MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Eski çağlarda insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/221041-eski-caglarda-insanlar-elektrik-olmadan-nasil-yasiyorlardi.html)

Misafir 21 Şubat 2010 11:53

Elekrtik Olmadan Önce İnsanlar Hayvan Gücü Ve İnsan Gücüne Dayanıklı Bir Hayat İçinde Yaşarlardı.

Misafir 21 Şubat 2010 12:28

eskiden ışık olmadan önce çocuklar geceye kadar dışada oyun oynarlarmış

Misafir 21 Şubat 2010 18:37

bence eskiden çok kötü günler geçirmişler

Misafir 22 Şubat 2010 14:33

skiden daha insan gücüne dayalı bir hayat vardı.. elektrikli aletler yokken kömür ütüleri, elde yıkanan çamaşırlar ve odun fırınları vardı.. aydınlatmada ise gaz lambaları, çıralar ve mum kullanılıyordu..
ihtiyaçlar mübadele usulü giderildiği için herkes sadece ihtiyacı olan şeyi alıyordu..
doğadan aydınlatma,ısınma,ve yemek pişirme alanında daha çok faydalanılıyor, şimdiki elektrikli aletlerin yaptığı işler se insan ve hayvan gücüne dayalı olarak yapılıyordu

ben yunus emre aydın bu cevabı ben katenmidir nedir ondan aldım bence sende ondan al bak öğretmende belki buna 4 werir aslında artı vea - koyuluo ama olsun eğer not werseydi 4 werirdi ama + alıcam yoksa kırarım öğretmeni buda fen dersi ödewi

Misafir 22 Şubat 2010 15:45

Eskiden daha insan gücüne dayalı bir hayat vardı.. elektrikli aletler yokken kömür ütüleri, elde yıkanan çamaşırlar ve odun fırınları vardı.. aydınlatmada ise gaz lambaları, çıralar ve mum kullanılıyordu..
ihtiyaçlar mübadele usulü giderildiği için herkes sadece ihtiyacı olan şeyi alıyordu..
doğadan aydınlatma,ısınma,ve yemek pişirme alanında daha çok faydalanılıyor, şimdiki elektrikli aletlerin yaptığı işler se insan ve hayvan gücüne dayalı olarak yapılıyordu

bu kadar bulabildim:))

Misafir 22 Şubat 2010 15:46

Eskiden daha insan gücüne dayalı bir hayat vardı.. elektrikli aletler yokken kömür ütüleri, elde yıkanan çamaşırlar ve odun fırınları vardı.. aydınlatmada ise gaz lambaları, çıralar ve mum kullanılıyordu..

Misafir 22 Şubat 2010 15:47

Misafir 22 Şubat 2010 19:37

ya odevım var ben bulamadım yardım edermısınız lutfen... :D :)
eger bulursanız bı yardımcı olun nolur :/

_KleopatrA_ 22 Şubat 2010 20:10

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1705479)
ya odevım var ben bulamadım yardım edermısınız lutfen... :D :)
eger bulursanız bı yardımcı olun nolur :/

Misafir 24 Şubat 2010 18:20

cobuk bulun arkadaşlar acil lazım lütfen hoca istiyor hadiiiiiiiiiiiiii

Saat: 18:59

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık