Arama

Hotmail Hesabının Geçici Olarak Engellenmesi

Güncelleme: 3 Temmuz 2018 Gösterim: 78.933 Cevap: 7
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
6 Kasım 2010       Mesaj #1
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
Bu çözüm makalesi belli kullanım şartlarının ihlalinden dolayı hesap/bilgisayarlarından ileti göndermenin engellendiği bir hata iletisi ile karşılaşan kullanıcılara bilgi verecektir.

Sponsorlu Bağlantılar
Belirtiler:

Kullanıcılar bir posta gönderirken aşağıdaki iletilerden birini gözlemleyeceklerdir:
Hotmail hesabınızda olağan dışı etkinlikler olduğunu fark ettik. Sizi ve diğer herkesi korumak için hesabınızı geçici olarak engelledik.

Bu iletiler ne anlama geliyor?

Sistemleri Windows Live Hotmail spam algılanmasına yardımcı olmak için kullanıyoruz. Bu sistemler hesaplar üzerinde çeşitli kısıtlamalar yerleştirir, bunlardan biri kullanıcıların e-postalar göndermelerini engellemesidir. Bazen, şüpheli etkinlik teknolojimizin yasal hesaplar üzerinde kısıtlamalar uygulamasına neden olur

Ne yapmalısınız?

* Hesabınızı cep telefonu numarası ile doğrulayın (şu anda sınırlı pazarlarda kullanılabilir) : http://g.live.com/1rewlive4tup/tupp

* SMS ile doğrulama yapamıyorsanız, Moderetörlerimizden birisinin yardımcı olması için lütfen isteğinizi buraya gönderin.

Ayrıca iyi posta gönderme alışkanlıkları hakkında buradan
http://postmaster.live.com ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Bu hatayı almamak için gerçekleştirebileceğiniz bazı adımlar şunlardır:
• Kişiler ve alıcılarınız listelerinizi yalnızca iletileri almak istediğiniz kişilerin iletilerinizi aldığınızdan emin olmak için denetleyin.
• Büyük grupların olduğu kişilere gönderdiğiniz iletilerin sayısını azaltın, böylece bu kişilerin istenmeyen posta iletileri gönderdiğinizi düşünme olasılığı az olacaktır.
• Zincir mektuplar, e-posta espriler ve diğer iletilerin sayısını insanlara istenilmiş posta gibi tanımlamalarını yardımı sınırlayın ve büyük olasılıkla ileti alıcılarınızın önemsiz posta filtreleri geçmesine izin verin
• Hesapların hala etkin olduğundan emin olmak için adres defterinizdeki tüm kişileri denetleyin.

Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ağustos 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba
benimde hesabima bugun girdigimde engellendi diye bir yazi cikiyordu,guvenlik kodu gondermek icin telefon numaram microsoft tarafindan isteniyordu bi kac kez bunu denememe ragmen cep telefonuma hicbir mesaj microsoft tarafndan gonderilmedi,en son formun birinde bir arkadasin dedigi gibi parola sifirlama kismindan musteri hizmetine girip ordan farkli bir e-mail adresi vererek,kendime ait bilgileri gerekli yerlere girdim ve 1 saat gecmeden microsoft tarafindan belirttigim adrese sifirlama linki gonderildi ve su anda hesabima yeniden kavustum
Sponsorlu Bağlantılar
Recondite - avatarı
Recondite
Ziyaretçi
3 Şubat 2012       Mesaj #3
Recondite - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar son bir kaç gündür msne girmeye çalıştığımda msn Hizmet Geçici Olarak Kullanılamıyor hatası veriyor ve hemen ardından Hotmailden giriş yaptığımda ise şöyle bir hata veriyor;

Alıntı

Hesabınız geçici olarak engellendi
Bunu neden görüyorsunuz?
Birisi hesabınızı kullanarak çok sayıda gereksiz ileti göndermiş veya Windows Live Hizmet Kullanım Koşulları ihlaline neden olan başka bir şey yapmış olabilir.

Ne yapmanız gerekiyor?
Cep telefonunuza bir doğrulama kodu göndereceğiz. Tüm ihtiyacınız olan SMS mesajı alabilen bir telefondur. Kodu girdikten sonra oturum açabilirsiniz.

burda telefona kod göndererek hesabımı tekrar aktif hale getiriyorum. 3-4 gündür her msn imi açtığımda aynı uyarıyı veriyor. şifremi her seferinde değiştiriyorum ama değişen birşey olmuyor. Nedir bu bilen varmı?
BirMisafir - avatarı
BirMisafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2012       Mesaj #4
BirMisafir - avatarı
Ziyaretçi
AYNI HATA BENDEDE VAR! HEMDE OYUN HESABIMIN BULDUĞU HOTMAİL HESABIM ENGELLENDİ!
BU SİTEYE BİLDİRDİM;
Hotmail e girişte "Oturum açma engellendi" hatası - Microsoft Answers
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ağustos 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

sms live com dogrulama kodu ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

İyi günler. Hotmail hesabımı kurtarmam için bir doğrulama kodu geldi. Bu kodu nereye yazacağım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ekim 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

hotmail hesap dogrulama ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

DAHA ONCE KULLANDIGIMIZ BIR MSN ADRESI SIFRE YAKIN ZAMANDA UNUTULDU VE SIMDI O ADRES ICIN GECERLI BIR ADRES DEGILDIR UYARISI ALIYORUZ NE YAPABILIRIZ.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Nisan 2018       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Migrosoft hesabim çok fazla yanlış şifre girdigim için engellendi lütfen bana yardım edin 3 aydır bununla ugrasiyorum ama engeli kaldıramıyorum e postamızda kuramiyorum
serdarakın - avatarı
serdarakın
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2018       Mesaj #8
serdarakın - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

İyi günler. Hotmail hesabımı kurtarmam için bir doğrulama kodu geldi. Bu kodu nereye yazacağım.

Şifrenizi yenilemek istediğiniz sosyal alanda sorarlar aktivasyon kodunu girin diye oraya giriceksiniz.