MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Flash bellek içindekiler görünmüyor ne yapmalıyım? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/234486-flash-bellek-icindekiler-gorunmuyor-ne-yapmaliyim.html)

alisaid 1 Mart 2009 09:44

kingston 8 gb lık flash belleğim var. pc ye takıp açtığımda sanki içinde hiçbirşey yokmuş gibi bomboş. ama ozelliklerine baktığımda dolu gorunuyor. nasıl açabilirim. lutfen yardımcı olun.

careless_WhispeR 1 Mart 2009 10:51

Alıntı:

alisaid adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1327743)
kingston 8 gb lık flash belleğim var. pc ye takıp açtığımda sanki içinde hiçbirşey yokmuş gibi bomboş. ama ozelliklerine baktığımda dolu gorunuyor. nasıl açabilirim. lutfen yardımcı olun.

Yapmanız Gereken Cok Basit ...
Aşağıdaki adımları izleyin Tabi bunları izlerken Flash Belleğinizde Olan Tüm Dosyalar Mecburi Silinecektir bir nevi Flash Diskinize ufaktan format atmış oluyorsunuz...

1-

2-"

alisaid 1 Mart 2009 23:41

careless_whisper verdiğin bilgi için teşekkürler. ama ben bellek içindeki bilgileri kaybetmek istemiyorum.

careless_WhispeR 1 Mart 2009 23:46

Alıntı:

alisaid adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1328550)
careless_whisper verdiğin bilgi için teşekkürler. ama ben bellek içindeki bilgileri kaybetmek istemiyorum.

Başka bi çözümü Olduğunu Sanmıyorum Aynı sorunu bende yaşamıştım Karar sizin yinede...

MeLL 1 Mart 2009 23:52

Klasör seçeneklerinizdeki ayarlardan "Gizli dosya ve klasörleri gösterme" seçeneğinin etkin olmadığına ve aynı zamanda flash bellekteki dosyaların özelliklerinde, "Gizle" seçeneğinin işaretli olmadığına emin misiniz?

Aynı olay benim başıma gelmişti de!

alisaid 2 Mart 2009 15:00

Klasör seçeneklerinizdeki ayarlardan "Gizli dosya ve klasörleri gösterme" seçeneğinin etkin olmadığına ve aynı zamanda flash bellekteki dosyaların özelliklerinde, "Gizle" seçeneğinin işaretli olmadığına emin misiniz?

Aynı olay benim başıma gelmişti de!

evet evet eminim.gizli değil dosyalar..
ayrıca careless_whisper amma moral verdin haa:(

DERF_YORK 2 Mart 2009 15:52

Başka Bilgisayar,da denedinizmi, ? Birde Önceden,de aynı hatayı yapıyormuydu ?
Bazen yüklediğiniz proğramlarda Çakışma yapabiliyor..
Bende Proğram yüklemiştim. USB yide, Flash belleğide açmıyordu.
Sistem geri yükleme yapıp Proğramı kaldırıp.. Tekrar taktığımda.
İkisi,de Çalışmıştı.
Tabi Sizde,de aynı sorun vardır demiyorum.
Başka Pc de deneyin birde;
Eğer başka bilgisayar,da Açarsa En azından CD ye yada Başka bir Flash belleğe yedekleme şansınız olur.
Daha sonrada Careles Arkadaşın belirttiği gibi,
Biçimlendir yaparsınız.

Birde başka Flash belleğide takıp deneyin aynı sorun ondada yaşanıyorsa Pc de sorun vardır.
Eğer yoksa Flash bellekde,de hata olabilir.
Çok sık raslanmasa,da bazı Flash bellekler,de hata görülebiliyor.

MeLL 2 Mart 2009 16:18

Alıntı:

Sistem kurulumunuzda bir hata yada flash belleğinizde bir sorun olduğundan görünmüyor olabilir.Bunun için de Bilgisayarım/ sağ tıklayın.Yönet'i tıklayın ve ordan disk yönetimi bölümüne geçiniz.
Eğer Orda Flash belleğiniz görünüyor ise sorun yok demektir.Üzerinde Sağ tıklama ile aç diyebilirsiniz. Eğer ki bu seçenek oldu ise kesinlikle pc niz formatlanmak istiyor.

alisaid 4 Mart 2009 00:34

Alıntı:

AnaLiiZ_TiLbuRG adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1329015)
Başka Bilgisayar,da denedinizmi, ? Birde Önceden,de aynı hatayı yapıyormuydu ?
Bazen yüklediğiniz proğramlarda Çakışma yapabiliyor..
Bende Proğram yüklemiştim. USB yide, Flash belleğide açmıyordu.
Sistem geri yükleme yapıp Proğramı kaldırıp.. Tekrar taktığımda.
İkisi,de Çalışmıştı.
Tabi Sizde,de aynı sorun vardır demiyorum.
Başka Pc de deneyin birde;
Eğer başka bilgisayar,da Açarsa En azından CD ye yada Başka bir Flash belleğe yedekleme şansınız olur.
Daha sonrada Careles Arkadaşın belirttiği gibi,
Biçimlendir yaparsınız.

Birde başka Flash belleğide takıp deneyin aynı sorun ondada yaşanıyorsa Pc de sorun vardır.
Eğer yoksa Flash bellekde,de hata olabilir.
Çok sık raslanmasa,da bazı Flash bellekler,de hata görülebiliyor.

bu hatayı daha onceden yapmıyordu. bol viruslı olan bir pc ye taktıktan sonra bu hale geldi:) aynı hatayı tum bilgisayarlarda yapıyor. bulamadık bir yolunu gitti. aslında buldum bir yolunu ama ona da programı satın almak gerekiyor.. oof. of

Alıntı:

MeLL adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1329037)

mell verdiğniniz bilgiler için teşekkürler. dediğiniz gibi bilgisayarıma sağ tıklayıp yoneti sectikten sonra disk yonetimine girdim. orada flash belleğim görünüyor. içi dolu gozukuyor. bilgisayarınız da sorun vardır demişsiniz pc ye format cektim tekrar denedim yine dosyalar yok..

careless_WhispeR 4 Mart 2009 00:48

Başka çaresi yok onun Sen ediklerimi Yap :D

MeLL 4 Mart 2009 09:15

Alıntı:

alisaid adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1330859)
bu hatayı daha onceden yapmıyordu. bol viruslı olan bir pc ye taktıktan sonra bu hale geldi:) aynı hatayı tum bilgisayarlarda yapıyor. bulamadık bir yolunu gitti. aslında buldum bir yolunu ama ona da programı satın almak gerekiyor.. oof. of

mell verdiğniniz bilgiler için teşekkürler. dediğiniz gibi bilgisayarıma sağ tıklayıp yoneti sectikten sonra disk yonetimine girdim. orada flash belleğim görünüyor. içi dolu gozukuyor. bilgisayarınız da sorun vardır demişsiniz pc ye format cektim tekrar denedim yine dosyalar yok..

Sayın alisaid, verdiğimiz tavsiyelerle sorununuza bir çare bulamadığımız için özür dileriz.

https://www.msxlabs.org/forum/arsive-kaldirilan-konular/234771-flash-bellek-viruslerine-kesin-cozum.html#post1328985

Üstteki linkte bir program var, flash belleklerdeki virüsler için.Ama link kırık:S Sonradan gördüm sizde cevap yazmışsınız.
Buyrun yeni-->> link! <<---programı indirin ve kurun.
Ayrıca Program özellikleri

Program, probleminizi çözer mi, kesin bilmiyorum ama denemenizde yarar görüyorum.Kolay gelsin.Hayırlı günler.

alisaid 4 Mart 2009 23:13

Alıntı:

MeLL adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1331023)
Sayın alisaid, verdiğimiz tavsiyelerle sorununuza bir çare bulamadığımız için özür dileriz.

https://www.msxlabs.org/forum/arsive-kaldirilan-konular/234771-flash-bellek-viruslerine-kesin-cozum.html#post1328985

Üstteki linkte bir program var, flash belleklerdeki virüsler için.Ama link kırık:S Sonradan gördüm sizde cevap yazmışsınız.
Buyrun yeni-->> link! <<---programı indirin ve kurun.
Ayrıca Program özellikleri

Program, probleminizi çözer mi, kesin bilmiyorum ama denemenizde yarar görüyorum.Kolay gelsin.Hayırlı günler.

estağfurullah. ben ilginiz için teşekkür ediyorum. bu programı kullandım yine olmadı.. hayırlısı..

tHeBruTaLiTyOfHeLL 4 Mart 2009 23:26

Benimle İletişim Geçebilirsin...

Rower 4 Mart 2009 23:36

Alıntı:

alisaid adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1331907)
estağfurullah. ben ilginiz için teşekkür ediyorum. bu programı kullandım yine olmadı.. hayırlısı..

Birde şöyle bir deneme yapın flash kaç mg dolu gösteriyorsa 8 gb kadar doldurmaya çalışın eğer 8gb kadar doldurabiliyorsanız içindekiler silinmiştir direk formata geçin
aynı sorunu flash ta değilde hafıza kartında yasamıştım kapasitesi 512mb 350mb dolu göstermesine rağmen için boştu fakat 500mb boyutunda bir video ekledim kabul etti aynı seyi flash ta deneyin yani virüs kapmış ve içindekiler silinmiş olabilir eğer 8gb boyutunda bir dosya film atabiliyorsanız dolu göstermesi hatadır bence
*-)

BrookLyn 5 Mart 2009 03:28

Alıntı:

alisaid adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1327743)

Flash Belleğinize Virüs Bulaşmış. Aşağıda Gösterdiğim Şekilde Birebir Uygulayın Sorununuz Çözülecektir.

1- Başlat / Çalıştıra: cmd yazıp enter'layın.

http://img88.imageshack.us/img88/3166/cmdenter.png

2- Başlat \ Çalıştıra
cmd yazıp enter'ladığınızda aşağıdaki siyah ekran gelecektir.

http://img119.imageshack.us/img119/455/cmdscreen.png

3- Siyah ekranda iken;
  • cd\ yaz enter'la.
  • G: yaz enter'la. (G: Yerine Flash Belleğinizin sürücü harfi ne ise onu yazın)
  • attrib -r -a -s -h yaz enter'la.
Bunları yaptıktan sonra sisteminde Antivirüs programı var ise uyarı verecektir, verdiği virüs uyarısı doğrultusunda bulduğu virüsleri silersiniz. Ya da Flash Belleğinin içine girdiğinde 1 yada 2 tane tanımadığınız dosya olacaktır 'autorun.inf' gibi, onlarıda silin.

...ve son olarak büyük ihtimal ile sorununuz çözülmüş olacaktır. Flash Belleğini kontrol edin bakalım dosyalarınız orada mı?

alisaid 5 Mart 2009 08:59

Alıntı:

montana max adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1331954)
Birde şöyle bir deneme yapın flash kaç mg dolu gösteriyorsa 8 gb kadar doldurmaya çalışın eğer 8gb kadar doldurabiliyorsanız içindekiler silinmiştir direk formata geçin
aynı sorunu flash ta değilde hafıza kartında yasamıştım kapasitesi 512mb 350mb dolu göstermesine rağmen için boştu fakat 500mb boyutunda bir video ekledim kabul etti aynı seyi flash ta deneyin yani virüs kapmış ve içindekiler silinmiş olabilir eğer 8gb boyutunda bir dosya film atabiliyorsanız dolu göstermesi hatadır bence *-)

montana max oncelikle ilginiz için teşekkürler. ilk kez bu cozum yolunu duydum ve uyguladım. normalde diskte 114 mgbytlık yer var. ama ben 114 mgbyttan daha buyuk olan bir dosyayı flash diske attıgımda 'hedef surucudeki disket dolu' uyarısı geldi dosyayı atmadı.

alisaid 5 Mart 2009 09:08

Alıntı:

BrookLyn adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1332089)

Flash Belleğinize Virüs Bulaşmış. Aşağıda Gösterdiğim Şekilde Birebir Uygulayın Sorununuz Çözülecektir.

