MsXLabs
Sayfa 1 / 3

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Belimin ağrımasının sebebi ne olabilir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/241849-belimin-agrimasinin-sebebi-ne-olabilir.html)

Nurcan Komşu 1 Nisan 2009 21:35

sağ bel boşluğum ağrıyor neden olabilir acaba?

Keten Prenses 1 Nisan 2009 22:01

batın yani karın ve sizin bel boşluğu diye tabir ettiğiniz bölgede çok miktarda iç organ bulunmaktadır. diğer bölgelerin ağrısında ağrı kesici önerilirken bazı belirtileri gizlememesi için karın ve boşluk ağrılarında kesinlikle ağrı kesici önerilmez
Batın boşluğunda mide, bağırsaklar, karaciğer, pankreas, safra kesesi, safra yolları, dalak, apendiks, böbrek ve idrar yolları, mesane, kadınlarda rahim ve yumurtalıklar, erkekte prostat bulunmaktadır. Bütün bu organlardan ve batın duvarından kaynaklanan birçok akut ve kronik ağrı vardır. Bütün bu ağrıların değerlendirilmesi oldukça zordur. Hastanın iyi tetkiki gereklidir.

önerim bir dahiliye uzmanına görünmeniz ve kesinlikle ağrı kesici almamanızdır.
sağlıklı günler dilerim

Misafir 30 Ağustos 2009 22:41

sağ bel boşluğumda ani olarak başlayan bir ağrı var 24 saattir kesilmedi içim acıyor ne yapmamı önerirsiniz teşekkürler

Misafir 30 Ağustos 2009 22:54

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1469685)
sağ bel boşluğumda ani olarak başlayan bir ağrı var 24 saattir kesilmedi içim acıyor ne yapmamı önerirsiniz teşekkürler

Doktora gitmenizi öneririz.Rica ederiz.

ener 30 Ağustos 2009 22:55

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1469685)

Dahiliye Uzmanına gözükmeniz gerek birçok nedeni olabilir.
Geçmiş olsun...

Misafir 31 Ağustos 2009 03:54

Alıntı:

Nurcan Komşu adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1363571)
sağ bel boşluğum ağrıyor neden olabilir acaba?

Ilac veya tedavi yontemi tavsiye edemiyoruz bir doktora gorunmelisiniz gecmis olsun.

Misafir 1 Eylül 2009 21:56

Alıntı:

boşluk ağrısı
6 aydır sol boslugumda agrı var dr gıttım tahlıler yaptırdım tahlıllerımde ıdrarda kan var dedı doktorum
fakat cektırmıs oldugum bt ıncelemesınde bobreklerle ılgılı ve dıger organlarla ılgılı sorun olmadıgını soyledı
fakat solda üreter distal ucu lokalızasyonunda 6 mm boyutunda radyodansıte dıkkatı cekmıs olup tarif edilen
radyodansıtel üreter tra sesını dısındadır bunuanlıyamadım acıklama yaparsanız cok sevınırım sımdıden tşk ederım

Misafir 20 Ekim 2009 14:18

sağ ve sol boşluğumun az yukarsında ağrı var aniden oldu 2 gündür var birde midemi birşey sıkıyormuş gibi ağrı var cevap yazarsanız sevilirim.......

Misafir 10 Ocak 2010 12:57

1.5 senedır 2 tarafımda boslugumda agrı var dr gıttım tahlıler yaptırdım tahlıllerımde
fakat cektırmıs oldugum bt ıncelemesınde bobreklerle ılgılı ve dıger organlarla ılgılı sorun olmadıgını soyledı
hic ayım bi sonuc alamdık losyonlar vs verdıler bı sonuc alamadım 10 saate yakın calışıyorum ayakca acaba sebebı bu olabılırmı cok agrılarım oluyo ama calişmak zorundayım

Misafir 11 Şubat 2010 13:02

2 senedir sol bel boşluğumda cok şiddetli ağrılar var nerdeyse bütün doktorları gezdim üroloji,dahiliye,fizik,kadın doğum tahliller yaptırdım mr cektirdim ultrason cektirdim ama bişey olmadığını ssöylediler ne yapmalıyım lütfen bana cevap verirmisiniz şimdiden cok teşekkür ederim.

Saat: 10:23
Sayfa 1 / 3

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık