin değerinin 1 milyar dolar üzerinde olduğunu ancak balonun patlamasıyla birlikte şirketin battığını belirtti. Başarısızlığı kabul edip, köşesine çekilmekten ziyade, yeni girişimlerde bulunan yönetici şu anda başarılı yeni bir şirketin başında.
YARATICILIK
Köşe yazısına göre zenginliğin ikinci büyük gereği, yeni gelir kaynakları elde etmek için sorunlara yaratıcı bir şekilde yaklaşmak. Araştırmaya katılanlar, karşılaştıkları sorunlara diğerlerinden farklı açılardan baktıklarını ve sıkıntının hayatlarını mahvetmesine izin vermektense, sorunun üzerine gitmeyi tercih ettiklerini belirtti.
Araştırmada görüşlerine yer verilen bir petrol şirketi yöneticisi, yıllar önce sahip olduğu benzin istasyonlarını daha iyi nasıl kullanacakları üzerine kafa yorduklarını anlattı. İnsanların hem benzinlerini doldurup, hem de alışveriş yapabilecekleri yerler tasarlayan yöneticinin bu fikri ilk başlarda gereksiz bulundu. Ancak şimdi alışveriş yapılmayan benzin istasyonu sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
DOĞRU EVLİLİKLER
Kulağa biraz garip gelse de milyarderlerin dikkat çeken üçüncü özellikleri, doğru evlilikler yapmaları. Yani riskli girişimlerinde eşlerinden istedikleri desteği alarak yükselmeleri.
Köşe yazısında dünya çapındaki bütün zenginlerin, eşlerinden destek alıp, sıfırdan kurdukları şirketlerini para makinesine çevirdikleri belirtiliyor
Son düzenleyen Safi; 15 Ekim 2018 03:12
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
11 Mart 2012       Mesaj #4
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
0kulu bitir güzel bi işte çalış para kazan sonra şirket kur paralar cepte (,
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 7 üye beğendi.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.