1- Başlat / Çalıştıra: cmd yazıp enter'layın.

2- Başlat \ Çalıştıra cmd yazıp enter'ladığınızda aşağıdaki siyah ekran gelecektir.

3- Siyah ekranda iken;

• cd\ yaz enter'la.
  • G: yaz enter'la. (G: Yerine Flash Belleğinizin sürücü harfi ne ise onu yazın)
  • attrib -r -a -s -h yaz enter'la.
Bunları yaptıktan sonra sisteminde Antivirüs programı var ise uyarı verecektir, verdiği virüs uyarısı doğrultusunda bulduğu virüsleri silersiniz. Ya da Flash Belleğinin içine girdiğinde 1 yada 2 tane tanımadığınız dosya olacaktır 'autorun.inf' gibi, onlarıda silin.

...ve son olarak büyük ihtimal ile sorununuz çözülmüş olacaktır. Flash Belleğini kontrol edin bakalım dosyalarınız orada mı?

brooklyn bu yontemi daha onceden denemiştim. attrib-r-a-s-h komutunu yazdığımda 'attrib-r-a-s-h iç yada dış komut çalıştırılabilir program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor' cevabını alıyorum. bir de içinde 'autorun.inf' dosyası vardı. bana bunun virus oldugunu soylediler. virus programlarıyla tarattırdım virus olarak algılamadılar. ben sileyim dedim dosya bulunamadı gibilerinde bir uyarı verdi silemedim. unlocker programı yardımıyla sildim değişen bir şey yok..
ama şunu soylemeden de geçemiyeceğim flash bellek içinde 'FOUND.000' adında gizli bir dosya var. ve bu dosya diskin içindeki dosyaların buyuklugu kadar. dosya içinde 'FILE000.CHK FILE0001.CHK ....' diye giden dosyalar var.. teşekkürler..

BrookLyn 5 Mart 2009 10:45

1 ek
Alıntı:

alisaid adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1332122)
brooklyn bu yontemi daha onceden denemiştim. attrib-r-a-s-h komutunu yazdığımda 'attrib-r-a-s-h iç yada dış komut çalıştırılabilir program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor' cevabını alıyorum. bir de içinde 'autorun.inf' dosyası vardı. bana bunun virus oldugunu soylediler. virus programlarıyla tarattırdım virus olarak algılamadılar. ben sileyim dedim dosya bulunamadı gibilerinde bir uyarı verdi silemedim. unlocker programı yardımıyla sildim değişen bir şey yok..
ama şunu soylemeden de geçemiyeceğim flash bellek içinde 'FOUND.000' adında gizli bir dosya var. ve bu dosya diskin içindeki dosyaların buyuklugu kadar. dosya içinde 'FILE000.CHK FILE0001.CHK ....' diye giden dosyalar var.. teşekkürler..

Komut dosyası silindiği için bu uyarıyı alıyorsun. Aynı sorunu yaşayan bir çok kişi bu yöntemle çözdü.

Ekteki dosyayı indirip C:\WINDOWS\system32'nin içerisine kopyalayıp söylediğim işlemleri tekrar bire bir uygulayın. Komutları yazdığım şekilde birebir uygulayın lütfen.

Sonucu tekrar buraya bildirin.

alisaid 5 Mart 2009 14:18

Alıntı:

BrookLyn adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1332210)
Komut dosyası silindiği için bu uyarıyı alıyorsun. Aynı sorunu yaşayan bir çok kişi bu yöntemle çözdü.

Ekteki dosyayı indirip C:\WINDOWS\system32'nin içerisine kopyalayıp söylediğim işlemleri tekrar bire bir uygulayın. Komutları yazdığım şekilde birebir uygulayın lütfen.

Sonucu tekrar buraya bildirin.

o dosya vardı ama yine de ekteki dosyayı kopyaladım yine aynı hatayı verdi..:(

alisaid 5 Mart 2009 19:25

ohh bee en sonunda halloldu. nasıl mı yaptım?:
once araclar/klasor secenekleri/görünüm/korunan işletim sistemi dosyaları gizle seceneğini inaktif yaptım ve flash belleği tekrar actığımda iki klasör gordum. biri 'autorun.inf' diğeri ise 'FOUND.000' . işte bu found.000 dosyasında .chk uzantılı bir suru dosya vardı. meger bu dosyalar flash bellek içinde bulunan asıl dosyaların kurtarılmış hali imiş. sıra geldi bu dosyaları eski haline getirmek. bunu da 'DIY DataRecovery' programı ile yaptım.

işe bu mucizevi programın linki:) :CHK-Mate - Free software downloads and reviews - CNET Download.com

ve passwordu(key değil): CM-SUL-130103-CMRZ

burada benle ilgilenen tum arkadaşlara teşekkürlerimi bir borc bilirim. Allah razı olsun..

alisaid 15 Mayıs 2009 15:47

Arkadaşlar benim bu flash belleğim yine bozuldu. yine aynı hata. yani içindeki dosyalar gorunmuyor. once yaptığın gibi yap diyecekiniz ama bu sefer oyle değil. bu sefer içinde sistem dosyalarından başka hiç bir dosya gorunmuyor. yardımcı olun lutfen . içindekileri de kaybetmemem gerekiyor. tHeBruTaLiTyOfHell siz bu işlerden anlıyorsunuz yardımcı olun lutfen..

alisaid 16 Mayıs 2009 21:32

yok mu çözüm. bir program tavsiye edin bari. bir kaç programla denedim. icindekiler gorunuyor ama cıkaramıyorum satın almak lazım programı..

alisaid 18 Mayıs 2009 18:58

arkadaşlar sorunu hallettim. ne kadar yardımcı olmadıysanızda veya olmaya çalışsanızda yine kendi cabamla hallettim. scan disk ile tarattırdım bellegi. yine eskisi gibi chk uzantılı dosyalar oluştu. ondan sonra o mucizevi programı kullandım. daha onceden belirttiğim programı kastediyorum.. hayırlı gunler

alisaid 18 Mayıs 2009 19:04

arkadaşlar sayfa 4 deki programın linki calışmıyor. link CHK-Mate - Free software downloads and reviews - CNET Download.com bu . bi bakarmısınız

geogirl 18 Mayıs 2009 20:13

Selam. benim de a-data flashım var ama vista görmüyor.
ne yapmalı?

Misafir 29 Ağustos 2009 18:56

benim kingston 4gb belleğim var pcye takıyorum ışığı birkere yanıp sönüyor ve hiç bişey gelmiyor

Misafir 6 Eylül 2009 23:12

SELAM ARKADASLAR flasbelelgın ıcındekı dosyaları tam okumuyor yarım okuyor nasıl cozerım

Misafir 20 Ekim 2009 12:27

googleden veri kurtarma proğramı indir. onunla kurtarırsın

Misafir 23 Aralık 2009 17:15

arkadaşlar ben de flashımın içindekileri göremiyorum takıyorum pc ye direk biçimlendir diyor ama kesinlikle biçimlendirmedim internetten bi ton program indirdim ama hiç bi şekilde göremiyorum içindekileri lütfen yardım edermisiniz çok çok acil

Misafir 1 Ocak 2010 07:47

flaş belleğim çalışmıyor

benim kingston datatraveler 100 flaş belleğim var.taktığımda dataraveler2,0yazıyor yeni donım bulma sihirbazı açılıyor sonra altta söylüyorki yeni donım bulundu düzgün çalışmayabilir

Misafir 12 Nisan 2010 17:29

Sorunun çözümü

arkdaslar aynı sroun bende de vardı fakat şöyle bi yol buldum kendimce ''Klasör Seçenekleri ''nden '' Korunulan işletim dosyalarını gizle '' secenegini kaldırdıgımızda flastaki klasörler ulaşa biliyorsunuz bunu yaptıgımda dikkatimi ceken unsurlardan biri ise kaspersky lisanslı kullanıyorum orjinal - bu işlemi yaptıgımda C sürücüsüne girdigim anda virüs buldu bir kaç adet...sanırım bu yolla saklanan virüsleri de bulamıyor kaspersky o secenegi kaldırdıgımda birkaç virüsüde bulmus oldu syg. işe yarayacagını düşündügümden dolayı paylaştım bilgilerimi.

Misafir 30 Mayıs 2010 21:30

Benim bilgisayarımda hem windows hem de ubuntu yüklü (yani iki farklı işletim sistemi kurulu). Windows içerisinde açıldığında gözükmeyen dosyaları Ubuntu içerisinde çok rahat bir şekilde görebiliyorum. Ubuntu'da açtığım flash bellekteki dosyaları bilgisayara yedekliyorum, sonrasında da Windows içinde flash belleği yeniden açarak dosyaları flash belleğe aktarıyorum. Böylece sorun ortadan kalkmış oluyor ;)

aqa deniz 28 Ağustos 2010 15:09

flaş bellek sorunu

2 gün önçe kingston 4 gb flaş disk altım küçük bir taşıma yaptım şimdi pc falşı görüyor ama okumuyor:@

Misafir 13 Eylül 2010 18:06

ya ben sizin dediğiniz siteden indirdim ama açılmıyo aynı şekilde benim usbmde sizinki gibi. found dosyaları falan. benimde bilgilerimin gitmemesi lazım. ama yapamıyorum yardımcı olurmusnz?

Misafir 18 Ekim 2010 20:42

flaş belegi okumayor ne yapmalıyım

gangsterr 19 Ekim 2010 21:58

aynı sorunu bende yaşadım ve işe yaradı...
O dosyaları görebilmek için birde
Klasör Seçenekleri --> Görünüm --> Korunan işletim sistemidosylarını gizle seçeneği var onun işaretinin kaldırarak deneyin, görünür.

Usb FLash diskinzn İçindeki DosyaLar qözükmüosa Kesin Çözüm Bu !

Misafir 22 Ekim 2010 16:56

saol paylaşım güzel galiba ama ben paylaşımı göremiyorum bi daha paylaşabilir misin yada görebilmek için üye mi olmak lazım ??

Misafir 29 Ekim 2010 22:39

arkadaşlar benim bilgisayar vista flaşı takıyorum oyun atmak için hafızası doldu hatası veriyor ama bakıyorum ki flaş boş normalde ve ataçağım oyun kesinlikle sığıyor flaşımdakileri nasıl göreceğim xp de yolunu biliyorum ama vistada farklı lütfen yardım edin

Misafir 10 Kasım 2010 19:24

benimde aynısı oldu :D ama bi çözüm buldum usb nin içindeki dosyaların adını tam olarak biliosan ozaman şöyle yap ör:"I:\dosya adı .uzantısı"
yolunu yaz yani tabi tam olarak biliosan :D

Misafir 26 Aralık 2010 19:06

arladaşlar benim flashı taktığumda flashın içndekileri görmüyor ama flashı görüyor

Misafir 8 Ocak 2011 17:01

arkdaşlar benim flaşımda sorun var görünyordu daha bilgisayarımda görmüyor başka bilgisayarla da görünmüyor sebebi ne olabilir.arkdaşlar mp3lü fllaşti yardımvı olursanız sevinirim

Misafir 14 Ocak 2011 14:12

mrb alisaid arkadasım benm de 8gb sandisk belleğim var içinde neredeyse 7 gb dolu.ama dosyalar görünmüo sen demişsin ya korunan işletim sistemi dosyaları gizle seceneğini inaktif ettim die ben ona tıkladıımda uyarı veriyor.bilgisayarınız çalışamaz hale gelebilir die.korktum vazgectm.napabilirim ki???
nolur yardımcı oll

Misafir 14 Ocak 2011 19:18

aynen bende de aynı durum

Misafir 24 Ocak 2011 21:40

başka bilgisayr

virüs programından kaynaklanıyor galiba.

Misafir 3 Şubat 2011 21:59

bilgiler gozukmuor

bnm bı flash bellegım vr ıcınde klasör var bir suru ıcnde fotograflarım vr ama kesınlıkle sılınmemelı pcye taktıgmda goremıorm ama bılgıler sılınmesn die biçimlendiremiorumda ne yapmalıyım ???

Misafir 8 Şubat 2011 22:25

flaş bellegimin için dekiler gözükmüyo

klasör şeçeneklerine girdim fakat olmadı daha ne yapa bilirim içindeliker bana lazım

alisaid 28 Şubat 2011 10:02

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1945452)
mrb alisaid arkadasım benm de 8gb sandisk belleğim var içinde neredeyse 7 gb dolu.ama dosyalar görünmüo sen demişsin ya korunan işletim sistemi dosyaları gizle seceneğini inaktif ettim die ben ona tıkladıımda uyarı veriyor.bilgisayarınız çalışamaz hale gelebilir die.korktum vazgectm.napabilirim ki???
nolur yardımcı oll

O uyarıyı dikkate alma. Hiç bir şey olmaz Allah'ın izniyle. Sonra dosyalar chk.. şeklindeki dosyalar şekline donuşmuş olacak. gerisini nasıl yapacağınızıda yazmıştım..

Misafir 8 Mart 2011 20:57

winrar programını aç, flash diskini winrar programı ile görüntüle. klasörler görünecektir. klasörlerin içinden dosyaları hard diskine kopyala ama sakın direk olarak klasörleri kopyalama o zaman hard diskinde de görünmezler. tüm dosyaları klasörlerden aldıktan sonra flash diskini biçimlendir ve hard diskindeki klasörleri tekrar flash diske at.

66mahmut66 11 Nisan 2011 20:25

Arkadaşlar Aynı Sorun Bendede Vardı Burdaki Söylenilenleri Tamamen Uyguladım Fakat Hiç Birisi Olmadı.Win 7 Kullanıyorum Flasştaki Müzikler Winap İle Çalıyor İçinde Dosya Görünmüyor

Neyse Çözüme Geçeyim

1-) Flash Dik İçinde Arama Yaptırdım Aramaya ( *.* ) Parantezler Yok Yıldızları Yazın.Arama Yaptırdım *.* Tüm Dosyaları Arama Manasına Gelir

2-) Arama Yaptırınca Müzikler Fotograflar Çıktı Onları Bilgisayara Kopyaladım Ve Dosyalar Görünüyor.

3-) Flası Biçimlendirecem Daha Biçimlendirmedim

4-) Bilgisayara Kopyaladığım Müzikleri Geri Atacam :D

Bu Kadar Basit.... Ha Ben Kesin Olur Demiyorum Bu Flash Diskdeki Problemle Alakalı İnşallah Faydamız Olmuştur.

Misafir 19 Nisan 2011 22:55

FLASH BELLEĞİN İÇİNDEKİ GÖRÜNMEYEN DOSYALARI KURTARMAK

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE BENDE BU SORUNU YAŞAMIŞTIM VE KENDI KENDİME BU SORUNU ÇÖZDÜM SİZEDE YARDIMCI OLMAK İSTEDİM DİREK OLAYA GEÇELİM.
ÖNCELİKLE BİLGİSAYARIMDAN FLASH BELLEGE SAG TIKLAYIP ARSIVE EKLE DIYORZ SONRA FLASHIMIZIN ICINE RAR DOSYASI OLARKA DOSYALARINIZ TOPLANIYOR ORADAN DOSYALARINIZI ALARAK FLASHINIZI BİÇİMLENİRE BİLİRSİNİZ KOLAY GELSİN..

Saat: 10:07
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık