Arama

Babamı cep telefonu alması için nasıl ikna ederim? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Şubat 2019 Gösterim: 117.087 Cevap: 35
Berfin su - avatarı
Berfin su
Ziyaretçi
20 Temmuz 2013       Mesaj #11
Berfin su - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar babanızı telefon alması için ilk başta telefon aldırma konusunu nasıl açacağınız önemli . Mesela çok yakın bir arkadaşınız size yemeğe geldi . Beraber keyifli bir şekilde yemek yiyorsunuz . Arkadaşınızla yemekten önce bir plan yapın. Arkadaşınız konuyu açsın mesela . Desin ki babanıza ( " sizin adınız " ) ' a telefon alacak mısınız ? Sonra siz dersinşz ki ' evet babacım . Lütfen . Arkadaşlarımla buluştuğumda yada onlara gittiğimde sizinle haberleşmek zor oluyor . Bana 500 tl ' ye çok uygun telefonlar var . Bu 1. Yöntemimizdi ...+

Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşınız size yemeğe gelmedi diyelim
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
14 Ağustos 2013       Mesaj #12
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
Teknolojiye fazla bulaşmayın. Ailelerinbildikleri vardır. Şimdi güzeldir ama 30 lu yaşlara geldikçe anlarsınız. Ayrıca ailenizin maddi durumlarını vs göz önünde bulundurarak telefon seçimi yapın.
Sponsorlu Bağlantılar
Graves - avatarı
Graves
Ziyaretçi
16 Ekim 2013       Mesaj #13
Graves - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bende aynı sorunu yaşıyorum fakat hep kendi açımızdan olayı eleştiriyoruz ben olsam babamın yerinde çocuğum ne iste alırım vs. gibisinden hiç onların açısından düşünmüyoruz.Bazılarınız çalışmışlar zamanında paraları var maddi durumumuz iyi alabiliriz ama almıyorlar diyecekler fakat o parayı ne güçlükle kazanmışlar ve o para sadece bir kısım yerlere yetiyor bu yüzden bizden okumamızı istiyorlar onların yapamadıklarını yapalım diye o yüzden çoğu anne baba karne hediyesi şartı koşuyor sizde bunları düşünmeden gelip isyan ediyorsunuz yapmayın Allah aşkına yahu...
elif1 - avatarı
elif1
Ziyaretçi
22 Aralık 2013       Mesaj #14
elif1 - avatarı
Ziyaretçi
yaa 8 e gidiyorum telefonum yoktu ama artık var benim kötü planlarım sayesinde anlatiyim sizde yapın işe yarar ama annenizden ddayak yiyebilirsiniz : gece herkes uyuduktan sonra valizini al elbiselerini valizin içine koy sonra sabaha karşı kimse uyanmadan baba sen bana telefon almadın arkadaşlarım dalga geçiyordu beni şimdi bi telefon sayesinde kaybettiniz evden kaçtım ............ felan yaz sonra bu notu annengilin kaltığında görebileceği bi yere koy ve valizide alıp bi tane gizli bi yere saklan ben mesela annemgilin yatağının arkasına saklandım veya dolaba saklan bu notu okuduklarında telaşa kapılcaklar sonra benim babam elif gelsin yeminederim istediği telefonu alcam dedi bende vallahamı diye bi çıktım şaşırdılar sonra yemin ettiği için aldı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ocak 2014       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben başlarının etini tam 1 yıl yedim şu an 12 yaşındayım bilgisayar başına geçtiğimde telefon incelemeye başladım.
bi gün dışarı çıktık annemin telefonuna kap almaya telefoncunun önünden geçtik. babama bakalım mı dedim babam geldi 600-700 TL lik bir telefon seç dedi biraz araştıralım dedim tamam dedi ve 1-2 ay içinde istediğim telefon benim olacak Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2014       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynn benim babamda öyle ben 12-13 yaşındayım hala telefom alacağım diyor ama almıyor ;en iyisi o işi annen ile halletmen lazım ben yaptım aldı ,annen seni birgün sert bi şekilde döverse veya canını sıkarsa üzülmüş numarası yap , senden özür diler . sonra (anne babamla bi konuşta şu telefon işini halledelim ) de sonra annen onu bi şekilde ikna edecektir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Haziran 2014       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bakın arkadaşlar olay şu:
-"Baba ben sizin gurur kaynağınızım değil mi?" (Her ne olursa olsun evet diyecektir)
-"Tabii ki"
Bu iltifatı koz olarak kullanın
-"Peki madem öyle neden bir karşılık veya sonuç göstermiyorsunuz?" (Bu soru ardından şaşıracaktır)
-"Ne gibi mesela"
-"Okulda benden daha tembel ve hak etmeyen çocukların ellerinde telefon,hava atıyorlar,küçük duruma düşüyorum.Sizce de artık bir telefon alma vakti gelmedi mi?"
Bakın arkadaşlar;kendi babamdan bilirim iyi de olsalar kötü de olsalar yavrularının haksızlığa ve küçük düşmeye uğramasına dayanamazlar.Bu sorunuzun ardından iki cevap türü vardır:Bakarız(hani şu klasik laf) ve Daha erken
Daha erken lafından başlayalım:
Bu laf o anı kurtarma lafıdır.Ve hemen ardından bir bahane bulunur(Yaşın küçük,zararlı vb. )
Bakın unutmayın burada babaya veya anneye küsme durumu kesinlikle olmayacaktır.
Tamam baba,fakat ben de çalışmama devam ederim ama bu baskılar beni nasıl etkiler bunu bilemem(Trip atma veya küsme durumu diye anlamasınlar diye babacım veya güleryüzle konuşmak avantajınız olacaktır)
Bu durumdan lafı geçiştirmek için bakarız lafına dönerler.
Bakarız lafı babalar için hem iyi hem kötü bir kozdur.
İyi TarafMsn Surprisedlayı geçiştirir.
Kötü Taraf:Karşıdaki kişi hatırlarsa zor duruma düşer:"Baba sen bakarız demiştin hani,zamanı gelmedi mi sence de ?"
Karşıdaki tarafa yalan veya sözünü tutmama izlenimi vermemek için kabul edecektir Msn Happy
Goncam - avatarı
Goncam
Ziyaretçi
19 Haziran 2014       Mesaj #18
Goncam - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Fırat.Duran adlı kullanıcıdan alıntı

Teknolojiye fazla bulaşmayın. Ailelerinbildikleri vardır. Şimdi güzeldir ama 30 lu yaşlara geldikçe anlarsınız. Ayrıca ailenizin maddi durumlarını vs göz önünde bulundurarak telefon seçimi yapın.

Ödevini de fotoğraf makinesi ile yapabilirsin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Haziran 2014       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Banada almıyo bana 19 yaşında alcakmış radyasyon yayıyor diye . Offff bana yardım edemisiniz nasıl ikna edilir?

bende yeni telefon aldım kaç yaşındasın bilmiyorum ama ben 7. sınıfa geçtim Üstün Başarı Belgesi aldığım için babam almıştı.
hkobak456 - avatarı
hkobak456
Ziyaretçi
17 Temmuz 2014       Mesaj #20
hkobak456 - avatarı
Ziyaretçi
Bence dünyada en zor ikna edilen baba benimki

Arkadaşlar ben babama karşı okadar taktik geliştirdimki inanamazsınız şimdi birkaçını size yazıcam

Arkadaşlar ilk önce babanızı yumuşatmanız lazım , bunuda en sakin ve dışarıya açık olduğu anda yapmalısınız(eğer babanız kolay sinirleniyorsa) mesela babanız tartışma programları veya siyaseti seviyorsa televizyonda izliyorsa onunla reklam geldiğinde falan konuşun çünkü 2 yıl önce babama bir istekte bulundum sus falan dedi bikaçkere televizyon izliyou tabi sonra konuyu kapattı alamadık oyüzden babanız iş yaparken konuşmayın sizi dinlemeyebilir veya işden geldiğinde biraz oturup dinlenmesini bekleyin eve girdiğinde hoşgeldin diyin farklı konular açın oda sizinle konuşmak isteyecektir en uygun zamanda söyleyin bunu nasıl yapacaksınız mesela babanızın telefonunu kaldırın biyere oturun yanına saati sorun kolunda saat yoksa telefonu arayacaktır bulamıyacağı için o an sizin için en uygun zamandır "Baba sencede bana telefon alma zamanı gelmedimi ?" işte bu sizin için açılış gibi bişey olacaktır dediğiniz an onun ne dediği önemli değil sadece olumsuz cevap vermesin yeter kızmasın (eğer çok küçükseniz kızar tabii) mesela size napcan sen telefonu dedi hemen tartışmaya başlamayın acındırın kendinizi sınıfta herkesin falan var diyin herkes tenefüste telefon açıyo ben onlara bakıyom diyin bu babanızın dikkatini çeker konuyu yavaş yavaş kapatın. ertesi gün elinde bir telefonlaa gelmemişse bilgisayardan telefonlara falan bakın ekrandan telefona falan dokunun son olarak gerçek bi dostunuzunun olması lazım eve babanız geldiğinde onu eve çağırın babanızın yanına oturun arkadaşınızın telefonunu çarkasını isteyin (dokunmatik olsun güzel bişey olsun) ona bakın telefonlar oynarken konuşun ooo ne kadar güzel falan diyin son noktayı koymak için arkadaşınıza daha önceden eve geldiğinde size telefon sorsun babanızın yanında "sende getirssene telefonunu veya .bana numaranı varsene" desin sizde benimkini şarjı bitti deyin arkdaşınız 10 dk sonra gitsin babaızın yanına oturun ve diyinki"Baba bana telefon almak için durumun iyi değilse sadece ne zaman alableceğini söyle" diyin ARKADAŞLAR İŞ BİTMİŞTİR BUNDAN SONRA SABIR LAZIM