MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   İdrarımdaki kokunun sebebi ne olabilir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/231224-idrarimdaki-kokunun-sebebi-ne-olabilir.html)

Ziyaretçi 7 Şubat 2009 12:38

idrarımda koku war

Keten Prenses 7 Şubat 2009 12:45

idrarda enfeksiyon ,ilaç kullanımı, ve üre yüksekliği ,keton açığa çıkması sebepleriyle koku olabilir. bir idrar tahlili yaptırıp sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneriyorum
sağlıklı günler dilerim

Misafir 10 Şubat 2010 23:36

merhaba...iyi akşamlar öncelikle idrarımda şuanda bi koku var ve bu koku yüzünden ağızda bi koku olabilirmi yani şuandada ağız kokusuda var bana yardımcı olursanız sevirim...ilginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

biruni 11 Şubat 2010 00:11

yediğiniz yemkelerin dışarı atımında olabilir, idrarı fazla tutmakla da olabilir.

ama, çok kolaydır/özele yaptırsanız da ucuzdur idrar tahlili. baktırsanız çok iyi olur.

konçuy 11 Şubat 2010 00:22

ağzınızdaki koku çürük elma gibi mi? idrarınızın kokusu aseton kokusu gibi ise şekeriniz yükselmiş olabilir , yazdıklarım olasılık tahlil yaptırın geçmiş olsun...

Misafir99 12 Temmuz 2010 19:11

camagg presurnably

Yeni Soru 12 Temmuz 2010

Peki idrarın balık yağına benzer bir şekilde kokmasının nedeni ne olabilir? Ne tavsiye edersiniz?

Misafir99 3 Ağustos 2010 16:20

İdrarda balık kokusu neye işaret eder?

idrarın balık yağına benzer bir şekilde kokmasının nedeni ne olabilir? Ne tavsiye edersiniz?

_Yağmur_ 3 Ağustos 2010 16:39

Alıntı:

Misafir99 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1808098)
idrarın balık yağına benzer bir şekilde kokmasının nedeni ne olabilir? Ne tavsiye edersiniz?

idrarda enfeksiyon ,ilaç kullanımı, ve üre yüksekliği ,keton açığa çıkması sebepleriyle koku olabilir. Bir idrar tahlili yaptırıp sağlık kuruluşuna başvurmanızı tavsiye ediyorum.

Misafir 8 Ekim 2010 22:30

idrarımın renginde koyu sarı ve kokusunun olmasının nedeni nedir acaba

ener 8 Ekim 2010 22:42

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1839002)
idrarımın renginde koyu sarı ve kokusunun olmasının nedeni nedir acaba

İdrarda enfeksiyon olabilir konuyla alakalı doktora görünmelisiniz.

kompetankedi 8 Ekim 2010 22:45

Bunun cevabı en iyi cevapta saklı. Ancak dip not olarak size şunları söyliyebilirim. Vucud toksin maddeleri ter ve idrarla dışarı atar. Ter in yada idrarın kokmasına şu şekildede rastlanabilir:
Örneğin tüketilen besin maddeleri mesela pastirma yada çemen türü buna ek fazla sigara tüketimi vb. Bunlarda koku vermesinde etkendir. Bol baharatlı yiyeceklerin oluşturduğu toksin maddeler vucudtan atılırken bunlara sebep verebilir.

Tam nedeni idrar tahlilinden tespit edilebilir ki buda bu soruya verilen en iyi cevaptada belirtilmiştir.

Misafir 3 Ocak 2011 20:46

merhaba. yaklaşık 1 aydır idrarımda keskin kötü bir koku var. rengi koyu sarı ve bulanık. sürekli bir ilaç kullanmıyorum, başka herhangi bir şikayetim de yok. tahlillerde enfeksiyon ve hamilelik aynı anda tespit edilebilir mi, yoksa hamilelik için ayrı tahlil mi yaptırmalıyım? yardım için teşekkürler.

Misafir 21 Eylül 2011 17:08

kısa bir süredir kendi idrarımın kokusu bana hoş geliyor ve bu beni korkutuyor ne yapabilirim

Chelsea_Eny 21 Eylül 2011 17:29

Enfeksiyon olabilir.Doktora görünmenizi tavsiye ederim :)

Misafir 2 Kasım 2011 08:58

3gündür idrarımda bir koku var 23 yaşındayım bu beni korkuttu kasıklarımdada ara sıra bir ağrı var

Efulim 2 Kasım 2011 09:45

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2199851)
3gündür idrarımda bir koku var 23 yaşındayım bu beni korkuttu kasıklarımdada ara sıra bir ağrı var

İdrada koku genellikle değişik bir mikrobun meydana getirmiş olduğu iltihap sonucu olabilir. Ayrıca metabolizma hastalıklarında idrarda normalde çıkmaması gereken keton, amonyak, üre v.s gibi maddeler koku yapar.
Yenilmiş olan değişik bir şey idrar ile atılmışsa bu da koku yapar.

Uzman bir Ürolog'a görünmelisiniz. Sağlıklı günler.

Misafir 2 Kasım 2011 11:33

değişik şeyler yemiyorum ama korktum birde yazaya unuttum idrarımdaki koku sol göğsümdeki ağrı ile ilgisi olabilirmi kardeşimi kanserden kaybettim içiin korkuyorum hastaneye gitmeye birde halsizlik ve uykuzuluk da var şididen çok sağolun iyiki varsınız

Chelsea_Eny 3 Kasım 2011 16:45

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2199945)
değişik şeyler yemiyorum ama korktum birde yazaya unuttum idrarımdaki koku sol göğsümdeki ağrı ile ilgisi olabilirmi kardeşimi kanserden kaybettim içiin korkuyorum hastaneye gitmeye birde halsizlik ve uykuzuluk da var şididen çok sağolun iyiki varsınız

Bu konuda pek bir şey söyleyemeyeceğim.Ama ne olursa olsun hasteneye gitmelisiniz.Geçmiş olsun.

Misafir 16 Ocak 2012 20:12

peki idrarın çokrak gibi kokmasının nedeni ne acaba sizce?

Misafir 28 Şubat 2012 00:40

şuanda reglm bu ay biraz geç oldum ve idrarımda koku var ve parça parça akıntılar var nedenı ne olabilir acaba yardımcı olabilirsenız çok sevinirim ilginiz için şimdiden teşekkürler

Misafir88 28 Şubat 2012 00:58

şuanda 3 günür reglm idrarımda değişik bi koku var herhangi bir ilaç kullanmıyorum adetim bir hafta gibi geç geldi ayrıca kurumuş kan parçacıkları da gelıyor nedenı açıklarsanız sevinirim

Misafir88 28 Şubat 2012 01:04

misahfir

24 yaşındayım 9 aylık evliyim şuanda 3 günür reglm idrarımda değişik bi koku var herhangi bir ilaç kullanmıyorum adetim bir hafta gibi geç geldi ayrıca kurumuş kan parçacıkları da gelıyor daha önce böyle bir durumla hiç karşılaşmadım şuanda doktora da gidemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Misafir 11 Mart 2012 20:30

İdrarımdaki konunun sebebı nedır hiçbir ilac kullamıyorm ortalama 3 aydır falan var

Misafir 4 Nisan 2012 18:02

idarrımda son bi kaç günde baharat kokusu var sebebimi yediklerimden dolayımıdır yoksa başka bir nedeni olabilirmi

Misafir 4 Nisan 2012 18:25

idarırmda iki üç günde bır kotu baharat kokusunu anımsatan bir koku oluyor günde çok az miktarda (2-3 tane)sigara tüketiyorum acaba bundan mıdır yoksa yedigim bişeyden midir

Misafir 4 Nisan 2012 18:28

idrarımda bir kaç gündür baharratı anımsatan bir koku var yedigim birşeylerdenmidir yoksa günde 2-3 tane sigara tüketiyorum bundan olabilirmi

Misafir 6 Ocak 2013 01:03

misafir

idrarında enfeksiyon olabilir doktora bir görünün

Saat: 16:11

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık