MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Tarayıcının sürümünü yükseltmek internet hızını arttırır mı? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/268013-tarayicinin-surumunu-yukseltmek-internet-hizini-arttirir-mi.html)

delimi 1 Eylül 2009 23:01

benim internetim eskiden hızlıydı ama şu anda yavaşladı de internet exploer eski sürümü var ben de sizce bunun sebebi bu olabilir mi yeni bir sürüm ie. yüklesem hız artışı görünür mü ?

ozti 1 Eylül 2009 23:13

Alıntı:

delimi adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1472602)
benim internetim eskiden hızlıydı ama şu anda yavaşladı de internet exploer eski sürümü var ben de sizce bunun sebebi bu olabilir mi yeni bir sürüm ie. yüklesem hız artışı görünür mü ?

Explorer'in eski sürüm olmasının internet hızınızı sizin hissedebileceğiniz kadar etkileyeceğini düşünmüyorum , eğer sizin internet hızı'nızda farkedilecek bir düşüş varsa bunun bir çok sebebi olabilir.Fakat bu yavaşlamayı sadece hissederek yani sayfalar arası dolaşırken yavaş açılması vb sorunlardan dolayımı söylüyorsunuz yoksa data hız'ınızmı yani aldığınız data byte'imi düşük ? Hızlı girdiğiniz dönemden sonra arada yaptığınız yada kurduğunuz programlar , sistemde siz görmeden alt'ta çalışan kendini internet'ten update eden süreki bir trafik yaratan programlar , toolbar'lar , birikmiş temp dosyalarınızdan tutunda bahsettiğiniz eski sürüm browser'a kadar , kullandığınız modem'e kadar bir çok sebep sayılabilir ama dediğim gibi browser'lar genelde sürüm yükselttikçe güncelleme yaptıkça ya bir açıklarını kapatıyorlardır , ya yeni bir kaç özellik eklemişlerdir fakat tabi sayfa açılış hız'ınıda etkileyen bazı özelliklerde eklenir ama bunlar sizin sıkıntızın çözümü olacak kadar hatırı sayılır hız'lar değil sadece ilk açılıştaki sayfa hız'larıdır.....

Misafir 1 Eylül 2009 23:20

sayfalar arası dolaşırken yavaş açılması sorunundan bahsediyorum," sistemde siz görmeden alt'ta çalışan kendini internet'ten update eden süreki bir trafik yaratan programlar , toolbar'lar sebep olabilir demişsiniz bu nedir ? Zira benim görebildiğim en son bs player yüklemiştim onun toolbarı çıktı kaldır dedim ama ???

ozti 1 Eylül 2009 23:52

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1472626)
sayfalar arası dolaşırken yavaş açılması sorunundan bahsediyorum," sistemde siz görmeden alt'ta çalışan kendini internet'ten update eden süreki bir trafik yaratan programlar , toolbar'lar sebep olabilir demişsiniz bu nedir ? Zira benim görebildiğim en son bs player yüklemiştim onun toolbarı çıktı kaldır dedim ama ???

Sayfalar arası dolaşırken yavaş açılmasının da bir çok sebebi olabilir , data alımınızda bir sorun yok ise önce bilgisayarınızda biraz temizlik yapmanızda fayda olabilir cookie'lerinizi ve temp dosyalarınızı silmekle başlayabilirsiniz mesala , ağ bağlantılarıma sağ tıklayıp onar diyebilirsiniz , bir spywarm programı ile sisteminizi taratabilirsiniz , modeminizi resetleyebilirsiniz , sistemizde dediğim gibi alt'ta çalışan yani sizin kapalı zannettiğiniz mesala itunes yüklüdür siz programı kapalı zannederseniz ama arka planda kendi sitesine bağlanıp güncellemeleri kontrol edip var ise yüklüyor ekstra bir trafik yaratıyodur bu bir örnek aynı şekilde bu işlemi bir çok program bu şekilde yapar , onun için kurduğunuz programlar da bu tarz otomatik güncellemeleri manuel yapmanızda yada arada görev yöneticisini açıp işlemler kısmını bir gözden geçirmeniz, bu arada explorer'inizida bunları yaptıktan sonra güncellemeniz de fayda olabilir ve tarayıcı olarak'da mozilla'nın firefox'unu yada opera'yı önerebilirim..

Şimdilik size diyeceklerim bunlar , dediklerimi kontrol edip daha sonra bir restart edip tekrar deneyin..

Misafir 8 Ekim 2009 08:32

Alıntı:

tarayıcıyı yükselt
intenet hızı yavas video ve facebok acılmıyor

Misafir 23 Ocak 2010 21:30

Alıntı:

tar

ayici yukseltme
tarayıcıyı yükselt

Misafir 8 Şubat 2010 22:54

facebook sayfasını her açtığım da farlı safalar çıkıyo sohbet te kendi kendine kapanıyo bu yüzden yükseltmek istiyorum

RuffRyders 8 Şubat 2010 23:00

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1685035)
facebook sayfasını her açtığım da farlı safalar çıkıyo sohbet te kendi kendine kapanıyo bu yüzden yükseltmek istiyorum

Firefox'un son sürümü 3,6yı deneyebilirsiniz.

Firefox tarayıcı | Daha hızlı, daha güvenli ve daha özelleştirilebilir | Mozil

Misafir 9 Şubat 2010 23:19

facebook tarayıcısı yükselsin

_KleopatrA_ 9 Şubat 2010 23:21

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1686886)
facebook tarayıcısı yükselsin

Firefox'un son sürümü 3,6yı deneyebilirsiniz.

Firefox tarayıcı | Daha hızlı, daha güvenli ve daha özelleştirilebilir | Mozil

Misafir 11 Şubat 2010 18:25

[QUOTE]facebook tarayici yukseltilmesini istiyorum her zaman facebook ana sayfasını ve sohbet sayfasını açmıyor

RuffRyders 11 Şubat 2010 18:30

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1689987)
facebook tarayici yukseltilmesini istiyorum her zaman facebook ana sayfasını ve sohbet sayfasını açmıyor

Facebook tarayıcısı diye bişey mi var :^) İnternet tarayıcısı olarak Firefox 3,6'yı kullanmanızı tavsiye ederim. Tıklayın ve indirin > Firefox tarayıcı | Daha hızlı, daha güvenli ve daha özelleştirilebilir | Mozil

Misafir 18 Şubat 2010 18:15

Alıntı:

tarayici yukseltme

nasıl yükseltebilirim tarayıcıyı

Misafir 2 Nisan 2010 16:29

tarayıcı yükseltme

Alıntı:

facebook tarayici yukselt
istiyorum

kübra can 25 Eylül 2010 17:28

ben facemi açıyorum tarayıcını yükselt dio çevrim dışı olamıyorum

Misafir 26 Eylül 2010 15:15

facbook shobet etme için yeni tarayıcıya hitiyacım var lütfen bu konuyla ilgilenin

KaNKaWaReZ 26 Eylül 2010 15:54

Alıntı:

kübra can adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1829279)
ben facemi açıyorum tarayıcını yükselt dio çevrim dışı olamıyorum

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1829825)
facbook shobet etme için yeni tarayıcıya hitiyacım var lütfen bu konuyla ilgilenin

MOZİLLA FİREFOX 3.6.10 >>>İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ<<<

İNTERNET EXPLORER 8 >>>İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ<<<

OPERA 10.62 >>>İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ<<<

GOOGLE CHROME 6.0.472.62 >>>İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ<<<

Misafir 1 Ekim 2010 15:56

BEN FACEBOOKUMU AÇIYORUM HERŞEY GÜZEL HOŞTA AMA SOHBET PENCEREM AÇILMIYOR TARAYICIYI YÜKSELT DİYOR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Misafir 16 Ekim 2010 19:38

faceseden benim taraycımı yükseltirmisin yarına çok acildir. facesede arkadaşalarımla sohbet edemiyorum çok acildir. lütfennnnnnnnnn

selmakpolat78 20 Ekim 2010 00:02

sizden 1 isteyim olacaktı

Facebookaki tarayıcı seviyesi nasıl düzeltilir?

Misafir 22 Ekim 2010 17:11

tayyip

tarayıcıyı yükselt diyor. kimseyle mesajlaşamıyorum. tarayıcıyı yükselt diyorum internetten çıkıyo sebebi ne acaba

Misafir 24 Ekim 2010 21:50

facesde benim facedeki tarayıcı seviyesini yarına kdar yükseltirmisiniz çok acildir

Misafir 14 Kasım 2010 17:47

FACEBOOK TA TARAYICIYI YÜKSELTMEKKKKKKKKK İSTİYORUM KARDESİM

Misafir 14 Kasım 2010 17:49

TARAYICI

FACEBOOK TA TARAYICIYI YÜKSLETMEK İSTİYORUM

Misafir 29 Kasım 2010 15:02

face d sohbt için tarayıcıyı yükselt dio yükseltsem internet faturası fazla gelirmii

Misafir 20 Aralık 2010 12:15

sohbet tarayıcısın nasıl yükseltebilirim

Efulim 20 Aralık 2010 12:26

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1906110)
sohbet tarayıcısın nasıl yükseltebilirim

Kullandığınız tarayıcının sürümünü yükseltmeyi deneyin.

Misafir 27 Aralık 2010 20:39

face bookta ana sayfam ve profilimde sohbet görünmüyor tarayıcıyı yükselt diyor :(

Misafir 7 Ocak 2011 06:58

donma

bilgisayarın yerel diski dolmuştur o yüzde yavaşlar format attırman lazım

Misafir 15 Şubat 2011 18:09

facebookta tarayıcıyı nasıl yükseltirim

Misafir 2 Mart 2011 16:11

tarayıcı yüksel dio tıklıom dowland felan diom ona tıklıom hiç bişey olmuo neden ?

Misafir 3 Mart 2011 21:12

java script

facebookta sohbetı oflıne yabtım yanışlıkla böylece facebokk vıdeolarını açamıyorum,msn e_maılını de açmıyo java scrıbt yüklemem gerektıgını tarayıcımı yükseltmem gerektıgını söyluyor.ama yabamadım.sohbet çevrım dısı .çevrım ıçıne dönemıyorum.yardımlarınızı beklıyorum.

RuffRyders 3 Mart 2011 23:20

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1999066)
facebookta sohbetı oflıne yabtım yanışlıkla böylece facebokk vıdeolarını açamıyorum,msn e_maılını de açmıyo java scrıbt yüklemem gerektıgını tarayıcımı yükseltmem gerektıgını söyluyor.ama yabamadım.sohbet çevrım dısı .çevrım ıçıne dönemıyorum.yardımlarınızı beklıyorum.

Javayı buradan yükleyebilirsin: Tıklayın

Son sürüm Firefox indirmek için: Tıklayın

Son sürüm Internet Explorer indirmek için: Tıklayın

ilmira 31 Mayıs 2011 15:02

istek

sohbet açılmıyor tarayıcıyı yükseltilmisiniz acaba rica ediyorum lütfen..........

Misafir 24 Haziran 2011 15:23

fscebook

YAW 0.FACEBOOK'A giriyorum opera miniden tarayıcınızı yukseltın dıyor yukseltıyorum yıne aynı şey cıkıyor ne yapmam qerekır?

Saat: 03:18

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık