Arama

Zaafımın üstesinden nasıl gelebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Aralık 2018 Gösterim: 1.487 Cevap: 3
İlimPeşindeyiz - avatarı
İlimPeşindeyiz
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2016       Mesaj #1
İlimPeşindeyiz - avatarı
Kayıtlı Üye
Yaşım 15 ve bugün fark ettim ki benim en büyük zaafım insanlara kolaylıkla bağlanabilmek. Bunu bugün fark ettim. Mesela çok sevdiğim bir hocam vardı camiide. O kadar hoca geldi gitti hiçbirine bu kadar bağlanmamıştım. Ama bu hocama çok bağlanmışım. Ve şimdi kendisi 2 aylığına yok ve onu unutamıyorum. Yani sadece hocama değil genelde böyle olur. Bugün de otobüsteydik. 18 yaşında bir abiyle konuşuyordum ve ona da kolaylıkla bağlanabildiğimi fark ettim. Bu bende sonradan mı zaaf haline geldi yoksa önceden var mıydı bilgim yok. Bu zaafımın üstesinden gelebilir miyim? Yoksa sürekli zaafım olmaya devam eder mi? Yardım edin. Lütfen.
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
İçinde bulunduğunuz durum zaaftan ziyade sizin kişisel yapınızla ilgili psikolojik bir hal gibi görünüyor. Süreç içerisinde yaşınız ilerledikçe ilgili durumunuz da bu doğrultuda farklılaşabilir. Bu, sizin kişiliğiniz ve çevreye bakış açınızla bağlantılı olarak gelişip, şekillenen bir olgu!
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen perlina; 7 Temmuz 2016 09:05
zalım - avatarı
zalım
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2016       Mesaj #2
zalım - avatarı
Kayıtlı Üye
zaaflarınla yüzleşmen gerek geçtimki o yaşlarda arayış içerisindesindir normaldir.
Sponsorlu Bağlantılar
beyaz_kanat - avatarı
beyaz_kanat
Ziyaretçi
6 Ağustos 2016       Mesaj #3
beyaz_kanat - avatarı
Ziyaretçi
Ilk önce bu benim ilk cevap verişim olucak Msn Happy büyuklerin beni sahiplenmesini istiyorum demişsin.Bunun iki sebebi vardir bana göre.Ya aile icinde kendini yalnız terkedilmis hissediyorsun ya da ergenlik döneminde her genç kız gibi sevilmek sahiplenmek istiyorsun.zaten ergenlik bu değil mi??bana gire bu kavram insanin en stresli psikolojik sorunlar yaşadiği bir dönem.Bence bu tür seyler normaldir.ve gencler genelde büyuklere karsi acaip bir bağlanma isteği vardir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
nötrino
Yasaklı
6 Aralık 2018       Mesaj #4
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
İçinde bulunduğunuz durum zaaftan ziyade sizin kişisel yapınızla ilgili psikolojik bir hal gibi görünüyor. Süreç içerisinde yaşınız ilerledikçe ilgili durumunuz da bu doğrultuda farklılaşabilir. Bu, sizin kişiliğiniz ve çevreye bakış açınızla bağlantılı olarak gelişip, şekillenen bir olgu!