Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var|Gösterim: 8.402|Cevap: 4|Güncelleme: 18 Nisan 2013

Camın kullanım alanları nelerdir?

Misafir
6 Nisan 2011 18:38   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
camın kullanım alanlarını paylaşan yok mu?
EN İYİ CEVABI Mira verdi
Camın Kullanım Alanları

Cam yapısal özellikleri nedeni ile kapı ve pencerelerde, taşıtlarda, elektrik ve elektronik sanayiinde, laboratuvarlardaki araç gereçlerin ve kapların yapımında, optikte, ev eşyalarının yapımında, süs eşyalarının yapımında kullanılır. Cam yünü de çok iyi bir yalıtım malzemesidir. Cam, geniş kullanım alanı ile stratejik açıdan önemli bir maddedir.
Sponsorlu Bağlantılar

Keşfedilişinden günümüze kadar, bir taraftan çeşitleri artarken, diğer taraftan da kullanıldığı yerler her geçen gün daha da genişlemiş, zamanla vazgeçilmez bir tüketim maddesi olmuştur. Cam, inşaattan gıdaya, otomotivden eczacılığa, denizcilikten mobilyaya kadar çok farklı sektörlerde kullanılan önemli bir malzemedir. Şüphesiz, camın bu kadar geniş kullanılmasının nedeni, üstün niteliklere sahip olmasıdır
.

Kaynak: ^Cam ve Kullanım Alanları

Diğer Konular:
Misafir
21 Ocak 2012 12:49   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
camın kullanım alanları nelerdir
21 Ocak 2012 12:54   |   Mesaj #3   |   
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Camın Kullanım Alanları

Cam yapısal özellikleri nedeni ile kapı ve pencerelerde, taşıtlarda, elektrik ve elektronik sanayiinde, laboratuvarlardaki araç gereçlerin ve kapların yapımında, optikte, ev eşyalarının yapımında, süs eşyalarının yapımında kullanılır. Cam yünü de çok iyi bir yalıtım malzemesidir. Cam, geniş kullanım alanı ile stratejik açıdan önemli bir maddedir.

Keşfedilişinden günümüze kadar, bir taraftan çeşitleri artarken, diğer taraftan da kullanıldığı yerler her geçen gün daha da genişlemiş, zamanla vazgeçilmez bir tüketim maddesi olmuştur. Cam, inşaattan gıdaya, otomotivden eczacılığa, denizcilikten mobilyaya kadar çok farklı sektörlerde kullanılan önemli bir malzemedir. Şüphesiz, camın bu kadar geniş kullanılmasının nedeni, üstün niteliklere sahip olmasıdır
.

Kaynak: ^Cam ve Kullanım Alanları

Misafir
18 Şubat 2012 14:58   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
camın kullanıldıgı yerler
Misafir
18 Nisan 2013 16:12   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
cam ve kullanım alanları camdan bahsedilmiş fakat kullanım alanlarından bahsetmemişsiniz onuda yazarsanız sevinirim proje ödevimde yardımcı olur.
Sponsorlu Bağlantılar

Daha fazla sonuç:
camın kullanım alanları

Hızlı Cevap
Bu sayfalarımıza baktınız mı
Pixabay Resimleri:
paneli aç