MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Cevaplanmış (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/)
-   -   Kol ve bacak uyuşması, göz kararması ve baş ağrısı neden olur? (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/345515-kol-ve-bacak-uyusmasi-goz-kararmasi-ve-bas-agrisi-neden-olur.html)

Misafir 3 Ocak 2011 21:27

Kol ve bacak uyuşması, göz kararması ve baş ağrısı neden olur?

geceleri sürekli kollarım bacaklarım uyuşuyor bu sabah yataktan kalktığımda üzerine basamadım ve iki defa düştüm aynı şekilde baş dönmesi göz kararması ve başımda sürekli ağrılar var ve kollarımda da uyuşma oluyor aynı bir ölü gibi hiç kımıldatamıyorum.bacaklarıma da kramplar şeklinde de oluyor kımıldatamıyorum acaba önemli bir sorun var mıdır

ThinkerBeLL 2 Nisan 2011 02:03

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1929346)
geceleri sürekli kollarım bacaklarım uyuşuyor bu sabah yataktan kalktığımda üzerine basamadım ve iki defa düştüm aynı şekilde baş dönmesi göz kararması ve başımda sürekli ağrılar var ve kollarımda da uyuşma oluyor aynı bir ölü gibi hiç kımıldatamıyorum.bacaklarıma da kramplar şeklinde de oluyor kımıldatamıyorum acaba önemli bir sorun var mıdır

Şikayetleriniz düşük tansiyon belirtilerini gösteriyor. Doktorunuza görünmelisiniz.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2034286)
Annem 60 yasinda ve surekli kafasinda ve bazilari ellerinde ve ayaklarinda uyuşma meydana geliyor.
Neden olabilir?

Haif hypertansiyon var ve Seker hastaligi var.

Saygilarimla
Celal Uslu

Sebebi belirtmiş sayılırsınız; şeker hastalığı başlıca sebeplerdendir. Ayrıca romatizmal şikayetleri de varsa hastanın, bunun da bir sebep olacağını unutmayın. Doktorunuzla görüşmeyi ihmal etmeyin.

nicely 2 Nisan 2011 03:39

nicely

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1929346)

bu kol ve bacak için bir norolaji bölümüne gitmelisiniz aynı zamanda buradaki doktor gerek görürse emg diye bir uygulama ile sorunu anlıyor geçmiş olsun

Misafir 3 Ağustos 2012 18:17

merhaba ben 29 yasındayım ve 2 senedır beynım uyusuyo ıgne gıbı batmalar oluyo kasıma dogru sımdı 2 aydır 10 güde bır dılım uyusuyo dudakalrım .. benı cok korkutuyo lütfen yardımcı olun.. beyın fılmı cektırdım dr en ufak bısey olmadıgın söledı .. pıskologa gönderdı depresyon dedı ılac verdı ılaclarla hep uyusukluk uyuma böle yasamak ısemıyorum .. yardım edın

Misafir 3 Eylül 2012 22:04

mrb bende yaklaşık 3 senedir gözlerim karıncalaşıyor ve şuanda da kollarım ve ayaklarım uyuşuyo resmen yere düşece gibi oluyorum yürüme zorluğu çekiyorum resmen gözlerim karıncalaştığı için tansiyondandır diyolar ama bence değil emar çekindim bende birde bel fıtığı var sizce ondan mıdır lütfen yardım edin?

cansumurat 27 Ocak 2015 16:28

sol kol ve sag bacakta uyuşma neden olur?

Mrhb. Benm 6 7 aydr vücudum da uyusma var ozellikle sol kolum ve sag bacagm da ayrica aksamlari tüm bedenm halszlesiyo güçsüzlesiyo yaklasik bi iki ay once sabah kalktgmda ayaklarmn üzerine basamadm sakat gibi kalktgm gibi yere düşüp kaldm kzm var 2yasnda sakat kalmaktan cok korkuyorum :((

Misafir 20 Şubat 2018 03:13

AYNI DERT BENDEDE VAR , BENDEDE BOYUN FITIĞI VAR SANIRIM O YUZDEN OLUYOR. DUZENLI SPOR TEK ÇARE HER GÜN YÜRÜYÜŞ VE EVDE EGZERSIZ PLATESIN YARDIMI OLUR

Misafir 25 Şubat 2018 22:07

Göz kararması düşük tansiyondan olur. Mesela bana da bir gün oldu yemek yemeden basketbola gittim ve gözüm karardı bayılacak gibi hissettim. Kol ve bacak uyuşması bacağımızı veya kolumuzu uzun süre havada tutmamızdan olur ya da kolunuz veya bacağınızın üzerine oturunca olur. Baş ağrısı kafanı bir yere çarparsan olur ya da bulunduğun yerde çok gürültü varsa olur.

Safi 1 Mart 2018 01:15

Baş dönmesi ve ağrısı, göz kararması, kol ve bacak uyuşması, kalp çarpıntısı, düşük tansyon - aneminin en sık görülen belirtileridir.
Doktorunuzla görüşmeyi ihmal etmeyin.

BAKINIZ Anemi (Kansızlık)

Misafir 11 Temmuz 2018 00:17

4 gündür Ellerim ayaklarım uyuşuyor rengim benzim atıyor gözlerim kararıyor kulaklarmda bir ses ayrıca durmadan çınlıyor başımın dönmesine sebep oluyor acaba bunlar neden oluyor ne yapmam lazım???

Saat: 12:52

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık