MsXLabs
Sayfa 3 / 4

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Bebeğime ek gıda verebilir miyim? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/209673-bebegime-ek-gida-verebilir-miyim.html)

Daisy-BT 3 Haziran 2010 17:25

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1655614)
benım beş aylık kızım var ona ek gıda olarak neden başlaya bılırım

Alıntı:

zeynep yaren adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1656147)
mrh.arkadaşlar benim bebeğim herşeyi yiyor onun yüzünden bize rahat yok yemek masasında valla ne yersek yiyor vermeyince bağrıyor ve her şeyi zevkle yiyor kavonoz mamaları ve ktahıllı mamalardan veriyorumemiyor aynı zamanda ve bizim yediklerimizdende yiyor seviyor veriyoruz kkacınmıyorum bence seveceği herşeyden tattırın

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1690968)
kızım 6 aylık ek gıdaya cici bebe ile başladı hatalımı davrandım ne yapmalıyım

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1691029)
bebeğim 6.ayına girdi anne sütü veriyorum.Ek gıdalara başlamak istiyorum.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1706709)
4 aylık bebegim var ak gıdalara gecmelimiyim

Alıntı:

fazile kılıc adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1785480)
bebegim 5aylık ekgıda olarak ne verebilirim

Öncelikle bebeklerinizi sağlıkla büyütmenizi diliyorum.

Arkadaşlarımızın verdiği bilgileri okursanız yararlanacağınız önemli bilgiler olduğunu göreceksiniz ve tekrarlıyoruz, bebeğinizin mutlaka bir doktoru olsun, gelişimini, aşılarını, hastalıklarını düzenli olarak takip ettirin ve siz de verilen bilgileri belgeleyip saklayın. Kulaktan duyma ya da çevrenize veya internette sorarak beslenme değişikliği yapmak yerine, kilosonu, boyunu, sağlık ve aşı geçmişini bilen bir doktora da yakınızdaki sağlık merkezine bebeğinizi götürmenizi öneririm.

Hangi ayda besine başlanacağı biraz da annenin ve bebeğin durumuna bağlıdır. 6 ay anne sütü, sonrasında ek besinler genel bir kuraldır. Ama anne sütü almasına rağmen bebeğiniz olması gereken kiloya ve boya göre farklı bir gelişme gösteriyorsa, doktorunuzdan bilgi alarak ek besin ya da vitaminlere başlayın veya başladığınız ek besinleri azaltın ya da kesin. Her çocuk genetik nedenlerle de farklı gelişme göstereceği için mutlaka doktorundan aylık beslenmesi için bilgi edinin.

misafir 7 Ağustos 2010 23:42

mrhb

bebeğim 3 aylık ek besin olarak ne verebilirim nelerden başlayabilirim?

ferman peri 20 Mart 2011 12:13

esila belinay

3.5 aylık bebeğim var anne sütünü fazla emmiyor bıraktı desem yeridir bebelack 1 veriyorum bunun haricinde başka ek besin ne verebilirim teşekkürler

Misafir 20 Mart 2011 12:23

3.5 aylık bebeğime ne yedirebilirim

Misafir 8 Haziran 2011 12:37

Mrb benim bebeğim 4 aylık ek gıdıdaya ne yedirerek geçebilirim

ener 8 Haziran 2011 12:40

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2109198)
Mrb benim bebeğim 4 aylık ek gıdıdaya ne yedirerek geçebilirim

Patates ve havuç püresiyle başlayabilirsiniz,akşam üzerleri meyve püresiyle devam edebilirsiniz, ayrıca kaşık mamalarına bakınız onlarda birkaç çeşit vardır.

Misafir 13 Ekim 2011 13:47

miranur

bebeğim 25inde 4aylık olucakanne sütü 1çay bardağı kadar bile almıyor aptamil mama veriyorm ek besin olarak ne verebilirim çünkü kızım çok kusan bir bebek hep yediğini çıkarıyor hangi doktora götürdüysem olur bazı bebeklerde dediler ne yapabilirim lütfen cevap istiyorm acil

ener 13 Ekim 2011 13:59

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2179638)
bebeğim 25inde 4aylık olucakanne sütü 1çay bardağı kadar bile almıyor aptamil mama veriyorm ek besin olarak ne verebilirim çünkü kızım çok kusan bir bebek hep yediğini çıkarıyor hangi doktora götürdüysem olur bazı bebeklerde dediler ne yapabilirim lütfen cevap istiyorm acil

Yavaş yavaş meyve pürelerine başlayabilirsiniz, kaşık mamaları verebilirsiniz.ilk etapta yüklenmeyin hoşuna giderse istedikçe verin :)

Misafir 1 Mayıs 2012 11:44

benim bebeğim 3 aylık bebek ameliyat geçirdi bağırsak dan ve biray ankara hastanesinde yattı ve hastanede beslemiyolardı eve geldiğimizde emzirmeye calıştım ama birtürlü almadı ve şimdi emmiyor dokturun onayısıyla aptamil ar veriyorum ama birtürlü kilo almıyor ve ek olarak herhangi gıdalara başlıyabilirmiyim lütven yardımcı olun cünkü çok üzülüyorum

Misafir 2 Ekim 2012 15:41

BEBEĞİM 3 AY 15 GÜNLÜK 3 300 DOĞDU 6 750 KİLO OLDU ANNE SÜTÜ HARİCİ BİR ŞEY VERMEDİM NE ZAMAN EK BESİNLERE BAŞLAMALIYIM

Saat: 08:35
Sayfa 3 / 4

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık