Arama

Hyundai Accent Admire CRDİ motor arıza lambasının yanma nedeni nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Temmuz 2019 Gösterim: 16.482 Cevap: 6
korkmaz - avatarı
korkmaz
Ziyaretçi
28 Ekim 2011       Mesaj #1
korkmaz - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar arkadaşlar bende 2004 model hyundai accent 1.5 crdi admire model araba var.Bu arabada zaman zaman devir saati 2500 i gecmiyor yani araba gaz yemiyor ama arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda bu problem ortadan kalkıyor.Bu şekilde olma sıklığı ise 2 güne bir falan diyebilirim.Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar? ,bilgisi olan paylaşırsa gerçekten sevinirim.
EN İYİ CEVABI chass verdi
arkadaşım, bende de senin arabanın aynısından var. bundan 3 ay kadar öncesi aynısı yapıyordu. zamanla bu olay enjektörlere kadar uzanıyor. bende bu problem mazot basınç sensörünü değiştirince olayda ortadan kalktı.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mazot tercihin po veya opet olsun depondaki yakıt azalınca bu dediğim benzin istasyolarından deponu doldur bir tanede dizel yakıt katkısı koy benzinliklerden de ala bilirsin sonrada dua et bir iki günde geçer yok geçmedi pompa enjektör bakımına.yinede seni yanıltmayım aynı sorunu bende yaşadım.bu şekilde denedim düzeldi yeni dizel motorlar mazotta seçici oluyor.
Sponsorlu Bağlantılar
chass - avatarı
chass
Ziyaretçi
6 Haziran 2012       Mesaj #3
chass - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
arkadaşım, bende de senin arabanın aynısından var. bundan 3 ay kadar öncesi aynısı yapıyordu. zamanla bu olay enjektörlere kadar uzanıyor. bende bu problem mazot basınç sensörünü değiştirince olayda ortadan kalktı.
Son düzenleyen Safi; 9 Temmuz 2019 14:24
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ocak 2014       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
korkmaz adlı kullanıcıdan alıntı

merhabalar arkadaşlar bende 2004 model hyundai accent 1.5 crdi admire model araba var.Bu arabada zaman zaman devir saati 2500 i gecmiyor yani araba gaz yemiyor ama arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda bu problem ortadan kalkıyor.Bu şekilde olma sıklığı ise 2 güne bir falan diyebilirim.Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar? ,bilgisi olan paylaşırsa gerçekten sevinirim.

arkadaşım hava akışmetresini kontrol ettir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2015       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben de hyundai matrix 1.5 crdi var. Zamanla araba ölmüş haberim yok. Ariza ışığı yaninca vaya kurcaladik tamircinin.biri indirdi motoru enjektorler tıkanmış. Şimdi zehir gibi gerçekten gücün 5 te 1 ini kullaniyor musum haberim yokmuş. Ama bugün ariza ışığı tekrar yandı . Fakat çekiş dediğim gibi ates gibi ilk aldığım gün gibi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ağustos 2015       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selamun aleykum arkadaşlar Hyundai acccent 1.5 crdi admire 2004 model arabam var 1 yıldır aynı sorunu yaşıyorum. Yani arabayla yokuş aşağı inerken hızını kendisi aldığı için artık ayağımı gazdan çekiyorum fakat düze çıktığımda gaz yemiyor devir 2500 ü geçmiyor. Neden olabilir. Düz yolda giderken öyle bir sorunla karşılaşmıyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Temmuz 2019       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arıza ne imiş acaba