MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Bilgisayar (https://www.msxlabs.org/forum/bilgisayar/)
-   -   Bilgisayarınızda zamanı geri alabilirsiniz / Sistem geri yükleme (https://www.msxlabs.org/forum/bilgisayar/8937-bilgisayarinizda-zamani-geri-alabilirsiniz-sistem-geri-yukleme.html)

green almond 10 Eylül 2006 17:50

Merhaba..Sizlere güzel bir haberim var..
Günlük hayatımızda keşke zamanı geri alabilsem dediğiniz anlar olmuştur. Bunu normalde yapmanız imkansızdır.. Ancak pc dünyasında bu da mümkün..
Yanlış bir program mı yüklediniz? Silinmiyor mu?Ahh keşke yüklemeseydim mi diyorsunuz.. Gelin sisteminizi geriye yükleyelim.. Aşağıdaki resimde işlem sırasını takip edin..
Ben bu yönetemi kullanmıştım birkaç kere..Her zaman değil ama bazen işe yarayabiliyor..
Bir zaman dilimi belirleyip bilgisayarınızı o ana geri yüklüyorsunuz..Bu işleme sistem geri yükleme,belirlediğiniz zaman dilimine ise sistem geri yükleme noktası deniliyor..
Bir öneri olsun sizler için..Buyrun inceleyin resimleri..:)

http://img142.imageshack.us/img142/9861/adsz2hh2.png

İşte bu kadar..Sistem geri yükleme dediğim gibi her zaman işe yaramayabilir..Tam bir güvencesi yoktur..
Ancak dediğim gibi zaman zaman, geri almak işe yarayabilirde..Bir keresinde başıma geldi..Bir arkadaşım söyledi..Denedim ve sonuç olumlu oldu..Ancak silemediğiniz bir program gibi durumlar olursa sistem geri yükleme programı silemeyebilirde..Yada yanlızca gördüğünüz kısmını siler..Ancak program files kısmından silinmemiş olabilirde...
Dediğim gibi bir öneri olsun bu özellik.. Kim bilir.. İşinize yarar belki.. :)

mafyayakamoz 17 Aralık 2006 19:37

abicim bunu biliyoruz da ben bunu yaptım yarıda pc kapandı sora açılmdı hiç 30 ylt verdimyaptırdım çökmüş bilgisayar ama ise yarıo pc kapanmassa yarıda denedim oldu

kamyon 19 Aralık 2006 02:23

Alıntı:

mafyayakamoz adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 297201)
abicim bunu biliyoruz da ben bunu yaptım yarıda pc kapandı sora açılmdı hiç 30 ylt verdimyaptırdım çökmüş bilgisayar ama ise yarıo pc kapanmassa yarıda denedim oldu

pc'ye silinemeyen tehlikeli virüsler girdiğinde(webcoolsearc,project dahil), sistem geri yükleme özelliğini kullanırsanız malesef bilgisayar çöküyor.
----------

''sistem geri yükleme'' bazen eski virüsleri geri getirdiği için
bilgisayara format atıp gereken programları kurduktan sonra sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı öneririm

byseus 17 Temmuz 2007 14:31

yaw siz gene sistem geri yüklemeyi acabiliyorsunuz ben onuda acamıyorum e oldu anlamadım sistem geri yükleme bilgisayarınızı koruyamaz diyo sistem geri yükleme acılmıyor..simdi tüm dosyaları taratıyorum virüs falan varmı diye eğer bundan da sonuç alamazsam sizlerden yardım bekliyorum

yagmurcu 19 Temmuz 2007 13:30

yaw siz gene sistem geri yüklemeyi acabiliyorsunuz ben onuda acamıyorum e oldu anlamadım sistem geri yükleme bilgisayarınızı koruyamaz diyo sistem geri yükleme acılmıyor..simdi tüm dosyaları taratıyorum virüs falan varmı diye eğer bundan da sonuç alamazsam sizlerden yardım bekliyorum

bu sorun bende de var.güvenli modu denedim, administor hesabını denedim..ama nafile....naapmalıyım?yardım eder misiniz?

blue_fox 9 Eylül 2007 19:02

ben de denedim ancak çk geriye gidemedi.bilgisayarım virüslü..çok yavaş kilitleniyor.ve elim kolum baglı..kaç kere format attım tarattım ama nafile....:(((

Piloter 16 Eylül 2007 04:51

Sistem geri yükleme başarısız

Sevgili arkadaşlar pc de sistemi geri yükleyemiyorum başarısız diyor tarihlerin üzerine geldiğimde aktif değil ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla...

dark_blue_eyes 18 Eylül 2007 20:28

kardeş bılgosayar ılk once sıstemı gerı yuklemez bu tenık bır hata bunu bır yada ıkı kere denersen olur haaa yıne mı olmadı ne yapackasın bır porgram yada bır şey yukle 1.2 gun gectıkten sonra gerı yukleme sıstemı gel 1.2 gune gerı don bu sefer keısn olur can :)

esmer86 16 Ekim 2007 19:14

ya arkadaşlar allah için yardım edin çok acele............
bu yöntemi biliyorum ama benim bil. başlat menüsünde tüm programlar açılmıyor yani ordan donatılara felan giremiyorum başka bi yolu yokmu sistemi geri yüklemenin
lütfen acele yardım edin zor durumdayım şimdiden tşkrler

blue_fox 22 Kasım 2007 22:03

ben bu yöntemi çooooook kullandım;) artık zaten pc tamircisi oldum neredeyse laptop masaüstü hepsine format atabiliorum sorunlarını çözebiliorum:):rofl::break:

melo_439 2 Aralık 2007 20:01

ben de bunu biliyordum ama şimdi geri yükleme başarısız diyor :( problem nerde acaba yardımcı olurmusun?

green almond 29 Mart 2008 22:57

Hmn.. Emin değilim ama,belki zamanları ayarlarken hata yapmış olabilirsiniz. =\

sarhodeniz 24 Haziran 2008 11:46

pc açılırken direk program geri al'a gitmem mümkünmü?? pc açılmıyo çünkü bi yere geliyo takılıyo..

Aynacan 24 Haziran 2008 12:18

Alıntı:

sarhodeniz adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1103495)
pc açılırken direk program geri al'a gitmem mümkünmü?? pc açılmıyo çünkü bi yere geliyo takılıyo..

Bilgisayarınızı Güvenli Kip'te açmayı deneyiniz.

Magnifique 4 Temmuz 2008 16:43

Alıntı:

sarhodeniz adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1103495)

Bilgisayarımızın güç düğmesine bastığımız anda klavyemizden sürekli F8 tuşuna basıyoruz.karşımıza aşağıdaki menü gelinceye kadar elimizi sürekli F8 e basıp çekiyoruz ve karşımıza aşağıdaki menü geliyor.

http://img114.imageshack.us/img114/9219/93578474if7.jpg

sonra oradaki menüden en üst seçenek olan Güvenli mod da aç diyoruz sonra karşımıza şu görüntü geliyor.burada enter e basarak kullandığımız windows da güvenli mod ile giriyoruz

http://img115.imageshack.us/img115/3123/24552089ye7.jpg

sonra aşağıdaki görüntü geliyor ve bekliyoruz.

http://img110.imageshack.us/img110/9338/59035421py8.jpg

biraz bekledikten sonra hangi kullanıcı ile açıcağınızı soruyor.burada mesela kendi kullanıcınızda şifre varsa ve şifrenizi unutmanız durumunda bilgisayarın kendi kullanıcısı olan administratör kullanıcısı var.bide kendi kullanıcınız var.kendi kullanıcınızı seçip enter e basarak windows u açıyoruz

http://img265.imageshack.us/img265/7792/11078800gn2.jpg

kullanıcımızı da seçtikten sonra bize bir uyarı ekranı gelicek orada sistem geri yükleme yapıp yapmıycanızı sorucak siz sistem geri yükleme yapıcaksanız hayırı yapın yapmıycaksanız evet diyerek güvenli modda işleme devam ediyoruz.

http://img265.imageshack.us/img265/7792/11078800gn2.jpg

http://img265.imageshack.us/img265/8520/71371976re7.jpg
Kolay gelsin..=)

SpLiNTeR 10 Temmuz 2008 18:49

ya birader benim vista o yüzden sistem geri yükleme falan bulamadım

fakeworld 24 Temmuz 2008 02:30

Ghost kullanın...

BuRaK74 24 Temmuz 2008 14:14

Evet en iyisi ghost formatla ugrasmıyosun bosuna..

eLmA_$eKeR! 3 Ağustos 2008 02:31

bnm pcde sistem geri yüklemeyi çalıştıramıorum seciorum aynen resimdeki gibi bi kac gün önjesini ama geri alınamadı fln dio sebebi nedir bunun neden olmuo :(:(:(

rockhan 24 Ağustos 2008 06:57

Bu sistem yararlı fakat bildiğimiz gibi virüs yedikten sonra bazen sistemi güvenli modda dahi açamamaktayız ve bu nedenle sistem geri yüklemeye ulaşılamıyor.

Bu durumda ihtiyacımız olan tek şey boş bir yazılabilir dvd ve Acronis True İmage programı.

önce programı yükleyin ve bilgisayarda C yani windowsu kurmuş olduğumuz diski seçip backup yapın yeni format yapılmış bir sistemi backup yapmanızı tavsiye ederim yüklü programlarlada yapılabilir fakat o zaman backup işlemi sonucu 1 boş dvd yetmeyebilir,normal şartlarda Acronis programı 5gb olan alanı 2,5gb şeklinde sıkıştırabilir ve backup alınırsa boot yapmış olduğumuz cd ile pc nin çökmesi durumunda format atmadan bu dvd cd aracılığı ile sistemi yeniden kurabiliriz.

bakın vereceğim linkde resimli anlatımıda yapılmış herkese tavsiye ederim. bu yazıya tıklayın.
https://www.msxlabs.org/forum/ucretsiz-beta-yazilimlar/43275-acronis-true-image-server-sistem-yedekleme.html

Misafir 25 Ağustos 2008 10:54

Yalnız bu işlem biraz sakıncalı... Mecbur kalmadıkça yapmayın derim... Windows'un bazı dosyalarını kırıp bozabiliyor, yani virüs etkisi yaratıyo... Virüs'ün de yaptığı iş bi bakıma bu aslında... Pirince giderken bulgurdan olmayın, mecbur kalmadıkça yapmayın derim :D Ghost öneririm !!!

ceyhan04 11 Eylül 2008 11:39

ya arkadaşlar,ben bilgisayara format attırdım.yönetici olmadan kullaniodum oyular resimlerim falan vardı.yönetici yaptım bitane.ama bu sefer eski bilgilerimin hiç birine ulaşamiorum resimler müzikler falan.yardımcı olursanız sevinirim

tHeBruTaLiTyOfHeLL 15 Eylül 2008 17:24

Alıntı:

ceyhan04 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1172823)
ya arkadaşlar,ben bilgisayara format attırdım.yönetici olmadan kullaniodum oyular resimlerim falan vardı.yönetici yaptım bitane.ama bu sefer eski bilgilerimin hiç birine ulaşamiorum resimler müzikler falan.yardımcı olursanız sevinirim

Format Attın, HDD 2'ye Bölünmüş mü ?_?

Format Attıktan Sonra Eski Bilgilerini Nasıl Ulaşacaksınız Bütün Bilgilerini Silinmiştir. HDD Boyutuna Bakarsan Anlarsınız :skull: Buna Yardımcı Programları Deneyeceksiniz Recovery, HDD Recovery Vb Programları Kurun PC'ye Kurtarmayı Dene.%100 Kurtarmayabilir.

yesim1912 16 Kasım 2008 21:46

Sistem geri yükleme

ARKADAŞLAR BEN WİSTA KULLANICISIYIM. MALESEF 6 GÜN ÖNCE BİLGİSAYARIMDAKİ FAZLA VERİLERİ DVD YE KAYDETMEYE ÇALIŞTIM. ASLINDA İYİ BİR BİLGİSAYAR KULLANICISIYIM. FAKAT NASIL BÖYLE BİR HATA YAPTIM BİLMİYORUM. BİLGİLERİ KES YAPIŞTIR OLARAK DVD -R A GÖNDERDİM. EN SON BAŞARIYLA YAZDINIZ UYARISINI VERDİ. FAKAT SONRA DVD YE BKTIĞIMDA BİLGİLERİMİ ( RESİM, MÜZİK, VİDEO) KAYDETMEMİŞ. VE EN KÖTÜSÜ KES YAPIŞTIR YAPTIĞIM İÇİN BİLGİLERİM BELGELERİMDEDE YOK ARTIK. BİR ÇOK PROGRAM DENEDİM GERİ ALMAK İÇİN ANCAK ÇOK AZI GERİ GELDİ. BENİM BÜTÜN DOSYALARIMIN SAĞLAM VE GERİ GELMESİ İÇİN NE YAPMAM LAZIM. YADA SİSTEM GERİ YÜKLEME DIŞINDA ( DENEDİM AMA O GÜNE DÖNMÜYOR. O TARİHİ VERMİYOR SEÇENEKTE. ) BİLGİSAYARIMI O GÜNKÜ TARİHE NASIL DÖNDÜRÜRÜM. LÜTFEN ACİL YARDIM...

ahmed 16 Kasım 2008 21:56

Bilgisayarınızda zamanı geri alabilirsiniz / Sistem geri yükleme

jrsefa123 6 Aralık 2008 08:31

arklar nereden yüklicem yha:@:*(

Misafir 13 Aralık 2008 10:46

Başlat // Proğramlar // Donatılar // Sistem Araçları // Sistem geri yükleme

Geri yüklemek için herhangi bir tarih seçiniz...
ve ileri ileri..son.

Besiktas35 9 Mart 2009 18:53

Allah razi olsun senden dayi be.Sayende gunu kurtardim :D

salazar_slytherin 13 Nisan 2009 16:20

ben bişey sormak istiyorum.
ben resimlerimi sildim...:*(
Geri yüklemek istiyorum.bu yöntem resimler üzerindede işe yararmı?

ahmetseydi 17 Nisan 2009 23:31

Alıntı:

salazar_slytherin adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1373823)
ben bişey sormak istiyorum.
ben resimlerimi sildim...:*(
Geri yüklemek istiyorum.bu yöntem resimler üzerindede işe yararmı?

Evet. Sistem geri yükleme tarihini resimleri sildiğiniz tarihten bir gün önceki tarihe göre ayarlayın.

memoo4 31 Mayıs 2009 22:20

ya arkadaşlar benim kardesim benim bütün arşivlerimin bulunduğu dosyayı sildi sistem geri yüklemeyi çalıştırdım gösterdiğiniz gibi ama hiç bişi değişmedi:( yardım lütfen çıldırıcam orda ders notlarım ve ödevlerim de vardı:(

Misafir 9 Eylül 2009 14:28

bu sistem geri yükleme yapıldığında dosyalar silinebiliyor mu bnm msn açılmıo hata kodunu araştırınca böle bi çözüm sölediler ama sizce napmalıyım

Misafir 14 Eylül 2009 16:02

ben bir program yükledim ve yeniden başlattıktan sonra error mesajı çıkıyor ve hiçbir işlem yapamıyorum güvenli modda açınca da aynı şekilde. Windows açılmadan yüklediğimiz birşeyi silmenin yolu yok mu?

Misafir 7 Ekim 2009 11:26

verdıgınıs bilgilerden dolayı çok teşekkur ederm cogu benım işime yaradı benım 1sorum var ben ewde yoken babam sıstemı gerı yüklemiş ama bununla birlikte çogu şeyler silinmiş bu normel gelıyo bana ama ben tekrar sıstemı bı sonrakı donme gerı yuklemek istiyorum ama sistem geri yükleme açilmıyo ne yapmam gerekiyo:S

Misafir 11 Ekim 2009 17:38

slm peki bu dedin vista için de geçer li mi bnm pc vista yuklu ve bn de yanlış lık la pc yı boşalltım ya ne yapıcam ????????

Misafir 5 Aralık 2009 18:57

Alıntı:

bilgisayari geri alma
nasıl oluor

Misafir 20 Ocak 2010 13:54

yaw bende tarih seçmiyor

Misafir 27 Ocak 2010 23:50

donatılar da sistem geri yükleme kayboldu nasıl ve nerdedir bulamıyom.

Misafir 28 Ocak 2010 18:28

YA LÜTFEN YARDIM EDİN MASAÜSTÜNDEKİ SİMGELER GÖZÜKMÜYOR VE BAŞLAT MENÜSÜYLE AŞAĞIDAKİ ÇUBUKDA KAYBOLDU İNTERNETE ANCAK CTRL ALT DELETE YAPIP GÖREV YÖNETİCİSİNDEN GİREBİLİYORUM !

BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BİRİSİ VİRÜSTEN DOLAYI BÖYLE OLDUĞUNU SÖYLEDİ !

2 YILLIK BİRİKİM VAR HAFIZADA ÖDEVLERİM, OYUNLARIM, RESİMLERİM, HERŞEYİM...

ŞİMDİ BİLGİSAYARA FORMAT ATMADAN BU DURUMDAN KURTULMANIN BİR ÇARESİ VARMI ?
AYRICA SİSTEM GERİ YÜKLEME SEÇENEĞİ BAŞLAT MENÜSÜ KAYBOLDUĞUNDAN GÖZÜKMÜYOR GÖREV YÖNETİCİSİNDEN GİRİYORUM SİSTEM ARAÇLARINDA BİRŞEY GÖZÜKMÜYOR...

LÜTFEN YARDIM EDİN

Misafir 22 Şubat 2010 10:15

pc'de sitem geri yükleme yapamıyorum açılmıo neden oldugu anlamadım sizlerden yardım bekliyorum

Misafir 21 Mart 2010 11:15

yardım

bndede sistem geri yükleme yok
onu napıcam ya ltfen yardım edin dnm ödewim silindiiiiii :S:S

Misafir 29 Ekim 2010 22:39

arkadas benm pc vista nasıl yapıcam Sistem araçlarında yok zamani geri al komudu kardes

DiSs-eR 30 Ekim 2010 13:50

Sistem Geri Yüklemek İçin Vista da;

http://img514.imageshack.us/img514/9882/geriykleme.jpg

Yada Direk Başlat/Çalıştır'a: "rstrui.exe" Yazıp Enterlerseniz Direk Sistem Geri Yüklemeyi Çalıştırabilirsiniz. Eğer Sistem Geri Yükleme Çalışmıyor sa Muhtemelen Sistem Geri Yüklemeyi Kapatmışsınızdır. Sistem Geri Yükleme Yapamazsınız... İyi Günler Kolay Gelsin.

Misafir 30 Ekim 2010 16:47

bu bilgisayar medya center diyo başka bişey demiyooooooooooooooooo yaaaaaaaaaa ne yapcam bennnnnnnnnnn:(

Misafir 1 Aralık 2010 05:57

bende donatılarda sistem araçlarında geri yükleme yok başka nereden ulaşabilirim

HandSome 6 Aralık 2010 16:47

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1881661)
bende donatılarda sistem araçlarında geri yükleme yok başka nereden ulaşabilirim

Sistem geri yüklemenizindevredışı olup olmadıgını kontrol ediniz....Sistem Geri Yükleme'yi açmak için şu adımları izleyin:Başlat'ı tıklatın, Bilgisayarım'ı sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.Sistem Geri Yükleme sekmesini tıklatın..Sistem Geri Yükleme'yi kapat (veya Bütün sürücülerdeki Sistem Geri Yükleme'yi kapat) onay kutusunu temizleyin ve Tamam'ı tıklatın .

Diğer Ulaşabileceğiniz Yollar ;

1-Başlat- çalıştır - rstrui yazarak ulaşabilrsiniz.Veya

Başlat-Denetim Masası - performans ve bakım-sistem geri yükleme(solda üst köşede )...Eğer performans ve bakım yoksa Sol tarafta "kategori kısmına geç" linkini tıklayınız.(winxp için geçerli)

Vistada -->Başlata restore yazın ve karşınıza en üstte System Restore gelecek. (Eğer Türkçe Windows Vista kullanıyorsanız Sistem Yedekleme yazın.)

Misafir 16 Aralık 2010 00:18

sistem geri yükleme açılmıyor açılıyor 1 saniye sonra geri gidiyor ne yapmam gerek.

Misafir 23 Ocak 2011 16:37

pc kapalıyken olurmubu iş acill cevwapp bekliorm

cihad345 9 Mart 2011 17:39

kardeş link nerde aceba ??

Misafir 13 Mart 2011 10:53

yardımmmmmm

mer ya benm pc windows xp sp3 evolution 5 kullanıyorum bilgisayarımda baya bi birikintim vardı çocuklar girmiş bişiler karıştırmış bütün dosyalar bozulmuş herneyse bilgisayarda sistem geri yükleme yok çok uğraştım ama bulamadım yani hiçbi yerden ulaşamadım eğer bildiğiniz bi yol varsa bana yardımcı olun lütfen

Saat: 17:37
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık