Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 26 Ocak 2017  Gösterim: 29.233  Cevap: 25

Kur'an-ı Kerim'de Alevilik hakkında bilgi var mıdır?

Misafir
2 Ağustos 2010 19:30       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alevilik nedir?Kur'an'da Alevilik hakkında bilgi var mıdır?
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen perlina; 26 Ocak 2017 13:05


Misafir
27 Ocak 2011 23:40       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
alevilik bir tarikattir hz.aliyi sevenlerin kurdugu
Misafir
8 Aralık 2011 17:07       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
alevilerin söylediği Ya ALLAH Ya Muhammet Ya Ali bilmeyenler bilsin birde aleviler namaza karşı çıkmıyor sadece namaz şekli yoktur diyorlar bana söyler misin kuranı kerim'in neresinde namaz şekli yazıyor sizin gibi cahiller yüzünden bütün mezhepler yanlış anlatılıyor kırklar cemi gerçek bir olaydır. önce araştırın sonra gelin burada tartışın oruç meselesine gelirsek ALLAH cc. ne diyor namaz kıl, oruç tut zaten aleviler bunları yapıyor ama namazı şekille değil ALLAH'A olan kalbinde ki aşk ile oruç ise sadece ramazanı değil muharrem orucu gibi hemen hemen her orucu tutarlar.Aleviliği öğrenmek istiyorsanız Diyanet İşleri Sitesinde var tabii işinize gelirse
Son düzenleyen perlina; 26 Ocak 2017 13:06
Misafir
26 Aralık 2011 21:50       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nasıl sünnilik şafilik müslümanlık içinde bir mezhepse alevilikte öyledir.. bunu anlatmaya çalışyoruz.. evet arkadaşım çok doğru bişeyin üstüne bastın.. yaşar nuri öztürk. siz sadece namaz kılarak mı ALLAH a iman ediyorsunuz . namazda kılamzsanız ALLAH ile irtibatınız bağınız kalamyacak öyle mi? ALLAH kulluk edecek birisi namaz kılmadan da kulluk edebilir die düşünüyorum.. Haşa kılanlara sözüm yok kılmayanlara art niyetle davranılıyor .. ben bunu grdüm . aleviliğe saçmalık diyenler kendi mezheplerine bakıp sonra yorum yapsınlar.. hiçbir şey kusursuz değil tmm mı? kendi mezhebinize nasıl laf ettirmiyorsanız aleviliğe gelince de diliniz kitlenecek. bende kendi mezhebime laf etirmem . bu konu hakkında din öğretmnemiz bile bnmle dikleşiyor bende ççözüm araştırma yapmak için girdim nelrle karşılaşyoruz ..
Son düzenleyen perlina; 26 Ocak 2017 13:07
Misafir
13 Şubat 2012 18:09       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bakın arkadaşlar alevilik bir din degil bir yol dur oda oda ilim yoludurali ve oniki imamların yoludur bir müslümanın bu yolu bilmemesi biraz düşündürücü kim demiş aleviler namaz kılmaz oruç tutmaz diye tutulan muharem orucu oruç degilmi bakın arkadaşlar bir insan kelimeyi şaadet getiriyorsa o insan müslümandır bizim hakımızda en güzel kelimeyi peygamber efendimiz soylemişsadece islam bırakın mesep işlerini hepimiz kardeşiz
Misafir
13 Şubat 2012 18:53       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bakın arkadaşlar tekrar söylüyorum alevilikbir ilim ve aydınlık yoludur bir mesep degildir mesep kutuplaşmadır oysa islamın yapılması gereken dini vecibeleri vardırher müslüman bunu yapmakla mükelleftirsadece aramızdaki fark namazın degişik rekatta olmasıo ayrı siz imam alinin kırklarla kadın erkek semah dondügünü biliyormusunuz tek üzüm tanesini ezip kırkınında içtigini biliyormusunuz biz peygamber efendimizin emanetçileriz ve hala oniki imam ve ehlibeytine candan baglıyız ve elham dürüllah müslümanız orucumuzuda tutar namazımızıda kılarız SAYGILARIMLA ARKADAŞLAR
alevi
18 Şubat 2012 11:11       Mesaj #7
alevi - avatarı
Ziyaretçi
ALLAHA çok şükür müslümanız önemli olan budur,kimse kurana namaza dil uzatamaz . peygamber efendimiz(sav) efendimiz hz.ali hz.hasan ve fatma anamızın kemiklerini sızlatmayalım hepimiz kardeşiz bu benim sizlere son sözüm olsun.
Son düzenleyen perlina; 26 Ocak 2017 13:08
Misafir
3 Haziran 2012 13:51       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle allah muhammed ya ali deriz ibadetlerimiz de.. kuranda secde ve ruku dan bahsediyor namazın şeklinden bahsetmiyor..ibadetlerimizde bu ikisinide yapıyoruz. allaha dua edip alahtan dilemek neden saçma gelir insanlara. öyle düz kafa beyinler ki cami dışında allaha dua etmek kabul deilmiş gibi. ha camiye de gidiyoruz ben gidiyorum.. o zaman allah için sizden de fazlasını yapıyorum. ramazan orucunuda tutuyorum kendi oruçlarımızada ha sizden fazlasını yapıyorum.
Son düzenleyen perlina; 26 Ocak 2017 13:09
Misafir
24 Haziran 2012 18:13       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
alevilikde namz kılmama yok oruç tutmama diye bişey yok bende aleviyim ve gider namazımı kılarım dua mı ederim boş beleş yaşamaya alışmış insanlar inkar ediyo namazı müslümanlıkda alevi sünni ayrımı yok her meshebi her inancı her düşünceyi saygıyla hoş görüyle görmek var her insan kendinden sorumludur kılanda kılmayanda namazı ahiret günü herkez hesabını verecek namaz kılmayla müslüman olunmuyo oruç tutmayla olunmuyo önemli olan insanlara eşit yaklaşmak hoşgörülükten taviz vermemek ön yargılı düşünen insan çok bilmeden etmeden yorum yapan çok buda bi günah işleme sonuçta ezbere müslümanlık yaşamaktansa hiç yaşamaya çalışmayın hatta müslümanmış gibi yaşamayın
Misafir
18 Ağustos 2012 02:00       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
"Ben bu iki kulağımla duydum-yoksa her ikisi de sağır olsun- ve bu iki gözümle gördüm- yoksa herikisi de kör olsunlar- ki Rasulullah(s.a.a) şöyle buyuruyordu:

