MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Cevaplanmış (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/)
-   -   Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmalıyım? (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/233454-profesyonel-futbolcu-olmak-icin-ne-yapmaliyim.html)

Misafir 28 Eylül 2011 19:31

yaşım 15 boyum 189 kilom 86 BUCASPOR A genç takımnda top oynuyorm FUTBOLCU OLMAK İÇİN SADECE YETENEK VS VS yetmezzz !
ilk olarak , düzenli beslenmen lazım bu şart ... dayanıklılık çalışmalısın hergün, her saat ,her saniye hiç kimse ANASININ KARNINDAN 10 KM KOŞMAYA AYARLANMIŞ BİR ŞEKİLDE GELMİYOR DÜNYAYA... futbolcu olmak için koşmalısın ! azm etmelisin
güç kuvvet çalışmalısın 100 lerce şınav ve gerekirse 1000ler mekik İSTER BUNLAR EN KISA yöntemler belkide AMA BUNLARI YAPMASSAN BIRAK çim sahada km lerce koşturmayı tek km koşamassın ... ama eğer gerçekten büyük bir hırsla çabalıyor gİtTİğiniz kulübün antrenmanlarını bitirip eve yorgun gelip ONUN ÜSTÜNE 100LERCE ŞINAV VS VS bunları yapıorsanız sizi görmeme duymama bilmeme gibi bir şansları yok
SADECE BİRS AZİM
aMA ... eğitim alıyorsanız
bunun ikisi bir arada çok zor oluyor inanın EĞİTİM ALIPTA futbolcu olan abilerim,kardeşlerim BİLirler ..
bunların Birisini gerçektn iyi idare ediyorsanız ,İYİDİR ikisinide yapamıyorsanız hayatta bir amacınız kalmaz ,KÖTÜDÜR . eğer ikisinide çok iyi yapıyorsanız siz bir profosyonel olmuşsunuzdur ! dediğm gibi onun üstüne en fazla 1 -2 yıllık bir azm HER KONUDA eğitim Ve FUTBOL
Kimseye akıl vermek gibi bi derdim yok zaten bu iyi niyetli yazımı isteyen okur isteyen geçer

BEN BUNLARI DENEDİM .....
ve etrafımdaki antrönerler ailem arkadaşlarım vs vs. . . dedikleri tek şey şu oluyor ..
SEN BİR PROFOSYONELSİN... Ben bunu için 10 sene mi verdim !!! BENCE HAK ETTİM !!! şuan transfer teklifleri felan geliyormuş... !! Benim için boş EĞER BU kulüpte ve ya bir kulüpte olmasaydım Ben çok iyi yerlerdeyim KULÜPLERİN SİZE verdiği büyük çok büyk dezavantajlar var gerkmedikçe sakın omuzlarınıza yük almayın bu sadece futbol için geçerli
belki 120 m çim YKLŞK 10 KALE ve 22 İNSAN bu size kolay gelebilir ama bunu için hayatının tamamını veren insanlar var MUTLULUK 3 DEMİR arasındaki o ipleri sallayınca başlar işte futbol böyle bir oyun !!!!!

Misafir 2 Ekim 2011 21:40

prof olmak istiyorsanız a2 ye cıkacaksınız ha bide ben yetenekliyim klube gitmedim iyi oynuyorum aranızda belki yetenekliler vardır ama sen bi a genc idmanına cıkda görüyüm szi 15 yasındayım cok zor oluyor bende bu sene başladım yaşm çok geçmişti herşey göründügü gibi değil bi cıkında göryüm yok dalanız şişer yok bacanız agrır falan yorulsunuz bitersiniz vs. basit değil bide türkiyede futbolcu cıkarmaya calısmıyorlar söyleyim cok yetenekli ronaldo messi gibi olacakalrı yada torpille o klubte yöneticinin oglunu fln cıkarırlar basit değil gencler gercekten okul cok yoruyor saten iyi oynuyorum diyosanız okul takımına girin gösterin iyiyseniz o takımı sampiyon yaparsınız sampiyon olmazsanız sizden hiç bişi olmaz uzun lafın kısası ya yetenekli olacaksınız yada babanız bi prof klubte yönetici olacak ben sansa inanmam kadere inanırım olamazsanız kaderinizde yoktur bucasporlu arkdasım cok guzel acıklamş tesekkür ediyorum ona saygılar inş okul takımıyla finallerde yada kluble bu sene yuzde 90 gruplara gidecez orda görüsürüz .

Misafir 17 Ekim 2011 16:48

BEN YUKARDAKİ ÇOCĞUM HANİ ŞU GİRESUNLU OLAN ADIM YASİN BAKIN FUTBOLCU OLMAK İÇİN ŞUNLARGEREKLİDİR (ensonuncuya dikkat edin en önemlisi en aşağıdaki.........!!!!
1.Kendine güvenmek
2.Beslenmene iyi bakacaksın bakmazsan kötü olur
3.Uyku.Uykuna dikkat edeceksin erken yatcaksın erken kalkacaksın (Bunu Sergen YALÇIN dan öğrendim)
4.En yakın stada veya halı sahaya gidecek sin ondan sonra kendinigeliştireceksin geliştirdikden sonra dinlen me yapacaksın
5.Futbol hocanı çok iyi dinliceksin
6.ALLAH dua edeceksin ( en önemlisi).
Bence bu dediklerimi yapın unutmayın ALLAH a dua edin
bence mesaj atanların hepsi yetenekli tabi yalan konuşmuyorsa.
Eğer yardımımcı olduysam ne mutlu bana haaa bide arkanızın önemli olması da lazım ama yetenekliyseniz hiç bi sorun olmaz ama ALLAH a dua ettmeyi unutmayın. yardımcı olduysam sevinirim herkese başarılar

Ya

Misafir 16 Kasım 2011 17:28

merhaba arkadaşlar ben EA herkesten çok farklı bir sol ayağım var ama hiç takımda oynamadım 1997 doğumluyum ailemde annem ve babam çok karşı ablam da öyle sadece abim destek olabilir harcanacağım buralarda TS nin seçmelerine gideceğim 1 yıla kadar süper vücudum var body yapıyorum sağ kanat oynarsam süper olacak yakın dünyanın yıldızı olacağım herkes bana diyor olamazsın kolay işmi öyle her önüne gelen olsa... ama ben bunlara inat daha da hırslanıyorum başaracağım herkes tanıyacak beni onlara da kapat etmek istiyorum bu sol ayak başka kimsede olmaz bende 1.77-1.79 falan boy var ama body ile 1.80lerde olacak inşallah bilgi aldım body cilerden bundan futbolcu olamazsam intihar ederim yani o kadar seviyorum bu işi benimle ilgilenip görüşmek isteyen bana yardımcı olmak beni yükseklere taşıyabilecek bir kişi varsa tel imi verebilirim yakında dünra starı olacağım Codename EA

Misafir 7 Aralık 2011 13:37

arkadaşlar asla yılmadan çalışın mesela duvara vir yuvarlak çizin şut atın onun içine atmaya çalışın şutlarınız gelişir boylu olmak isterseniz ip atlayın kaslı ve güçlü olmak isterseniz bu devirde futbolcunun güçlü olması gerek ağırlık çalışın fitnıs yapın en az 1 saat en fazla 2 saat parkurlar çalışın koşun bir hutbolcunun kondisyonu iyi olması gerek bunun için koşun kafa topu çalışın firikik çalışın korner kalışın isbetli orta pas çalışın
ben ozan ailemden ve akrabalardan bir çok futbolcu var üç tanesi yurt dışında futbol oynuyor ama isim veremem şunu söyliyim şuan türkiye için bir efsaneler bende futbolu seyiyorum 15 yaşındayım 1.80 boyum 65 kiloyum çok iyi forvetim bankasyada u18de oynuyorum takım veremem çünkü çok tehtit alıyorum şuan sezonun bitmesini bekliyorum fenerbahçe_beşiktaş_galatasaray_barcelona_real madrid beni transfer etmeye çalışıyor benim gözüm realde

Misafir 8 Aralık 2011 21:54

İYİ BİR FUTBOLCU OLABİLMEK İÇİN NELER YAPMALIYIZ?

Ben 11 yaşındayım.Hep antrenmanalara gidip geliyorum.Antrenmanlarda takım arkadaşlarınızla iyi geçinin.Futbolcu olabilmek için.1-Dengeli beslenme.2-mahalle antrenman vb. gibi yerlere gidip antrenman yapmaktır.3-bacak,baldır,kol kasları iyi olsun.4-Kondisyon olmalı 90dk. dayanmalısınız.Ben futbol hayatıma 7-8 yaşında başladım o günden bugüne hareket,kondisyon var.ben iyi bir futbolcuyum.Bugün koşma yarışları vardı bende2. oldum buda neyi sağlar 1500 metrede hızlı ve kondisyonun olduğunu gösteririr.Benim dediğim gibi uygularsanız sizde iyi bir futbolcu olabilirsiniz.

Misafir 14 Aralık 2011 21:32

meraba arkadaşlar bn 15 yasındayım sağ açık mevkinde iyi oynuyorum. fenerbahçenin futbol seçmelerine katıldım ama defans oynadığım için hiç bir şey yapamadım tabiki dolayısıyla alınamadım üzüldüm taibki ama bu mesleği çok istediğim için çabaladım galatasaray kış futbol okuluna gidiyorum cumartesi inşallah herkez istediği mesleği olur.ailem bana hayal peşidne koşma diyor ama ben yinede futbolcu olmak istiyorum.yani bu mesleği istiyorsanız vazgeçmeyin. :D

Misafir 31 Aralık 2011 20:20

Cümleten Sélamun Aléykum.
-Kardeş benim kondiksyon ii hızım daha iii süper çok hızlı depar atarım.+Anında yorulmam Solunumu doğru şekilde aldığımddan kaynaklanan birşey.
-çalım ve paslarım müthiş.ben kendimi futbolda keşfettimve Başkalarıda beni Keşif etmelerini istiyorum.1 Kez nizip amatör alt yapıda oyadım 1.ay sürdü sürmedi çıktım tabi maddi durumdan dolayı.
--Bana ulaşmak istiyen olursa yada Bana yardımcı olursa han alt yapı felan inş,olur.
---Facebook:Muhammet Yağmurlu
--e-posta:orhan_2744@hotmail.com
Lütfen YARDIMLARINIZI KISA ZAMANDA BEKLERİM.[LÜTFEN BENİ KEŞFEDİN.

Misafir 2 Ocak 2012 03:09

Merhaba arkadaslar,

Ismimi vermek istemiyorum ama sizlere bazi seyleri danismak istiyorum. Ben Hollandada yasayan bir gurbetciyim. Cocukluktan berri top oynarim ve amatorde baslayip az az yukseldim. Burdaki kulupte sorunlar yasamaya baslayinca baska kulube gittim derken Turkiyeden Bank Asya dan bi ismini vermek istemedigim takimla maca ciktim. Guzel bir golde attim 1-1 bitti. Beni oyaladilar baska bir kulube gidebiliyordum geri cevirip geri dondum. Simdi ise gelecek yaza dayim Super Ligin guclu takimlarindan biriyle 1inci takimla antremana cikmami sagladi. Gelecek ay gidecektim ama okulla felan sorun olunca yaza erteledik. Size sorum su. 20 yasindayim. Paftada 20-21 yasinda olduklarini duydum. 1inci takimdan sonra buyuk bi ihtimalle paf takima gonderecekler. Boyum 1,84 ve 78 kiloyum. Solagim ve sag ve sol acikta oynuyorum. Ne yapmami onerirsiniz. Kalirsam eger okulumu kalicagim yeri felanda ayarlicaklar.

Selamlar.

Nasri 13 Ocak 2012 18:03

Futbolumu Nasıl Geliştirebilirim ?

Merhaba arkadaşlar.. Ben 4 ay sonra tam 14 yaşıma giriyorum.. Yaşıma göre kilo problemim var.. Ancak bunu elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum. 45 Günde 14 kilo verdim. Hala vermem gerek ama dediğim gibi çalışıyorum.. Şimdi biraz kendimden bahsedeyim.. Yaz ayına kadar kendimi geliştirebileceğim kadar geliştirip, sonunda bir altyapı seçmelerine katılmak istiyorum. Günde arkadaşlar haricinde kendi çapımda 2 saat antrenman yaparım. Şut yeteneğim iyidir. Pozisyonuna göre sert ve isabetli vururum. Koşma bakımından, iyi koştuğumu düşünüyorum. Kilo sorunum var, ancak benden 10 kilo zayıf ve çevik kişilerden hızlı koşarım. Ancak kilo sorunu olmasa tamamen hızlanırım. Kafa topları konusunda çok yeteneksizim. Hiç iyi kafa vuramıyorum. Çalım konusunda çalımlar atamıyorum, arkadaşlarım nedeninin kilolu olmam ve bileklerimi iyi döndüremememden kaynaklandığını söylüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Daha sonra, kafamı kaldırarak oynuyorum ve arkadaşlarıma iyi paslar atıyorum. Bacak kaslarım çok gelişmiştir, yetişkin biri gibi, ancak kollarım çok kuvvetsiz, bu yüzden ikili mücadelelerde başarısızım. 8 Yaşında tam anlamı ile öğrendim futbolu.. Futbolda 2. planda olan kişlilerden görüyorum kendimi.. Yani gol attırmayı seven.. İşte kendimi nasıl geliştirebilirim ?

:)

Saat: 15:49

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık