Arama

Twitter'da Üçüncü Parti Uygulamalara Bağlanmak veya Erişimi Kaldırmak

Güncelleme: 18 Ekim 2018 Gösterim: 43.518 Cevap: 6
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2012       Mesaj #1
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye

Twitter'da erişimi kaldırma nasıl yapılır? Twitter'da uygulama kaldırma nedir?

3SOX6
Üçüncü Parti Uygulamalara Bağlanmak veya Erişimi Kaldırmak
Sponsorlu Bağlantılar
Twitter'ın ekosisteminde birbirinden ilginç binlerce üçüncü parti uygulama yer alır. Hesabınızı bu uygulamalara bağlayarak Twitter deneyiminizi kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin, tweetlerinizi otomatik olarak Facebook'ta paylaşabilir veya blogunuzu güncellediğinizde anında tweetleyebilirsiniz.

Bir uygulamayı hesabıma nasıl bağlarım?

Bazı servisler Twitter'a güvenli bir şekilde bağlanmanızı sağlar. İşte izlemeniz gereken adımlar:

1. Bağlanmak istediğiniz uygulamanın internet sitesinde Twitter'a bağlanma butonunu veya bağlantısını bulun (genellikle "Twitter'a Bağlan" veya benzer bir ifade yer alır).
  2. Bağlan seçeneğine tıkladıktan sonra hesabınıza giriş yapmanızı isteyen bir Twitter sayfasına yönlendirileceksiniz. Adresin https://twitter.com ile başladığını doğrulayarak sayfanın güvenilirliğinden emin olabilirsiniz.
  3. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulamaya onay vermenizi isteyeceğiz.
  4. Uygulamaya verdiğiniz izinleri gözden geçirin. Uygulamanın hesabınızı kullanarak yapabilecekleri yeşil, yapamayacakları kırmızı renkte listelenir.
  5. Eğer hesabınıza bağlanmasını istiyorsanız Uygulamaya izin ver seçeneğine tıklayın.
  6. Artık hesabınız uygulamaya bağlandı! Hesabınızın Ayarlar sayfasından Uygulamalar sekmesine giderek izin verdiğiniz uygulamaları gözden geçirebilir, fikrinizi değiştirirseniz hesabınıza olan erişimlerini kaldırabilirsiniz.

Eğer mobil cihazınızdan mobil sitemizi kullanarak hesabınıza giriş yapar ve bir uygulamaya erişim izni verirseniz yukarıdaki resimdeki gibi bir ekran görürsünüz.

Bir uygulamanın hesabıma erişebilmesi için şifremi vermem istenirse ne yapmalıyım?

Bir uygulamayı hesabınıza bağlamanın en güvenli yolu yukarıda belirtilen talimatları izlemektir. Ancak bazı uygulamaların düzgün çalışabilmek için kullanıcı adı ve şifrenize ihtiyacı vardır. Bu tip uygulamalar şunlardır:

• Bilgisayarınızın masaüstünden tweetleyebilmek için indirdiğiniz uygulamalar
  • Mobil cihazınızdan tweetleyebilmek için indirdiğiniz uygulamalar
Not: Lütfen şifrenizi verirken dikkatli olun. Şifrenizi alan taraf hesabınıza tam erişim sağlayabilir. Bir uygulamayla ilgili fikrinizi değiştirirseniz hesabınızın Ayarlar sayfasından Uygulamalar sekmesine giderek uygulamanın hesabınıza olan erişimini kaldırmanızı ve şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Bir uygulamaya verdiğim erişim iznini nasıl kaldırırım?

Bir uygulamanın hesabınıza olan erişimini kaldırmak için:

1. Hesabınızın Ayarlar sayfasından Uygulamalar sekmesine giderek izin verdiğiniz uygulamaları gözden geçirin.
  2. Uygulama tanımının yanında yer alan Erişimi Kaldır butonuna tıklayarak uygulamanın hesabınıza erişim iznini kaldırın.
Asla erişim izni vermemem gereken uygulamalar var mıdır?
Aşağıda belirtilenlere
asla kullanıcı adı ve şifrenizi vermemelisiniz:
  • Zaman akışınıza istenmeyen reklamlar yerleştiren uygulamalar
Erişimi kaldırdığınız bir uygulamanın hesabınıza hala bağlantılı olduğundan şüphelenirseniz güvenliğiniz için Twitter hesabınızın şifresini değiştirmenizi öneririz.

Son düzenleyen Safi; 3 Ağustos 2017 16:56
ugur_ugur - avatarı
ugur_ugur
Ziyaretçi
10 Ağustos 2013       Mesaj #2
ugur_ugur - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba. şu anda aynı sorun bende de var. twitterda gezinirken hacklenmeye karşı önlem olması için izin verilen uygulamaların izinlerini kaldırmayı söylemişti. ben bunu yaptım fakat bunu yaptığım andan beri cep telefonumdan twittera hiçbir şekilde giremiyorum. sanırım sizdeki sorun da tam bu şekilde. buna çözüm olarak birşey bulabilen varsa yazabilirmi lütfen. ben de ne yaptıysam düzeltemedim. cevabınızı bekliyorum
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben mobilden yani telefondan giriyorum pc arizali . twitterdan takipci artirma sitesine kaydolmustum . benim adima benim sayfamda retweet yapiyor follow yapiyor . bu yuzden erisimini kaldrmak , engellemek istiyorum ancak mobilde uygulamalar bolumunu bulamiyorum lutfen bana yardimci olun .
Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
17 Temmuz 2014       Mesaj #4
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ya benim bu akilsiz kafam yanlışlıkla bütün erişimleri kaldırdı. Şimdi bilgisayardan da,mobilden de hesabıma öğreniyorum. Bunu düzeltme şansım yok mu? Acil cevap lütfen.

Alıntı
dj_umut adlı kullanıcıdan alıntı

ben de benzer şekilde android uygulamasını kaldirdim. şimdi twittera uygulama olarak girince tweetler alınamıyor gibi bir yazı cikiyor. ne yapmalıyım?

Alıntı

Aynı sorun bende de oldu şuan. Siz düzeltebildiniz mi?

Alıntı
ugur_ugur adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar merhaba. şu anda aynı sorun bende de var. twitterda gezinirken hacklenmeye karşı önlem olması için izin verilen uygulamaların izinlerini kaldırmayı söylemişti. ben bunu yaptım fakat bunu yaptığım andan beri cep telefonumdan twittera hiçbir şekilde giremiyorum. sanırım sizdeki sorun da tam bu şekilde. buna çözüm olarak birşey bulabilen varsa yazabilirmi lütfen. ben de ne yaptıysam düzeltemedim. cevabınızı bekliyorum

Dördünüzün de sorunu aynı, toplu cevap vereceğim.
Eğer hesabınızdan android erişimini kaldırırsanız, cep telefonunuz üzerinden Twitter'a giriş yapamamanız elbette gayet doğal. Çünkü siz ''erişimi kaldırmışsınız.''
  • Twitter hesabınıza girin. Ayarlar > Mobil deyin.
  • Ülke / bölge, telefon numarası ve GSM operatörü bilginizi girerek Telefonu Etkinleştir deyin.
Sonrasında android marketten Twitter Mobil Uygulaması indirerek kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
Alıntı

ben mobilden yani telefondan giriyorum pc arizali . twitterdan takipci artirma sitesine kaydolmustum . benim adima benim sayfamda retweet yapiyor follow yapiyor . bu yuzden erisimini kaldrmak , engellemek istiyorum ancak mobilde uygulamalar bolumunu bulamiyorum lutfen bana yardimci olun .

Mobilden bazı kısımlara erişim kısıtlı, bunu fark etmişsinizdir. Bilgisayar üzerinden Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Uygulamaları ancak böyle deaktif edebilirsiniz.

Alıntı
best2014 adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak..
Önceki facebook hesabımla twitter'ımda bi erişim sorunum yoktu. facebookumu kapattım şimdi tekrar açtım fakat erişimde sorun yaşıyorum. ne yaptıysam beceremiyorum bir süredir *aşağıdaki gibi uyarı alıyorum.
Bana yardım edebilecek biri var mı acaba Msn Sad(

Doğru anladıysam Facebook hesabınız ile Twitter uygulamanızı bir arada kullanıyordunuz. Facebook hesabınızı kapatıp açınca haliyle uygulama sekteye uğradı. Bunu düzeltmek için;
  • Facebook'ta Twitter | Facebook bağlantısına gidin ve İzin Ver deyin.
  • Karşınıza çıkan bu ekranda Twitter ve Facebook hesaplarınızı bağlamak isteyip istemediğiniz soruluyor. Devam etmek için Twitter kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Allow'a basın.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra iki hesabın birleştirildiğini söyleyen bir ekran karşınıza çıkacak.
  • Bu ekranın orta kısmında yer alan ve yanında Facebook Profile yazan kutuyu işaretleyip, Twitter güncellemelerinizin Facebook'ta çıkmasını sağlayabiliyorsunuz.
  • Bu kutuyu işaretlediğinizde, sizden izin isteyen bir pencere çıkacak. Burada Allow tuşuna tıklayın.
Bunları yaptıktan sonra Twitter hesabınızı açın. Sağ üst tarafta adınızın alt kısmında açılan menüde Ayarlar bölümüne tıklayın. Bu menüde en sağda bulunan Uygulamalar sekmesinde Facebook'taki Twitter uygulamasını görebilirsiniz. Eğer iki hesap arasındaki bağlantıyı kesmek istiyorsanız, buradaki Erişimi Kaldır tuşuna basabilirsiniz.
Son düzenleyen Safi; 3 Ağustos 2017 16:57
theMira
dr_erkam89 - avatarı
dr_erkam89
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2016       Mesaj #5
dr_erkam89 - avatarı
Kayıtlı Üye
Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama; bende yanlışlıkla erişimi kaldırdım, hesabıma giremiyorum. Pc'den ve ipad'den vs girebiliyorum ama telefonumdan hiç bir şekilde giremiyorum. Lütfen bana da yardımcı olabilir misiniz?
Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
3 Ağustos 2017       Mesaj #6
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
dr_erkam89 adlı kullanıcıdan alıntı

Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama; bende yanlışlıkla erişimi kaldırdım, hesabıma giremiyorum. Pc'den ve ipad'den vs girebiliyorum ama telefonumdan hiç bir şekilde giremiyorum. Lütfen bana da yardımcı olabilir misiniz?

Telefonunuzdaki Twitter uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyin, oturum açtığınızda zaten otomatik olarak erişime izin vermiş olursunuz.
theMira
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ekim 2018       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Twitterda hesabımda uygulama erişinden ( faacebookta hesabım yok) faaceye erişimi kaldır dedim bir süre sonra faacebook amlemi ile şöyle bir yazı Sorun mu yaşıyorsun? Daha fazla bilgi al. erişimi kaldır yazısıda yayınında yok ve ben faacebook sayfamdan silemiyorum ne yapmalıyım