"Ali müminlerin önderi, kafirleri öldürendir; ona yardım eden (Allah'tan) yardım görür; onu yalnız bırakan (Allah tarafından) yalnız bırakılır."

Biliniz ki ben, Resulullah'la (s.a.a) birlikte namaz kıldığım bir gün, bir fakir mescitte halktan yardım diledi. Ama hiç kimse ona bir şey vermedi. Hazreti Ali'de rükü halinde idi; serçe parmağını ona doğru uzattı; o parmağında yüzük vardı. Fakir gelip parmağından o yüzüğü çıkardı. O zaman Rasulullah (s.a.a) Allah'a yakararak şöyle dua etti:

"Ey Allah'ım, kardeşim Musa sana dua ederek Ey Rabb'im, benim göğsümü aç; işimi kolaylaştır; dilim'den düğümü çöz de sözümü anlasınlar ve benim kendi ehlimden kardeşim Harun'u bana yardımcı kıl; onunla beni güçlendir ve onu benim işime ortak kıl da sana çokça tesbih edip çokça zikir edelim; gerçekten de sen bizim (halimizi) en iyi görensin, ded, sen ise ona:

"Ey Musa, duan kabul edildi ve istediğin verildi diye vahyettin.

Ey Allah'ım, ben de senin kulun ve Peygamberinim; sen benim de göğsümü aç; işimi kolaylaştır. Bana kendi


80 i DOĞRULARLA BİRLİKm

ehlimden AIi'yi vezir (halife, yardımcı) karar ver; onunla beni güçlendir.Cevap Yaz
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç