Arama

Facebook ne işe yarar?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Mayıs 2018 Gösterim: 4.788 Cevap: 2
metin54 - avatarı
metin54
Ziyaretçi
7 Mayıs 2011       Mesaj #1
metin54 - avatarı
Ziyaretçi
Facebook ne işe yarar?
EN İYİ CEVABI asi_melek verdi
facebook'ta arkadaşlarını arayıp bulabilirsin ve onlarla saatlerce sohbet edebilirsin.birbirinden güzel oyunlarla eğlenebilirsin.etkinlikler düzenleyerek düşüncelerini bu etkinliklerde paylaşabilirsin.kendin beğendiğin videoları duvarında arkadaşlarınla paylaşabilirsin.sayfa açarak iş yerini tanıta bilirsin.
reklam oluşturarak bir ürünü tanıta bilirsin.
Sponsorlu Bağlantılar
facebook ailesine katılmak istiyorsan aşağıdaki bağlantıyı arama motorunda arayabilirsin.
tr.facebook.com
Son düzenleyen Safi; 5 Mayıs 2018 18:21
asi_melek - avatarı
asi_melek
Ziyaretçi
7 Mayıs 2011       Mesaj #2
asi_melek - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
facebook'ta arkadaşlarını arayıp bulabilirsin ve onlarla saatlerce sohbet edebilirsin.birbirinden güzel oyunlarla eğlenebilirsin.etkinlikler düzenleyerek düşüncelerini bu etkinliklerde paylaşabilirsin.kendin beğendiğin videoları duvarında arkadaşlarınla paylaşabilirsin.sayfa açarak iş yerini tanıta bilirsin.
reklam oluşturarak bir ürünü tanıta bilirsin.
Sponsorlu Bağlantılar
facebook ailesine katılmak istiyorsan aşağıdaki bağlantıyı arama motorunda arayabilirsin.
tr.facebook.com
Son düzenleyen Safi; 5 Mayıs 2018 18:22
burcu_nehir - avatarı
burcu_nehir
Ziyaretçi
7 Mayıs 2011       Mesaj #3
burcu_nehir - avatarı
Ziyaretçi
Şu kadar arkadaşı varmış, Jude Law kankisiymiş, aman ne mühim... Bana arkadaşını söyle, kim olduğun güme gitsin! Bir tür "hamili kart yakinimdir"...

Abonesi ol, sosyalleşme komasına gir:
Facebook'a Hoş Geldin - Giriş Yap, Kaydol veya Daha Fazla Bilgi Al! "Facebook" internette yeni bir dönemi simgeliyor. İnsanlar mahremiyetlerine düşkünken, sanal kimliklerle anonimliklerini garantilemek isterlerken, birdenbire açılıp saçılarak, her daim erişilebilir olarak anonimanın dibine vurmaya başladılar. Belki de "sanal" kimlikleri "kendilerini" yuttu! "Avatarlarına" dönüştüler...

Bilmem kimin şu kadar arkadaşı varmış, Jude Law kankisiymiş, aman da ne mühimmiş... Bana arkadaşını söyle de kim olduğun güme gitsin! Bir tür "Hamili kart yakinimdir" yani...
Söyler misiniz, çok mu yalnızsınız?
Millet sevgili bulmak için kurslara yazılır, iş değiştirir, çeşitli gruplara üye olur ya hani, işte yalnız insanların yeni vitrini "facebook"!

İtiraz edenim olacaktır ama bana ne.
Ya da kime ne? Yani, benim ne gün ne ruh halinde olduğumdan, hangi gün hangi saatte kiminle nerede buluşacağımdan, hangi seyahatteydim, ne yaptım, ne gördüm, ıvırı zıvırı... Bunlardan kime ne?
Canlı yayın teşhirciliği!
Toplu bir "Bizi Lütfen Gözetleyin" histerisi! "15 dakikalık ünlülüğü" sündürüp durma eziyeti.
İşte Bilirkişi olarak yazıyorum:
Ha, iyi tarafları yok mu bu sanal sosyalleşme komasının?
Var.

Sevgiliniz bir sosyal şebecikse, sosyal şebekelerde aidiyet peşinde koşuyorsa, ait olma-yer bulma zaafı varsa terk edin. Ona sahip olamazsınız.
Bir başka yararı da "hayır" demeyi öğrenebilmeniz. "Hayır, seninle arkadaş olmak istemiyorum!" demek iç sıkıcı bir reddetme halidir. Bir dersiniz, iki dersiniz, "ignore" etmekten dejenere olur rahatlarsınız. "Hayır" demek kolay gelmeye başlar, karakterli olur simbiyotik toplaşmalardan uzak durursunuz.
Bugünkü yazımın ana fikri şu:
Birilerinin elinin altında, bir tık ötesinde ya da gözünün önündesiniz diye kazançlı duruma geçemezsiniz, tam tersine kolay ulaşılabilir olmanın banalliğinde "kendi"nizden olup eksi puanları haneye eklemekten yorgun düşersiniz.
Bu kadar "kolay" olmamak lazım, oyunun kuralı bu...
İyi oyunlar herkese... Msn Grin