MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Windows kopyası, orijinal Windows doğrulamasından geçmedi nasıl düzeltilir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/210553-windows-kopyasi-orijinal-windows-dogrulamasindan-gecmedi-nasil-duzeltilir.html)

Ziyaretçi 15 Kasım 2008 22:10

merhaba; yazılım sahteciliği kurbanı olabilirsiniz. bu windows kopyası, orijinal windows doğrulamasından geçmedi diye bir link var bu link nasıl silinir yardımcı olursanız sevinirim

enamil 27 Kasım 2008 15:43

Alıntı:

fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1228712)

inceledim çözüm bulamadım.
konuyu nereye açacagımı bilemedim.
slm, ben bi aydır bu sorunla cebelleşiyom bi türlü çözemedim. biri bana yardım etsin. bi ay önce yazılım sahteciliği kurbanı olabilirsiniz yazısıyla karşılaştım. o zamandan beri 6 defa format attım, lisans doğrulamasından geçiyo, 2 gün geçmeden tekrar aynı sorun. pc den casusu siliyom, şu anda da yok
fakat pc kapamaya korkar oldum, açınca aynı yazıyla karşılaşmamak için.bu gün bile 2 defa lisans dogrulaması yaptım sonuç aynı.
programlardanmı kaynaklanıyo diye hiç bi program da yüklü deil şu anda. sorunun nerden kaynaklanabileceğini bilen birileri varmı acaba,kafayı yiyecem.burda verilen çözüm önerilerini de denedim, sonuç deişmedi.
şimdiden yardımlarınız için tşk ederim.

ahmed 27 Kasım 2008 15:47

nette araştırın Legal xp diye bir program var sizin sorununuz çözebilir...

Ziyaretçi 27 Kasım 2008 16:37

bilgisayarına birşey olmaz ama kopya olduğu için doğrulamadan geçirmeni kesinlikle tavsiye etmem.

Just fly 27 Kasım 2008 17:03

> Windows'u Lisanslı Hale Getirmek <

Ziyaretçi 28 Kasım 2008 10:36

''Kullandığınız windows yazlımı orjinal değil'' uyarısını nasıl kaldırırım?

WİNDOWS ORJİNAL DEĞİL YAZISINI NASIL KALDIRIRIM

Misafir 28 Kasım 2008 10:59

İşletim Sisteminizi lisans ürün anahtarını kırmanız gerekmektedir...

Öncelikle google.com adresinden aratarak mevcut işletim sisteminizin 25 haneli ürün anahtarını bulunuz... (SP2 için)

Sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapınız...

Not: Konuda kesinlikle serial verilmemiştir. Önceden illegal olan lisansı, satın aldığınız lisans paketi ile değiştirmek için anlatılmıştır.

1) Net ile bağınız kalmasın. Bağlantıyı kesin.

2)Başlat--> Çalıştır--> regedit komutunu girelim.

3) HKEY_LOCAL_MACHINE--> SOFTWARE--> Microsoft--> Windows NT--> CurrentVersion--> WPAEvents anahtarını acın sağ taraftan OOBEtimer cift tiklayın. FF değerini verip çıkın.

4) Başlat--> Çalıştır--> regedit ( %systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a )komutunu verin.

5) Karşınıza gelecek pencerede seçeneklerden müsteri hizmetlerine telefon etmek istiyorum'a tıklayın ve ''ileri''ye basın.Anahtarini Değiştire basın ve İnternetten işletim sistemi keyi bulun ve giriniz. Artık burdan çıkın.

6) HKEY_LOCAL_MACHINE--> SOFTWARE--> Microsoft--> Windows NT--> CurrentVersion--> WPAEvents'a tekrar gidin ve OOBE timer a tekrar tıklayın, önceden girmiş olduğumuz FF değerini silin.

7) Baslat--> Çalıstır--> regedit ( %systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a) tekrar girin ve ürünün aktif olduğuna dair yazıyı göreceksiniz...

enamil 8 Aralık 2008 05:36

verdiğiniz bilgi için tşk ederim. ben sorunumu anlatamadım galiba.
lisans doğrulamasından geçemedi yazısı ve mavi yıldız saatin orada çıkınca lisans doğrulaması yapıyorum . pc kapatıp açıyorum, şimdi çözümle yazısı çıkıyo açılışta ok diyorum
pc normale dönüyo. fakat neden bilmiyorum belki bi günde 2 defa bazan iki günde bi aynı işlemi tekrarlıyorum. bu neden kaynaklanıyo bilmiyorum.
artık alıştım fakat sinir bozucu bi durum. böyle bi sorunla karşılaşan ve çözümleyen arkadaşların paylaşımını bekler ve şimdiden tşk ederim.

genco5589 20 Aralık 2008 13:49

windows

pc acıldıgında windows kopyası orjinal windows dogrulamasından gecemedi diye sag kosede uyuarı cıkıyo bundan nasıl kurtuluruz
saygılar..

Keten Prenses 20 Aralık 2008 13:56

Alıntı:

AngelFRANTIX adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1242460)

Öncelikle google.com adresinden aratarak mevcut işletim sisteminizin 25 haneli ürün anahtarını bulunuz... (SP2 için)

Not: Konuda kesinlikle serial verilmemiştir. Önceden illegal olan lisansı, satın aldığınız lisans paketi ile değiştirmek için anlatılmıştır.

3) HKEY_LOCAL_MACHINE--> SOFTWARE--> Microsoft--> Windows NT--> CurrentVersion--> WPAEvents anahtarını acın sağ taraftan OOBEtimer cift tiklayın. FF değerini verip çıkın.

4) Başlat--> Çalıştır--> regedit ( %systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a )komutunu verin.

5) Karşınıza gelecek pencerede seçeneklerden müsteri hizmetlerine telefon etmek istiyorum'a tıklayın ve ''ileri''ye basın.Anahtarini Değiştire basın ve İnternetten işletim sistemi keyi bulun ve giriniz. Artık burdan çıkın.

6) HKEY_LOCAL_MACHINE--> SOFTWARE--> Microsoft--> Windows NT--> CurrentVersion--> WPAEvents'a tekrar gidin ve OOBE timer a tekrar tıklayın, önceden girmiş olduğumuz FF değerini silin.

7) Baslat--> Çalıstır--> regedit ( %systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a) tekrar girin ve ürünün aktif olduğuna dair yazıyı göreceksiniz...

..

Ziyaretçi 18 Ocak 2009 23:20

Windows kopyası, orijinal Mindows doğrulamasından geçmedi nasıl düzeltilir?

p.c im daha yeni sayılır. güncelleştirme fln diyodu güncelleştirdim yeniden başlattım şimdide 30 gün içinde windows kopyası lisansını etkinleştirin diyor ne yapmam gerekiyor lütfen beni bilgilendirin çk sevinirim:D

fadedliver 18 Ocak 2009 23:27

Windows kopyası, orijinal windows doğrulamasından geçmedi nasıl düzeltilir?
Alıntı:

AngelFRANTIX adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1242460)

kamertekiner 11 Mayıs 2009 00:01

OOOOOOOOOOOF OOOOOF NETE LEGAL XP DIE BISE VAR ONU YUKLEDIM OLDUDA AMA PC YI ACARKEN YINE SIMDI COZUMLE SONRA COZULE YAZISI CIKIYOR....
BEN BU OLAYI ANLAMADIM KARDES..CIKMAMASI LAZIM LEGAL XP DEN DUZELTTIM..YARDMLRNZI BKLYRM ....

tromanyak 17 Haziran 2009 18:26

'Bu Windows kopyası orijinal Windows doğrulamasından geçemedi' nedir?

Pcyi her açtıgımda "Bu Windows Kopyası Orjinal Windows Doğrulamasından Geçemedi."
Diye Yazı Geliyor. İlk güncelleme yaptım Sahte Yazılımların Kurbanı Olabilirsiniz Dedi Windowsu orjinal yaptım ama bu başlangıçta gelen yazıdan bir turlu kurtulamadım.Ne yapmam lazım?

kabiledden 7 Ağustos 2009 11:14

dedık lerınıı yapın arkdaşlarr on numaraa bır fıkırr gercekden tepriklerr ellerunee sagluukk Thankkss ::D

Misafir 30 Ağustos 2009 23:32

Windows kopyası, orijinal windows doğrulamasından geçmedi nasıl düzeltilir?

Misafir 1 Eylül 2009 11:45

Alıntı:

orjinal windows yükle

msn programın çalışmmıo

Misafir 9 Eylül 2009 11:37

Alıntı:

orjinal windows yükleme
yazılım sahteciliği kurbanı olablirsiniz kullanmış olduğunuz yazılım sahtedir diye açtığımda yazı çıkıyor bunu nasıl silerim ve orjinal yazılımı nasıl yükleyebilrim

Misafir 15 Eylül 2009 22:12

Alıntı:

windows orjinal
hayırlı olsun. umarım yarar

Misafir 19 Eylül 2009 02:52

arkadaşım dediğin işlemi yaptım ama hala o yazı ve şimdi çözümle uyarısı çıkıyor ama kurduğum xp son derece orjinal bu durumda napmalıyım

Misafir 9 Kasım 2009 03:47

Yapılması gereken sadece aşağıda vereceğim regedit kaydın? bilgisayara gir.Ondan sornra Microsoft’un sayfasına gir windows’unu doğrula ve orjinal Windows’un keyfine bak..
Regedit ayarı download
Microsoft’un Windows’u doğrulama sayfası.

ALINTI

Misafir 26 Kasım 2009 14:23

30 gün sonra bilgisayarınkomple kapanır. regedit en dediği gibi olmaz. sadece yapabileceğin tekşey var o da sistem geri yükleme. başlat dan sistem geri yükleme yap o kadar. eski bi tarihe at bu iş tamam

Misafir 9 Ocak 2010 18:28

slm arkadaşlar ( BANA İNTERNET_FATİH43 DERLER) SİZE YARDIM EDEBİLİRİM TŞKRL İNİZİ ESİRGEMEYİN ŞİMDİDEN KOLAY GELSİN
sizin sorunlarınızı çözmek aslında zor degil yapmanız gerekenleri yazıyorum size windows dogrulamasından geçemedi sorunu için.
öncelikle pc yi güvenli modda çalıştırın
sonrada bilgisayarım windows a girin
içinde sistem32 dosyasına girin
dosya görünümlerini listele yapın ki bu sizin daha aramanıza yardımcı olur
içerisinde saat in oradakı yıldızı göreceksiniz
onu silmeden önce adını degiştirmek gerekir
degiştirdikten sonrada silin
GÖZÜNÜZ AYDIN

Misafir 17 Ocak 2010 05:11

Alıntı:

enamil adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1250521)
verdiğiniz bilgi için tşk ederim. ben sorunumu anlatamadım galiba.
lisans doğrulamasından geçemedi yazısı ve mavi yıldız saatin orada çıkınca lisans doğrulaması yapıyorum . pc kapatıp açıyorum, şimdi çözümle yazısı çıkıyo açılışta ok diyorum
pc normale dönüyo. fakat neden bilmiyorum belki bi günde 2 defa bazan iki günde bi aynı işlemi tekrarlıyorum. bu neden kaynaklanıyo bilmiyorum.
artık alıştım fakat sinir bozucu bi durum. böyle bi sorunla karşılaşan ve çözümleyen arkadaşların paylaşımını bekler ve şimdiden tşk ederim.

ONCELİKLE SELAM arkadaslar ilk defa bu forma girdim bi goz gezdirdim enamil arkadasimin yazısını gordum bi yardim edeyim dedim
şimdi arkadasim o saatin yanindaki windows un logosunu nasil kaybedecegini sana soyliyeyim
logonun ustune mausenle git ve sag tıkla listede en altta ozelikler var oraya gir ordan ozelleştire gir
logoya bir kere tıkla (etkin olmadığından gizle ) (herzaman gizle) (herzaman goster ) << yazar sen herzaman gizleye tiklarsan ömür billah bidaha cıkmaz Geçte olsa yardımım inşallah başkalarına yaramıştır Saygılarımla

Misafir 27 Ocak 2010 20:00

slm arkadaşlar ( BANA İNTERNET_FATİH43 DERLER) SİZE YARDIM EDEBİLİRİM TŞKRL İNİZİ ESİRGEMEYİN ŞİMDİDEN KOLAY GELSİN
sizin sorunlarınızı çözmek aslında zor degil yapmanız gerekenleri yazıyorum size windows dogrulamasından geçemedi sorunu için.
öncelikle pc yi güvenli modda çalıştırın
sonrada bilgisayarım windows a girin
içinde sistem32 dosyasına girin
dosya görünümlerini listele yapın ki bu sizin daha aramanıza yardımcı olur
içerisinde saat in oradakı yıldızı göreceksiniz
onu silmeden önce adını degiştirmek gerekir
degiştirdikten sonrada silin
GÖZÜNÜZ AYDIN

---------------------------------------------------------

KARDEŞİM BENDEDE AYNI SORUN VAR SENİN DEDİKLERİNİN AYNISINI YAPTIM AMA SAATİN ORADA DERKEN VE YILDIZI BULAMADIM BANA Bİ YARDIM EDERMİSİNİZ ???? KALDIĞIM YERDEN LÜTFEN ?

Misafir 18 Eylül 2010 18:10

Legal xp indirin çözülür ozman

Misafir 24 Eylül 2010 11:18

sahtecılık

ben bilgisayrı açıyorum yazılım sağtilciliği dio yani orjınal window değil diyo hemde bilgisayar onun için hep donuyo lütfen yardımcı olun bide açtım çıktıkı bilgisayar donuyo hata rporu geliyo lütfen deyin.......

Misafir 9 Ocak 2011 20:53

ben bilgisayarı açarken windows etkinleştirme diye bişey gelio daha sonra etkinleştir diyorum ekran gelio ama masaüstü arka planı siyah renk oluyo ve ekranda windows derleme(6001) bu windows kopyası orjinal değil diyor biraz ekranda kalıo sonra gidio birde msn çalışmıyo bununla bir ilgisi olabilir mi acaba şimdiden teşekkürler...

Misafir 31 Ocak 2011 16:18

ya bende regetitd açılmıo

Misafir 5 Şubat 2011 18:53

bende de aynısı oluor mesela orjinal değil kopyası bende o yıldızı kaybettim bi sorun olur mu? yada ben orjinal windows doğrulamasından geçirdim ama benim ki sahte bi sorun olur mu?

Misafir 27 Şubat 2011 17:29

çalışmıyooooorrrrrrr ama yaaaaaaaaaaaaaa

Misafir 15 Mart 2011 18:02

legal xp işinizi gorur

Misafir 17 Nisan 2011 13:11

slm arkadaşlar ben 2 hafta önce format attırdım ve iki hafta sonra bu windows sürümü orjinal değil diye uyarı geldi windows 7 kullanıyorum yardım ederseniz sevinirim

Misafir 4 Mayıs 2011 22:01

30\04\2012

ya nası orjinal yappabilirim? :\

Misafir 4 Mayıs 2011 22:03

ya nası orjinal yapabilirim:(

Misafir 17 Mayıs 2011 16:36

sistem geri yükleme yapabilirsin.baya bi geri al ondan sonra ona neden olan güncelştirmeyi yaparsın!!

Misafir 19 Mayıs 2011 11:58

BEN ADOBE CS4 YÜKLEDİM AMA İÇİNDE BAZI PROĞRAMLAR LİSANS SÜRESİ BİTMİŞ DİYOR BUNU NASIL DÜZELTEBİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Misafir 22 Mayıs 2011 16:01

Başlat--> Çalıştır--> regedit ( %systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a )komutunu verin.

yapıyorum bu olmuyor help please

Kaynak: Windows kopyası, orijinal Windows doğrulamasından geçmedi nasıl düzeltilir?

Misafir 5 Haziran 2011 09:12

WİNDOWS SAHTEYMİŞ MİŞ MİŞ

ARKADAŞALR SİSİZ YÜKLEDİKLERİNİZ ASLINDA SAHTE DEİL FAKAT WİNDOWS SATIL ALMADINIZ İÇİN BÖYLE DOĞRULARKEN BİÇAK ID KULNICI ADI GİBİ Bİ ŞEYLER İSTİYO ONALRI SATIN ALDIKTAN SONRA SİZE VERİYORLAR BU YÜZDEN DE YAZDINIZ ID KULNICI ADI VB ŞEYLER OLMUYOR
BU AYNEN MSN ADRESİ ALMAK GİBİ BİŞE ORDAN SATIN ALMADIYZSANIZ SAHTE DER VE DOĞRULAMAK İÇİN ORDAKİ GEREKLİ BİLGİLERİ BİLMİYORSANIZ BUNIN İÇİN IP ID KULNICI MSN GİBİ BİŞELER İSTİYOR ONUDA SATIN ALACAKSINIZ ama abşka çözümleride var bn bilmiyorum

ANLADIYSANIZ TEŞEKÜR EDERİM.
ANLADIYSANIZ TEŞEKÜR EDERİM.

Hacker 20 Haziran 2011 13:56

Orjinal Meselesi

ARKADAŞLAR HERHANGİ BİRİNİZ BİLGİSAYARA FORMAT ATTI MI? ATTIYSA FORMAT ADAT KİŞİ ORJİNAL WİNDOWS XP ALMIŞ KOPYASINI VERMİŞTİR.

Misafir 21 Temmuz 2011 16:37

kangalar ilk format atınız 30 gün süre veriyor sonra kasanın yanında produck keys diye yazının yanında şifre var bilgisayarımı acın en altta etkinleştir diyecek acın şifreyi girin bu iş oldu bile corludaysanız bedava yaparım

JrRuzGaR 16 Ekim 2011 20:05

Yapamayan Arkadaşlar İçin En Kolayını Söyliyeyim:
1-) Bilgisayarınıza Format Atın/Attırın.
2-) Güncellemeleri Kapatın.
Bundan Sonra Birdaha Bu Uyarıyı Almazsınız.
JrRuzGaR

Misafir 21 Ekim 2011 06:34

Benimkide Öyle Oldu Ama Sonunda Yaptım Olduğu Gün Yaptım Google Arama Motorundan Buldum ÇOK Kolay BiR Program Legal XP – Xp Orjinal Yapma Programı | indir, Oyun indir, Program indir, HD fil Bu Siteden İndirdim Ve Çalıştı Deneyin Bence %100 Çalışıyor

Misafir 1 Kasım 2011 14:32

Benimde windows orjinal isaretı var urun koduda var ama sahtedır dogrula dıyor :D napıım hepcıkıo

leonxkruser123 5 Kasım 2011 09:27

arkadaşlar sizlerde Windows Update varsa onun günceleştimelerini yapıp bilgisayarı yeniden başlatın bende tmm bitti o sorun :D

PCOLOG 3 Aralık 2011 17:43

Windows Etkinleştirme (orjinal hale getirme)

Windows eğer etkinleştirme istiyorsa kasanızın yan tarafında yer alan bir etiket olması lazım. O etikette -Product Key- yazan bi yer var. Onu yazın. Eğer yoksa Yüklediğiniz cd ye bakın. ondada yoksa bir yetkiliye başvurun.

Misafir 3 Ocak 2012 00:49

SORU

BİLGİSAYARIMDA DEVAMLI WİNDOVS ORJİNAL DEYİP DURUYOR BU YAZININ YANINDADA BİR ANAHTAR LOGOSU VAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

darbeee23 5 Şubat 2012 11:36

xöş.

BEN O HANEYİ NERDEN BULURUM ORJİNAL DEĞİLSE nereden yada siz örnek verebilirmisiniz2

Misafir 10 Mart 2012 16:07

bilgisayarımda bu windovs kopyası orjinal değil yazısı var.Ve bigisayarımın ekranına bir resim koyduğumda bilgisayarımı tekrar açtığım zaman koyduğum resim ekrana gelmiyorum.Ne yapmalıyım?Lütfen yardım edin!

Misafir 14 Mayıs 2013 21:29

eğer yazılım sahteciliğine uğrayabilirsiniz yazısı var ise;

1) pc yi kapatın.
2) pc yi açın.
3) açarken iki şik çıkıyo biri şimdi çözümle diğeri daha sonra çözümle.ŞİMDİ çözümleye tıklıyoruz.
4) microsoft orj sayfasından windows update programını indirin. product key ister kasanızın yanında veya bi yerinde yazar o zaten doğru bi şek. girin.
5) pc yi yeniden baslatma ister evet deyin.

Saat: 11:48
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık