Arama

Biontech mi ? Sinovac mı?

Güncelleme: 5 Ocak 2022 Gösterim: 2.704 Cevap: 3
mehmetciftci - avatarı
mehmetciftci
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2021       Mesaj #1
mehmetciftci - avatarı
Kayıtlı Üye
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. bildiğiniz üzere 6 eylül itibariyle okul, toplu taşıma, avm vs. aşı zorunluluğu getirildi. aşı olmam diyen vatandaşlarımızın birçoğu mecbur olacağız yapacak bir şey yok ama hangisini olalım hangisi daha iyi gibi ikilemlerde kaldı. sizce hangisi olunmalı ve neden?
Sponsorlu Bağlantılar
deniznarli - avatarı
deniznarli
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2021       Mesaj #2
deniznarli - avatarı
Kayıtlı Üye
Ben kesinlikle Biontech diye düşünüyorum modern bir aşı olmasından dolayı, ama siz doktorunuza sormadan karar vermeyin yine de.
Sponsorlu Bağlantılar
mehmetciftci - avatarı
mehmetciftci
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2021       Mesaj #3
mehmetciftci - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
deniznarli adlı kullanıcıdan alıntı

Ben kesinlikle Biontech diye düşünüyorum modern bir aşı olmasından dolayı, ama siz doktorunuza sormadan karar vermeyin yine de.

Doktorlar biontech biraz daha etkili diyor o yüzden bu yüzden aşı olurken sinovác'a göre ağrısı biraz daha fazla olabilir görüşündeler. Laborant kuzenim ise "biontech mRNA ya sahip bir aşı ve aşıyı olduktan sonra erkek testislerine etki ediyor kısırlaştırma görülmesi kaçınılmaz olabilir, sinovac'ta ise sadece ölü coronavirus var. Sinovác olun"diyor
Heulwen - avatarı
Heulwen
VIP VIP Üye
5 Ocak 2022       Mesaj #4
Heulwen - avatarı
VIP VIP Üye
Aşı sonrası koronaya yakalanma oranları konusunda, yakalanılsa da ölüm riskinin en aza indirgenmesi konusunda en başarılı aşı şu an Biontech.