Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Mayıs 2017  Gösterim: 1.037  Cevap: 3

Sitoplazma nedir, hakkında bilgi verir misiniz?

Misafir
4 Kasım 2012 17:37       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Stoplazma nedir? lütfen biri cevap versin çok acil Msn Sad
EN İYİ CEVABI Mira verdi
Sitoplâzma, yarı sıvı matriks olup, plazma zarı ile nükleus arasını doldurur. Stoplazmanın submikroskobik morfolojisi 1945 yılında Porter tarafından elektron mikroskobu ile yapılan çalışmalar sonunda aydınlatılmıştır. Bir canlıda saptanan her türlü canlılık olayları stoplazma içerisinde geçer. Genellikle saydam ve homojen bir kitle oluşturur. Stoplazma, hücrenin tamamını kaplayan bir plastittir. Hücrenin yaşamsal olaylarının gerçekleştiği yerdir. Stoplazmanın miktarı hücrenin boyutuna göre değişir.

Kaynak >> Hücre Organelleri - Sitoplazma
Sponsorlu BağlantılarMira tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
bilimx
4 Kasım 2012 20:00       Mesaj #3
bilimx - avatarı
Ziyaretçi
Saydam ve akicidir,cogunlugu sudan olusur,hucre zari ile cekirdek arasindadir,sitoplazmanin icinde solunum beslenme ve bosaltim gibi yasamsal olaylarin gerceklestirildigi organel yapilar vardir
28 Mayıs 2017 17:00       Mesaj #4
Jolaf - avatarı
Üye
Sitoplazma her hücrede bulunan 3 ana bölümden birisidir. Hücrenin yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi için lazım olan organeller burada bulunur. Akıcıdır ve şeffaf bir görünümü vardır.


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç