MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Hint kınası ile dövme nasıl yapılır? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/225665-hint-kinasi-ile-dovme-nasil-yapilir.html)

ilkayivrendi 11 Ocak 2009 01:42

hint kınası ile dövme nasıl yapılır

Pasakli_Prenses 11 Ocak 2009 03:20

Hint kınası ile dövme yapımı

Kısaca malzemeler
  1. Oksijen suyu ( Eczaneden alabilirsiniz )
  2. Hint kınası
  3. Kürdan
  4. Koltuk altı kremi
  5. Aydınger kağıdı ( Kırtasiyeden )
  6. Dövme deseni
  7. STABİLO KALEM (Her kırtasiyede vardır belki evinizde de vardır )

Arkadaşlar saydıklarımı elde ettikten sonra ki hepsi basit şeyler zaten kolayca bulursunuz.

Hint kınasını küçük bir kapak gibi bir şeye 1 ve ya 2 çay kaşığı kadar koyun sonra oksijenli suyu üstüne dökün fakat karışımın ayarını çok iyi yapmanız gerekiyor gerçekten kalıcı ve gerçekten siyah bir şey istiyorsanız bu yaptığınız karışımı bir kaç kere yapmanız ve elinizin içine ve ya herhangi bir yerinize bir kaç kere deneyerek kıvamı bulmanız gerekecek.
Herhangi bir yerinize yaptığınız (az sulu! karışımı evet az sulu olmalı KAHVE TELVESİ GİBİ OLACAK BU ÖNEMLİ! ) deneme dövmenizi kuruyuncaya kadar evet sürdüğünüz dövme kuruyacak yani onu çıkarmak için ufalaman bile yeterli olacak o derece kuruması lazım.
Evet deneme dövmeniz kurudu ve yıkadınız inş. ortaya gayet siyah manyak belli olan bir şey çıkmıştır böyle olduysa tamam no problem
Şimdi dövme desenimizin üzerine aydınger kağıdını koyarak üzerinden STABİLO KALEMLE geçiyorsunuz (sadece etrafından geçin çizgilerin) hızlı bir şekilde tabi kurumayacak!..
sonra koltuk altı kremini dövme yapacağınız yere sürün ve üzerinden kalemle geçtiğiniz aydınger kağıdını bu kremi sürdüğünüz yere bastırın desenin çıkması lazım.
Desen çıktıktan sonra yaptığımız dövme karışımını desenlerin içine geçiyoruz dikkatli bir şekilde ve taşırmadan geçmeniz çok önemli.
EVET MİLLET ŞİMDİ HEPSİNİ GEÇTİKTEN SONRA DÖVMENİZİN KURUMASINI BEKLEYİN VEEE BİTTİ geçmiş olsun.
Hem İslami kurallar dahilinde hem de gayet belli olan şık bir dövme yapmış olduk.
Herkese kolay gelsin!..

http://img186.imageshack.us/img186/9730/shutterstock3081337om5.jpg

Alıntıdır-

ilkayivrendi 11 Ocak 2009 15:18

ewet bunlar güzel doru ama arkadaşlar hint kınasının içine birazda kına taşı koymanız gerekır bunu akaratlar gibi kuru otlar satan yerlerden bulabilirsiniz ama taşı toz haline getirmeniz gerek hint kınasıyla siyah ve kalıcılıgı bu şekille artırrsınız

Misafir 14 Ocak 2010 18:00

Alıntı:

hint kinasi ile dovme nasil yapilir
yapılışını göster

Misafir 5 Mayıs 2010 22:37

bunu kaptın karışmayın bende:D:D denıycem...........

bLack_WoLf 11 Mayıs 2010 22:45

oksijenli su olması şartmı? normal su ile yapısa arasındaki fark ne olur bunu açıkayabilirmisinz? sanırım normal su farklı madeleride taşıdıgı için(klor, kireç vs..) ondanmı olmuyor? weya normal hazır alıp yapsak ne değişir???

ornegon 27 Haziran 2010 22:08

normal suyla olmuyor 15 yıl önce daha yeni yeni moda olduğunda içeriğini araştırdık nasıl yaparız diye ama kimse söylemiyordu devlet sırrı gibi sonra öğrendik içeriğinde kullanılan malzemeleri tamamladık bir tek eksik vardı normal su değilmiş oksijen yani saf su olması gerekiyormuş (: ...

Misafir 8 Temmuz 2010 16:49

yardımmmmm .

hepsini yapabiliorm . tek sorunum şekli kolumda çıkaramıorum :S biri bana yardım edebilirmi Lften ???? : /

Misafir 13 Ağustos 2010 16:22

aistaly

bir eksiğiniz daha var. kına taşı daha uzun kalması için gerekli ;)

Misafir 26 Ağustos 2010 15:09

KINA TAŞI OLMASDA OLURMU

1392 26 Ağustos 2010 22:09

olur ama daha kısa süre kalır

Misafir 24 Eylül 2010 19:29

yardim

Merhaba bende ne zamandir koluma kinadan dövme seklinde birseyler yapmak istiyorum ama acikcasi tam anlamadim burda yazilanlari.
Deseni nasil elime yapicam? kendim denedim kac defa ama güzel olmuyor hani söyle resim bulsam yapistirsam hani varya su sakizlarda :D
öyle birsey olsa varmi acaba öYle bi care yardimci olursaniz cok sevinirim.

alizarin 18 Kasım 2010 11:02

HİNT KINASI NASIL ÇIKARILIR.

Bu soruyla ilgili nette bir cevap bulamadım. Fakat hayli zaman alsa da kendi çözümümü söyleyeyim. Saç boyalarının içinden çıkan deriye bulaşan yerleri çıkarmak için olan kremler ile külü karıştırıp deriye sürünce derideki kına lekesi temizleniyor. Ama bayağı sabırlı olmak gerek yinede kolay çıkmiyor.

Misafir 11 Aralık 2010 23:53

bu kınayı denedim çok başarılı bulmadın :( o canlı parlak siyah rengi bi türlü tutturamıyorum hep soluk cansız çekici değilde itici bi rengi var acaba kıvamını yapamıyor muyum dedim 2-3 farklı şekilde yaptım hep aynı sonucu veriyo bi yardımcı olur musunuz_?_

HandSome 12 Aralık 2010 12:05

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1894477)
bu kınayı denedim çok başarılı bulmadın :( o canlı parlak siyah rengi bi türlü tutturamıyorum hep soluk cansız çekici değilde itici bi rengi var acaba kıvamını yapamıyor muyum dedim 2-3 farklı şekilde yaptım hep aynı sonucu veriyo bi yardımcı olur musunuz_?_

Kınayı siyah kına almalısınız . Ayrıca Alman taşı koydugunuz zaman koyulugu ve kalıcılıgı artar. Kınayı bır petşişe kapagına koyun..ustune 9-10 damla cıvarında oksıjenlı su damlatın. Ardından alman tasını koyun ve kahve telvesı kıvamına gelene kadar kurdanla karıstırın . oksıjenlı sudan bıraz daha az damlatabılırsınız. kıvam olana kadar damlatırsınız. kıvamının koyu olması daha ıyı. su falan koyarsanız yada oksıjenlı suyu fazla kacırırsanız durmaz.
Kına kıvamı yeni başlayanların en çok zorlandığı noktadır.Güzel kıvam güzel dövme demektir bir nevii…Hani türk kahvesi içildikten sonra dibinde kalan bir karışım vardır ya işte hazırlayacağımız kınanın karışımıda aynı o kıvamda olmalıdır.

Misafir 22 Aralık 2010 16:47

Arkadaşlar hint kınası kırmızı renkte var isteyen onuda alıp yapabilir dövme daha güzel olur...;)

Misafir 3 Şubat 2011 11:07

- kaLıcıLıqı n kdr oLuo pki .?

Misafir 4 Şubat 2011 15:57

fakat bu dövme geçer demi?...

Misafir 5 Şubat 2011 15:33

Kına taşı dediğimiz şey alman taşı ben 4 yıldır tattoo yapıyorum

Oksijen suyu ( Eczaneden alabilirsiniz )
Hint kınası
Kürdan
Koltuk altı kremi
Aydınger kağıdı ( Kırtasiyeden )
Dövme deseni
STABİLO KALEM (Her kırtasiyede vardır belki evinizde de vardır )
Alman Taşı (aktarlarda bulabiliriniz)

bunları bir cola kapağında veya benzeri birşeyde yapın ve hızlı uygulayın yoksa kapaktaki kına kurur ve kalıcı özelliğini kaybeder yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Misafir 9 Şubat 2011 02:29

beylerr...bu karışımı nasıll yapıcazz.. nekadar kına ne kadar kına taşı koyucazz bilen varsaa...yazsın lütfenn..

Misafir 7 Mart 2011 13:18

slm

kına taşını nasıl ileve edeceğiz yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler....:)

yamyam 7 Mart 2011 13:40

sizin ordaki kına taşları nasıl ki :S ona göre cvp vereyim :)

Misafir 13 Mart 2011 18:36

yaw bu nie acık renkli oluyo simsiyah olması gerekırken :S

Misafir 3 Nisan 2011 22:52

kına taşı alman taşı diye qeçiyor bazı yerlerde ..

Misafir 11 Nisan 2011 23:37

kına taşı değil arkadaşlar ''alman taşı''

kına taşı değil arkadaşlar ''alman taşı'' ama dikkat edin kloraktan daha etkilidir elbisenize değdiği gibi çöpe atmaktan başka çareniz yok ona göre....

Misafir 16 Nisan 2011 20:10

kına taşı olmadanda olur mu

Misafir 5 Mayıs 2011 18:07

olur ;)

Misafir 9 Mayıs 2011 21:53

harika

bende yapmak istiyorum

Misafir 29 Mayıs 2011 00:53

olur arkadaslar olur ben hep yapıyorum oksijenli su sadece daha kalıcı olması için gerekli normal suyla yapsanızda olur ama ben şu aydınger kağıdından tam olarak deseni cıkartamıyorm koluma onu nası yapacagımı bilen varsa bi cevaplandırsın lütfen :D

Misafir 23 Haziran 2011 22:55

oksijenli su ne kadar ???

Misafir 24 Haziran 2011 09:54

ya deseni nrden bulcam yardım edermisiniz lütfen

Misafir 6 Temmuz 2011 15:50

olur

Misafir 9 Temmuz 2011 19:59

almantaşı yanı kına tası cok zararlı dedı aktar hatta ben dokunmuyorum kansorejen madde sen al falan dedı almadım bende yav dogrumudur?

Misafir 11 Temmuz 2011 22:57

hin kınası ile dövme yapılımı,

ben yaptırdımm adam kendiliğinde dökülcek dedi nasıl o lcakk dökğlmeisn mi bekicwemm?*

Misafir 14 Temmuz 2011 17:54

ARKDAŞLAR BBUGÜN HİNT KINASIUNI DENEDİM MALZELMERLERİ ALDIM KINANIN KIVAMINI TUTTURDUM AYDINGER KAGIDINA ÇİZDİM KREMİ SÜRDÜKDEN SONRA AYDINGER KAĞIDINI KOLUN ÜSTÜNE KOYDUM AMA YAZILAR CIKMADI :s NEDEN ACİL YARDIM EDENE +REP

Misafir 27 Temmuz 2011 12:01

hin kınası nasıl yapılır

öncelikle herkeze merhaba simdi 4 esyaya gerek var 1 hint kınası siyah 2 kına tası 3bir adet pet sise kapağı 4 4 oksijen suyu simdi ilk bas kapıgın icine kapıgın yarısı kadar hint kınası koyunuz ve sonra 10 veya 9 damla oksijen suyu katınız ve üstüne kına tasını koyunuz kına tası yapıcağınız simgeyi daha canlı ve renkli gösterir ve sonra onlatrı kücük bir kürdanla karıstırınız ve sonra kav tozu kıvamına geldiginde yani katı o zaman kına hazırdır ve baslayın NOT:: KINA YI YAPARKEN O KINAYI KOLUNUZA VEYA BACAGINIZA YAPARKEN KINA YI COK ALIN VE KALIN OLSUN VE KINAYI DİKKAT Lİ YERDE YAPIN YOKSA BİRYERE DÖKÜLÜRSE CIKMAZ HALİ VS

Misafir 28 Temmuz 2011 14:52

dövme yapılacak yere krem yerine harhangi bir parfüm sıkarsanız aydınger kağıdına çizmiş olduğunuz desen daha net olarak çıkacaktır.Ayrıca çin mürekkebide kalıcılığı arttırıyor die duydum.

Misafir 30 Temmuz 2011 17:58

yanınızda bir kişi daha olmalı bence. :)

Misafir 12 Ağustos 2011 13:48

Bu hint kınası ve alman taşı ne gibi yerlerde satılıyor ya

Misafir 14 Ağustos 2011 02:51

kına taşı ne renk verir

Misafir 25 Ağustos 2011 12:39

Arkadaşlar Ben Dövme'nin Şu Kısmını ANlamadım. Dövme Deseni Çıktı Olarak mı
Yoksa Gerçek Bir Desen mi Lazım Yardımcı Olursanız

Misafir 26 Ağustos 2011 13:48

kına taşı olmasada olur

Misafir 29 Ağustos 2011 03:32

tabi olmaz içine tas atacaksın kardeş yoksa donuk çıkıyor yani anladın

Misafir 14 Ekim 2011 00:30

Aktarcılarda Alman taşı satılıyor onu ezıp içine kattığınızda daha siyah ve kalıcı oluyor dövme.

Misafir 31 Ekim 2011 16:38

kına ile kına tasınının oranlarını verirseniz sevinirim

Misafir 20 Kasım 2011 14:44

dd

arkadaslar butuun mazemelerim hazır bi stabilo yok kırtasiye kapalı acil yapmam lazım arkadaşa sozum var
ne yapmalıyım yerine ne geçer?

Misafir 20 Kasım 2011 14:47

arkadaşlar stabilo kalem yerine başka bir şey kullanabilirmiyimmmm???

Misafir 8 Nisan 2012 09:22

ben geçen gün normal suyla yaptım gayette oldu :) ilk olarak kahverengi oluyo yaptığınız desen iki üç kere üstünden geçmeniz gerekiyo ama yie de oluyo normal suyla yani :))

Misafir 22 Mayıs 2012 08:25

of yha kına taşı koyun dedikler koyduk koymaz olaydım :( ilk basta hiç bişi yoktu gazete serdim toz cevirdim ama ertesi gün bi kalktım heryer kapkara toz yaparken uçuşan tozlar her yeri boyamıs bilen varsa nasıl çkacagını lütfen söleyesin...

Misafir 30 Mayıs 2012 23:04

şekil koluma çıkmıyor nasıl yapabilirim ?

Saat: 14:21
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık