MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Bilgisayar (https://www.msxlabs.org/forum/bilgisayar/)
-   -   Linklerin (Internet Sayfalarının) Yeni Sayfada Açılması (https://www.msxlabs.org/forum/bilgisayar/79340-linklerin-internet-sayfalarinin-yeni-sayfada-acilmasi.html)

efsanehido 18 Kasım 2007 21:56

arkadaşlar web sayfasında bir linde farklı pencere açmıyor sizce neden olabilir. şimdi den teşekkürler.

NeutralizeR 18 Kasım 2007 22:31

Alıntı:

efsanehido adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 821342)
arkadaşlar web sayfasında bir linde farklı pencere açmıyor sizce neden olabilir. şimdi den teşekkürler.

Sorunuz pek anlaşılır değil. Bir web sayfanız var ve belirlediğiniz bir link'in yeni sayfada mı açılmasını istiyorsunuz? Sayfanın kaynak koduna inin ve ilgili link'in <a href="xxx" bölümüden sonra "target=blank" bölümünü ekleyin.

Yani <a href="siteadresi" target="_blank"> olacak şekilde..

efsanehido 18 Kasım 2007 22:47

sağol kardeş ama ben sadece internet kullanıcısıyım. benim sorunum mesela gazeteoku.com da bir gazete okumak istiyorum tıkladığımda gazetenin sayfası atyrı bir pencere olarak açılması gerekiyor ama açılmıyor. açılıp anında kapanıyorç.. bende dolayısıyla sayfaya ulaşamıyorum . yardımın için teşekkürler.

NeutralizeR 18 Kasım 2007 22:58

Alıntı:

efsanehido adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 821397)
sağol kardeş ama ben sadece internet kullanıcısıyım. benim sorunum mesela gazeteoku.com da bir gazete okumak istiyorum tıkladığımda gazetenin sayfası atyrı bir pencere olarak açılması gerekiyor ama açılmıyor. açılıp anında kapanıyorç.. bende dolayısıyla sayfaya ulaşamıyorum . yardımın için teşekkürler.

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Internet Explorer 6, 7 - Firefox?

Tarayıcınızın seçeneklerinden "Açılır Pencere Engelleyicisi"'nin ayarlarını düzenlemeniz gerekiyor. O siteyi güvenilen siteler listesine alın ya da sitedeki bağlantılara sağ tıklayın yeni pencerede açmayı deneyin...

efsanehido 18 Kasım 2007 23:20

explorer 7 de açılır pencereden değil. çünkü pencereleri açıyor sadece ayrı bir internet sayfası (ayrı bir pencere olarak) açmıyor.

NeutralizeR 18 Kasım 2007 23:23

Alıntı:

efsanehido adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 821431)
explorer 7 de açılır pencereden değil. çünkü pencereleri açıyor sadece ayrı bir internet sayfası (ayrı bir pencere olarak) açmıyor.

Mesela hangi link yeni bir sayfada açılmıyor?

kompetankedi 18 Kasım 2007 23:44

Alıntı:

efsanehido adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 821431)

Sanırım sekmelerden bahsediyorsunuz eğer doğru anladıysam. Bunun için örnek. firefox ta araçlara girip sekmeleri düzenliyebilirsiniz. Ayrı ayrı penceredemi yoksa o an bulunan penceredemi açmasını ayarlıya bilirsiniz.

netperest 20 Eylül 2008 13:53

Alıntı:

NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 821378)
Sorunuz pek anlaşılır değil. Bir web sayfanız var ve belirlediğiniz bir link'in yeni sayfada mı açılmasını istiyorsunuz? Sayfanın kaynak koduna inin ve ilgili link'in <a href="xxx" bölümüden sonra "target=blank" bölümünü ekleyin.

Yani <a href="siteadresi" target="_blank"> olacak şekilde..

hay Allah razı olsun kardeş epeydir bu kodu arıyordum. Soruyu soraın içşine yaradımı bilmiyorum ama benim işime yaradı allah razı olsun

Misafir 19 Nisan 2010 22:41

internet sayfam açılmıorrr

merhaba arkadaşlar bende aynı sorunu yasıorum internet sayfasındayken sayfa üzerinden yeni pencerede site açamıyorum ve mail kutumda açılmıor aynı zmanda yanı innernetim lınk üzerinden hiçbir şekılde açılmıor

Misafir 1 Aralık 2010 15:14

mail kutusuna tıkladığımda önceden açmış olduğum sayfayı mesaj sayfası olarak açıyor yani maillerim kendi penceresi yerine başka bir hazır açılmış pencereyi kullanıyor. okuduğum sayfayı kaybetmemek için boş bir google sayfası açıp mesaja tıklamak zorunda kalıyorum.. varmı bilen?

Saat: 10:45
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık