MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Bilgisayar (https://www.msxlabs.org/forum/bilgisayar/)
-   -   Sorunsuz Internet (TRKY DNS Ayar) (https://www.msxlabs.org/forum/bilgisayar/4931-sorunsuz-internet-trky-dns-ayar.html)

Misafir 18 Nisan 2006 22:13

Internet sitelerine giriş yapamıyorsanız ve bazı uygulamalar, internet üzerinden cevap alamadığını söylüyorsa sorun DNS'lerde olabilir. En iyi DNS'i, o seçsin. Yeni animasyonumuzda bir Türk yazılımını tanıttık. Son günlerde birçok kullanıcı tarafından sıkça dile getirilen bir problem var. "Bazı internet sitelerine giremiyorum ama tekrar denediğimde girebiliyorum" veya "E-posta okumak için Outlook Express'i açıyorum ama dakikalarca bekledikten sonra yanıt alamadığını söylüyor" gibi sorunları çok duyar olduk. Sorunların başlıca nedeni ise sunuculardaki problem değil, en uygun DNS'in seçilmemiş olması. Telekom'un tavsiye ettiği gibi otomatik DNS seçimi yaparsanız maalesef bu sorunlardan da kurtulamamış oluyorsunuz.

Ücretsiz minik yazılım, bu derdinizi çözüyor
Oysa, bir Türk yazılımı olan TRKY-Dnsayar, bu sorunu otomatik olarak çözüyor. Programı çalıştırarak bütün DNS'leri kısa sürede sorgulayabiliyor ve en uygun olanını kendiniz seçebiliyorsunuz. Dilerseniz bu işlemi, bilgisayarınız her açıldığında otomatik yapılmasını da sağlayabiliyorsunuz

TRKY-Dns Ayar 1.2.1

> > Download < <

Ücretsiz.

yalnizlik_zor 12 Ocak 2007 11:22

merhaba öncelikle güzel paylaşım için teşekür ederim bir sorum olacak bu sistem otomatik olarak en iyi dns yi şeçiyo biz eski orjinal ayarlarımıza nasıl dönebiliriz peki bu programı kullanmak istemessek eğer..

Misafir 12 Ocak 2007 11:29

Alıntı:

yalnizlik_zor adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 317319)
merhaba öncelikle güzel paylaşım için teşekür ederim bir sorum olacak bu sistem otomatik olarak en iyi dns yi şeçiyo biz eski orjinal ayarlarımıza nasıl dönebiliriz peki bu programı kullanmak istemessek eğer..

YereL ağ Bağlantısı özellikleri >>> İnternet İletişim Kuralları kısmına Kendi Sabit Ip adresinizi yazarak normal ayarlarınıza Dönebilirsiniz.. :)

alper_9595 1 Mayıs 2009 23:40

Yasaklı siteler için DNS ayarı

208.67.222.222
208.67.220.220

bu şekilde ayarlayın yasaklı yasaksız hepsine girersiniz........ ;)

T_walkeR 9 Mayıs 2009 08:44

Tessekkur ederim ! Iyi bir DNS bula biliyor..

thefear9 14 Temmuz 2009 12:38

ben denedim dns aldırdım fakat gene de karşıma mahkeme kararıyla yasaklanmıştır yazısı çıktı :S

Misafir 9 Eylül 2009 22:29

Alıntı:

dns ayarları
WİNDOWS 7 DE DNS AYARLARI NASIL YAPILIYOR...

falcon12345 24 Kasım 2009 01:24

Alıntı:

thefear9 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1440285)
ben denedim dns aldırdım fakat gene de karşıma mahkeme kararıyla yasaklanmıştır yazısı çıktı :S

dns ayarları değiştildiğinde dns önbelleği boşaltılmalıdır. bunun için bağlantıyı onar diyebilirsiniz veya daha kesin çözüm ipconfig/flushdns komutunu kullanın..

DNS Ayarları ve Yasaklanan Sitelere Erişim..

Misafir 8 Aralık 2009 09:06

bu programın hem vistada,xpde hemde server2008 de calısan yeni versiyonu çıktı.Ve çok daha hızlı şekilde çalışıyor program.Ayrıca İnternette Filitre Olmalımı diye soruyor.Hayır derseniz yurtdışı dnslerini ayarlayıp sisteminizi otomatik yurtdışı dnslerini ayarlıyor.Programı kullanıyorum ve gercekten calısıyor. Yeni versiyonu trky-dnsayar 3.0.1 kendi orjinal sayfasında da var.

Misafir 16 Aralık 2009 05:12

filtre olmasını nerden işaretliyoruz

Saat: 21:04
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık