Arama

Lise mezunları üniversiteyi açık öğretimde okuyabilir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Ağustos 2018 Gösterim: 24.768 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Temmuz 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Lise mezunları üniversiteyi açık öğretimde okuyabilir mi?
EN İYİ CEVABI SaKLI verdi
Evet öğreniminize Açık Öğretim Fakültesini okuyarak devam edebilirsiniz. Üniversite sınavına girerek en az 140 puan almanız durumunda açık öğretim programlarından birini seçebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 16 Ağustos 2018 00:33
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
23 Temmuz 2012       Mesaj #2
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Evet öğreniminize Açık Öğretim Fakültesini okuyarak devam edebilirsiniz. Üniversite sınavına girerek en az 140 puan almanız durumunda açık öğretim programlarından birini seçebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 16 Ağustos 2018 00:35
..
Elçin - avatarı
Elçin
Ziyaretçi
12 Temmuz 2013       Mesaj #3
Elçin - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
OMARM4A1 adlı kullanıcıdan alıntı

BEN ENDUSTRI MESLEK LISESI MEZUNUYUM BU SENE MEZUN OLDUM
VE ACIK ÖĞRETIM OKUMAK ISTIYORUM ILAHIYAT YADA ADALET GIBI BOLUMLERI OKUYABILIRMIYIM??

Anadolu Üniversitesi açık öğretimden istediğin bölümü okuyabilirsin tabii yine belli bir puanla kazanmak şart..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2017       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben açık lise mezunuyum açıktan Üniversite okumak istiyorum ne yapmam gerekiyor? herhangi bi sınava girmem gereklimi? Gerekliyse hangisi? Teşekkürler.
yenibiyoloji - avatarı
yenibiyoloji
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2017       Mesaj #5
yenibiyoloji - avatarı
Kayıtlı Üye
Lise mezunu iseniz veya liseyi dışarıdan bitirdiyseniz Anadolu üniversitesinden yani açık öğretimden üniversite okuyabilirsiniz. Bunun için minimum barajı var tabiki eski YGS LYS sınavında 140 alarak açık öğretimde okuyabiliyordunuz. Ancak şuan yeni yks sisteminde baraj puani ne olur bilemem. Ayrıca lise mezunu iseniz açıktan yani Anadolu üniversitesinde su bölümleri okuyabilirsiniz.

Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız . . .
ARAMenü
TREN Anadolu Üniversitesi

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ BölümlerEv İdaresi Yerel Yönetimler Dış Ticaret Bankacılık Ve Sigortacılık Sağlık Kurumları İşletmeciliği İlahiyat Tarım Bilgi Yönetimi Turizm Ve Otel İşletmeciliği Laborant Ve Veteriner Sağlık Perakende Satış Ve Mağaza Yönetimi Emlak Ve Emlak Yönetimi Marka İletişimi, Özel Güvenlik Ve Koruma Sosyal Hizmetler Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları İnsan Kaynakları Yönetimi Adalet Elektrik Enerjisi Üretim, İletim Ve Dağıtımı Fotoğrafçılık Ve Kameramanlık İşletme Yönetimi Kültürel Miras Ve Turizm Lojistik Medya Ve İletişim Menkul Kıymetler Ve Sermaye Piyasası Radyo Ve Televizyon Programcılığı Spor Yönetimi Turizm Ve Seyahat Hizmetleri Coğrafi Bilgi Sistemleri Eczane Hizmetleri Gıda Kalite Kontrolü Ve Analizi Kimya Teknolojisi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Çağrı Merkezi Hizmetleri İngilizce Öğretmenliği Okul Öncesi Öğretmenliği Felsefe Sosyoloji Türk Dili Ve Edebiyatı Tarih Aşçılık Çocuk Gelişimi Yaşlı Bakımı Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Sosyal Hizmet Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Sağlık Yönetimi Yönetim Bilişim Sistemleri Coğrafi Bilgi Sistemleri Ve Teknolojileri Web Tasarımı Ve Kodlama
Ayrıca açık öğretime kayıt tarihi 21 Ağustos 2017 Pazartesi ila
29 Ağustos 2017 Salı günü arasıdır. Net bilgi ve detaylı bilgi için Anadolu üniversitesinin resmi internet sitesini Ziyaret edebilirsiniz.
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
2 Kasım 2017       Mesaj #6
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
OMARM4A1 adlı kullanıcıdan alıntı

BEN ENDUSTRI MESLEK LISESI MEZUNUYUM BU SENE MEZUN OLDUM
VE ACIK ÖĞRETIM OKUMAK ISTIYORUM ILAHIYAT YADA ADALET GIBI BOLUMLERI OKUYABILIRMIYIM??

İlahiyat bölümünü 2 yıllık AÖF de okuyabilirsin ayrıca sınava girmen gerekmekte çünkü ilahiyat mezunu olmadığın için sınava girmek durumundasın vede Erzurum Atatürk Ünivertesi , Sakarya da , Ankara,Samsun ,İzmir de bulunmaktaMsn Happy
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove