Arama

Bosch buzdolabı sorunları ve çözüm önerileri nelerdir? - Sayfa 11

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Aralık 2019 Gösterim: 238.788 Cevap: 117
hsynaknclr - avatarı
hsynaknclr
Ziyaretçi
29 Eylül 2016       Mesaj #101
hsynaknclr - avatarı
Ziyaretçi
Abilerim merhaba ben öğrenciyim. 2. El bosch KSU4221NE/03 marka buzdolabı aldım.ucuz görünce atladık tabi hemen eve getirdim 7 saat sonra fişe taktım ışık yanıyor ama motordan hiç bir ses gelmiyor sizce sorun ne olabilir
Sponsorlu Bağlantılar
zalım - avatarı
zalım
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2016       Mesaj #102
zalım - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
hsynaknclr adlı kullanıcıdan alıntı

Abilerim merhaba ben öğrenciyim. 2. El bosch KSU4221NE/03 marka buzdolabı aldım.ucuz görünce atladık tabi hemen eve getirdim 7 saat sonra fişe taktım ışık yanıyor ama motordan hiç bir ses gelmiyor sizce sorun ne olabilir

Nofrost buzdolabı ise ses gelmemesi normal diğer motorlarda da çok ses gelmez soğutuyorsa sıkıntı yok derim.
Sponsorlu Bağlantılar
hsynaknclr - avatarı
hsynaknclr
Ziyaretçi
1 Ekim 2016       Mesaj #103
hsynaknclr - avatarı
Ziyaretçi
Soğutmuyor hiç bir şekilde sadece ışık yanıyor arkadaki fanda dönmüyor hiç bir ses gelmiyor ve soğutmuyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Kasım 2016       Mesaj #104
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar, formda anlatıldığı gibi benimde aynı olay başıma geldi. İşten eve geldiğimde buzdolabının çalışmadığını soğutucu bölmesi ve dondurucu bölmesine ait ledlerin yanıp söndüğünü gördüm. Aklıma ilk gelen gitti yine 200tl oldu. Msn Happy ilk kontrollerimde termik tarafında herhangi bir sorun olmadığı, sorunun karttan olanilecegi yönünde oldu. Daha sonra sitelerde araştırma yaparken buradaki yorumları okudum. Kaybedecegim herhangi bir şey olmayacağı düşüncesi ile evdeki hurda kartardan sağlam 470mf lık bir kondansatör taktım ve dolabın çalıştığını gördum. Degereli yorumlarını esirgemeyen tüm arkadaşlada tek tek teşekkürler.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Seref80 - avatarı
Seref80
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2017       Mesaj #105
Seref80 - avatarı
Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar
benim buzdolabı KDN49V00NE/04
Ana kartında bir parça yanmış durumda resmi ekte elektronikten anlayan arkadaş ne olduğunu söyleyebilir mi.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2017       Mesaj #106
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba
Benim buzdolabım bosch ksu40620 model. Bende de ledlerin yanıp sönme durumu vardı. Önceleri çok fazla rahatsız etmemesine rağmen zamanla bu yanıp-sönme olayı sıklaşınca arayış içine girdim. Bana en çok yardımcı olan

videodur.
Elektronik kartın nasıl döküldüğünden tutun, değiştirilmesi gereken parçalara kadar burada mevcut.
Ben Ankarada bu zener diyodu maalesef üzerindeki koduyla bulamadım. Hızlı diyot diye bir diyot verdiler. O da hem kondansatörü patlattı hem de minik bir transistörü yaktı. Şu an kullanılamaz durumda. İkinci el bir elektronik karta 100 TL vererek sorunumu çözdüm. Tabi servisin verdiği rakam 350 TL nin üstündeydi.
Ancak, şimdi de buzluk bölümünde karlanma başladı. Tamamen karları ve buzları erittim. Tıkalı kanalları açtım. Fakat yeniden karlanma başladı. Muhtemelen başka parça daha değişmesi gerekecek. Üst tarafın karlanma yapmasını engellemek için değişmesi gereken parça nedir? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2017       Mesaj #107
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BOSCH KDN49A73/08 FD8904 marka buzdolabı var. Buzluk üst kısımda buzdolabı hiç durmuyor sürekli çalışıyor. Sonra buzluk kısmı buzla doluyor yine çalışmaya devam ediyor. Sonra aşağıdaki sebzelik kısmı soğutmuyor. Geldiler önce fişi çekin dediler 45TL aldılar çektik, erittik 1 hafta sonra yine aynı sorun rezistansı değiştirdiler 255 TL , sonra buzluktaki sensörü değiştirdiler 90 TL. Ama içime kurt düştü benim ohm metreyle sensörü oda sıcaklığında ölçtüm 4,80 kilo ohm ölçtü, sonra derin dondurucuya koydum taş gibi soğudu değer çıktı 18 kilo ohm a çıktı o zaman sensör sağlam değilmi arkadaşlar. Rezistansıda boşuna değiştirdiler bence oda sağlam rezistansıda ölçtüm 212 kilo ohm geldi.
Işıklarda yanıp sönme yok ve buzdolabı sürekli çalışıyor ve 1 hafta sonra üst taraf buz tutuyor. Aşağısı soğutmamaya başlıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada verilen bu paraları alma hakkım yok mu benim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2017       Mesaj #108
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhablalar, Buzdolabin (boch dyanamic no frost) aydınlatma iç lambasi yanmiyor? Ne yapabilirim acaba yardimci olursanız sevinirim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2017       Mesaj #109
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kesinlikle sorun o iki kondansatör arkadaşlar. bende ki dolap bosch ksu44600ne dediğiniz gibi değiştirdim hatta bir tanesi 25 volt 220 nf diğeri ise 16 volt bulamadım 25 volt 470 nf taktım çalıştı. hemde kurban bayramının 3 günü düşünsenize ne kadar sorunlu bir gün.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Kasım 2017       Mesaj #110
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynı sorun bizdede oldu ışıklar yanıp sönüyor ve tık tık diye ses yapıyordu 6 ay bu şekilde çalıştı en sonunda sogutmaz oldu servis çagırdık kart degişimi dedi 450tl fiyat.. bende araştırırken bu formu buldum kartı söküp elektronikçiye gittim 220mf ve 470mf diyotları degiştirmesini istedim o da diyotları ölçtü ve saglam oldugunu söyledi ben yinede degişmesini istedim diyotların 2 kat daha büyük degerde olanları varmış elinde onları taktık 5 tl ödedim geldim kartı taktım sorunsuz çalışıyor yardımcı olan herkezden ALLAH razı olsun unutmadan dolap modelim bosch ksu 49620