Arama

Silah mühendisi nasıl olabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Eylül 2017 Gösterim: 27.759 Cevap: 3
canerguler31 - avatarı
canerguler31
Ziyaretçi
17 Mayıs 2012       Mesaj #1
canerguler31 - avatarı
Ziyaretçi
Silah mühendisi nasıl olabilirim?
EN İYİ CEVABI kompetankedi verdi

TÜRK SAVUNMA SANAYİİ

Türk Silâhlı Kuvvetleri (TSK)'nin ihtiyaçları, iç ve dış pazarlardan direkt alım veya ortak üretim programlarına katılım yoluyla karşılanmaktadır. İç pazardan doğrudan satın alımlar; yerli üreticilerin geliştirdikleri veya lisans (teknoloji transferi) suretiyle ürettikleri mamuller şeklindedir. TSK ile yerli üreticilerin araştırma ve geliştirme (ARGE) yoluyla müşterek çalışma sonucunda ortaya çıkardığı mamuller de olup, iç pazardan alımların nihaî hedefini teşkil etmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar

Savunma teçhizatı alanında kendi kendine yeterli bir ülke olmayı hedefleyen ve bu amaçla savunma sanayii alt yapısını geliştirmeye çalışan Türkiye, faaliyetlerini hızlandırmış ve bu alanda yoğunlaştırmıştır.

Günümüzün modern savunma teçhizatının üretiminde gerekli olan ileri seviyeye ulaşmak için Türk Savunma Sanayii; ya kendi imkânlarıyla veya müttefik ülkelerle birlikte ortak üretim projelerine katılım yoluyla yada teknoloji transferi yoluyla üretim imkân ve kabiliyetlerini geliştirmeye çalışmaktadır. Bu çerçevede; NATO veya Batı Avrupa Birliği (BAB) bünyesinde müttefik ülkelerle birlikte yürütülen iş birliği programları, Türkiye'nin savunma sanayii faaliyetlerinde önemli bir yer işgal etmektedir. Bu çabalar sonucunda, Türk Savunma Sanayiinin gelişmesi daha da hızlanmış ve sektörel alt yapısı büyük ölçüde tamamlanmıştır.

BAKINIZ Türk Savunma Sanayii

İlginizi çekebilir:
ENSTİTÜLER
2001 yılından itibaren harp okulları bünyesinde açılan enstitülerde de lisansüstü eğitim verilmektedir.
Bu enstitüler ve bünyelerindeki ana bilim dalları:
- Kara Harp Okulu Savunma Bilimleri Enstitüsü,
  • Savunma Yönetimi Ana Bilim Dalı
  • Harekât Araştırması Ana Bilim Dalı
  • Teknoloji Yönetimi Ana Bilim Dalı
  • Güvenlik Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Deniz Harp Okulu Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü,
  • Gemi İnşa Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • İşletme Ana Bilim Dalı
- Hava Harp Okulu Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü,
  • Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Havacılık Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Uzay Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Harp Akademileri Stratejik Araştırmalar Enstitüsü
Harp Akademileri Stratejik Araştırmalar Enstitüsünde 2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren;
  • Uluslararası İlişkiler,
  • Harp/Harekat Hukuku,
  • Savunma Kaynakları Yönetimi
  • Ulusal ve Uluslararası Güvenlik ana bilim dallarında lisansüstü eğitim verilmektedir.
Bu enstitülerde toplam 19 ana bilim dalında eğitim verilmektedir.

EĞİTİM KOMUTANLIKLARI
Geleceğin Türk Silahlı Kuvvetlerini şekillendirmek, muharebeye hazırlamak, gerekli eğitim alt yapısını oluşturmak maksadıyla her Kuvvet Komutanlığının bünyesinde bir Eğitim Komutanlığı bulunmaktadır.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Eğitim Doktrin Komutanlığı (EDOK), Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel komutanlığı bünyesinde Eğitim Komutanlıkları yukarıda belirtilen maksada yönelik faaliyet göstermektedirler.

BAKINIZ: Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Sistemi ve Kurumları
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 21 Eylül 2017 23:14
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
17 Mayıs 2012       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

TÜRK SAVUNMA SANAYİİ

Türk Silâhlı Kuvvetleri (TSK)'nin ihtiyaçları, iç ve dış pazarlardan direkt alım veya ortak üretim programlarına katılım yoluyla karşılanmaktadır. İç pazardan doğrudan satın alımlar; yerli üreticilerin geliştirdikleri veya lisans (teknoloji transferi) suretiyle ürettikleri mamuller şeklindedir. TSK ile yerli üreticilerin araştırma ve geliştirme (ARGE) yoluyla müşterek çalışma sonucunda ortaya çıkardığı mamuller de olup, iç pazardan alımların nihaî hedefini teşkil etmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar

Savunma teçhizatı alanında kendi kendine yeterli bir ülke olmayı hedefleyen ve bu amaçla savunma sanayii alt yapısını geliştirmeye çalışan Türkiye, faaliyetlerini hızlandırmış ve bu alanda yoğunlaştırmıştır.

