Arama

Tırnaklarımın görüntüsünü daha düzgün hale nasıl getirebilirim?

Güncelleme: 9 Mart 2018 Gösterim: 16.962 Cevap: 7
sdeniz - avatarı
sdeniz
Ziyaretçi
11 Eylül 2012       Mesaj #1
sdeniz - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben 16 yaşındayım ve sorunum tırnaklarım tırnaklarım tırnaklarımm Msn Sad Küçüklükten kalma bi tırnak yeme alışkanlığım olmamıştır etleri veya tırnakları kopartmam fakat buna rağmen tırnaklarım devamlı kırılıyor ve tırnaklarım üzerinde katlar olusuyor.Msn Sad oje sürünce güzel gözükselerde ojeyi her an kullanamayacağımı ve yaşımın bunun için küçük olduğunu biliyorum zaten oje sürdükten sonra tırnaklarım sararıyorda.Diğer bir sorunum tırnaklarımın şekilsiz oluşu az önce iyice dipten kesip kenarları dahil düz olacak şekilde törpüledim bunu yapmam ne kadar doğru bilmiyorum önerebileceğiniz başka düzeltme yöntemleri varmı yoksa kuaföre gidip manikür pedikür yaptırmaya başlamalıyım.Fakat manikür pedükür fiyatlarıda aşırı pahalı zaten etleri aldırmadan yaptıracağım ama aynı paraaa Msn Sad bana yardım ediiinn
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Annabeth - avatarı
Annabeth
Ziyaretçi
11 Eylül 2012       Mesaj #2
Annabeth - avatarı
Ziyaretçi
Oncelikle tirnaklarini yemeyi birakmalisin. Tirnak katlari icin torpuler var, saglam bi cesit kagit kaplama sanirsam. Tirnaklarini tamamiyle torpuleyebilirsin; hem katlar gider, hem de tirnaklarin parlar. Tirnaklarinin sekli icin kisa ve duz kesip, uclarini torpuleyebilirsin, belirli bir zaman sonra sekli de duzelecektir sanirsam. Ve tirnak diplerindeki derileri geriye dogru itmelisin, kalan derileri de tirnak makaslaryla kesebilirsin. Tabii bunlari yapmadan once hafif sicak suda tirnaklarini yumusatmalisin. Isin bittikten sonra ellerini kremleyebillir, tirnaklarina da kremleri yedirebilirsin. Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
murat_1907 - avatarı
murat_1907
Ziyaretçi
11 Eylül 2012       Mesaj #3
murat_1907 - avatarı
Ziyaretçi
Evet senin sorununu biliyorum sen doktora görünsen daha iyi olur bizim cevaplarımız yanlış bilgi olabilir sen en iyisi doktora görün.KittyCandy zaten kız tırnaklarını yemiyor sn yanlış bilgi veriyorsun!Sn beni dinle doktora görün o sana nasıl yapılacağını söyler.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir çay kaşığı jojobo yağı
bir yemek kaşığı zeytinyağı
3 damla limon suyu.
karıştırıp tırnak etinize yedirin.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2013       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Nail-Balsam die bi krem var eczanelerden alabilirsin bana işe yaradı benimde senin gibiydi soğan gibi soyuluyor ve kırılıyordu kullanmanı tavsiye ederim
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mayıs 2017       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben de aynı sorunu yaşıyodum yıllardır bir çözüm bulamadım sonra önüme merve özkaynağın bir videosu düştü ve izledim tırnaklarım 1haftada düzeldi yapman gerekn şey 2 diş sarımsak 1yemek kalıyı zeytinyağ 1yemek yaşığı vazalin bir kaba koyup karıştırıyorsun (sarımsağı ezmen lazım ) ve bunu tırnaklarına sürüyosun istedğin kadar bekletebirsin tırnkalarda ama yarım saattten fazla olmasın ben 5dkka bekletiyorum sonra yıkadıktan sonra tırnaklarııma vazalin sürüyorum gerçekten işe yarıyor
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
zalım - avatarı
zalım
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2017       Mesaj #7
zalım - avatarı
Kayıtlı Üye
bol suyla yıkamak yumuşatacağı için daha düzgün ve nemli kalacağı için daha parlak görünecektir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mart 2018       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
1. madde, tırnaklarını ılık ve limonlu suda beklet . istediğin zamana kadar bekletebilirsin ama biraz fazla sıkılmak yok. bu sayede tırnak dipleri yumuşayacak.
2. madde tırnak diplerindeki etleri kes veya it bence it daha yararlı.
3.madde tırnaklarını istediğin tırnak şekliyle kes ama buna olmadığında fazla takılma çünküüü
4.madde törpüle
5.madde tırnaklarına ve dip etlerine iyi markalı bir krem uygula vazelinde olur.
6. madde tırnak uzatıcı bir oje kullan.
7.madde tırnaklarına masaj yap ama ellerini sabunla yıkarken olsun. fakat krem bekledikten sonra masaj yap yoksa etkisi kalmaz.
8.madde şekillerine bak ve buna res bir şekilde elini çevirerek bak. düzgün ise
9.madde üstüne koruyucu oje sürüp renkli ojeler kullanabilirsin.
İYİ TIRNAKLAR.......
Son düzenleyen Safi; 10 Mart 2018 01:56