Arama

Melodika nasıl çalınır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Aralık 2018 Gösterim: 5.319 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Aralık 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Melodika nasıl çalınır?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Melodika, üflemeli ve tuşlu bir müzik enstürümanıdır. Bu enstürüman ağızla üflenir ve tuşlara basılarak ses çıkarılır. Flüte benzer ama tek bir tuşa basınca o nota çıkar. Başlangış notası fa ve bitiş notası do'dur. Yeni başlayanlar uzun hortumuyla kullanırlar. Sol elle tutulur, sağ elle üzerindeki (piyano tuşları gibi) tuşlarına basılarak çalınır. Arkasında tutacak sapı bulunur. Müzik eğitimi için ideal bir çalgıdır. Melodika genelde ilköğretim okullarında eğitim amaçlı olarak müzik derslerinde çalınmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
BAKINIZ
Nefesli Çalgılar - Melodika
Flüt ve Melodika Nota Şarkıları
Son düzenleyen Safi; 7 Aralık 2018 23:44
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Melodika, üflemeli ve tuşlu bir müzik enstürümanıdır. Bu enstürüman ağızla üflenir ve tuşlara basılarak ses çıkarılır. Flüte benzer ama tek bir tuşa basınca o nota çıkar. Başlangış notası fa ve bitiş notası do'dur. Yeni başlayanlar uzun hortumuyla kullanırlar. Sol elle tutulur, sağ elle üzerindeki (piyano tuşları gibi) tuşlarına basılarak çalınır. Arkasında tutacak sapı bulunur. Müzik eğitimi için ideal bir çalgıdır. Melodika genelde ilköğretim okullarında eğitim amaçlı olarak müzik derslerinde çalınmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
BAKINIZ
Nefesli Çalgılar - Melodika
Flüt ve Melodika Nota Şarkıları
Son düzenleyen Safi; 7 Aralık 2018 23:46
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2013       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim annem güzel annem : do re mi mi mi fa mi re re mi fa la sola fa mi sol fa re re re mi la sol si la sol mi sol fa mi