Günümüzün modern savunma teçhizatının üretiminde gerekli olan ileri seviyeye ulaşmak için Türk Savunma Sanayii; ya kendi imkânlarıyla veya müttefik ülkelerle birlikte ortak üretim projelerine katılım yoluyla yada teknoloji transferi yoluyla üretim imkân ve kabiliyetlerini geliştirmeye çalışmaktadır. Bu çerçevede; NATO veya Batı Avrupa Birliği (BAB) bünyesinde müttefik ülkelerle birlikte yürütülen iş birliği programları, Türkiye'nin savunma sanayii faaliyetlerinde önemli bir yer işgal etmektedir. Bu çabalar sonucunda, Türk Savunma Sanayiinin gelişmesi daha da hızlanmış ve sektörel alt yapısı büyük ölçüde tamamlanmıştır.

BAKINIZ Türk Savunma Sanayii

İlginizi çekebilir:
ENSTİTÜLER
2001 yılından itibaren harp okulları bünyesinde açılan enstitülerde de lisansüstü eğitim verilmektedir.
Bu enstitüler ve bünyelerindeki ana bilim dalları:
- Kara Harp Okulu Savunma Bilimleri Enstitüsü,
  • Savunma Yönetimi Ana Bilim Dalı
  • Harekât Araştırması Ana Bilim Dalı
  • Teknoloji Yönetimi Ana Bilim Dalı
  • Güvenlik Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Deniz Harp Okulu Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü,
  • Gemi İnşa Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • İşletme Ana Bilim Dalı
- Hava Harp Okulu Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü,
  • Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Havacılık Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Uzay Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Harp Akademileri Stratejik Araştırmalar Enstitüsü
Harp Akademileri Stratejik Araştırmalar Enstitüsünde 2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren;
  • Uluslararası İlişkiler,
  • Harp/Harekat Hukuku,
  • Savunma Kaynakları Yönetimi
  • Ulusal ve Uluslararası Güvenlik ana bilim dallarında lisansüstü eğitim verilmektedir.
Bu enstitülerde toplam 19 ana bilim dalında eğitim verilmektedir.

EĞİTİM KOMUTANLIKLARI
Geleceğin Türk Silahlı Kuvvetlerini şekillendirmek, muharebeye hazırlamak, gerekli eğitim alt yapısını oluşturmak maksadıyla her Kuvvet Komutanlığının bünyesinde bir Eğitim Komutanlığı bulunmaktadır.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Eğitim Doktrin Komutanlığı (EDOK), Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel komutanlığı bünyesinde Eğitim Komutanlıkları yukarıda belirtilen maksada yönelik faaliyet göstermektedirler.

BAKINIZ: Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Sistemi ve Kurumları
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 21 Eylül 2017 23:22
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2016       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Degerli abim yada degerli kardesim adini bilmiyorum ama ben de ogleyim yasimi soylemem fakat ortaokul ogrenimi goruyorum bende bu silah savas top islerine baylirim evde defterlerim var milyonlarca sayfa silah tasarladim icini disini shsturususundan mermisine mermisindan horozuna kadar heryerini fakat ben bunu meslek olarak degil TSK ya katki olarak yapmayi İnşallah Allah'ın izniyle hedefliyorum ve yine İnşallah Allah'ın izniyle Bordobereli bordobereli olamazssam komando,komando olamzsaam Vatani borcumu yapip askerligimi bitirdikten sonra askerligi devam etmek istiyorum soyledigim gibi bende bu islere cok merakliyim ama meslek degil jatki olarak yapmayi istiyorum İNŞALLAH Ben bunun hakkinda kurs almak istiyorum bi bilginiz varsa lutfen soyleyin Allah Turk Askerini Turk Muhendisini ve vatana millete hayirli ugurlu olan herkesi ALLAH KORUSUN AMİN
Son düzenleyen Jumong; 5 Ağustos 2016 09:37
zalım - avatarı
zalım
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2016       Mesaj #4
zalım - avatarı
Kayıtlı Üye
Öncelikle makina mühendisi olman gerekli